Pēdējās astoņās dienas kopā noskriets maratons, jeb 42 kilometri – tā es biju sasparojies pēc desmit dienu atvaļinājuma. Un ne tikai noskrējis, bet vienā skrējienā tika sasniegts 10 kilometru rekords – 50 minūtes un 40 sekundes. Diemžēl neesmu pārliecināts ka tiešām 10 kilometri, jo šodien noskrienot to gabalu, kurš man šķita esam sešus kilometrus, konstatēju ka tas ir par divsimts metriem garāks.
Nebrīnies, nepagāja ne divdesmit dienas kā mans Forerunner 305 ieraudzīja manu māju. Kā par nelaimi man, tas notika divas dienas pēc tam kā es no tās izgāju, lai dotos uz Spāniju. Pēc tam vēl maija brīvdienas un vakar es šo ierīci ieguvu savā īpašumā. Ilgi bija jāgaida, bet tas ir tā vērts.
Pirmais iespaids bija negatīvs, jo ierīce izrādījās gana paliela, nu aptuveni tik pat liela kā supermoderno puišu rokas pulksteņi – lai visi var redzēt, ko viņš var atļauties, bet šo iespaidu ātri kliedēja svars. Skrienot nemaz viņu nejūt. Vairāk jūt to sirds ritmu mērītāju, bet tas arī droši vien ir laika un pieraduma jautājums.
Visvairāk baidījos no skriešanas pa mežu un tā spējām to uztvert, bet ātri vien konstatēju ka velti. Pirmo skrējienu veicu pa Šmerļa mežu, principā pa meža takām, un tikai web aplikācija sākumā domāja, ka mans maksimālais ātrums vienu brīdi ir bijis 31 km/h. Datu korekcija šo problēmu ātri novērsa par sliktu man, jo ātrāk kā par 16 km/h viņuprāt neesmu skrējis. Interesenti var ar manu patreizējo veikumu iepazīties manā MotionBased resursā. Neaizmirsti pārlikt visu uz metrisko mērīšanu.
Neesmu vēl interesējies, bet šī MotionBased domas un Garmin Training Center domas atšķiras, jo pēdējais domā, ka es ātrāk kā par 14 km/h neesmu skrējis. Redzēju, ka forumos par to tiek runāts, bet neatlika laika iedziļināties. Abi divi rāda visādas interesantas parastās lietas, un Garmin Training Center ļauj pievienot savai datu bāzei skrējienus, kas nav veikti ar Garmin pulksteni, kas dos iespēju manus iepriekšējos veikumus pieskaitīt, savukārt MotionBased ļauj sekot līdzi, precīzāk simulēt, veikto skrējienu, redzēt pa laika sprīžiem, kādi ir bijuši rādītāji – ātrums, veiktā distance, sirds ritmi, augstuma izmaiņas un protams patērētais laiks. Un tas viss iekš Google Maps. Protams abiem ir visādi grafiki un Garmin Training Center ļauj saplānot ātruma treniņus pēc dažādiem parametriem. Man šī ierīce ir tikai divas dienas un divas reizes esmu skrējis izmantojot parasto funkcionalitāti, bet laika gaitā iepazīstināšu jūs ar visiem pulksteņa un programmatūras labumiem.
Gribēju vēl piebilst ka es esmu dīvains, jo pie pilnībā normālas pašsajūtas mans pulss ir ap 180. Sievasmāte bija šausmās un domā, ka man nedrīkst turpināt skriet. Pašam liekas ka nekas tas nav, jo atceros ka bērnībā man gribēja piešūt sirds reimatismu, bet nekādi speciālisti neko nespēja atrast. Tāpēc labāk dīvains, bet ļaujiet man skriet – laikam esmu kļuvis atkarīgs. Un priecājos, ka pēc nākamā treniņa mans šī gada veikums būs rakstāms ar trim cipariem.
Komentēt