22:06
26/03/2011
01:26
30/09/2009
Es ievēroju divas lietas- 1) nepārēsties iepriekšējā vakarā, tikai vieglu ogļhidrātu barību un ne uz nakti, bet ļoti laicīgas vakariņas 2) ja starts ap 11 vai agrāk, neko neēdu, mazliet saldu tēju, bet ļoti maz. Ja ap 12 un mazliet vēlāk, tad banānu. Un viss. Labāk kādu speciālo želeju nevis kārtīgas brokastis.
gan jau visi man nepiekritīs :). Bet auzu putra no rīta man būs par smagu, lai gan ikdienā es ēdu daudz un lielas porcijas - skriešana pēc ēšanas nav tas labākais, un sacensības, kad jāskrien ātri, tas divtik svarīgi.
10:04
19/05/2009
Es pēdējā laikā esmu pārgājis uz vienveidīgām brokastīm- auzu pārslu, banāna, rozīņu un medus, piena kokteili. Ikdienā to ēdu pēc rīta rosmes, bet pagājušo sestdien to izdzēru nepilnu stundu pirms 32 km. skrējiena. Jāsaka, ka nekādu smagumu, vai nevēlamas atraugas skrējiena laikā nejutu. No tā var secināt, ka ar šo pārtiku pirms mačiem nevajadzētu būt nekādām problēmām.
Lai gan katra organisms ir individuāls, arī man interesētu citu viedokļi un padomi par pirmsstartu ēšanas paradumiem. Mani gandrīz katrā garajā skrējienā piemeklē vajadzība pēc "zaļās pieturas" un līdz ar to skriešanas prieks un rezultāts ir sabojāts un šo problēmu dēļ pieļauju domu atteikties no pusmaratonu skriešanas, lai gan skriet gribās.
Kamēr nav svarīgi izspiest pēdējo sekundi no sevis, tikmēr var ēst, kā ikdienā ēsts. Ikdienā taču nesagriežas vēders?
Pats arī līdz šim neesmu vadījies ne pēc kādiem ieteikumiem. Iepriekšējā dienā normāli paēdu. Makaroni, rīsi vai kartupeļi, kas nu sanāk. No rīta vieglāk. Mazāku porciju. Stundu pirms starta neko. Mēreni padzeros, lai uz toleti negribās, bet uzreiz pēc starta lai nesagribās dzert.
00:01
26/03/2011
Nu man ikdiena ir sanācis pārtraukt skrējienu, jo vēders pēkšņi sagriežas! Lai gan pagaidu mazliet vai pasoļoju un ksirenu tālāk, citreiz tiešām mierīgi prātīgi jāčapo vien uz mājam, jo tiklīdz raitāks solis, tā var sanākt čau! Ārsts man ieteica padomāt ko es ēdu, bet lai kā es domātu man nav sanācis ievērot pēc kā man tā ir un pēc kā man tā nav!
09:46
19/05/2009
Notestēt savu vēdera uzvedību noteikti vajag vairākas reizes pirms mačiem. To visvienkāršāk izdarīt veicot garos skrējienus. Es gatavojoties Maratonam garajos skrējienos cenšos ievērot ne tikai pirmsstarta rituālu (vieglas brokastis 2.5 stundas pirms skrējiena 2 maizītes un kafija mundrumam) bet arī skrējiena laikā veicu dzeršanu un želejas uzņemšanu kā to darīšu Maratona laikā. Tā esmu atradis pāris lietas, kuras man neder (dažu veidu-garšu želejas(vēders pie slodzes negrib īsti ņemt pretī)).
sm72 rakstīja:
Ne vienmēr pirms mačiem vainīga "vēdera griešanā" ir pārtika. Bieži arī mentālais stāvoklis (pirmsstarta uztraukums) izdara savu "melno darbiņu".
Par visiem 100% piekrītu Tevis teiktajam, man arī līdzīgi ir orientēšanās sačos vai parastajos skriešanas treniņos. Pirms starta iesildos 1-2km un tad vai nu no šīm iesildīšanās kustībām, kā arī neliela satraukuma [vēders prasa izeju]. Un tas ir ļoti pat labi, jo ne par velti pirms sačiem pie zaļajām būdiņām (WC) stāv garas rindas - nejau tāpēc, ka mājās nav paspējuši izdarīt šīs lietas..., bet tas ka organisms šādi gatavojās fiziskajam slodzei - viņš zin kā skrējienu var padarīt efektīvāku/vieglāku :)
10:33
23/01/2011
Par to pirmsstarta stresiņa "melno" darbu nevaru nepiekrist. Tas tā ir. Ir gadījies, bet ar veiksmīgām beigām. :D
Ikdienā un parastajās skriešanas reizēs, varētu būt pie vainas kādu pārtikas produktu nesaderība (skābie/šķovētie kāposti + piens), vai kautkāda eksperimentēšana ar nestandarta pārtiku, kuru ikdienā nelieto. Piem. astoņkāja konservs - tas ir tikai mans minējums. Vēders vienkārši nesaprot, kas notiek, un sāk protestēt. Zinu dažus cilvēkus, kuri nepanes lauku pienu, jo pieraduši pie veikala, pasterizētā. Arī čili pipari, asās zupas, kas man dažreiz darbojas kā dopings, lai pēc darba atnākot, knapi velkot kājas, mani samobilizētu iet paskriet, citam beigtos ar labierīcību apmeklēšanu... Kopumā, es domāju, tā ir diezgan individuāla lieta.
08:41
03/03/2010
Attiecībā uz ēšanu pirms maratona, Milānas maratona organizatori ir apkopojuši viņuprāt lielākās kļūdas un snieguši arī ieteikumus kā no tām izvairīties šeit: http://www.active.com/running/Articles/5_Pre-Race_Nutrition_Mistakes_to_Avoid.htm?cmp=17-4-410
Vēl man personīgi ļoti noderīgs šķita šis raksts par ēšanu, ko kādā citā foruma tematā bija ielicis Aigars. No tā raksta vēl caur saiti var nokļūt pie šāda raksta par ēšanu tieši sacensību dienu rītā. Man liels jaunums šajā sakarā bija šis:
Viena no lielākajām kļūdām, ko dara ļoti liela daļa sportistu, ir iedzert ar sporta dzērienu, apēst šokolādīti, banānu vai enerģijas batoniņu tikai vienu vai divas stundas pirms starta.
Šāda rīcība, ļoti iespējams, pasliktinās uzrādīto rezultātu, jo...
Pārējo jau paši izlasīsiet.
22:26
26/03/2011
23:02
23/01/2011
No sērijas "reiz sen, senos laikos" man ir gadījies, ka esmu iedzēris kādu gāzētu limpeni neilgi pirms skriešanas. Rezultātā, ir sajūta, ka vēders piepūties kā bumba, un ir arī drausmīgi grūti paskriet. Acīmredzot no CO2. Tiesa, tas nav tas pats, kad rodas vajadzība pēc tās vietas apmeklēšanas, kur pat valdnieki iet ar kājām. Tas ir savādāk.
Nu tas it kā no pārslodzes, tā vismaz dzirdēts. Man garākos treniņos ir tā gadījies, ka acis paliek apaļas un galva sāk kalkulēt, pēc cik minūtēm būšu tikusi līdz mājām:D Citreiz drošībai es iedzeru pāri oglīšu. Nezinu, vai tas no oglēm, psiholoģiskā efekta vai nejaušības, bet ogļu dienās ar vēderu viss kārtībā. Tā nonācu pie idejas, ka pirms sacensībām es arī profilaksei dzeršu ogles:D Tas gan neatrisina problēmu saistībā ar ikdienas treniņiem - nerīšu tak ogles pirms katra garāka treniņa...
16:05
04/04/2011
essnee said
Nu tas it kā no pārslodzes, tā vismaz dzirdēts. Man garākos treniņos ir tā gadījies, ka acis paliek apaļas un galva sāk kalkulēt, pēc cik minūtēm būšu tikusi līdz mājām:D Citreiz drošībai es iedzeru pāri oglīšu. Nezinu, vai tas no oglēm, psiholoģiskā efekta vai nejaušības, bet ogļu dienās ar vēderu viss kārtībā. Tā nonācu pie idejas, ka pirms sacensībām es arī profilaksei dzeršu ogles:D Tas gan neatrisina problēmu saistībā ar ikdienas treniņiem - nerīšu tak ogles pirms katra garāka treniņa...
Vienīgi jāņem vērā, ka aktīvā ogle uzsūc visu. Tātad nebūs sporta dzērienu, želeju un citu līdzekļu tik spēcīga iedarbība.