Nolikums lasāms arī sportlat.lv.
Pieteikšanās: vislētāk līdz 18.07., nākošais termiņš 8.09.; internetā beidzas 16.09. Iespējama arī uz vietas, 17.-18.09.
17. septembris 12:00-20:00 – sacensību expo: dalībnieku numuru saņemšana, pieteikšanās (Valmieras Kultūras centrs).
18. septembris
|
|
Dalībnieku ierašanās, reģistrācija, distances apskate un iesildīšanās
|
7:30 – 30 min pirms konkr. dist. starta
|
Starts maratonam un pusmaratonam
|
9:00
|
Starts 12,4 km NIKE skrējienam un Tautas skrējienam (6,2 km) | 13:00 |
Starts nūjošanai (7, 5 km)
|
13:35
|
Bērnu starti
|
no 15:00
|
Apbalvošana (bērni)
|
16:00
|
Maratonu organizē biedrība sporta klubs SportLat, sadarbībā ar Valmieras pašvaldību un Latvijas Vieglatlētikas Savienību. Sacensības vada SportLat apstiprināta tiesnešu kolēģija.
Kontakti: e-pasts sportlat@sportlat.lv, tel. 67291526, fakss 67291527.
- “Vai Renārs Roze pirmo reizi kļūs par Latvijas čempionu maratonā?” (17.09. raksts lsm.lv)
- Rezultāti; skriesim.lv versija (nav visi, tiek papildināta)
- “Lācis 92 gadu vecumā nosoļo maratonu un kļūst par vienu no visvecākajiem maratonistiem” (19.09. ziņa lsm.lv)
- “FOTO: Macuks un Kuzņecova triumfē Latvijas čempionātā maratonā” (19.09. raksts sportlandmagazine.com par uzvarētājiem)
- “Maratona saspiešana vienā aplī” – Hiēnas stāsts
Līdz rītdienas vakaram plkst. 23:59 vēl var reģistrēties par zemāko cenu!
Kopš 2012. gada ir kādas izmaiņas trasē – 4×10 km?
Jau pērn maratonistiem bij jāveic 6 apļi.
Humors – nolikumā teikts, ka 17. septembrī būs ekspo, bet pēc tam seko 18. aprīlis. Šis būs Valmieras maratona jubilejas gads?
Copy-Paste laikmets veicina humoru :) Sportlat variantā ir izlabojuši pareizi.
Jā, atjaunotais Valmieras maratons būs jau 10. reizi. Skaitot klāt arī 80.-90. gadus, sanāk laikam deviņpadsmitais.
Nolikumā neatradu neko par maratona trases sadalījumu, bet, ja jau būs 7km x 6 apļi, tad vismaz kādas pārmaiņas jubilejas gadā.
Ai, labāk jau bez mūžīgajām pārmaiņām… vismaz, ne katru gadu… “Nevajag remontēt to, kas darbojas.” :)
6 apļi pa 7 km sākās jau pērn, kā Didzis minēja.
Viņi pērn runāja, ka šito trasi saglabās vēl (pēc iespējas) ilgi.
Ja atceros, tad 2011. un 2012. gadā starts bija tikai 12:00 dienā. Ja tas būs 9:00, rodas neliela problēma ar nokļūšanu svētdien no rīta.
Jau pērn bija agrais starts maratonam,pusmaratonam.
Arī aizpērn (2014.); toreiz sākās agrais starts Valmierā.
Problēma drusku ir, toties svētdienas vakarā var laicīgi tikt mājās.
Saulaina laika gadījumā, tas mazāk ietekmēs rezultātu. (Lai gan… 18. septembrī par pēcpusdienas karstumu vairs nav tik ļoti jāuztraucas, atšķirībā no LRM, kur rīta starts ir pamatots.)
Ja paredzama pēcpusdienas lietusgāze, tad maratonisti var cerēt finišēt pirms tās :) Pusmaratonistus tā praktiski neapdraud. Īsāko distanču veicējiem gan var trāpīt.
treneris
23/08/2016 at 15:17
Ja atceros, tad 2011. un 2012. gadā starts bija tikai 12:00 dienā. Ja tas būs 9:00, rodas neliela problēma ar nokļūšanu svētdien no rīta.
Ta nu gan satraukums un kā TU domā , kā Rīgā nedzīvojušie tiek uz Rīgas maratonu ar startu 8:30…..vajag laicīgi iet gulēt un agri celties! :)
Piekrītu Ritvaram ,es kā Valmierietis beidzot varēšu izgulēties,jo visu laiku sanāk agri celties un braukt-skriet…Ventspils,Rēzekne,Kuldīga,un kur vēl visi stirnu buku posmi
….
Tā kā man pirmdiena ir darbdiena, tad man patīk, ka svētdienā var laikus mājās atgriezties. Respektīvi, ka starts ir sestdienā vai svētdienā no rīta.
Ja nevar starta dienā pagūt aizbraukt, tad var ierasties iepriekšējā vakarā.
(Nedzīvoju ne Rīgā, ne Valmierā, gandrīz uz visiem startiem jābrauc. Uz vienu (izņēmuma kārtā) esmu iesildoties aizskrējusi.)
Es nerunāju par celšanos no rīta. Tā būtu tā mazākā problēma. Tiem, kuri brauc no Rīgas ar sabiedrisko transportu starts jau 9:00 var radīt problēmas. Pirmais autobuss Valmierā pienāk tikai apmram 8:35. Tagad tik tiešām jādomā par ierašanos jau 17. septembrī.
Atceries/atrodi radus Valmierā :)
Vai atbalsti vietējo biznesu, paliekot viesnīcā/hostelī/kempingā…
Neko darīt – kas grib sacensties ārpus Rīgas vai sava novada, tam jārēķinās ar grūtībām/neērtībām/izdevumiem/piedzīvojumiem. Un jauniem draugiem/paziņām.
Šķēršļu skrējiens pa dzīvi :)
Pirmais autobuss no Rīgas uz Ventspili izbrauc 7:10, iebrauc 10:35. Starts maratonam, pusmaratonam bija 10:00.
Ja vēl pirms tam uz Rīgu jātiek, tad ir vēl piņķerīgāk. Var paskatīt pie Priekuļu treila, piemēram. Nav iespējams ar sabiedrisko sacensību dienā nokļūt sacensību dienā pietiekamu laika sprīdi pirms starta.
Problēmas gan te ir ar sabiedriskā transporta grafikiem, ne starta laikiem.
Kas vainas Priekuļu treilam? Pats personīgi esmu braucis ar sabiedrisko uz šo pasākumu: T.i. ar vilcienu uz Cēsīm un 8km kājām iesildoties sacensībām līdz Startam – nekādu problēmu :D
Piedod atvaino, bet tas ir tikai normāli, ka ir sacensības uz, kurām jābrauc jau iepriekšējā vakarā, bet citiem jau iepriekšējā dienā, jo vispirms vēl ilgi un citreiz pat ar pārsēšanos 3 transportos ir jāceļo līdz Rīgai, jo ir maz to vietu, kur var tikt pa taisno, nebraucot caur Rīgu. Teiksim man pat, lai tiktu uz tādu Bruņurupuču skrējienu ir jābrauc iepriekšējā vakarā vai jāceļas 4tros no rīta, lai ap 5ciem sāktu čāpot ar kajām uz pilsētu, un, ko man tagad darīt? Tāpēc es izvēlos uz to nebraukt, nav skrējiena nav problēmu. :D
Ir jau, ir jau tā, Dziņa. Puse enerģijas un gara spēka paiet ceļošanā uz maratonu, puse jātaupa pašam maratonam, ka smej. Pats daudz nodarbojos ar spēka sportu, tāpēc izlēmu – tikai viens lielais maratons gadā. Šoreiz sakarā ar jubilejas gadu izvēlējos Valmieru.
Ir skrējieni, uz kuru startu var paspēt ar pēdējo sabiedrisko transportu. Pieredzē bijuši arī tādi, uz kuriem aizved orgi, piebraucot autobusu pie viesnīcas. Uz Valmieras maratonu pirms daudziem gadiem esmu braucis pat ar taksi no Cēsīm. Tiesa, toreiz pusīte no manis prasīja 2h17
Kas tik viss te neatklājas :) Man variants “uz Valmieras maratonu – ar taksi no Cēsīm” izdevās pērn, neplānoti…
Es ar taksi braucu uz Mulgi maratonu, kad Positivus dēļ autobuss Pērnavā iebrauca kādu stundu pēc pēdējā autobusa uz to vietu, kurai piemirsu nosaukumu. Kur toreiz bija finišs. Uz startu veda organizatoru autobuss. Uzvaras dienas maratonā arī bija speciāli autobusi uz startu.
Kaut kāds čalis grib sakrāt tos Tallink braucienus, bet pats uz Valmieras pusīti netiek, tāpēc piedāvā ar viņa vārdu noeksistēt to sacensību. Ja kāds grib parakstīties uz šito žuļīšanos, tad interesēties Facebook pie Daces Amoliņas!
Pamazām sāku meklēt transportu no Rīgas uz šī pasākuma rīta startu. Varu kādu grasi par zirga auzām samaksāt. Varu vārīties par Rio un nav nekas pretī braukt mājās pēc apbalvošanas un loterijas vai vīna orģijām.
Es arī neatteiktos no transporta.
Hiēna:
1) Paldies par komentāru! Pateicoties tam, beidzot izlasīju, kas ir ar to Tallink :))
2) Ceru gan, ka neviens uz žuļīšanos neparakstīsies ;)
3) Ja tomēr būs gribētājs, tad lūgums pieteikties arī pie Rainy777 vai manis; darīt zināmu, kurš ar kuru samainījušies.
Ja KAUT VIENS no iesaistītajiem ir čakls sacensību dalībnieks un atrodams reitingu tabulu augšgalā, tad tas būtu ĻOTI vēlams…
Uz kādiem laikiem maratonam būs tempa turētāji?
3:20, 3:40, 4:00, 4:20
meklēju transportu no rīta sacensību dienā …
Kas bez BBSL seriāla abonementa, tiem šodien pēdējā diena, lai pieteiktos par līdzšinējo cenu!
Meklēju transportu uz agro startu lēnam maratonistam.
Meklēju transportu uz Valmieru iepriekšējā vakarā, ideāla variantā no Aizkraukles puses, daudz sliktākā variantā no Rīgas.
Esi jau pietiekami liela, lai pati mašīnu nopirktu un brauktu kaut vai no Jaunjelgavas puses.
Es jau labprāt, tikai pasaki, kur var nopirkt tiesības, ja cilvēkam redzes dēļ legāli tās nav ļauts iegūt.
Ønske, tas nav arguments!
Arī vēl meklēju transportu uz Valmieru! Vairāk gribās sacensību rītā doties turp uz pusmaratona startu!
Es jūs saprotu, galvenais lai laba kompānija un tiek uz startu laikā.
Man šķiet, ka redze nevar būt tik slikta, ka nevar dabūt tiesības. Ir taču visādi kantori, kas dod izziņas. Es arī ceļu vispār neredzu, bet braucu…
Es zinu to, ko man dakters saka, ka es ar savu invaliditaati nevaru. Nez vai tas ir jauki pret citiem satiksmes daliibniekiem, ka Tu “neredzi celju,” bet brauc.
Tev vel jaunības apzinīgums un maximālisms dzīvs, es paļaujos uz likteni…katrs aizbrauc tik tālu cik liktenis ļauj, tur kur man nav jābūt es arī neaizbraukšu, un citiem ir tieši tāpat. Nabags vai bagāts mūžīgs nav neviens.
Fatālisms – jauki un par ~70% pareizi ;)
Tomēr… vai šo uzskatu vajag arī pārējiem cilvēkiem uz ceļa uzspiest? BEZ viņu skaidri izteiktas piekrišanas?
Iznāk, ka varam kādā kantorī saņemt (cik legāli?) “tiesības būt citiem par likteni”? Godīgi sakot, negribētu sev tādas.
Mūžīgi neesam, bet tas ir drusku kas cits.
—————-
Bez tam, neviens jau pilnīgi skaidri un droši nezina, kur viņam “ir jābūt” šodien vai rīt. (VAJADZĒTU būt, nevis gribas būt.)
Arī liktenis bieži svārstās un vada mūs uz labu laimi ;) Nav iemesla uz to/viņu pārāk paļauties :D
Runājot par satiksmi – tikko, tikko pats gandrīz avāriju izraisīju – šoferis burtiski pie potītes nobremzēja – “pohujisma” un savas pārgalvības dēļ treniņa laikā pēkšņi, asi gribēju pārskriet pāri ielai straujā satiksmē, turklāt visu pilnībā nepārredzēju. Arī liktenis un nejaušība, ka nenobremzēju, bet nosprintoju līdz galam. Arī manis dēļ tāāādas lietas izvērstos, ka auto vadītāji gribētu mani tikai 1 – reiz nošaut.
Es iisti nesaprotu Tu tagad centies attaisnot savu neapdomiigo komentaaru par manu nespeeju braukt ar auto vai ko.
Un doties pretii savam striktajam un preciizi laikaa naakoahajam liktenim, protams, ir ljauts visiem, bet nav pieaugusha cilveeka riiciiba nepadomaat par citiem. Es taapeec esmu atbildiiga un censhos sevi dazjreiz aiz neredzeeshanas nogaleet braucot ar velo, bet citu likteni neuzskatu par vajadziigu paarbaudiit.
Ønske
10/09/2016 at 11:36
….. Es arī ceļu vispār neredzu, bet braucu…
Ja tas ir joks, hahaha, smieklīgi..
Dziņa – es par tevi neko nesaku.
Es gribēju teikt, ka tas ir ironiski – viens kaut kā nelegāli dabū tiesības, knapi saredz ceļu, bet tomēr brauc, cits atkal nerēķinās ar mašīnām un tik bizo pāri šosejai.
Mans komentārs bij Ønskem.
Transports atrasts, paldies!
Dienas prieks, Dzintra skries Valmierā!!! :)
Bet es nē, jo šogad ignorēšu Daugavas labo krastu.
Par likteni… mēs piedzimstam ar savu uzdevumu, kas mums dzīvē jāizdara…kad tas izdarīts, tad var arī skriet kaut vai maratonus 77 gb.
Dzintra Valmieraa skrietu taapat, neesmu veel nomirusi braukaajot ar autobusu.
Ar autobusu, tas ir 10 min klāt pie rezultāta uz pusmaratonu…diemžēl.
Sliktam dejotājam arī olas traucē :D
Nedaudz nošokēja…
Ønskem gribētos pajautāt, tad kad tu notrieksi, kādu bērnu, māmiņu vai 3 bērnu tēvu – vienīgo ģimenes apgādnieku, tad tu arī teiksi:”Viņam tāds liktenis, būt notriektam kāda pamuļķa dēļ, lai gan no kā pilnībā varēja izvairīties”???
Viens te normāli sagājis sviestā, manuprāt :D
Ingai…man ir bijis, ka aizbraucu ar 3 sabiedriskiem transportiem līdz startam un saprotu, ka nav spēka.
Rolandam…liktenis ir nežēlīgs, bet ja tas 3 bērnu tēvs nogalina to 3 bērnu māti par to, ka viņa aizsēdējusies pie kaimiņa pa ilgu. Tā arī notiek, ja kas…un psihiski slimajam pamuļķim bija iespēja…
Katrs piedzimst ar savu likteni, jo kā gan savādāk gaišreģi var redzēt uz ko tu dzīvē uzrausies un uz ko nē…
Gurchiiiii es visu mūžu esmu sviestā, man pat patīk!!!!
Demogoģija.
Tu veido savu likteni, ar saviem lēmumiem. Vainot kaut kādu mistiku varēja viduslaikos, kad arī sievietes dedzināja, ja tev nenoravētā vagā raža neizauga. Pēc tavas loģikas – šodien varu ņemt iedzīt kādam galvā cirvi un pateikt, es jau neko tāds viņam liktenis…
Ønske, ja no braukšanas ar sabiedrisko transportu ietekmējas rezultāts par 10 minūtēm, tad skaidrs, ka ne jau transports tur pie vainas, bet citi faktori (brokastis, treniņi, miegs, utt.)
Savukārt par pārējo – nu atliek vien pikrist paša rakstītajam par sviestu, varbūt vajag pie kāda galvas ārsta pakonsutltēties.
Oho, kas par diskusiju – no transporta meklēšanas var pāris komentāros nonākt līdz cirvja triekšanai galvā :)
Ønske – tev neliekas ka tas ir nedaudz nepieklājīgi tā rakstīt, ka ir jānopērk auto? Jā cilvēks saka ka meklē transportu, tad viņam ir iemesls.
Par 10min pie pusītes laika interesanti. To kāds zinātnieks izreķināja? 10 min un viss? Nav atkarīgs no tava rezultāta? Tev bus 1.40 + 10 = 1.50, un DS93 ari bus +10min?
Labi, un kāda ietekme uz rezultātu ir ja tu brauc ar auto pie stūres? Un ar riteni?
Sēžot pie stūres, tai ietekmei vajadzētu būt lielākai, jo pasažieris tomēr var kaut cik atpūsties, izstiept kājas, pagulēt utml.
Tādēļ jāiesaka konkurentiem, lai sēž pie stūres :D
Tur arī ir tā lieta. Neredzu neko sliktu autobusam, vienīgais ka jāceļas ir agri.
DžIzes!!Lasiju un domāju ka kādā geimeru forumā Esmu iemaldijies :D
Turpinot tēmu, piedāvāju 2 vietas ceļam uz Valmieru. Braucu Rīga – Valmiera un atpakaļ. Izbraukšana no Rīgas ap 06:30 (centrs)
Skriešu maratonu 3:57:00 :D
25442375
carība jau maza, bet varbūt ir kāds ar auto, kas uzreiz pēc pusmaratona plāno doties atpakaļ uz Rīgu?
Sveiki,
braucu svētdien no Rīgas uz Valmieru un atpakaļ. Pati braucu uz 13:00 startu.
Ir brīvas vietas.
Tel.nr. 29774256
šitas ir 2in1 transports un konsultācijas! :D
https://www.facebook.com/groups/lv.running/permalink/1204557152899754/
Vai kāds brauc sestdien pa dienu uz Valmieru un var aizvizināt?
Labdien! Ir vēl brīvas vietas maršrutā Rīga-Valmiera-Rīga. Zvaniet uz 29513814
Es sestdien vakarpusē (ap 18:00) braukšu no Rīgas (Teikas) uz Valmieru un varu aizvizināt.
Esmu izvēlīgs, vakarpuse man būs par vēlu. Gribētos būt Valmierā ap 16:00.
Braucu ar auto šobrīd visas pasažieru vietas ir brīvas.
Izbraucu Svētdien 6:30 no Kalnciema kvartāla
Atpakaļ uzreiz pēc pusmaratona
20222747
aVRX, pirmajā teikumā komats pirms vai pēc “šobrīd”? :)
Ja nu gadijumā kāds netiek uz savu 12,4 vai 6,2 km startu, tad varu noskriet jūsu vietā :)
OK, droši vari noskriet mūsu vietā. Samaksu neprasu, tikai neaizmirsti piereģistrēties uz savu vārdu
Vakar saņēmu numuru Valmieras pārstāvniecībā Rīgā (laba ideja!).
Tur visus arī brīdināja, ka uz A3 šosejas notiekot remontdarbi – posmā aiz Rubenes, līdz Valmieras robežai. Varbūt braucējiem no Rīgas jāņem vērā…
Šodien vairs remontdarbi nenotiek (bet nevar zināt, varbūt rīt atkal kaut kur sāksies), vien kādu gabaliņu pa jaunuzklāto asfaltu jāpabrauc uz 50 km/h.
Par favorītiem un leģendām
http://www.lsm.lv/lv/raksts/tautas-sports/dzive/vai-renars-roze-pirmo-reizi-klus-par-latvijas-cempionu-maratona.a201200/
Pasmaidu par K. Kaimiņu. Izskrien savu pēdējo 3 gadu labāko rezultātu pusmaratonā. Un tad vēl noskrien 12km savā ierastajā sacensību tempā :D
No manas puses piebilde organizatoriem: ja vēlas precīzus TT, lai izliek kilometru atzīmes katram kilometram nevis ik pēc 5km.. ..citādi nav argumentu pret līdzskrējējiem, kuri katrs pēc sava pulksteņa var apgalvot, ka TT aiznesušies 20 vai 40 sekundes pa priekšu savam tempam.. :/
TT vēlme ir saprotama…
No otras puses, diezgan interesanti tad izskatītos, jo (piemēra pēc) skrējēji ieraudzītu vispirms 38 km atzīmi, aiz tās rindiņā 31 km, 24 km, 17 km un 10 km, visbeidzot (kā pēdējo) – 3 km atzīmi.
Teorētiski, starp atsevišķajām kilometru atzīmēm vajadzētu būt vienādām atstarpēm – 32 ar pusi metri, jo aplim jābūt 7032,5 m. Kopā tad 162,5 metrus gara “ierinda” no sešām km atzīmēm.
Līdzīgi arī pārējās vietās – pirms 1 km, 2 km, 4 km, 5 km :) Un arī pirms 6 km atzīmes (kaut tādu nemanīju, taču ideālā gadījumā vajadzētu būt).
Jāpiebilst, ka esošajā (dabā novērotajā) variantā nebija skaidrs – kā 5 km atzīme var būt krietni pirms 40 km? Vajadzētu taču būt otrādi.
Turklāt, abas tās bija krietni patālu arī viena no otras… riskēšu teikt, ka vairāk par 5*32,5 = 162,5 metriem?
40km atziime nesakrita peec pulkstenja laika – tad visdriizaak taa bija nepareiza.
Anduli, lai skreejeeji neapjuktu daudzajaas km atziimees, varbuut vareetu vnk pierakstiit pie katras ,kuraa aplii taa ir aktuaala?
..piem 40km (6. aplis)
Jā, varbūt piezīmi ar apļa numuru varētu.
Otra iespēja – katram aplim citā krāsā.
Orgiem var pārmest, ka 40km atzīme bija ~500m par vēlu, kas jauca galvu ne tikai TT. Tai vajadzēja būt ielas pretējā pusē krietnu gabalu pirms 5km atzīmes. Pārējās km atzīmes bija izliktas samērā precīzi.
TT špikeri 6 apļiem var izveidot sarindojot km atzīmes pēc attāluma no starta:
15km – 935m;
1km – 1000m;
30km – 1870m;
2km – 2000m;
10km – 2968m;
3km – 3000m;
4km – 4000m;
40km – 4838m;
5km – 5000m;
20km – 5935m.
Ha, ha, ha apļa nummuri…
Ja skrējējam galvā galīgs ķīsēlis, domā viņš zinās, kurā aplī tobrīd atrodas?
40km mani arī izbrīnīja, jo bija galīgi neadekvāti – ignorējām – gājām pa mazajām atzīmēm 1234567.
Jā, Anduli, un neaizmirsti arī, ka papildus tai virknītei ar 38, 31, 24, 17, 10 un 3 km atzīmēm kur būtu vēl labi iestarpināt abu īsāko distanču kilometru atzīmes.. Trase tur nedaudz atšķirīga, līdz ar ko ne visas atzīmes sakrīt ar garajām distancēm. Nu tas tā – lai interesantāk skriet – visu laiku var vērot dažādas atzīmes :) Ja nemaldos, vakar Valmierā īsajām distancēm nebija atsevišķi paredzēta neviena kilometru atzīme. Vai tādas būtu bijušas vajadzīgas? Grūti teikt. Man nē.
Jā, OreMan, par km atzīmēm īsākajās distancēs apzināti noklusēju, lai mazāks juceklis :)
Iespējams jau būtu – 6,2 km distancei vajadzētu “savu” vismaz vienu – 5 km atzīmi.
12,4 km skrējējiem papildus vēl septiņas atzīmes pienāktos (no 6 km līdz 12 km).
Kopā tātad astoņas būtu jāizgatavo un jānovieto. Nav nemaz tik daudz, uz pus- un maratona atzīmju fona :) (Garākajām distancēm 6*6 = 36 gab. kopā, pieņemot, ka 7 km atzīmi un tās “satelītus” nevajag.)
Par šo visu, orgi laikam drīkstētu kādu eiro pielikt dalības maksai ;)
P.S. Nez, kā ar nūjotāju distanci? :) Vēl +7
(Patiesībā nemaz nezinu – varbūt viņiem dažu pirmo km atzīmes jau bija?)
Ja 40km atzīme bija krietni par vēlu, tad jau sanāk, ka par velti es tur beigās biju kapājusi, lai iekļautos laikā! :D :D :D
Tāda aizdoma gan bija, ka kaut kas tur nav riktīgi, bet galvenais jau, ka vismaz aptuveni ir atzīmēts, cik jau noskriets. Katrs aplis 7 aptuveni vienādās sadaļās ir sacirsts, tad jau orientējoši vajag saprast visu.
Tām kilometru atzīmēm reti var ticēt, jebkurās sacensībās. Mani zem skrējiena laikā radušos mērķa padzīt palīdzēja aizmugurē skrienošie un kliedzošie druupijs un gudeens. Paldies viņam par to! Finišā aizmirsu pateikt paldies :P
Šādi pasākumi notiek tik bieži, viss kļūst aizvien komerciālāks, BARDACīGāKS, organizatori bezatbildīgāki. 2011. gadā es nepieļāvu pāriešanu soļos pēc 30 km. Šogad pieļāvu. Nogurums? Motivācijas mazināšanās? Visam pāri – uzvaras prieks!
“2011. gadā es nepieļāvu pāriešanu soļos pēc 30 km. Šogad pieļāvu.Nogurums? ” – Nē, organizātoru bardāks
Man liekas, ka pie tām Valmieras km atzīmēm daļa vainas tomēr jāuzņemas 1908. gada Londonas olimpiskā maratona orgiem, kas trasi sataisīja tā, ka sanāca 42.195km, nevis 40km, kā bija iepriekš. Tas tā sanāca nejauši, jo attālumi bija tādi, kādi nu tie bija. Galu galā, lai trases būtu salīdzināmas, vairāki citi maratona organizatori arī sāka taisīt trases pēc Londonas standarta. Aizgāja tik tālu, ka 1921. gadā oficiāli olimpiskā maratona distances garumu pieņēma kā 42.195km. Tāpēc arī Valmieras orgiem bija tik sarežģīti salikt km atzīmes. Ja maratons būtu apaļie 40km, tad varētu, piemēram, taisīt 10km apli un pietiktu ar km atzīmēm 9 vietās. Diemžēl Londonas orgu dēļ mūsdienās jāliek km atzīmes 42 vietās vai arī jātaisa starts un finišs citā vietā.
Pat, ja trasē nebūtu jāiekļauj skriešana gar karalisko balkonu, maz ticams, ka 1908.gada Londonas Olimpiādes orgi izvēlētos 40km garu maratonu. Drīzāk tas būtu bijis 25 jūdzes (40,234 km) vai 26 jūdzes (41,843 km) garš maratons.
Daži interesanti viedokļi parādās…
1. Atļaušos tomēr uzskatīt, ka par pāriešanu soļos galvenais atbildīgais ir pats pārgājējs, ne organizatori.
2. Runāt par bardaku būtu korekti (pieļaujami), ja cilvēks kādā pasākuma distancē ir vismaz startējis.
Jā, katrs pats ir atbildīgs, vai grib/ negrib pāriet soļos maratonā pēc 30 vai pēc pirmā kilometra.
ja godīgi, tad km atzīmes nevajag likt visam maršrutam, bet tikai pusei – otra puse ir tāda pati, tik jāpieskaita 21km. Pie tam Valmierā, manuprāt, pilnībā pietiek ar pirmo 7km atzīmēm, lai saprastu, kurš km iet un cik tuvu/tālu būs nākošais km. Stipri grūtāk būtu, ja aplis būtu ~5km garš.
Parastam (pus)maratonistam tiešām pietiktu, ja būtu vēl tikai 6 km atzīme uzlikta. (Neredzēju, laikam jau nebija?)
Spriešana par km atzīmēm gan sākās ar druupija komentāru. Tempa turētāji varētu gribēt PRECĪZAS atzīmes katram kilometram… Bet par to jau dot izteicās, ka varot špikeri iepriekš veidot…
TT špikerus sev gan var saveidot, bet tas neglābj no līdzskrējēju (un līdzjutēju) komentāriem par nepareizu tempu, ja km atzīmes ir nepareizi izvietotas.
Parastajam pusmaratonistam kā likums, nebūs līdzi špikeris, cikos pie kuras km atzīmes jābūt, var tikai pēc sava pulksteņa konstatēt, ka TT jož nedaudz ātrāk nekā attiecīgais finiša laiks prasa.
Tad Tu, Inga, gribi teikt, ka TT turpmāk jāklausa katram līdzskrējējam, kurš saka, ka vinjam ir visprecīzākais pulkstens ne pēc kilometru atzīmēm vai saviem pulksteņiem?
druupij, ja izlasīsi vēlreiz, tad neko tādu neatradīsi, ja Tev liekas, ka es ne pa tēmu jums pajautāju, vai neskrienat nedaudz par ātru – nu atvaino, ka aizskāru (nesaprotu gan ar ko, jo tajā brīdī temps bija nedaudz par ātru).
Ja iegādāsies GPS pulksteni, tad pamanīsi tādu fīču, kā temps, ko var redzēt skrienot, un attiecīgi arī konstatēt, vai konkrētā brīža temps atbilst norādītajam finiša laikam. Es ļoti labi zinu, ka TT skrien nedaudz ātrāk, nekā teorētiskais maratona temps, un tik pat labi zinu, ka TT nevajag jau pirmajā aplī no 6 iedzīt startā iekavēto, jo tad tas tiešām ir par ātru, un tad pirms finiša ir jātirinās, lai ātrāk neieskrietu finišā.
Negribu likt skrīnšotus, bet iepriekš pieminēto situāciju ar bremzēšanu finišā, druupij, var redzēt arī Tavā Endomondo vorkautā ;) Tā kā – ņem par labu aizrādījumus, nevis uzskati, ka visiem citiem, kas konkrētajā brīdī netur tempu nav taisnība.
Par fiichaam GPS pulkstenii es nestriidos, bet vel jau var gadiities, ka trase tomeer par paarsimts metriem garaaka un tad, vadoties peec pulkstenja, finisheesi jau staavlaukumaa pirms finisha..
To, ka pirms finisha nedaudz sabremzeeju, arii nestriidos, jo, kaa te augstaak mineets, ar 40km atziimi bija probleemas un peedeejos kilometros maratonaa bija virs 20 sekundeem handikaps..
Nu +10 sekundes pie terotētikā tempa IR par daudz. Ar visiem +300m vajadzētu būt +2-3 sekundes uz kilometru. Īpaši, ja nav nekas startā nokavēts, kā tas gadās Rīgas maratonā. Līdz ar to es arī neaprotu, par ko Tev aizskārums radies, ka gribi izlasīt to, ko nerakstīju.
Peace!
No līdzskrējēju komentāriem neizbēgt. Parasti TT skrien pa ātru :) :) Reti pa lēnu :) Ja ir argumenti, tad var atbildēt, ja ne, tad jāsaka: “Sekojiet tempa turētāju gaismai” :D
Tempa noturēšana nav viegla. It sevišķi, ja km atzīmes melo. Tad paļauties var vien uz apļu laikiem, bet kā jau druupijs teica, ja jāorientējas pēc atzīmēm ik pēc 5 km, vai 7, tad precizitāti grūti nodrošināt.
Sākuma tempa paātrinājumā gan manuprāt labais tonis ir startā zaudēto ieskriet pusē no distances.
Par labu tempa turēšanu ne vienmēr liecina precīzs finiša laiks, jo tempa turētāji nav dumi ;) pēdējos km izdara korekcijas.
Savukārt maratonu organizatoru labais tonis būtu precīzas visas km atzīmes. Arī to nav viegli izdarīt un prasa darbu.
Precizitāti grūti nodrošināt arī tad, ja ne tikai atzīmes saliktas neprecīzi, bet arī kopējais distances garums ir pietiekami nepareizs. Par ko uzzina tikai finišā…
maratonā normāli ir noplīst un otro pusi skriet lēnāk. Bet nē, jaunais čempions otro pusi skrējis par minūti un sekundi ātrāk nekā pirmo pusi. Līdz 3h15 (pirmajiem 30) tas izdevies tikai trim (10%), starp kuriem viens ir šogad mirdzošais Normunds7 ar -6 sekundēm. Pārējie plīsuši. Pieklājīgākie bijuši vicečempions (+11s) un mūsu Trakais (+57s). Pašam +6:39, eimu stūrī kaunēties.
Ko nozīmē “noplīst”? :-)
Es nenopliistu, es pirmajaa daljaa speciaali iekraaju rezervi, lai otrajaa daljaa vareetu nosaciiti atpuusties. Nee nu nopietni.
Trakais, skatoties uz apļu splitiem (26:50; 27:10; 27:20; 27:32; 27:34; 27:15) nevar teikt, ka Tu baigi noplīsi, tikai mazliet sabremzejies.
Dziņai gan spliti (34:51; 34:38; 36:34; 39:03; 40:03; 42:16) ir pārlieku pozītīvi. Uzdrošinos apgalvot, ka pirmo pusi skrienot lēnāk (~37:00 uz apli) būtu iespējams noturēt vienmērigu tempu visā garumā un nonākt pie finiša ~5 minūtes agrāk.
Nu nez, es censhos pirmo dalju skriet kaajaam komfortablaa tempaa, taa kaa taas tai briidii vislabaak juutaas, speciaali taas bremzeejot citreiz tik rodas kaada saapiite, bet man ir plaans sveetdien pameeginaat paskriet leenaak, bet taa jau arii es Valmieraa gribeeju, iztureeju kaadu kilometru :D Es peedeejos apljos speciaali paargaaju uz pulsam draudziigaaku rezjiimu,speciaali piebremzeejos, jo zinaaju, ka PB buus taapat.
Atkal kāds iekrīt dopinga kontrolē uz meldoniju, bet šoreiz jau tepat pie mums:
http://sportacentrs.com/vieglatletika/12112016-latvijas_cempionei_maratona_pozitivs_dopi
Garāku diskusiju/sarunu var lasīt fb pie MAKRO. Arī manu daiļrunīgo komentāru ;)
Anaboliskie steroīdi,nandrolons,efedrīns,furosemīds,un pat marihuāna ir dopings ,jo nav brīvi pieejami aptiekā ,vai lielveikalā uz plauktiņa.Ja jau Mildronāts ir tik bīstams vai tik super stimulējoš,kā viņu var nopirkt aptiekā bez receptes pat 8 gadus vecs-jauns bērns.
Laacīti, aizej uz jebkuru aptieku, un palasi tās sastāvdaļas, kas ir bezrecepšu zālēs. Atradīsi papilnam dopingu satorošus medikamentus. Piemēram, tas pats efedrīns (vistīrākais dopings) ir daudzās zālēs, kas ir domātas saaukstēšanās gadījumiem. Principā jau Kristīne var startēt zem citu vārda SL posmos pusmaratonā :D Vēlams zem vīrieša vārda, kaut rezultāti viņai vismaz šobrīd nav tik augsti, lai cīnītos par top6
Vai tad sacensību nolikumā bija minēts, ka dalībnieks nedrīkst lietot mildronātu?
Juridiski jau skaidrs – Valmiera oficiāli ir LČ maratonā LVS paspārnē, attiecīgi arī visi noteikumi. Cilvēciski – īpaši jau šogad un īpaši dāmām – absolūts amatieru tusiņš. Labā nozīmē. Rezultāti arī. Es vēl saprastu, ja kāda nezināma dāma pēkšņi tuvotos Jeļenas, Ilonas, Anitas rezultātiem. No otras puses – cilvēktiesību pārkāpums, jo neļauj cilvēkam sargāt savu veselību treniņu laikā ar bezrecepšu zālēm.
Sods nešķiet adekvāts. Ņemot vērā, kur meldonija skandālam kājas aug vai, piemēram, hroniski slimos Norvēģijas astmatiskos biatlonistus.
Man aktuāls ir jautājums, ko ar pielaišanu mačiem tuvākos 4 gadus darīs ar LVS nesaistīti amatieru maču organizatori. Te gan ceru uz veselo saprātu.
Varbūt kāds grib teikt ka tās trīs iepriekš minetās pārtiek no rupjmaizes un medus:)
Varbūt tu gribi teikt, ka 3.v. 3:30h ir tik kosmisks rezultāts, ka jālieto dažādi medicīniskie preperāti? :) Ja tu esi tas pats Ritvars, kas aktīvi aizstāvēja viedokli par to, ka šogad LV čempionāts sievietēm nebija tāds fizkultūriešu tusiņš, tad vari kaut vai palasīt jaunās LV čempiones interviju http://www.noskrien.lv/menesa-skrejeja-vviva/
Drusku labāk sapratīsi, kāda attieksme un pieeja pret treniņiem čempionei.
Par Bjerndalenu – http://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/biathlon/krievijas-sporta-izdevums-putins-un-citi-smagi-kludas-par-bjerndalenu-ka-astmas-slimnieku.d?id=48016267
Delfi, protams, nav 100% uzticams avots, bet gan jau ir reizes, kad raksta patiesību.
Par Mildronātu – cik es zinu, tas nav bezrecepšu medikaments, un lai arī atbalstu viedokli, ka mildronātu par dopigu grūti uzskatīt, tomēr – ja nu reiz ir tā nolemts, un presē gada sākumā bija gana daudz informācijas, tad tomēr varbūt nevajag. Jo galu galā, pārējām pjedestāla meitenēm tomēr to nekonstatēja.
Un vēl – es ceru, un man gribētos tam ticēt, ka pirms lēmuma pieņemšanas kristīnei ir prasīts skaidrojums par situāciju. kaut gan 4 gadu diskvalifikācija, protams, ir skarbi.
Bet atgādināšu, ka mēs nezinām visus faktus.
Kopš kuriem laikiem 250mg Mildronats ir noperkams tikai ar recepti?
…RITVARS LĒRME,kas tik ļoti nicina mūsu Latviju,mačos piesakās kā Nīderlandes pārstāvis.
Ā, ja, tiešām, kļūdījos, ir bezrecepšu. Bet tas jau vēl jo vairāk liek piedomāt pie fair play.
Alža, šajā portālā nav pieņemts nicinoši izteikties par mūsu kluba biedriem.
Inga_k, pārējām meitenēm nemaz mildronātu nevarēja konstatēt, jo pārbaudīja tikai 1.v. sievietēm, kamēr kungiem pārbaudīja TOP3. Tās izmaksas ir ap 500EUR, tāpēc tā. Par Bjerndalenu tas patiešām ir absolūts mīts par astmu. Cilvēki pat neiedziļinās, no kurienes šis izteikums radies un tik izplata tālāk :D Citāts no viņa 2011. gada intervijas.
I knew you were going to ask about that. (He laughs). But fine, no problem. It was a loud topic in Norway, as well. I read about the discussion between Justyna Kowalczyk and Marit Bjørgen. My knowledge of the topic just is not that extensive. I had my lungs tested. If you train hard in the winter, your lungs shrink and you can get asthma. It usually happens after ten to twelve years of training. Mine have not followed that rule and somehow have not shrunk. They are one hundred percent functional. I never needed any medication. Even my doctor said that it is not quite normal, because apparently everyone has that problem. I just take care of myself well. Either way, I have never used asthma medication.
Es savulaik 3:19 izskrēju, trasē dzerot tikai ūdeni. Pirms tam treniņos garajos – reizēm kādu šerbeta gabalu apēdot, dzerot ūdeni. (pārbaudes pie 3:06 rezultāta liekas nevajadzīga naudas izšķiešana)
Aptiekā man nekad nav gadi prasīti, neatkarīgi no pirkuma satura.
Aptiekā gadus neprasa, tikai receptes, ja mēģina iegādāties recepšu medikamentus :D Sasmējos par gadu prasīšanu aptiekā :D
Jā, bet (mildronātu var arī pirkt mazo, dārgo) ne jau vienmēr tās receptes bijušas man izrakstītas. Bērnībā gāju uz aptieku arī tad, kad māsa slimaja. Pēc recepšu un nerecepšu medikamentiem. Tādēļ neredzu nekādu pamatu apgalvot, ka mildronāts nav dopings, jo to var iegādāties astoņgadīgs bērns.
Bērnībā zāle bija zaļāka un viss foršāk :D Tagad daudzi kādreiz bezrecepšu medikamenti ir padarīti par recepšu, un, jā, atkarībā no aptiekas, lielākajā daļā aptieku vienkārši nepārdod recepšu medikametus, ja netiek pretī dota recepte. Bet tas neattiecas uz mildronātu, kas ir bezrecepšu medikaments.
Un šajā gadījumā pat nav svarīgi, kur aug vai neaug kājas lēmumam par mildronāta iekļaušanu dopinga listē, un kā viņš ir nopērkams – ar vai bez receptes. Jādomā, ka gadījumā, ja Kristīnei ārsts būtu nozīmējis mildronāta lietošanu, lēmums būtu savādāks. Pieņemu, ka ir bijusi pašdarbība, un šajā gadījumā, pat ticams, ka ar mērķi uzlabot sniegumu. Vai to vajadzēja mēģināt dzerot mildronātu – nu diez vai.
1) “Jādomā, ka gadījumā, ja Kristīnei ārsts būtu nozīmējis mildronāta lietošanu…”
Vai mēs droši zinām – ir nozīmējis vai nav nozīmējis?
Vai to droši zina LVS?
Maz ko zinu par šīm lietām. Laikam vajadzētu pastāvēt kārtībai, kā sportists/-e var mēģināt attaisnoties pozitīva testa gadījumā?
2) Mulsina atšķirīgie formulējumi dažādos avotos.
Skriesim.lv:
“Kristīne tiek diskvalificēta uz 4 gadiem un nedrīkst piedalīties nevienā pusmaratonā un maratonā. Viņai tiek anulēti 2016 gada rezultāti sākot ar Valmieras maratonu šajās distancēs.”
Sportacentrs.com:
“Kristīne varētu tikt diskvalificēta pat uz četriem gadiem un nedrīkst piedalīties nevienā pusmaratonā un maratonā. Tāpat viņai tiks anulēti rezultāti sākot ar Valmieras maratonu”
Pašā LVS lapā šo jaunumu vispār neredz!
Nav skaidrs – vai sods jau piešķirts, vai par to vēl lems?
in…..un ,kas ir tas pamatojums tavam apgalvojumam ,ka Mildronats ir dopings?Ja pat viens no viņa izgudrotājiem Ivars Kalniņš kategoriski to noliedz…
Pirmās vietas ir kaitīgas…nekad es nekur nebūšu pirmais. Bail piedalīties sacensībās, ja nu man kaut ko atrod un tad 4 gadus nedrīkst skriet. šausmas.
Ønske, skriet drīkst. Nedrīkst uzvarēt valsts čempionātos. Arī citos valsts mēroga mačos nav droši :)
laacis1981:
1. Ivars Kalviņš – ar “v”.
2. Šajā gadījumā laikam gan izgudrotāja viedoklis nav noteicošais – arī, ja tas pareizs ;)
Ja reiz viela ir iekļauta sarakstā, tad ātrajiem skrējējiem ar to jārēķinās. Vismaz tad, ja iegūstams LČ tituls vai vēl kas lielāks.
Lācīti, meldonijs ir dopings, jo ir iekļauts aizliegto vielu sarakstā. Anduli, abos rakstos par Kristīni ir kļūdas :D
Visticamāk, viņa drīkstēs piedalīties pusmaratonos/maratonos, kas nav zem LVS paspārnes un kuros tas viņai nebūs aizliegts (formāli, to izlemj katru sacensību vadība, bet praksē tas nevienam īpaši neinteresēs). Un viņa nedrīkstēs skriet ne tikai SL pusmaratonos, bet arī stadiona mačos, kas būs zem LVS paspārnes.
Bet par DSQ ilgumu parasti lemj katrā atsevišķā gadījumā. Nereti ir arī vainu mīkstinoši apstākļi, bet 4 gadi laikam tagad ir tas standarts. Agrāk bija 2 gadi.
Un ārsts var nozīmēt jebko, bet tas nav svarīgi, jo jāiesniedz kaut kur tie papīri un jādabū atļauja no attiecīgās institūcijas, lai vispār varētu sākt kaut ko no aizliegto vielu saraksta lietot. Cita lieta, ka parastam amatieru skrējējam tas viss ir pārāk sarežģīti, un nez vai pati Kristīne vispār varēja iedomāties, ka dabūs 1.v. LV čempionātā un būs kādam pārbaudītājam interesanta, jo, skrienot visām labākajām, viņai nebūtu nekādu izredžu vispār tikt TOP10 ar tādu rezultātu.
Paldies, ansiso!
Kaut kur bija manīti teksti par šo papīru iesniegšanu, tik piemirsās svarīgs sīkums: jādara tas pirms sacensībām.
Kristīnei nelāgi sanācis, ceru, ka LVS nebūs ļoti barga.
Teorētiski jau var izlozes kārtībā jebkuru pārbaudīt. Tas, ka tā nedara ierobežotu finanšu dēļ, nenozīmē, ka ikviens amatieris var lietot un būt drošs, ka viņu nekad nepieķers.
Par to “varēja/nevarēja paredzēt savu uzvaru” arī tāds interesants jautājums. It kā jau dalībnieču saraksts bija redzams…
No otras puses, vai starta sarakstos vienmēr parādās visi “top” sportisti? Man kaut kā radies priekšstats (vai aplams?), ka reizēm Latvijas sacensībās elites piedalīšanās tikai nojaušama, netiek afišēta.
Tas tā, vispār. Neatceros par Valmieru konkrēti.
laacis1981, meldonijs ir iekļauts aizliegto vielu un metožu sarakstā. Sarakstu vari atrast tīklā. Kaut vai antidopings.lv lapā. Nākamajam gadam ir jau publicēts. Meldonijs (ko Latvijā pazīst ar mildronāta nosaukumu) tur joprojām ir.
Par visādiem efedrīniem, pseidoefedrīniem, kas mēdz būt deguna pilienos, teraflu, …, nevajag satraukties, jo – ja reiz lieto tādus, jo esi slims, tad tikmēr, slims būdams, sacensībās nepiedalies. Devas, ko uzņem ārstēšanas laikā, nez vai ir tik lielas, lai būtu aizliegtajā koncentrācijā sacensību laikā – pēc ārstēšanās beigām.
Teorētiski, protams, jāpiekrīt in komentāram 21:58 …
Pie reizes, atzīstos, ka mildronāts tika lietots 2006. gadā (iemesls jau piemirsies, bet dakteris domāja, ka var noderēt).
Kofeīns (kafija, enerģijas dzērieni) ir lietots uz vella paraušanu – tai skaitā, laikam jau arī tajā periodā, kad bija aizliegts.
Kur man tagad jāgriežas, lai saņemtu sodu? (Un kādu? to pašu 4 gadu DSQ?)
2006.gadā, šķiet, mildronātu varēji lietot, tikai 2015.gadā sākās šūmēšanās, tamdēļ gribas domāt, ka agrāk nebija sarakstā.
Par kofeīnu vairs īsti neatceros, kā bija agrāk (bet šķiet, ka drīkstēja gan espresso, gan kokakolu dzert – kuram no mūsu soļotājiem OS dzeršanas punktā bija! ) nākamgada saraksts neaizliedz lietot: Bupropion, caffeine, nicotine, phenylephrine, phenylpropanolamine, pipradrol, and synephrine: These substances are included in the 2017 Monitoring Program, and are not considered Prohibited Substances.
in… pirkārt atslāpsti,jo ,lai apgalvotu ,kā es kauko lietoju,degunu pilienus,utt ir jābūt baigai iekšai,v ai nu ātrām kājām..
laacis1981, tev konkrēti bija pirmā rindkopa veltīta.
Ja gribas aizrādīt, ka varēju otru rakstīt, izmantojot trešo personas formu, tad vispirms atvainojies par savu tekstu. (es neapgalvoju, ka mildronāts ir dopings, kā no tava teksta to var uztvert)
in…Nu es vienkārši nēesmu tik gramatiski apdāvināts kā tu…
Līdz 2004. gadam, kad kofeīns bija dopinga sarakstā, maksimālā atļautā koncentrācija urīnā bija 12 µg/mL. Lai sasniegtu šādu līmeni, 75 kg smagam sportistam jāuzņem 800 mg kofeīna. Maksimālā ieteicamā dienas deva pieaugušajiem ir 400 mg, bērniem 100 mg. Atkarībā no pagatavošanas veida kafijas tasītē ir 64..272 mg kofeīna; Coca-cola 0,33l – 34 mg; Red Bull 0,25l – 80 mg.
Problēma ar kofeīnu kā dopingu bija tāda, ka sportiskā snieguma uzlabošanai pietiek ar nelielām devām (3..6 µg/mL) un tikai hroniski kofeīnatkarīgie pārsniedz 12 µg/mL robežu.
Te nu bija mans gada prieks LČ finišēt tieši burtiski/cipariski starp čempioni un vicečempioni :(
Ja kāds daudz maz ir lietojis mildronātu ikdienā un pasekojis organismam, sirdsdarbībai. Piekritīs, ka rezultātu garajās distancēs varēs dabūt tādu pašu vai pat sliktāku. Vnk nevarēs uzkurināt organismu līdz ekstremālām robežām. Cita lieta, piem., ikdienas saspringta darba grafika gadījumā nogurums gan jūtams krietni mazāks.
Nu ilgtermiņā uzlabo metabolismu, līdzarto būs vajadzīgi mazāki laiki, lai atkoptos no slodzēm. Visticamāk, tāpēc laikam arī nobanoja šīs zāles.
Šajā gadījuma LVS ta kā vajadzētu daļēji arī aizstāvēt savus pilsoņus, uzliekot amatierim nosacītu sodu. Nevis tēlot bargo veci un ņirgāties par cilvēku.
no ansiso rakstītā: “Cita lieta, ka parastam amatieru skrējējam tas viss ir pārāk sarežģīti, un nez vai pati Kristīne vispār varēja iedomāties, ka dabūs 1.v. LV čempionātā un būs kādam pārbaudītājam interesanta, jo, skrienot visām labākajām, viņai nebūtu nekādu izredžu vispār tikt TOP10 ar tādu rezultātu.”
Paskatoties iepriekšējo 3 gadu rezultātus neliekas, ka uzvarēt ar tādu rezultātu ir šausmīgi neparedzami un nav jau jāuzvar, kopvērtējumā taču apbalvo pirmās 6 vietas un starp tām iekļūt ir pavisam paredzami.
Sportistes un LVS viedokļi par situāciju:
http://sportacentrs.com/vieglatletika/21112016-mildronats_kuznecova_zalitis
Brīvi lasu četrās valodās, bet tā arī neatradu NORMĀLU avotu – kāpēc mildronāts pēkšņi ir dopings? Ko mildronāts palīdz uzlabot? Varbūt ātrumu, koncentrēšanos? Kur pētījumi, kurās klīnikās, laboratorijās, publikācijas? Viņu NAV!!!
Mildronāts palīdz atjaunoties… Un kas nepalīdz? Mo Farah, Kenenisa Bekele un citi elites džeki atjaunojas, dzerot ūdentiņu ar glikozi? Nadalam un Džokovičam tenisā nav medikamentu, kas palīdz atjaunoties pēc 4 stundu mačiem? Paspēlē 35 grādu karstumā piecus setus bez medikamenta, kas palīdz atjaunoties, nesagribēsi i tās naudas balvas…
NHL džeki neko nelieto? Esam pieraduši – ooo, hoķis, džeki uz aizsalušā dīķa padzenā ripu savam priekam… Bet NHL tomēr ir, maigi sakot, citi tempi un slodzes… Ronaldu ar Messi neko nelieto?!
Vnk mildronātu nolēma aizvākt, jo to lieto NVS valstu sportisti. Bet ex-PSRS nemāk kooperēties, nemācēja salikt kopā gudrās galvas, lai aizstāvētu mildronātu. Domāju, ja tas būtu poļu vai zviedru preparāts, viņi neļautu sev darīt pāri – atrastu labākos juristus, paņemtu palīgā mildronāta izgudrotāju un piespiestu WADA pie sienas – nu, mīlīši, vēlreiz – pēc KURIEM kritērijiem mildronāts ir dopings, kur kādi pētījumi, a?”
Bet ex-PSRS ir bardaks… Un vēl kāds… Žēl Kuzņecovu… 4 gadi bez sacensībām – skarbi. Un neviens nevar tādus kā Kristīne aizstāvēt, neviens…
Ko var čīkstēt par to ka mildronāts ir vai nav dopings. Funkcionāri pieņēma ka ir, tad nelieto viņu un atjaunojies ar līdzekļiem ko lieto visi Mesi, Džokoviči utt., kamēr funkcionāri panāk, ka mildronāts nav aizliegto vielu sarakstā.
Kalviņš jau 2015.gadā runāja, ka cīnīsies, lai izņemtu. BET! Ja ir sarakstā, tad (, kamēr ir sarakstā,) lietot nedrīkst. Ja negrib sekas.
Nu ja, runa jau nav par to ir vai nav tas dopings un cik pamatoti ir to aizliegt. Ja ir aizliegts tad, ir, tad tas ir fakts un VISIEM, kuri nedzīvo kurmja alā, zināms fakts, tātad, ja cilvēks ir izlēmis lietot, tātad viņš to dara apzināti rēķinoties ar sekām, tā ir viņa izvēle.
Var jau neplānot uzvarēt, bet jāparedz, ka var iekļūt 6niekā ar tādu rezultātu gan būtu un arī, tad tiek dabūta naudas balva un kauss, izlemjot piedalīties sacensībās tas būtu jāņem vērā un jāprotās.
Bet, ja tā vieta tiešām nav ne cerēta ne gaidīta un dikti uzsvērts amatierisms un tas, ka skriešana ir dzīvesveids, tad arī nevajadzētu krist panikā par to, ka nevar piedalīties visās sacensībās, var droši turpināt veselīgu dzīvesveidu ik pa laikam piedaloties sacensībās, kuras nav aizliegtas.
Savukārt, ja runā par tām šausmām, ka varētu pārbaudīt un diskvalificēt 55.vietas ieguvēju, tad ir jautājums priekš kam cilvēks lieto kaut kādas tabletes atjaunošanās procesiem vai sportiskā rezultāta uzlabošanai, ja cīnās tikai ar sevi un par sava rezultāta uzlabošanu? Tādā gadienā man liekas vispirms ir jāattīsta savas sportiskās spējas tāpat, bez specifiskiem medikamentiem, ir taču biešu sula un visādi citādi labumi. Bet, ja ir galīgi grūti un savādāk nevar, tad varbūt vienkārši ir par lielu slodze un vajag pakoriģēt to. Bet, ja medikamentu pieprasa medicīniski apsvērumi, tad…tad, ja būtu diskvalificēts tāds cilvēks, tad par to arī varētu runāt, bet šajā gadījumā nekas tāds nav noticis.
Aha. Turklāt pērn viņa bija 4.vietā. Ja paskatās pirms starta, kas pieteicies/stāv koridorā, tad jau diezgan droši var prognozēt savu pozīciju. It īpaši, ja distancē tuvumā ir velopuika ar nepārprotamu uzrakstu pie stūres.
in, pērn viņai bija ļoti tālu līdz 4. vietai. Viņa bija 9. vietā. Un viņa vispār ļoti maz pa šoseju skrējusi. Un iepriekšējie rezultāti ne tuvu nebija tādi, ka tagad viņa būtu liekama starp galvenajām favorītēm. Cik saprotu, tad viņa pati ne visai saprata, cik ātri vispār spējīga noskriet maratonu. Un ne jau nu visiem briesmīgi interesē, kādi konkurenti ir uz starta. Ir arī tādi, kas skrien, lai pārspētu sevi. Te viņas intervija uzreiz pēc finiša, kur viņa tāda apmulsusi par negaidīto uzvaru:
http://straume.lmt.lv/lv/sports/sports/kristine-kuznecova/3920
P.S. Vai tik Makro drusku nepasteidzās, izņemdams laukā visus viņas 2016. gada rezultātus? Oficiālajā atskaitē teikts, ka anulēti visi rezultāti, sākot no Valmieras maratona, nevis no 2016. gada.
Viss, ko ieraksta http://list.wada-ama.org sarakstā ir dopings. Starp citu, turpat blakus meldonijam ir insulīns. Loka šaušanā un motoru sportos alkohols ir dopings. Ja aizliegto vielu sarakstā iekļaus biešu sulu, tad arī tā būs dopings. Pirms aizliegšanas viela vismaz uz vienu gadu nonāk monitoringa sarakstā. Kofeīnu un nikotīnu no monitoringa saraksta teorētiski varētu aizliegt kaut nākamgad.
Aizliedzot kofeīnu un nikotīnu…
LRM satelītdistancē, kur uzņēmumi parasti pulcina savus darbiniekus, varētu lielāko pusi nobanot :D
Biešu sula… Jūsu viedoklis, tā vispār dod kaut ko izturībai, vai arī stipri pārvērtēts produkts, līdzīgi kā selerija tievētājiem?
biešu sula ir dzelzs un c vitamīna avots, varbūt lietojot ilglaicīgi ir kāds efekts jūtams, ja ir bijis spēku izsīkums.
Šodien mani VAC izbrāķēja, jo par zemu hemoglobīna līmenis. Teica, ka vajag ēst gaļu un granātābolus, kā arī vajagot atpūsties. Atpūtas vietā Mildronāts derēs?
Skatījos skriesim.lv statistikā, tur rāda 4.vietu. Bet, jā, samulsināja tā vieta. Jo nav norādīts, ka tā ir grupā… sportlat jau gan arī ir 4.vieta. Ja skatās skrējēja profilu.
Pēc Sportlat datiem viņai šogad ir 3 skrējieni: CET, Valmieras maratons un Siguldas pusmaratons. http://www.sportlat.lv/index.php?id=user&uid=7680
Ja CET nebija skriesim.lv, tad Makro izņēmis pareizi – sākot no Valmieras.
[Nedaudz offtopic…]
CET bija un ir skriesim.lv. Tiesa, ne visiem, bet tikai daļai. Konkrētajā gadījumā: ievietoti 47 skrējēju rezultāti. Kopā gan bija 107 finišētāji “32 km” distancē. skriesim.lv/calendar?id=19191
(Negribu neko pārmest rezultātu licējiem, tomēr jāatceras: “ja arī neesi skriesim.lv – tas vēl nenozīmē, ka neskrēji”;)
Izņemts tad ir pareizi, jo Kristīnei CET rezultāts joprojām redzams. skriesim.lv/athletes?id=40104
Arī Stirnu buka pēdējās 2 kārtas atstātas, kas jau pēc Valmieras maratona bija. Liekas pareizi… un simpātiski.
(Negribu neko pārmest rezultātu licējiem, tomēr jāatceras: “ja arī neesi skriesim.lv – tas vēl nenozīmē, ka neskrēji”;)
=============
Starp citu, jā, ja reiz esam skāruši šo tēmu… Piemēram, skriesim.lv nav rakstīts, ka es būtu skrējis We Run Riga, lai arī augusta beigās es skrēju vienās sacenēs, mans profils skriesim.lv ap to laiku jau bija… Pāris mani draugi gan tika uzrādīti, ka skrēja.
Kā tur īsti ir ar to skriesim.lv rezultātu būšanu? Bieži tādas lietas notiek?
Cik saprotu, ielikti tiek ātrākie (+ reizēm arī daži populārākie) cilvēki. Ārzemnieki pārsvarā paliek neielikti.
“Lietas” notiek gandrīz katrā mačā/distancē, kur dalībnieku skaits ir vērā ņemams (>50, sacīsim tā), un ko nerīko pats LSC.
No skrējēja puses raugoties – slikti… Taču laikam nav daudz cilvēku, kas katru dienu ar šo gribētu noņemties.
Lielkuilis vai MAKRO varētu mani palabot, ja kaut ko aplamu uzrakstīju.
“Aizliedzot kofeīnu un nikotīnu… LRM satelītdistancē, kur uzņēmumi parasti pulcina savus darbiniekus, varētu lielāko pusi nobanot :D”
Atļaušos precizēt, ka vienkārši dzerot tēju, kafiju un kokakolu ievērojamu koncentrāciju asinīs nevar panākt. Savukārt tā lielākā puse, ko Rolandam gribētos no LRM diskvalificēt, diez vai lieto kofeīnu tablešu vai injekciju veidā. Nevajag dramatizēt nevietā.
Fūū, nomierināji. Es patērēju daudz kafijas ikdienā, vismaz man iespējamais nākotnes bans nedraud :)
Kādreiz bija runa, ka rezultātus (no ārpus Latvijas skrējieniem), ir jāsūta ielikšanai skriesim.lv datu bāzē, lai būtu pareizi dati… Kādu brīdi tā arī darīju.
Tad bija paziņojums, ka turpmāk tiks likti tikai elites skrējēju rezultāti. Pārtraucu informēt par saviem skrējieniem, bet daļu tomēr (atrada paši?) ielika.
Baudiet.
Skriesim.lv rezultātu ievadīšana notiek 19. gadsimta līmenī.
Tad nu cīnāmies kā doni Kihoti (zinu, ka šis tēls bija stipri senāks).
1) Kalendārā izveido ierakstu sacensībām – ir ok.
2) sacensībā pa vienai izveido distances, norāda veidu (šoseja, kross, stadions, telpas), vai ir eletronisks laiks, sertificēts – ir ok.
3) spiež pretī distancei pogu “izveidot rezultātus” – ir ok.
4) ja būs jāievada vairāk kā 1 rezultāts, tad spiež plusiņu zem pirmās rindiņas, lai pievienot vēl vienu rindiņu, ja gribēs vēl vienu, tad vēl reiz plusiņš utt. – reāli besī.
5) pievienotajām rindiņām vēl ir galā jānoņem ķeksis “Pieteikums” – reāli besī ceturtajā pakāpē, katru reizi noķeksējot situ ar gavu pret galda malu. Nu kāpēc kaut kas tāds vajadzīgs, vai tiešām nevarēja kā pirmajai rindiņai atstāt neieliktu šo ķeksi?
katrs skrējējs konkrētā mačā jāievada ar rociņu (Ja ķeksi nenoņem, tad rezultāts neparādās – ir kaut kāds hvz režīms.
6) kad ar 38 klikškiem ir sagatavotas 19 papildus rindiņas, tad var mēģināt tos 19 rezultātus ievadīt.
7) Klikš pirmajā lauciņā.
8) Skats blakus logā atvērtajā rezultātu sarakstā.
9) Sāk rakstīt uzvārdu, atritinās izvēlne, jo vairāk burtus uzraksti, jo mazāks klūst saraksts… atrodas meklētais top špīlers, piemēram, DS93, izvēlos šo.
10) ar Tab pārlec uz nākamo lauciņu, kur jāievada “rezultāts laiks”. Ja iespējams, nokopē un ielīmē no blakus loga laiku, vai paskatās un ievada manuāli.
11) ar Tab pārlec tālāk 2 reizes (vai ieklikškina) uz lauciņu, kur jāievada vieta (jāizlaiž bija lauciņs “rezultāts metri”, kas būtu noderīgs stundās mērēmos mačos), ievada vietu.
12) ar Tab pārlec tālāk 6 reizes (vai ieklikškina nākamajā rindiņā, ja ar galvu nav sašķaidīta pele un ar to ir ētrāk), izlaižot lauciņus punkti, sp.kl., vējš, mēģinājums, pieteikums.
Tā atkārto vairākas reizes. Kad atrod kādu kurš nav datubāzē, tad jāpadomā, vai es gribu viņam izveidot ierakstu. Ja nu ir vēlēšanās, tad blakus atveru logu, kur izveidot jaunu skrējēja ierakstu.
Kartiņa sastāv no (norādītajā secībā):
Vārds, dzimšanas datums (formāts YYYY/MM/DD – kakova hrena man galva atsitās pret galda malu?), pilsēta, uzvārds, miršanas datums (Būkš,… kāpēc te, bet ne kaut kur beigās), valsts (kāpēc jau bez iejaukšanās nav izvēlēts “Latvija”), dzimums (jau stāv norādīts sieviete),
vēl 8 mazsvarīgi lauki un tad 2 svarīgi: treneri, organizācijas.
Kad gribēto ievada un saglabā, tad skrējējs jau ir atrodams un rezultāts var tikt ievadīts.
Ja nevaru identificēt skrējēju, piemēram, skrējis kaut kāds bērziņš jānis pat bez norādīta dzimšanas gada – ignorēt.
Kādā brīdī, kad aizpildītas visas 20 rindiņas, vai tomēr ir vēlēšanās visas jau ievadītās saglabāt, nospiež pogu “Saglabāt”. Ja rezultāti negeidīti ir ievadīti pareizā formātā, tad tie saglabājas un kļūst redzami skriesim.lv.
Urrā, sajūsmā lauž krēslu un spiež pogu papildināt rezultātus, lai ievadītu nākamos, bet skriesim.lv neviens netaisās pārprogrammēt pat ievades formas, par datu masveida importēšanas iespēju nemaz nesapņojot.
in, tikai un vienīgi “entuāzisms”, liek man ievadīt, piemēram, Tavus ārzemju rezultātus, ja tādus kaut kur pamanu un nav žēl laika. Man nav nekādu saistību pret LSC un LVS, kā MAKRO, kuram pienākumos ir likt, piemēram, visus LVS un paša LSC organizēto maču rezultātus…
Mazohists
Žēlīgā debess … Salīdzinājumam var paskatīt PDB.lv
Šiem neviens neko nemaksā, rezultātus enuziastiski uztur tikai vēstures saglabāšanai, un rezultātus ievada ar “datu masveida importēšanas iespēju”.
Tad jau, salīdzinot ar Lielkuiļa ņemšanos, Reitinga tabulu uzturēšana ir bērnu spēlītes… :D
Lielkuili, paldies!
Nudie’ – “āzisms”… (Man nepatiktu tā ņemties.)
“vai ieklikškina nākamajā rindiņā, ja ar galvu nav sašķaidīta pele” – Pēteri, Tu esi jokuPēteris! :)
Ja par skriesim.lv ievadi, tad jebkurš pieredzējis WEB lapu izstrādātājs var ar minimālām pūlēm šo to pakoriģēt, lai rezultātu ievade ietu krietni raitāk. Piemēram, uzlikt tā, ka, ievadot dalībnieku skaitu, jaunie lauki uzreiz tiek ģenerēti (4.punkts), būs dažu minūšu darbs programmētājam, Tikai jānoorientējas kodos. Vajadzīgas tikai piekļuves paroles, ja tādas vēl nav pazudušas nebūtībā. Nedaudz vairāk papūloties, var sasinhronizēt ar sportlat. Ietaupīsies ļoti daudz cilvēkstundas. Es domāju, ka te ir web lapu izstrādātāji, kas būtu gatavi drusku piepalīdzēt ar skriesim.lv lapas modernizāciju, neko īpaši neprasot.
Jā, viens jau izteica tādu vēlmi. Novirzīju pie Denisa Gorbas.
Paldies, Lielkuili!
“miršanas datums (Būkš,… kāpēc te, bet ne kaut kur beigās)” — Šis labs. Gandrīz gribas pajautāt, kas man tur ielikts, taču bail :)
………..
Ja šo tekstu rezultātā izdotos donkihotisko procesu uzlabot, tas būtu viens no gada notikumiem. Grozies kā gribi, bet tomēr visi tos skriesim.lv rezultātus izmantojam.
No manis arī paldies Lielkuilim un MARKO, ļoti labi pārskatāmi visi rezultāti :)
Vai es to nosapņoju, vai arī kaut kur reiz jau bija runa par skriesim.lv datu ievades optimizēšanas piedāvājumiem, no kuriem viņi laipni atteicās?
Radās priekšstats, ka kāds tur tiešām ir mazohists.
Nav, nav Lindai nosapņojies. Bija tāda lieta, es ar atceros.
Tepat vien jau bija, pirms 2 gadiem.
Inga_K, lai sasniegtu agrāk aizliegtos 12 µg/mL, jāiedzer apmēram 800 mg kofeīna.
Ar tabletēm būtu ātrāk, bet iespējams arī ar dzērieniem:
Coca-cola 8,3 L;
Pepsi MAX 4,1 L;
Red Bull 2,5 L (10 skārdenes);
Battery Energy Drink 2,5 L (7,5 skārdenes);
kafija kapučīno 1,8 L (5 lielās tases);
kafija vārīta 1,2 L (5 tasītes);
kafija espresso 0,5 L (11 šoti).
8 litri kokakolas! Man tam vajadzētu vairāk nekā 10 gadus. Un kamēr līdz tam 8.litram tiktum, pirmie sen jau būtu izvadījušies…
Slikti. Varētu noņemt no trases medicīnisku iemeslu dēļ – nepietiekams kofeīna līmenis :D
Jāievieš ZEMĀKĀ pieļaujamā koncentrācija…
Spartatlonā vai 24h skrējienā šāds patēriņš ir iesildoties…
Es Coca-colu arī dzeru tikai īpašos svētkos. Bet reiz varasā pēc 11 noskrietajiem kilometriem man piezvanīja draugs un palūdza, lai palīdzu viņam cementa maisus uz 4. stāvu uzstibīt. Nespēju atteikt. Bet kā padomāju par to apjomu + pēc skrējiena es jau jutos beigts… 30 maisi pa 30 kg uz ceturto stāvu… Kaut kā pieķēros Coca-colai, ap 3 litriem izdzēru (viņam bija sava pudele) un ziniet… Tīri tā neko, domāju, trakāk būs. Palīdzēja diezgan tā Coca-cola tovakar. :)
Vēl viens viedoklis.
http://www.diena.lv/raksts/latvija/viedokli/apinis-velreiz-par-meldoniju-un-maratonskriesanu-14160469
Esmu kādreiz savai mīļotai sievietei no dzīvokļa pirmā stāva zvanījis uz otro stāvu, bet tas kā dot diskutē ar Inga_K šajā diskusijā par kofeīna koncentrācijām ir vai nu nākošais solis ģimenes komunikācijā, vai arī ģimenes dzīves šova publiskošana;) Ar nepacietību gaidu nakošās sērijas un eju meklēt popkornu;)
sm72, nāksies apbēdināt, vienkārši mājās neapspriežam noskrien foruma ierakstus :D Ir citas lietas un tēmas par ko runāt.
Viedokļu kolekcijai var pievienot arī jaunāko I. Kalviņa interviju. Sākumā par meldoniju/mildronātu, tad arī par citām lietām.
Savukārt CNN apkopojums par meldoniju: http://edition.cnn.com/2016/03/21/health/maria-sharapova-drug-meldonium-cold-war-origins/ (Kalviņam varētu nepatikt)
#RIP Latvijas vecākajam maratonistam
Atminos, ka sagaidīju finišā un vaicāju, ko brašais vīrs vēlas un Visvaldis Lācis savos 92 gados pēc 42km atbildēja – Kefīru!
Protams, Kefīrs Kliņķa pilsētā tika sarūpēts un pēc gada jau 93 gados tika izmēģināts arī Berlīnes maratons
Izsaku līdzjūtību visiem, kas viņu paziņa. Tāds pozitīvs opaps bija, redz, pietiekami svaigs materiāls par viņu.https://www.la.lv/piezimes-pandemijas-laika-uz-latvijas-jumta Vingroja, nečīkstēja, mirt negrasījās. Tādus vienmēr žēl dubultā, neatkarīgi no bioloģiskā vecuma.