13:13
28/10/2011
Civilais GPS pēc dizaina nav paredzēts pārāk precīziem mērījumiem. Garantētā kļūda nepārsniedz 7,8m 95% no laika. Ar pēdējās paaudzes GPS čipiem ideālos apstākļos izdodas iegūt 0,8m precizitāti. Militārais GPS izmanto signālu divās frekvencēs, garantētā kļūda nepārsniedz 5,9m 95% no laika, ideālos apstākļos var iegūt 0,35m precizitāti. Ir cerības, ka labākajiem GPS/GLONASS kombinētajiem čipiem precizitāte neatpaliks no militārajām sistēmām. Tikai vēl daži gadiņi būs jāpagaida līdz to visu ieliks pulksteņos un telefonos.
P.S. Par remonta ērtumu nepiekrītu. Ūdensdrošie gadžeti pēc dizaina nav paredzēti remontam. Pārējos it kā varētu remontēt, bet cik dzirdēts, pulsometru lētāk ir sūtīt atpakaļ ražotājam un vietā saņemt jaunu ar atlaidi. Tāpēc droši var apgalvot, ka remonta ērtums ir pēdējā vietā.
Garmin precizitātes salīdzināšana ar Endomondo pat vairs nav ābolu salīdzināšana ar apelsīniem. Jāskatās, tieši kuras paaudzes GPS čips ir konkrētajā Garmin. Konkrēts Garmin jāsalīdzina ar konkrēta telefona GPS čipu. Piemēram, daudzos jaunajos telefonos jau ir kombinētais GPS/GLONASS, kuru pieminēja dot.
Runājot par Endomondo, viņš, visticamāk, izmanto arī telefona akselometru. Proti, ja telefons netiek kustināts, tad GPS koordinātes tiek pieprasītas retāk. Attiecīgi, salīdzinot precizitāti / uzkrāto kļūdu, der pārbaudīt, vai konkrētajam Garmin ir akselometrs (tas ir, vai Garmin ir spējīgs saprast, kad nenotiek kustība, un attiecīgi tajā brīdī atslēgt GPS.)
10:24
28/10/2011
Cik zinu, Endomondo telefonos iebūvēto akselerometru neizmanto. Ir aplikācijas, kas skaita distanci izmantojot telefona akselerometru, bet tādas, kas distances mērīšanai izmantotu GPS un akselerometra kombināciju, pagaidām nav manītas.
Garmin arī nekombinē GPS un akselerometra datus attāluma mērīšanai. Footpoda akselerometrs mēra attālumu tikai izslēdzot GPS. Tiesa izmantojot footpodu var izvēlēties rādīt ātrumu no GPS vai footpoda. Jebkurā gadījumā ar footpodu precīzāk nostrādā auto-pause un stāvot uz vietas lieki dati nerakstās. Šai fīčai saskāros ar ēnas pusi - dēļ pusmiruša footpoda reizēm zaudēju kādu kilometru, jo footpods mēdza "aizmigt" un Garmin domāja, ka stāvu uz vietas. Paiet vismaz piecas minūtes, līdz Garmins pamana footpoda pazušanu un atsāk rakstīt GPS datus. Palīdzēja manuāla footpoda atslēgšana. Jaunajam Garmin FR620 ir veseli divi akselerometri - pulkstenī un pulsa jostiņā. Jostiņas akselerometrs netiek izmantots attāluma mērīšanai, bet pulkstenī iebūvētais izmantojas tikai gadījumā, ja GPS ir izslēgts, līdzīgi kā ar footpodu.
16:33
01/01/2012
Nobīdes laikam ir atkarīgas ne tikai no programmas vai iekārtas, bet arī "dvēseles stāvokļa". Konkrēts piemērs - divas dienas pēc kārtas skrējām divatā kopā treniņu mazliet virs 20km. Katram savs telefons ar Endomondo. Pirmajā dienā man sanāca par 500m mazāka distance, otrajā dienā starpība bija nepilni 200m, vēl pēc nedēļas praktiski sakrita.
21:25
28/10/2011
Pārbaudīju GPS precizitāti (accuracy) uz dažiem telefoniem klajā vietā:
1) Nokia X6 (GPS) - 11..30, vidēji 15m;
2) SE Xperia X8 (GPS) - 3..15, vidēji 7m;
3) SE Xperia RAY (GPS/GLONASS) - 3..10, vidēji 5m.
Žēl... cerēju, ka GLONASS dos lielāku precizitāti. Izrādijās, ka rezultāts nav labāks par rokas Garminu, kas izmanto tikai GPS.