Biedriem

Garmin Forerunner 630

DSC_1126

Informācija par Garmin jaunajiem 30. sērijas pulksteņiem, kas ir nākamā paaudze aiz FR220, FR225 un FR620, parādījās jau 2015. gada oktobrī. Gaidīšana, kamēr jaunie pulsometri tiks laisti tirgū, bija ilga un mokoša, visgrūtāk palika tad, kad citur pasaulē jau varēja nopirkt, bet Latvijā vēl nē.

Kāpēc tāda nepacietība? Jo beidzot bija pulsometrs, kurā bija 99.9% no visa, ko es vēlos. Izskats, funkcionalitāte, baterijas darbības laiks. Tikai krāsas – nu tā. Lai arī uz instrukcijas ir attēls ar baltu FR 630, realitātē tāda nav. Un laikam arī nebūs, diemžēl. Bet arī tumši zilā krāsa ir ņemama.

Tāpēc, saņemot zvanu no Garmin veikala, kad no ilgās gaidīšanas jau biju izdomājusi, ka patiesībā gluži labi varu iztikt ar kombināciju FR 620 + FR 310xt, kur pa abiem varēja dabūt +/- to, ko man vajag, tomēr burtiskā nozīmē ātri skrēju uz veikalu pēc jaunā pulksteņa. Ātri, jo bija jāpaspēj arī uz treniņu.

Kastītē bija pats pulkstenis, pulsa josta un tās pagarinājums tiem, kuriem vajag XXL izmēru, datu/lādēšanas kabelis un pamācības, kā arī pulsa jostas lietošanas pamācība.

DSC_1172

Pirmais treniņš, kurā izmēģināju jauniegūto pulsometru, bija funkcionālās vingrošanas treniņš.

Šeit priecājos, ka, salīdzinot ar FR 620, ir papildināts aktivitāšu veidu klāsts – neko papildus nepievienojot, ir pieejams aktivitātes veids other, ko var izmantot iekštelpu aktivitātēm – tādām kā vingrošana, svaru zāle un tamlīdzīgi. Nedaudz papētot dziļāk, atklāju, ka ir arī aktivitātes veids strenght, kas, manuprāt, ir vairāk piemērots funkcionālajiem treniņiem, tādēļ arī uzstādīju šo profilu, bet pagaidām Garmin Connect (GC) lapa liek vilties, jo arī no šī profila importētie treniņi GC lapā ienāk kā other, un, tā kā šobrīd ir “salauztas” dažādas atskaites GC lapā (nenotiek datu atjaunošana, ja kaut kas tiek mainīts pēc tam, kad pirmo reizi jau ir ielasīti dati atskaitē), tad pēc treniņa importa ir nekavējoties jāmaina treniņa veids, jo pretējā gadījumā atskaitēs ir redzams sākotnējais treniņa veids. Tas skumdina, un īpaši skumdina Garmin programmētāju lēnais darbs, lai atjaunotu salauztās lietas, jo minētā atskaišu ķeza Garmin lapā sākās tieši pēc lapas uzlabojumiem.

Jebkurā gadījumā, iespēja papildināt pulksteni ar dažādiem sporta veidiem ar atšķirīgiem uzstādījumiem ir viens no iemesliem, kāpēc izvēlējos tieši FR630, nevis FR230.

Pats pulkstenis ir viegls, sver vien nieka 42 gramus, uz rokas izskatās glīti. Svars un pulksteņa biezums ir tieši tāds pats kā FR620 vai FR220.

DSC_1008

Pašā pulkstenī ir iespējams pievienot skriešanu ārā, iekšā, sacensībās, riteņbraukšanu ārā, iekšā, distanču slēpošanu, spēka treniņus, iešanu/kāpšanu (hike), kardiotreniņus un pārējos (other). Papildus ir pieejams IQ Store, kur var izmantot citu lietotāju izveidotās aplikācijas citiem sporta veidiem.

Patīkama ir arī jaunā pulsa jostiņa – vairs nekādu asu malu, priekšējā daļa, kurā notiek pulsa uzskaite un pārraide, ir gumijota un apvilkta ar audumu.

DSC_1180

Iekšpusē ir divas gumijotas zonas, kas sasvīstot pielīp pie rumpja, un attiecīgi josta stingri turas vietā un nekur neslidinās. Raidītājs jaunajām jostām nav noņemams, līdz ar to arī jostas nevar mazgāt veļasmašīnā. Lai arī vizuāli liekas, ka jaunā tipa raidītājs ir biezāks, patiesībā kopumā josta ar raidītāju ir tikpat bieza/plāna kā iepriekšējās paaudzes jostas.

DSC_1175

Vēl Garmin ir ieviesis tādu skārienjūtīgajam ekrānam būtisku lietu kā ekrāna bloķēšana, kas ļauj izvairīties no nejaušas aktivitātes saglabāšanas, kad ir gribēts tikai iepauzēt, vai no parametru maiņas uz ekrāna, ko, piemēram, vingrojot ir diezgan viegli izdarīt pavisam nejauši. Manā uztverē pozitīvi, ka tad tiek nobloķēti arī taustiņi, jo diemžēl tieši šī iemesla dēļ ir nācies ciest vairākās sacensībās – rogainingā pazaudēt pareizo laiku, pusmaratonā pārlēkt uz plāna nākamo soli.

Ak, un kur tad vēl lieliskā iespēja iestatīt, ka gaisma ekrānam ieslēdzas uz rokas pagriešanu. Lūk, tas ir perfekti. Man tumsā patīk, ka es pagriežu roku, un visu redzu, nespiežot pogas. Tas ir īpaši svarīgi, skrienot intervālus. Tiesa, gaisma ieslēdzas ar dažu (ja konkrēti – apmēram 2) sekunžu aizturi, bet ieslēdzas, un tas ir lieliski, jo iepriekš ir gadījies ātri nosēdināt bateriju, ja ir bijis iestatīts, ka gaisma deg visu laiku, un, aizejot skriet pa dienu, to nemaz nevar pamanīt, bet baterija ta’ tērējas!

Skriešana

Skriešana, kā jau pierasts, vienkārša – izej ārā, pēc brīža jau ir atradušies satelīti, un aiziet. Pulkstenī ir iespējams uzlikt līdz četriem ekrāniem ar 1-4 parametriem katrā ekrānā, un vēl pieejami divi skrējiena dinamisko datu ekrāni, pulksteņa ekrāns, sirdsdarbības monitors, kas rāda, kurā zonā šobrīd notiek treniņš, virtuālais partneris, un jaunums – mūzikas kontroles ekrāns.

Pašai skriešanai arī ir iespējams vēl salikt dažādus kontroles/informatīvos parametrus – sākot ar iešanas/skriešanas brīdinājumiem un sirds darbības kontroles un beidzot ar īpašām norādēm par ēšanu, dzeršanu, apgriešanos pretējā virzienā vai došanos uz mājām pēc noteikta laika vai distances. Iespēja uzlikt ēšanas un dzeršanas brīdinājumus neatkarīgi vienu no otra un tas, ka uz ekrāna arī parādās brīdinājums par konkrētu darbību, manuprāt, ir ļoti ērti, jo tas ir viens no atslēgas momentiem garajās sacensībās.

DSC_1123

Protams, ir arī iespēja ielādēt paša sastādītos treniņus un treniņu kalendāru pulkstenī, kā arī izveidot intervālus pašā pulkstenī. Par to sīkāk nerakstīšu, jo tas ir palicis nemainīgs jau no iepriekšējiem modeļiem, kā, piemēram, var izlasīt aprakstā par FR620. Pieminēšanas vērts gan ir uzlabotais intervālu treniņu logs, kurā jau uzreiz var redzēt kurš atkārtojums tiek skriets. Intervālu lodziņā tagad arī smuki redzams uzliktais, piemēram, sirdsdarbības frekvences intervāls, un arī temps, kas priecē, jo agrāk to neredzēja. Agrāk bija redzams galvenais kontroles parametrs, tad otrs kontroles parametrs, un vēl kaut kas, bet ne temps, laikam laiks. Tempu varēja redzēt tad, kad bija tikai viens kontroles parametrs.

Jaunums ir arī tas, ka tagad pulkstenis ieguvis balsi caur telefonu – ja pulkstenis ir sasinhronizēts ar telefonu, tad ir iespējams uzlikt, ka telefons informē par to, kurš aplis ir noskriets, apļa temps, ātrums, un var uzlikt arī apļa laiku.

Kā jauna iespēja ir arī tas, ka tagad plānotajos treniņos, ja ir uzlikts autolap, tas arī strādā. Ir, kam patīk šī iespēja, bet jāsaka, ka es nejūtu vajadzību pēc tādas plānotajos treniņos. Lai nejauktu galvu ar lieku pīkstēšanu, parasti arī iesildīšanos vairāku kilometru garumā neliku kā 1km atkārtošanos x reizes, bet vienā gabalā, piemēram – 8 km iesildīšanās. Tie, kam nav vajadzīgs autolap, to var vai nu atslēgt, vai, piemēram, uztaisīt vēl vienu skriešanas profilu, kurā nav uzlikts, lai automātiski nostrādātu automātiskā katra kilometra atzīme. Šeit arī ļoti noder iespēja pašam pievienot sporta veidus, tāpēc man ir piecas skriešanas – saplānotajiem treniņiem, lēnajiem treniņiem, sacensībām, taku skrējieniem un iekštelpu skriešanai. Kopumā iespējams uzlikt 10 dažādus sporta veidus/profilus.

Beidzot ir arī redzams laiks, kas skrienot ir pavadīts konkrētā sirdsdarbības zonā. Protams, mazliet dīvaini ir tas, ka Garmin to ir nevis vienkārši aprēķinājis mājaslapā, kurā tiek ielādēti treniņi, bet tas tiek noteikts pašā pulkstenī. Lai gan savā ziņā arī pozitīvi, pat, neielādējot skrējienu mājaslapā, ir redzama šī informācija.

DSC_1190

Vēl ir pievienots arī tāds jaunums kā iespēja ieslēgt metronomu, lai trenētu kadenci, jo, kā zināms, tas esot ļoti labi, ja kadence ir 180 soļi minūtē. Iespējams noteikt, cik bieži skanēs pīkstiens un vibrācija – vai katru otro, katru trešo, ceturto vai sesto soli.

Kas, manuprāt, nav gluži ok – ir pīkstienu skaļums. Šis pulkstenis ir klusāks par manu iepriekšējo – FR 620. Sākumā vispār gandrīz nedzirdēju, bet tagad laikam esmu jau pieradusi un pārsvarā dzirdu pīkstēšanu. Tiesa, uz saplānotajiem treniņiem Garmins nez kāpēc ir nedaudz izmainījis to pīkstēšanas veidu, un tas, kā ir tagad, padara to brīdinājuma pīkstēšanu grūtāk saklausāmu, ja skrienu, piemēram, pa Brīvības ielu ap 19:00. Klusākās ielās pīkstēšana ir labi dzirdama, un ņemot vērā, ka ir arī vibrācija, tad tā globāli jau nesanāk palaist neko garām, bet man patika dzirdēt brīdinājumu, ka tūdaļ manīsies treniņa etaps, tagad diezgan bieži sanāk dzirdēt/sajust tad, kad jau sākas – pīkstienu kopā ar vibrāciju.

Vēl ir ielikta arī tāda lieliska lieta kā iespēja uzstādīt plānoto skrienamo distanci, un tad pulkstenis pats nosaka plānoto finiša laiku atkarībā no jau patērētā laika un tempa, kā arī smalkāka štelle – ielikt gan distanci, gan laiku vai tempu.

DSC_1113

Pie tam, iestatījumos var izvēlēties, vai iestatīt laiku manuāli, vai izmantot rekorda laiku. Rekorda – vai nu pulkstenī esošo labāko, vai, ja ir iesinhronizēti rekordi no Garmin lapas – tad pret rekordu, vai, piemēram, pēc VO2 max prognozēto iespējamo sacensību laiku. Izvēloties noteiktu laiku vai rekordu, vai tempu, pulkstenis arī rāda, vai esi priekšā, vai atpaliec no plānotā. Protams, ka ir arī virtuālais tempa turētājs un virtuālais sacensību partneris, kuri izpilda līdzīgas funkcijas.

DSC_1119

Tāpat pēc daudziem nikniem ierakstiem Garmin forumos šajā pulkstenī ir daļēji atjaunotas navigācijas funkcijas – ir pieejama iespēja atgriezties starta vietā vai doties uz saglabāto vietu. Vienīgā ķeza, ka lai saglabātu to iespējamo vietu, tajā vispirms ir jābūt un tā jāsaglabā pulkstenī, jo manuāli nav iespējams ievadīt koordinātas. Žēl. Lai gan iepriekš gadījumos, kad izmantoju saglabātu maršrutu, man tas ne visai patika un nebija ērti (izņemot Suunto Ambit 3 Run), tomēr tas, ka nevaru manuāli ielikt norādi par galamērķi ir nu tā…. pat nezinu kā nosaukt. Bet back to start gan ir derīga funkcija, īpaši atrodoties nepazīstamās vietās.

DSC_1015

Vēl kā jaunu palīgu treniņu analizēšanai Garmin šajā pulkstenī ir ielicis laktāta noteikšanas slieksni. Tur tiek noteikta robeža, no kuras sākas anaerobā slodze, un temps, pie kura tas ir noticis. Pagaidām nav bijusi iespēja salīdzināt ar laboratorijā noteikto, bet vismaz pagaidām šķiet, ka varētu būt tuvu patiesībai. Pulkstenī ir arī iespējams veikt laktāta testu, kur ir jāskrien noteiktu laiku noteiktā tempā, to pamazām palielinot. Tā kā pati skrienu dažādus intervālus, līdz šim nav bijusi interese veikt to testu. Izmantoju iespēju uzlikt automātisko noteikšanu, un tad pēc kārtīgiem intervāliem var gan redzēt VO2 max izmaiņas, gan arī laktāta izmaiņas.

DSC_1167

Papildus, protams, ir arī skriešanas dinamikas dati, Garmin ir gājis tālāk, un attīstījis iepriekš esošos vienkāršos skriešanas dinamikas datus. Tagad, piemēram, pēdas ar zemi kontakta laiks ir padarīts derīgāks, ļaujot novērtēt skriešanas simetriju un nosakot šo rādītāju katrai kājai un salīdzinot savstarpēji.

DSC_0974

Tāpat vertikālās svārstības ir izteiktas procentos – kā attiecība palēciens uz augšu pret soļa garumu, pie tam krāsu kods jeb labākā attiecība pēc Garmin pašu vārdiem ir noteikta, salīdzinot daudzu skrējēju datus. Skriešanas kadence ir saglabājusies nemainīga, bet papildus ir pievienots vēl soļa garums, kas tiek mērīts visu skrējiena laiku. Ja agrāk tas bija redzams kā vidējais rādītājs katrā aplī, tad tagad ir kā atsevišķs grafiks, un tiek arī parādīts skrējiena vidējais soļa garums.

Skriesanas dinamika-2

Vēl FR 630 Garmin arī piedāvā jaunumus satelītu jomā – ir iespējams izvēlēties ieslēgt arī Glonass satelītus, kā arī ir pieejams UltraTrac režīms. Ja papildus precizitātei ir izvēlēti Glonass satelīti, tad tas samazina baterijas darbības ilgumu par apmēram 20% un instrukcijā norādīts, ka šādā režīmā pulkstenis iztur līdz 12 stundām, savukārt UltraTrac režīms ļauj bateriju izmantot līdz 25 stundām GPS režīmā. Protams, UltraTrac atstāj ietekmi uz precizitāti, jo šajā režīmā satelīti tiek ieslēgti uz apmēram 15-20 sekundēm ik minūti, un tad atkal tiek izslēgti, starplaikā pieveiktais attālums tiek noteikts izmantojot akselerometru un skaitot soļus. Šis režīms nav derīgs garajām sacensībām, kurās kustība notiek samērā strauji, bet domājams, ka pārgājieniem gan varētu būt pilnīgi pieņemams, jo kustība ir lēnāka un arī precizitātei varbūt nav tik liela nozīme. Bet – protams ir labā un pozitīvā lieta, kad baterijas izturībai vairs nav tik liela nozīme, jo pulksteni ir iespējams lādēt, kamēr turpinās aktivitāte. Kas pozitīvi, ka nav tā, kā tas ir, piemēram, 310xt, kad skriešanas informācija lādēšanas laikā nav redzama. Šeit viss ir pieejams, izmantojams un redzams.

GPS precizitāte arī bez Glonass izskatās labāka nekā FR620, uz Brīvības ielas gan precizitāte klibo, bet atklātākās vietās gan viss ir perfekti, gan kartē iezīmētā strīpa sakrīt ar ielas robežām, gan var redzēt, kur ir skriets pāri ielai. Salīdzinot ar citiem GPS pulksteņiem, samēra mazāku attālumu, bet ne dramatiski. Lai gan skatoties precizitāti kartē, negribas šaubīties par izmērīto.

GPS-crop

Attiecībā uz baterijas darbību un aukstu laiku gan Garminam ir izdevies nošaut kaut kur mazliet greizi, tikai pagaidām nav zināms, vai tas ir labojams caur programmas atjauninājumiem. Proti, aukstā laikā, kad temperatūra nokrīt zem 00 pēc Celsija un baterija nav uzlādēta virs 50%, ja pulkstenis ir uzlikts uz jakas un izbauda auksto laiku, vairākas reizes novēroju tādu lietu, ka pēc dažādu brīdinājumu nopīkstēšanas, pulkstenis uzskata, ka baterija ir tukša, un pienācis laiks pašsaglabāšanās nolūkos izslēgties. Tā kā par šādu lietu Garmin forumos sūdzējās vēl vairāki cilvēki, tad apmainoties ar informāciju un izanalizējot informāciju, bija skaidrs, ka, nopīkstot brīdinājumam, aukstajā laikā, iespējams, tiek vairāk patērēti baterijas resursi, un tajā brīdī pulksteņa programma uzskata, ka pulkstenis ir jāizslēdz. Pati ar šo saskāros trīs reizes. Vienreiz bija līdzi portatīvā baterija un vads, tad pieliku pie vada, un viss bija līdz mājām kārtībā, otru reizi, jau zinot, kur tas suns ir aprakts, paliku pulksteni zem jakas, kur pēc uzsilšanas nekas vairs netraucēja normāli strādāt.

Diennakts aktivitāšu uzskaite

DSC_1185

Papildus skriešanai, riteņbraukšanai un citām aktīvām lietām Garmin šo pulksteni ir papildinājis arī ar diennakts aktivitāšu uzraudzītāju, kas nozīmē, ka visas dienas garumā tiek skaitīti soļi, ja ir ieslēgts, tad arī ir atgādinājums par nepieciešamību izkustēties, kā arī miega uzraudzītājs.

Soļu skaitītājs kā jau soļu skaitītājs – tā kā pulkstenis ir uz rokas, lai tas skaitītu soļus, ir jānotiek svārstībām. Ja stundu sēž un nekustas, tad ieslēdzas un uz ekrāna ir redzama sarkana brīdinājuma strīpa, un, ja spītīgi turpina nekustēties, tad ik pēc 15 minūtēm strīpa tiek papildināta par vienu iedaļu un tā līdz pat 2 stundām. Ja nekustas jau divas stundas – tad kļūst par krēsla vai dīvāna karali! Bet, lai strīpu dabūtu nost, tad par katru nekustīgo stundu vismaz 100 solīši jānoiet, apstāties nedrīkst.

Miega uzraudzība notiek automātiski, pulkstenis pats nosaka, kad notiek aizmigšana. Miega analīzi ir iespējams redzēt divos veidos – kā grozīšanos vai sadalītu seklajā un dziļajā miegā. Dažas reizes ir bijis, ka pirms gulētiešanas, mierīgi zvilnot dīvānā, otrā rītā redzu, ka pulkstenim ir izlicies, ka es ātrāk esmu aizgājusi gulēt, bet to var viegli piekoriģēt, ar roku izlabojot gulēt ejamo laiku. Pārsvarā gan gulētiešanas laiks tiek noteikts visai precīzi pat ar visu to, ka pirms aizmigšanas mierīgi guļu un lasu grāmatu. Mobilajā aplikācijā ir ļoti ērti pārskatāma gulēšanas informācija par pēdējo nedēļu.

Screenshot_2016-02-13-16-32-37

Laiku pa laikam man mobilā aplikācija dod padomus, ka vajag iet gulēt vienā laikā un līdzīgi darīt visu nedēļu, un censties gulēt vienādu stundu skaitu. Ir arī padomi, kā vieglāk aizmigt.

Dienā sasniedzamajam soļu skaitam izmantoju automātisko dienas mērķa noteikšanu, kas nozīmē, ka pēc dienas, kad tika pārsniegts uzliktais mērķis, nākamajā dienā jau ir nedaudz lielāks dienā pieveicamo soļu skaits, savukārt pēc dienas, kad mērķis netika sasniegts, veicamo soļu skaits tiek samazināts. Ja skrien regulāri, tad dienās, kad neskrēju, izpildīt uzlikto soļu mērķi bija izaicinājums. Speciāli jāpiedomā un tiešām vairāk jākustas.

Citas aktivitātes

Pulkstenī iespējams iestatīt arī citus sporta veidus, kā jau iepriekš pieminēju. Distanču slēpošanu, riteņbraukšanu, iešanu/kāpšanu, spēka treniņus, kardio treniņus, un “citu”, ko pats var nosaukt kā vien vēlas. Dažādie sporta veidi atvieglo dzīvi, jo, importējot aktivitāti GC mājas lapā, automātiski tiek nolasīts un izvēlēts izmantotais sporta veids, tāpat, izvēloties sportu iekštelpās, jau uzreiz var atzīmēt, ka konkrētajam sportam nav nepieciešams izmantot satelītus, un tos atslēgt. Principā visu piedāvāto sporta veidu, tai skaitā skriešanas uz skrejceliņa treniņi importējas pareizi, izņemot spēka un kardio treniņus, bet, kā atradu forumos, arī šī neprecizitāte un nobīde ir notikusi laikam pēc pēdējiem GC lapas uzlabojumiem, tā kā cerība mirst pēdējā un var cerēt, ka kaut kad šī nobīde tiks salabota.

Pie citām aktivitātēm un lietām arī pieminēšu Garmin izveidoto stresa līmeņa noteikšanu, kas ir kā aplikācija, bet šobrīd pieejams tikai FR 630 pulksteņos. Savā ziņā tas ir dīvaini nosaukts atjaunošanās tests, vismaz cik var spriest no instrukcijas apraksta. Katrā ziņā princips ir līdzīgs – ir jāuzliek pulsa josta un tad 3 minūtes mierīgi jāstāv.

DSC_1182

Tajā laikā tiek mērīts pulss un tā svārstības, un pulkstenis skaita laiku. Pēc tam tiek parādīts “stresa līmenis”. Garmin instrukcijā teikts, ka: “Treniņi, miegs, ēšana un vispārējs dzīves stress – tas viss ietekmē skrējēja sniegumu. Stresa līmenis tiek noteikts no 1 līdz 100, kur 1 ir zemākais stresa līmenis, bet 100 visaugstākais. Zinot savu stresa līmeni, varat izlemt, vai jūsu ķermenis ir gatavs smagam skriešanas treniņam vai jogas nodarbībai.” Katrā ziņā instrukcijā arī ieteikts šo līmeni mērīt vienā un tajā pašā diennakts laikā. Droši vien, ka no rīta pēc pamošanās arī varētu saprast, cik organisms ir atpūties. Ja vienu dienu pēcpusdienā man stresa līmenis bija 1, tad citu dienu no rīta pēc pamošanās izlēmu, ka vispirms paēdīšu brokastis un tikai tad iešu skriet.

Kopumā ar pulksteni esmu ļoti apmierināta. Protams, ir traucējoši, ka vingrošanai tomēr ar roku jāmaina aktivitātes veids, ka pulkstenis ir klusāks, un nav tik labi dzirdams, ka pirms skriešanas salā vēlams uzlādēt. Bet kopumā pret pārējo ieguvumu tas šķiet tādi sīkumi. Ir lasīts forumos, ka sūdzas, ka gaisma esot tik blāva, ka nevarot redzēt, ko ekrāns rāda. Jā, gaisma ir mazāka nekā citiem Garmin pulsometriem, bet man šķiet, ka ar gaismu viss ir kārtībā un visu var redzēt. Tas tomēr paildzina baterijas darbības laiku.

Attiecībā uz ikdienas nēsāšanu un baterijas darbību – ja skrien katru dienu apmēram stundu, tad nelādējot iztur piecas dienas. Ja neskrien katru dienu, bet katru otro – tad apmēram 7 dienas. Aktivitātes bez GPS bateriju tērē minimāli, kā arī ieslēgts bluetooth un viedie paziņojumi no telefona īpaši neietekmē baterijas darbības laiku. Jā – pulkstenis ir izmantojams arī kā viedpulkstenis, jo, sasinhronizējot ar telefonu, ir iespējams ieslēgt viedos paziņojumus un redzēt vēl citas lietas, piemēram, laika prognozi, kalendāra notikumus, SMS ziņas, un vēl visādus niekus, tāpat mūziku telefonā ir iespējams apturēt, pārslēgt uz nākamo dziesmu utt.

Jā, vēl ir arī iespējams ielikt vairākus modinātājus, pie tam noteikt katram atkārtošanās biežumu – vai tas ir brīvdienu, vai darbadienu, vai ikdienas modinātājs. Protams, var uzlikt arī vienreizēju modinātāju. To mēdzu izmantot tieši brīvdienās, jo šo mans kaķis nedzird un tad, ja izlemju, ka tomēr gulēšu, viņš nenāk mani modināt, jo, Rūdaprāt, man taču nozvanīja modinātājs un ir jāceļas!

DSC_1112

42 komentāri rakstam Garmin Forerunner 630

  • Spaidijs (Spidey) Spidey4fun

    Super raksts! :) Kādam jānoandalē Garmins 225 vai fenix2 un tad jau var sākt domāt :D.

  • thunder man thunder man

    paldies par rakstu. mani ieinteresēja, sāku domāt vai vajadzētu iegādāties.

  • edGars

    Paldies par aprakstu! Var nomainīt vismaz pulksteņa jostiņu, lai krāsaināk. xxl izmēra jostiņa raisa smaidu :) jap, 620 vienreiz gadījās nejauša aktivitātes saglabāšana. Galvenais, lai rokas pagriešanas funkcija strādātu labi, izklausās, ka viss ok. Jā, tie ēšanas, dzeršanas atgādinājumi liekā tieši laikā ultru skrējējiem. Tas, ka neredzēju, kurš atkārtojums man vienreiz jau maksāja “bonuss track” :). Tas, ka pulsa zonas ir pulkstenī ir interesanti un pozitīvi. Savādi un skumji ir tas, ka minētie rādītāji nav pat mājaslapā pat 620. modelim. Metronoms varētu būt laba lieta! 620. pīkstieni ir forši, pirms intervāla jau laicīgi brīdina un var pamazām ieskrieties. Jā, švankāšanās/gāzelēšanās rādītājs varētu būt noderīgs! Salīdzinot ar Edmundu esmu gauži priecīgs arī par 620. precizitāti, novirzes neesmu pētījis. Atjaunošanās informācija dažas minūtes pēc skrējiena sākuma vairs nav?

  • ilZZuks ilZZuks

    Gribu dzimšanas dienā!

  • Inga_K Inga_K

    edGar, ir, protams. Tas ir padarīts nedaudz cipariskāks, un tagad to parāda kā performances indeksu, kur var būt, piemēram +3, vai -11. Nu tāda iespēja nedaudz labāk izprast, cik tad atjaunojies esi. Varot arī šo rādītāju uzlikt kā atsevišķu ekrānu, tad redzams, kā skrējiena laikā indekss samazinās.
    Jā, par intervālu atkārtojumiem man arī ir gadījies sajaukt, un noskriet bonusā tempa divīti :D

  • Inga_K Inga_K

    ilZZuk, jā, man tagad notievēšanas programmā iekļauta ļaušanās sarkanajai kustīguma strīpai :D Jāpamēģina, vai praksē arī strādā, tas, ka ir jākaustās visu laiku. Tāpēc tūdaļ iešu atkal kāpt pa trepēm.

  • Lauma Lauma

    Pag, tas “performances indekss” ir kas galu galā (man viņš neliek mieru skrējiena laikā)?
    p.s. es fanoju par šo pulksteni kopš iegādes brīža.

  • Ultralapsa Ultralapsa

    Siekala tek jau kopš decembra. Līdz RV vajadzētu saņemties tādu iegādāt.

  • Ina Ina

    Es gribēju līdz brīdim, kamēr ieraudzīju, ka siksniņai raidītājs nav noņemams..
    Bet paldies par aprakstu, noderīgi!

  • Inga_K Inga_K

    A kas Tev ir pret nenoņemamu raidītāju? Šī siksniņa pēc konstrucijas būtiski atšķiras no iepriekšējiem modeļiem, lidz ar to arī nav sagaidāms, ka josta sāks sajukt prātā un rādīt dumības.
    Kā arī – ir iespējams lietot arī iepriekšējās paaudzes jostu ar noņemamo raidītāju, jo tai esot iespējams atjauninājums, kas ļauj iedarbināt jaunos Running dynamics datus, tā kā – nav nekā neiespējama :)

    Performance condition – tas ir atjaunošanās līmenis, ko nosaka pirmajās skriešanas minūtēs, kur tiek ņemts vērā temps, sirdsdarbība un sirdsdarbības svārstības, lai noteiktu, kāda ir fiziskā kondīcija salīdzinot ar Tavu vidējo līmeni.

  • Izskatās daudzsološi! Daudz fīčas un foršs dizains.

  • Jekaterina Jekaterina

    Uff, izlasīju, paldies par apskatu. Jo vairāk lasu apskatus, jo vairāk liekas, ka palikšu pie vecā 310XT, jo šis jau izklausās pēc raķetes – māk visu! :D Laikam es šobrīd skrienu tik maz, ka tik daudz nevajag :)

  • Ina Ina

    Man ir šādi http://skrien.lv/SHOCK_ABSORBER/S00BZ/BLACK , lai varētu iztikt bez jotiņas..
    Ļoti laba alternatīva! Pieņemu, ka papildus jostiņa nebūs ērti..

  • Inga_K Inga_K

    Bet Tev tā jostas daļa neiet sviestā, kā Garmin jostas? Tā jau forši, ka nevajag papildus jostu, kaut gan šitā jaunā ir patiešām ērta. Un tad, jā, Tavā gadījumā jālūdz, vai var samainīt oriģinālo jostu pret iepriekšējās paaudzes jostu, ja izlems pirkt šitādu verķi. Bet izskatās jau, ka Garmin pāries uz jaunā tipa jostām.

  • Ina Ina

    Cik ir lietots, nekādu problēmu. Rekomendēju visām, kuras izmanto piespraudžamos raidītājus :)

  • SelfijuPavēlniece SelfijuPavēlniece

    Inga, Tev padodas izcili ierīču apraksti! Pat nedaudz siekaliņa notecēja.

  • Inga_K Inga_K

    Paldies, Lelde! Man patīk visādi verķi, un interesē statistika. Esmu ciparfrīks :D

  • Rainers Rainers

    Smalki! Šinī bridī par šo domājot-man tās fīčas ir par daudz :)

  • einmed einmed

    Vai golfa laukumu distances arī var ielādēt kā papildus aktivitāti?

  • Inga_K Inga_K

    Ja vēlies vienkārši kā iešanu – nekādu problēmu, uzliec hike, un aiziet. Bet vispār ir speciālie golfa pulksteņi – Approach, kuros laikam var arī golfa laukumu parametrus vai nu ielādēt, vai tur jau ir iekšā. Neesmu speciālists, golfu nespēlēju, maza izpratne par šo konkrēto aktivitātes veidu.

  • NETA NETA

    Leiputrija garmin- nelietotājam.
    Katrs Tavs apraksts tik garšīgs, bet var sajukt prātā no tehnoloģiju attīstības ātruma ?

  • BeLinda .Linda

    Skatos, ka man ar FR230 pietiktu. Un jau gribu. Kaut arī pašreizējais vēl pat neklasificējas kā vecs. :)

  • Man kā Fenix3 lietotājam līdz ideālam 2 vēlmes- 1) optiskais HRM (ticot, ka nav atšķirības ar jostiņas HRM), jo tomēr dažas reizes josta ir aizmirsusies kaut kur; un 2) 24h darbības laiks GPS every second režīmā. Tomēr tas Ultra track ir diezgan neprecīzs, rāda kādus 10-15% mazāk (un krāmēties ar Powerbankām mazs čakars)

  • Inga_K Inga_K

    Zigi, vari, protams, mēģināt ticēt, ka optiskais meerītājs ir tikpat labs, bet tā nav.Fispār jau ir jaunā Fenix 3 HR versija, kurā vismaz viena no Tavām vēlmēm ir īstenota :)

  • rassmuss

    sveiki.apskati par so un to.nebutu slikti ,ko sikak pastastit par ENDOMONDO.domaju ,ka lielaka dala no amatieriem ar to ari trenejas.paldies.

  • Inga_K Inga_K

    Endomondo ir bezmaksas telefona aplikācija, kuru katrs pats var apskatīt ielādējot savā telefonā. Nekādas skriešanas īpašās opcijas nav – ir GPS, un ir pulss, ja ir jostiņa.

  • rassmuss rassmuss

    nopirku citu telefonu un nekadi nevaru srejienus no mondo parnest uz kompi savu VSK profilu.vai ir kas sakams par so problemu.paldies.

  • Inars

    rasmussam
    Tavā noskrien profilā lapā parametri “automātiski ielādēt skrējienu” ieliec ķeksīti.
    Un Endo maksas versijā ir treniņu plāni. Daudzi izmanto.

  • viagris viagris

    Rasmuss – izskatās, ka endomondo esi izveidojis jaunu profilu.
    Ielogojies noskrien.lv, tad ej uz šo lapu – http://www.noskrien.lv/noskrien/biedrs/rassmuss/parametri/ un pretim Endomondo logo ieraksti šo numuru – 27113741
    Cerams, palīdzēja :)
    Noskrien!!

  • Mā

    Vai kāds Garminu lietotājs var pateikt, vai Garminiem ir iespējams redzēt vidējo skrējiena pulsu, bet nevis skrējiena beigās, bet skrējiena laikā. Manam Polar tāda fīča nav, bet zinu, ka piemēram Sigma 15.11 tāda fīča ir, ka rāda gan “tekošo” pulsu, gan vidējo?

  • Lauma Lauma

    Neesmu izmantojusi, bet 630ais atļauj uzlikt vidējo hrm kā vienu no ekrāna laukiem.

  • Inga_K Inga_K

    Šim modelim ir tāda lieta, var uzlikt dažādus pulsus – tekošo, vidējo, var uzlikt pulsa zonu, arī apļa vidējo pulsu var uzlikt.

  • Mā

    Inga_K zin visu, tapēc jājautā :) Vai 230 un 620 arī ir, jebšu tikai 630?

  • Rasels Rasels

    Vidējo pulsu ļauj skatīt FR220. Gan jau ka visi sekojošie modeļi arī to var parādīt.

  • Inga_K Inga_K

    Nu re, citi arī zin :) Ja jau FR220 to var, tad noteikti to var arī FR620, FR230 un FR235, nu un protams, Fēnix 2 un 3, un arī triatlonisti noteikti var :D

  • 410 arī var un fenix 2 arī!

  • Interesanti, paldies.
    Mans FR220 morāli ir novecojis un siksniņa arī jau gadu nestrādā, tāpēc esmu kā reize jauna pulksteņa meklējumos. Man patīk Garmins, bet ir dažas štelles, kas nekādi neļauj nobriest līdz galam. Piemēram siksniņa – pats esmu nomainījis divas un esmu dzirdējis, ka tā ir tipiska Garmina slimība.Vai “jaunās” siksniņas varētu būt labākas?
    Cik nopratu no Tava apskata, treniņos ir autolaps, kas ir labi, lai nav jāvada 8x1km, bet tik un tā var redzēt sadalījumu pa kilometriem.
    Ja noprotu 230 un 630 atšķiras [tikai] ar vertikālo oscilāciju, laktāta testu, “Virtuālais partneris”, Wifi un “atgriezties mājās”? Pirmie divi ir interesanti, pārējie tā ne visai. bet vai tas ir papildu 130Eur vērts… Ir vērts? Vai tad piemaksāt vēl tik pat un dabūt Fēnix3, kas, cik var noprast, ir “pats pats pats”?

  • Inga_K Inga_K

    FR630 ir vēl iespēja likt pašam klāt papildu profilus, lai advanced treniņos, piemēram, nebūtu jāčikājas ar autolap ieslēgšanu un atslēgšanu, FR230 to nevar. Par jauno siksniņu kaut ko varēšu pateikt pēc gada, šobrīd novērtēju, ka negrauž. Tā kā siksniņa ir atšķirīga no vecajām, tad tiešām ceru, ka nebūs vairs jāmaina. FR630 pie navigācijas ir arī iespējams navigēties uz iepriekš saglabāto punktu, kamēr FR230 ir tikai back to start. Nu ir itkā sīkumi atšķirīgi, bet es priecājos, ka tomēr izvēļējos FR630.

  • Inga_K Inga_K

    Ā, un FR230 nav jauna siksniņa, ir vecā, bet tā versija ar šķērssvītrām. Pavisam jaunās paaudzes siksniņa tikai FR630, 920xt, un droši vien Fēnix3 un Tactix.

  • Inga_K Inga_K

    Fenix ir lielāks. Manai rokai par lielu. Un visu, kas ir Fenix man nevajag.

  • Casperr Casperr

    Fēniksam nemaz tik daudz nav klāt. Pašreiz ir 15 aktivitāšu profili, ieskaitot triatlonu, un peldēšanu. Katram profilam ir iespējams uzlikt 10 datu ekrānus, un speciālos ar skriešanas parametriem, pulsa zonām un karti. Ir arī kompass un barometriskais altimetrs.

  • Inga_K Inga_K

    Labā ziņa no Connect Garmin – ir salabota kļūda mājaslapā, un tagad visas aktivitātes pareizi importējas, respektīvi – indor cardio un strenght training importējas tieši tā kā nosaukti.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.