Biedriem

Komanda piedalās

VSK Noskrien Facebook profils

Skrējiens kopā ar četrkājaino draugu: Padomi suņu īpašniekiem

skriet_ar_suni

Mums katram ir savs hobijs, kādam tās ir azartiskas aktivitātes, piemēram, izklaidēšanās online casino, citam tā ir skriešana. Skriešana ir lielisks veids, kā saglabāt labu fizisko formu, atbrīvoties no stresa un izbaudīt atpūtu svaigā dabā. Suņu īpašniekiem tā ir brīnišķīga iespēja stiprināt saikni ar savu mīluli. Tomēr skriešanai kopā ar suni ir rūpīgi jāsagatavojas, jāapmāca un jāapsver, lai gan saimniekam, gan dzīvniekam nodrošinātu drošu un patīkamu pieredzi. Šajā rakstā aplūkosim noderīgus padomus.

1.     Suņa apmācība skriešanai

Pirms dodaties uz takām kopā ar savu mīluli, ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka suns ir gatavs skriešanas fiziskajai slodzei. Lūk, daži soļi, kā pareizi apmācīt savu četrkājaino draugu:

  • Konsultējieties ar vetārstu: Pirms jebkura jauna treniņu režīma uzsākšanas ir svarīgi konsultēties ar vetārstu, lai pārliecinātos, ka Jūsu suns ir vesels un pietiekami sagatavots skriešanai. Tas ir īpaši svarīgi kucēniem, vecākiem suņiem vai šķirnēm, kurām var būt īpašas veselības problēmas.
  • Sāciet lēnām: Tāpat kā cilvēkiem, arī suņiem izturība jāattīsta pakāpeniski. Sāciet ar īsiem, lēniem skrējieniem un pakāpeniski palieliniet distanci un tempu. Tas palīdz novērst traumas un ļauj sunim pielāgoties jaunajai aktivitātei.
  • Pamata paklausības treniņš: Pārliecinieties, ka jūsu suns zina pamatkomandas, piemēram, “sēdēt”, “palikt” un “pakaļ”. Tas ir ļoti svarīgi, lai saglabātu kontroli skriešanas laikā un pasargātu suni no iespējamiem apdraudējumiem.
  • Apmācība ar pavadu: Praktizējiet skriešanu ar suni pavadā, lai pieradinātu suni atrasties jums blakus. Pavada ir nepieciešama drošībai, jo īpaši vietās, kur ir satiksme vai citi dzīvnieki.

2.     Drošības padomi skriešanai ar suni

Skrienot kopā ar suni, drošībai vienmēr jābūt galvenajai prioritātei. Šeit ir daži svarīgi padomi, kas jāņem vērā:

  • Uzraugiet laikapstākļus: Īpaši karstā un mitrā laikā suņi var pārkarst ļoti ātri. Labākais laiks fiziskajām aktivitātēm ir agrs rīts vai vēls vakars, kad gaisa temperatūra ir zemāka.
  • Ķepu aizsardzība: Asfalts un betons var ļoti sakarst un izraisīt suņa ķepu apdegumus. Apsveriet skriešanu pa zāli vai takām. Varat arī ieguldiet līdzekļus suņu zābaciņos, lai aizsargātu viņu kājas.
  • Neaizmirstiet par ūdeni: Ņemiet līdzi daudz ūdens gan sev, gan sunim. Pārnēsājamas suņu ūdens pudeles vai saliekamas bļodas ir ērtas iespējas, lai Jūsu mīlulis spētu remdēt slāpes skrējiena laikā.
  • Atstarojošs aprīkojums: Ja skrienat agri no rīta vai vēlu vakarā, izmantojiet atstarojošus elementus gan sev, gan sunim, lai nodrošinātu, ka esat redzami.
  • Pārziniet savu maršrutu: Izvēlieties drošus un suņiem draudzīgus skriešanas maršrutus. Izvairieties no vietām, kur ir intensīva satiksme, bīstams reljefs.

3.     Ieteicamais aprīkojums skriešanai kopā ar suni

Pareizs aprīkojums var būtiski uzlabot Jūsu skriešanas komfortu un drošību. Šeit ir daži svarīgi priekšmeti, ko ieteicams ņemt līdzi, skrienot ar ķepaini:

  • Pavada: Izvēlies drošu un ērtu pavadu, kas atbilst Jūsu suņa izmēram un spēkam.
  • Maisiņi izkārnījumiem: Vienmēr nēsājiet līdzi maisiņus izkārnījumiem, lai sakoptu pēc sava suņa un saglabātu apkārtējo vidi tīru.
  • Ūdens pudele: Ņemiet līdzi ūdens pudeli vai trauku un regulāri piedāvājiet sunim padzerties, īpaši karstā laikā.
  • Rotaļlietas: Ja plānojat apstāties un atpūsties, ņemiet līdzi rotaļlietu, lai suns varētu izklaidēties.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.