Biedriem

Garmin Forerunner 620 HRM

ad-01

Savā vārda dienā (2013. gadā) pilnīgi neplānoti sanāca sevi apdāvināt ar Garmin jauno pulksteni skrējējiem, kas jau iepriekš bija virtuāli izpētīts, iepazīts, un pēc ilgākām un sērīgākām nopūtām, atstāts virtuālajai videi ar domu – nu kaut kad vēlāk. Bet tieši vārda dienā no noskrien lapas šis ņem un blenž uz mani, un saka “nopērc mani”. Tā kā bija vārda diena, pakļāvos spiedienam, un sazvanoties ar pulsometrs.lv, noskaidroju, ka ir uz vietas, un pat var dabūt šodien. Pēc drudžainām kustībām mani, kurjera, vīra un Laumas tikšanās laiki tika samenedžēti, vīrs izņēma naudu no bankomāta, es sagaidīju kurjeru un Lauma sagaidīja mani. Guvums tika steidzīgi izpakots, pēc pirmā mēģinājuma pieslēgt pie datora un ielādēt plānoto treniņu “uzkarināts”, tad, laikam izveicot hard reset atdzīvināts, un ar diviem Garmin GPS pulksteņiem āriņas iekarojumi varēja sākties.

Konkrētais modelis tika izvēlēts tāpēc, ka man, kā daiļā dzimuma pārstāvei, ir svarīgi, kā izskatās, vai piestāv pie rokas un krekliņa krāsas. Baltā krāsa viennozīmīgi uzrunāja. Ir apnicīgi, ka lielākā daļa pulsometru, vismaz tie, kuru price-performance tā kā būtu man tīkama, ir gauži neglītās krāsās un formās – pārsvarā melni un lieli. C’mon – arī sievietes piedalās ultrās, un triatlonos (mājiens ražotājiem). Labāk, protams, būtu paticis lillā, bet tādā krāsā ir tikai FR220, un, izvērtējot cenu un FR620 piedāvātās iespējas, tomēr baltā krāsa arī bija gana uzrunājoša.

Pirmajā skriešanas reizē, protams, vienkārši tikai saķerti satelīti un aiziet. Patīkami, ka beidzot man ir pulkstenis ar gaismiņu (viens no būtiskajiem trūkumiem vecajam – bija izdegusi). Pulkstenis pats par sevi viegls un plāns. Dizains, protams, priecē acis, pogu izvietojums būtiski neatšķiras no iepriekšējiem modeļiem – labajā pusē start/stop poga un apļa/connect poga, kas ir arī izmantojama advanced treniņos, lai pārietu pie nākošā soļa treniņā, ja iestājas sagurums, piemēram, vai pirksti līki treniņus veidojot. Kreisajā pusē augšā gaismas/izslēgšanas/ieslēgšanas poga, apakšā poga, ar kuru treniņrežīmā momentā vār pārslēgties uz pulksteņa režīmu un atpakaļ uz izmantoto lodziņu. Papildus skārienjūtīgajā ekrānā vēl 2 pogas – back un menu. Vienvārdsakot – gana vienkārša lietošana.

Pozitīvās un patīkamās lietas

Pulkstenis ir ar ļoti plašām treniņa iespējām – sākot no iesācējiem piemērotās skriešanas-iešanas funkcijas, un beidzot ar virtuālo partneri, kuram ieliekot kādu noteiktu tempu, iespējams sekot līdzi un novērtēt cik atpaliec no iedomātā konkurenta, vai par cik esi priekšā. Šo gan vairāk izmantotu esot tempa turētāja statusā, bet parasti arī uz sacensībām ielieku kāroto tempu. Sacensībās gan tā ir lieka enerģijas tērēšana pārslēgties starp dažādiem ekrāniem, tad svarīgākais ir sirds rādījums.

Ir iebūvētais akselerometrs, kas nozīmē, ka ierīce prot skaitīt soļus, nosaka vertikālās svārstības, zemes kontakta laiku un izmēra soļa garumu. Soļa garuma mērīšana manuālī nav pieminēta, bet pašā Connect Garmin tā pēc skrējiena ielādēšanas ir redzama, ir arī soļa garums attiecīgajā splitā. Iebūvētais akselerometrs (vārds, ko ir grūti izrunāt) bija tas, kas lika man pirkt tieši balto pulksteni. Tas, tā pat kā pedometrs, ļauj mērīt noskrieto attālumu iekštelpās. Sanāca vairākas reizes reāli izmēģināt uz skrejlentas, un jāsaka, attāluma mērījums diezgan precīzs.

Bija ļoti interesanti konstatēt, ka man ir zema kadence, garš solis un ilgs zemes kontakta laiks, kā arī skrienot sanāk palēkties uz augšu apmēram par 9.3 centimetriem. Bet toties es zinu, ka tas ir tas, ko es varu savā solī uzlabot. Laikam ejot, ir skaidri redzama sakarība starp tempu, kadenci, zemes kontakta laiku un vertikālo svārstību – jo ātrāks temps, jo augstāka kadence, mazākas vertikālās svārstības un īsāks zemes kontakta laiks.

grafiks1

Pulkstenim ir iespējams aktivizēt līdz četriem ekrāniem, un katrā no tiem iespējams uzlikt līdz četriem parametriem, ko rāda skrējiena laikā. Papildus ir vēl redzams skriešanas dinamikas ekrāns, kurā ir kadence, zemes kontakta laiks un vertikālās svārstības. Lai gan praksē tā pat parasti pievēršu uzmanību 3 parametriem – pulsam, tempam un distancei, ir labi, ja ir redzams arī kopējais laiks (vai kas nu kuram šķiet derīgāks). Skrējiena laikā iespējams arī nomainīt ekrānus. Ērtāk, protams, to ir izdarīt iepauzējot.

Tā kā izmantoju īpaši saplānotos treniņus, bija patīkami, ka var ielādēt treniņu kalendāru, respektīvi – Connect Garmin saplānoju savu nedēļu vai vairākas un nosūtu uz pulksteni, un man nav jāatceras, kurā dienā kurš treniņš jāskrien, pulkstenī jau ir iekšā redzams, kas jādara šodien, kas rīt. Patīkami arī, ka pēc softa atjaunošanas ir parādījusies iespēja uz pulksteni nosūtīt vairākus treniņus pēc kārtas bez kalendāra iesaistes, kas iepriekšējiem modeļiem un šim pirms 2.50 programmas versijas bija iespējams tikai apmānot pulksteni un manuāli iekopējot vairākus treniņus.

Ir vibrējošais signāls, kas nebija manam iepriekšējam pulkstenim. Ir pieejama arī AutoPauze, kas kādam varbūt šķiet ērti izmantojama pilsētā, lai nav pie katra luksofora jāspiež start/stop poga, ko gadās arī aizmirst nospiest. Pati nelietoju, jo pārsvarā manā skriešanas maršrutā izmantoju gājēju pārejas, lai nav jāstājas. Tomēr autopauze nenostrādā momentā, tāpēc, varbūt nedaudz subjektīvi, bet šķiet, ka tā varētu ietekmēt vidējā tempa rādījumus. Pozitīvi, ka izlecot visādiem paziņojumiem, iedegās gaisma, lai tumsā var redzēt. To var arī atslēgt, ja ir nepieciešams taupīt bateriju. Pozitīvi arī tas, ka, lai skrietu vienkārši treniņu ar pulsa kontroli (vai cita parametra), nav jānorāda speciālais treniņu veids, ja pulsa kontrole ir uzlikta, tad tā ir visu laiku, izņemot, ja ir advanced treniņš, kurā iespējams uzlikt konkrētā splita mērķi – respektīvi skriet, piemēram 1 minūti ar tempu 4:50 min/km, vai savādāk. Un ir iespējas uzlikt dažādus kontroles parametrus – sirdsdarbību, ātrumu, kadenci, kalorijas. Treniņa laikā, pat nepauzējot skrējienu, iespējams ieslēgt/izslēgt visus brīdinājums un gaismu ieregulēt, lai deg visu laiku, ja ir tāda vēlme.

grafiks2

Kā konstatēju vienā ātruma treniņā, pulkstenim skaņu signāli par treniņa zonas augšējās vai apakšējās kontroles robežas pārsniegšanu ir atšķirīgi, līdz ar to principā var skriet pulkstenī neskatoties. Ja tiek pārsniegta augšējā robeža, skaņas signāla beigu daļa ir spalgāka, uz augšu ejoša, izkrītot no apakšējās robežas skaņa attiecīgi beigu daļā ir uz leju ejoša, zemāka par pārējo signāla daļu, bet atgriežoties mērķa zonā ir īss pīkstiens. Tas bija patīkami, kad to konstatēju, un ļoti ērti skrienot ātros intervālus. Nebija jātērē papildus enerģija, lai noskaidrotu, vai mērķa ātrums tiek pārsniegts, vai arī ir par mazu.

Tā kā ir iespējams veikt precīzāku skrējiena informācijas ierakstīšanu (katru sekundi vai smart režīmā ik pēc 4 sekundēm), treniņos ir izmantojams tāds parametrs kā pašreizējais temps, nevis vidējais vai pēdējā apļa temps, jo rāda tempu atbilstoši konkrētā brīža tempam. Garmin Connect lapā var labi redzēt, kā ir izlīdzināti ātruma mērījumi.

Ar 410 ātrums izskatījās šādi:

a1

Ar 620 ātrums Connect garminā izskatās ļoti līdzeni:

a2

Protams, ir iespēja arī pašā pulkstenī sagatavot intervālu treniņu, kas ir pietiekami vienkārši – norāda intervāla garumu, atpūtas garumu, pie tam var izvēlēties, vai intervālā tiek izmantota distance, laiks, vai atvērtais (ko var apturēt ar apļa pogu), tāpat tiek norādīts atpūtas ilgums, ja ir nepieciešams arī iesildīšanās un atsildīšanās. Iesildīšanās un atsildīšanās garums ir brīvi izvēlēts, intervālu treniņš sākas ar apļa pogas nospiešanu. Mīnuss šādam intervālu treniņam ir tāds, ka nav iespējams norādīt arī papildus kontroles parametru – vai tas būtu pulss, vai temps, vai kas cits.

p1

Ļoti ātri tiek saķerti satelīti, par ko paldies jāsaka tam, ka informācija par satelītiem tiek ielādēta 7 dienas uz priekšu, kad notiek pieslēgšanās wi-fi. Un vispār – man patīk skrējienu ielāde caur wi-fi, jo tā darbības rādiuss ir plašāks nekā ANT+. Žēl, ka nevar arī treniņus uz pulksteni nosūtīt caur wi-fi. Var nosūtīt caur zilzobi, ja telefonam ir Bluetooth 4.0, kas ir priekšnoteikums, lai savienotos ar FR620. Tā tiku arī pie jauna telefona, attiecīgi – savienojot telefonu ar pulksteni automātiski notiek skrējienu ielāde, kā arī nepieciešamības gadījumā var uz pulksteni nosūtīt kādu treniņu. Kā mīnuss ir tas, ka tā augšupielāde (saplānotā treniņa) ir salīdzinoši ilga, noskrietais ielādējas ātrāk.

Caur telefonu ielādējot skrējienu Connect Garmin lapā, protams, ir viss redzams, un pēc jaunās iespējas automātiski importēt datus Endomondo, iespējams arī ļoti ātri socializēt savu skrējienu, ja ir tāda vēlme. Detalizētu skrējiena informāciju var redzēt arī pašā Connect Mobile aplikācijā, caur kuru notiek datu ielāde telefonā. Telefonā var izmantot arī tādu iespēju kā Live Track, kuru man gan nav sanācis veiksmīgi izmantot. Tas, iespējams, bija dēļ telefona Stamina (taupības) režīma, kas grib atslēgt visu lieko, un attiecīgi arī Bluetooth. bet tā kā šādā režīmā baterija iztērējas daudz ātrāk, un man nav fanu pūļa, kas sekotu maniem skrējieniem, šo iespēju neizmantoju.

Patīkami, ka ir iespēja detalizēti izpētīt katru splitu arī pulkstenī uzreiz pēc skrējiena. Pēc skrējiena tiek parādīts recovery pulss (2 min. laikā pēc apstāšanās), uzstādītie jaunie rekordi un atpūtas laiks pēc skrējiena. Ilgāks atjaunošanās laiks tiek uzrādīts pēc sacensībām un grūtākiem treniņiem, dažas reizes man ir arī izdevies sasniegt maksimālās 72 stundas. Kaut gan, tas ir laiks līdz nākošajam grūtajam treniņam, attiecīgi – vieglu un īsu skrējienu var uzskriet.

Papildus tiek noteikts arī atjaunošanās līmenis treniņa sākumā, pirmo 10 minūšu laikā. Esmu redzējusi tikai 2 veida rādījumus – good vai faire. Ja ir good, viss ir labi, bet, ja rāda faire, tad patiešām atpūta ir bijusi nepieciešama garāka. Pēc piedzīvotā varu teikt, ja ir bijusi pārāk īsa atpūta, tad nākamais treniņš var izvērsties patiešām grūts.

p2

Viena no jaunākajām lietām, kas ir pieejama pulkstenī, ir VO2 max rādījums, uz ko pamatojoties tiek noteikti iespējamie sacensību ātrumi. Iegūtā vērtība norāda uz maksimālo skābekļa daudzumu, ko skrējējs patērē minūtes laikā uz vienu kg ķermeņa svara pie maksimālas veiktspējas. Jo lielāks šis rādītājs, jo labāk – būs iespējams intensīvā slodzē sasniegt augstāku rezultātu, kas skriešanā nozīmē – skriet ātrāk un ilgāk.

p3

Bija arī iespēja salīdzināt laboratorijā noteikto VO2 max un pulkstenī noteikto, un jāsaka, ka biju patīkami pārsteigta, ka abi rādījumi bija gana tuvi, lai teiktu, ka pulkstenis VO2 max nosaka gana precīzi. Tiesa, ar sacensību laiku prognozēšanu gan vairs tik labi neveicas, un tie tiek piedāvāti ļoti optimistiski.

p4

Ņemot vērā, ka savu labāko maratona rezultātu sasniedzu pagājušajā gadā Valmierā, un tas bija 3:25:45, un ap to laiku mans VO2 max bija 56, tad ir grūti noticēt, ka tagad varētu nobliezt maratonu uz 3:11:12.

Nedaudz traucējošās lietas

Touchscreen ne vienmēr nostrādā ar pirmo piesitienu, lai gan ir arī pozitīvā lieta – pārvaldāms pat ar dūraiņiem rokās. Man nebūtu arī iebildumu, ja visa funkcionalitāte būtu sānu pogās, kā tas ir 220. Bet viennozīmīgi ērtāks un labāk vadāms nekā 410.

Nav iespējams ielādēt ceļu un atgriešanās punktu, bet manā ieskatā tas nav ļoti traucējoši, jo pēc pāris course izmēģinājuma reizēm man pazuda vēlme mēģināt šo izmantot, mani samānīja, un nepatika, ka plānotais ceļš tiek saķerts jebkur, kur to sanāk šķērsot, līdz ar to, ja maršruts ir pa tuvējām ielām krustu šķērsu, var eleganti novirzīties no sākotnēji plānotā, kā arī man tie īstie brīži, kad jāpagriežas, bija grūti noķerami. Un cimdu mežā tā arī neizdevās atrast ar course divas reizes mēģinot to darīt.

Man patiešām pietrūkst iespēja labot jau ielādētu advanced treniņu. Es nezinu, vai citiem pulksteņiem tāda ir, bet man tādu gribētos. Var, protams izmantot pogu lap, bet tad var tikai saīsināt treniņu, nevis pagarināt.

Šad tad gadās neprecīzi GPS dati distances sākumā, vienreiz dīvains ātrums bija intervālu treniņā, kaut gan kartē nekādas GPS anomālijas redzēt nevarēja, bet ir maz ticams, ka man vidējais soļa garums 100m intervālā varētu būt 2.1m un temps 2:10. Un, skrienot kopā ar Laumu, man vienmēr ir mazāks attālums (šeit piestāvētu apvainots ģīmītis). Lai gan skatoties kartē, skrietā distance parasti tiek iezīmēta diezgan precīzi, izņemot riņķošanu Mežaparkā. Un piedaloties sacensībās, arī distance tiek samērīta diezgan tuvu oficiāli noteiktajai – pusmaratonos apmēram 200m pa virsu, maratonos apmēram 500m, kas salīdzinot ar citiem nav daudz.

Baterijas darbības laiks varēja būt ilgāks. Testējām cik ilgi iztur – sanāca laikam 11.5h smart ierakstīšanas režīmā ar atslēgtu visu ko var atslēgt. Vispār man būtu gribējies triatlonista pulksteni – ar ilgu baterijas darbības laiku, lai var nomainīt ātri sporta veidu aktivitātes vidū, un lai ilgi strādā baterija. Bet tas abos variantos ir liels un neglīts (izņemot jauno 920 XT).  Ja ne ilgs baterijas darbības laiks, tad būtu vismaz noderējusi opcija turpināt datu ierakstīšanu, kamēr tiek veikta pulksteņa uzlāde, kā tas ir iespējams, piemēram, 310 XT.

Kopumā esmu apmierināta ar pirkumu, jo – patiešām gari skrējieni ir reti, pārējiem baterijas pietiek, triatlonā es vēl nepiedalos, un baseinā peldot var mierīgi iztikt bez papildus ekstrām.

Patīkami, ka 2014. gada vasarā Garmin pildīja savu solījumu un papildināja FR620 ar riteņbraukšanas profilu. Un arī ar atsevišķu profilu sacensībām. Katram no 3 profiliem ir iespējams iestatīt dažādus ekrānus, ko rādīt, attiecīgi – riteņbraukšanai temps tika aizstāts ar ātrumu un vienā no 4 ekrāniem tiek rādīts pulkstenis, lai zinu, pēc cik minūtēm darbs sākas. Patīkami, ka pēc ielādes vairs nav manuāli jālabo treniņa dati – riteņbraukšana uzreiz ielādējas kā riteņbraukšana.

45 komentāri rakstam Garmin Forerunner 620 HRM

  • Maratons ir viltīgs, reizēm jānotic tam, kam `grūti noticēt`. Man arī, kad uzstādīju maratonā jaunu PR 3:28:56, nenāca ne prātā, ka jau nākamajā maratonā to labošu, izskrienot 3:10:16. Tev izskatās līdzīgi laiki.

  • BeLinda Lindams

    Paspēji pirmā! :D Pat vēl šodien apcerēju to, ka tuvojas gads, kopš tiku pie sava FR220 un vajadzētu taču beidzot kādu apskatu uzraksīt. :)
    Tagad varētu rakstīt salīdzinošo – kas ir tajos ~100 EUR, kas veido cenu atšķirību starp 220 un 620. :)

  • Inga_K Inga_K

    Lindam, bet cep tik augšā, būs ko salīdzināt un izvēlēties :)

  • Kristaps Broks kriss240188

    Treniņus var nosūtīt caur wifi.

  • Inga_K Inga_K

    Caur wi-fi no pulksteņa uz Connect Garmin jau noskrietos treniņus, pretējā virzienā (saplānoto treniņu) man nav izdevies.

  • Pieļauju, ka labāks par izslavēto Fēniksu tādā ziņā, ka attaisno sevi daudz vairāk

  • Kristaps Broks kriss240188

    Tad kad izveido workoutu, tad uzspied send to device, izvēlies ierīci. Tad kreisajā malā Device Sync sadaļā parādīsies plāni, kurus tu gribi nosūtīt un nākamreiz kad spiedīsi connect pogu viņš ielādēs

  • Paldies par izsmeļošu aprakstu. Es arī biju plānoju aprakstīt Polar M400 un salīdzinājumu ar TomTom Nike+. Jau skrīnšotus esmu pat sagatavojis.

  • Brīnumi, brīnumi! Pēdas kontakta ilgums ar zemi, vertikālās oscilācijas! Tas attiektos uz raķēšzinātni, vai tomēr tā ir nepieciešamība katram soli uzlabot gribošam skrējējam?

  • forshais1 forshais1

    Šķiet, ka manam FR620 arī būs gads. Šķiet dažas lietas ko esi pieminējusi aprakstā pat neesmu izmēģinājis, piemēram, virtuālo partneri. Kopumā esmu nomainījis siksniņu, šad tad kādi gļuki no HRM vai no GPS ir bijuši, bet visādi citādi super.

  • Kods, noteikti katram!

  • dot dot

    Kods, es pat speciāli izskrēju ar Ingas pulksteni, lai redzētu jaunos brīnumparmetrus. Tagad varu celt degunu mākoņos, jo kamēr daži kā sienāži lēkā 9cm augstu un kontaktē ar zemi 0,3s, es viegli plivinos 5cm augstumā un ar zemi kontaktēju tikai 0,25s. To, ka man ir augstāka kadence un īsāks solis, es jau tāpat zināju. Praktiskais pielietojums varētu parādīties, ja pēc brīnumparametriem varētu noteikt soļa tehnikas efektivitāti.

  • Inga_K Inga_K

    Kristap, super, to gan nezināju, būs jāpamēģina.

  • man prognozētais maratona laiks Fēniksam pēdējā lāikā nokrities no 2h56 uz 3h00. Bet abī ir optimistiskāki par 2g. senu pb

  • dot dot

    Matiss, rezultātu prognoze pēc VO2max nosaka iespēju griestus, nevis reālistisku rezultātu, jo VO2max pēc būtības parāda max pulsa un ātruma proporciju. Garākajās distancēs prognozes ir pārāk optimistiskas, jo ir vēl vismaz divi tikpat svarīgi faktori – pienskābes pārstrādes ātrums (Ae un An sliekšņi) un skriešanas ekonomija (ķīmiskās enerģijas %, kas pārvēršas mehāniskajā). Tāpat formulas neņem vērā sāpju slieksni, jeb to, cik ļoti sportists ir gatavs mocīt sevi dēļ rezultāta.
    Tie, kam nav glauni gadžeti, var prognozēšanai izmantot: http://www.runningforfitness.org/calc/racepaces/equiv

  • snadis

    Kāds šo ir orientējoties izmantojis?

  • Inga_K Inga_K

    Šo setdien izmantoju rogainingā, arī magnētos regulāri izmantoju. Kā tieši domāji to izmantošanu? Es izmantoju tieši tā pat kā skrienot. Tev ir kādas īpašas prasības orienētjoties?

  • MaTisha

    Esmu vienreiz orientējoties izmantojis Garmin 310xt funkciju “to start”, jo piedzīvojuma sacensībās Līdzsvars naktī bija jāskrien dziļā purvā. Un drošības labad saglabāju izejas punktu, lai var mājas atrast :D

  • bro bro

    Kādus citus modeļus Tu vēl apskatīji un izpētīji?
    Mani interesē tieši ar ilgu baterijas darbības laiku.

    Un varbūt kādam jau ir pieredze ar 920 XT??

  • Beris Beris

    Matīss, kāds tev Fēnix 1 vai 2?

  • Inga_K Inga_K

    Bro, cik ilgu laiku vajag baterijai?
    920 XT vēl nav sanācis turēt rokās, bet esot uzlabots ultra trac režīms salīdzinot ar Fēnix 2, kas ļauj izmantot ilgi bateriju, laikam līdz 50h;
    310 XT var lādēt skrienot, 910 XT laikam arī, normālā režīmā šie abi (310 un 910) turot līdz 20h. Teortētiski.

    MaTisha – 620 nav šīs funkcijas.

  • bro bro

    12-14h.
    Šogad plānots CET 80km

  • Inga_K Inga_K

    Mja, es nopirku otru pulksteni garajiem mačiem – 310XT. 24h rogainigā ideāli. Ap pusnakti stundu palādēju, un mierīgi līdz beigām, ikdienai nepatīk – klucis un neglīts, un piedevām augšupielādes čakarīgas, ja pulkstenis saniķojas.

  • bro bro

    Vai bieži niķojas?
    Un vai augšuplādes caur vadu?

  • Inga_K Inga_K

    310xt lādējas caur Ant+ puļķi, un čakars sākas, ja komunikācija starp ierīcēm nojūk, sīkāk dots zina, bet tad pulkstenis no jauna japāro ar profilu, un tas jau ir čakars. Un man pēdējo reizi bija tā, ka no pulksteņa uz datoru iet, bet no datora uz pulksteni nē.

  • snadis

    Inga_K, biju domājis vai GPS ir ok, ir dzirdēts ka dažiem pulksteņiem mežā būtiski pasliktinās GPS? Pašlaik lietoju 310xt, taču tas iet uz beigām.

  • Inga_K Inga_K

    Ir ok, ir sanācis ar QuickRoute likt uz magnēta kartēm, neko sliktu nevaru teikt. protams, kaut kādas neprecizitātes ir, kā jau visiem.
    Kaut kā tā, ar nelieliem labojumiem liekot GPS uz kartes
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=896788667013848&set=pb.100000481686880.-2207520000.1425368384.&type=3&theater

  • Lietoju Garmin 620 pusi gada, bet nacas no si gadzeta diemzel atvadities, jo pulsa jostinja pilniibaa nojuka 2 x sajaa iisajaa laikaa, zimolam ticiiba pazuda un risket ar izmaksaam pecgarantijas perioda negribejas. Kopuma jau it kā labs aparaats, bet bija ari dazi citi nikji ik pa laikam – sad tad kads skrejiens neieladejas un pazuda, Bluetooth f-ja ari isti nestradaja. Baterija pavisam garajiem skrejieniem (8+ h) sim modelim ari isteniba ir par īsu.

  • Inga_K Inga_K

    Mam pulsa jostiņa sāka rādīt pārāk augstu pulsu pēc gada lietošanas, bet to man veikalā samainīja – iedeva jaunu, jo principā problēma ir pašā jostā, nevis raidītājā. Bat tā kā man ir 2 pulsametri, kad rodas aizdomas, paskrienu ar 2, un tad ir skaidrs – ir vai nav noplīsis. Šobrīd lietoju jaunu metodi – raidītāju no jostiņas nost neņemu, jorstiņu vienkārši regulāri skaloju zem krāna ar visu raidītāju. Redzēs, cik ilgi izturēs šī josta. Jo runā, ka identiskas problēmas esot arī citu ražotāju jostām – tās vienkārši pēc laika nolietojas, un sāk rādīt kosmosu.
    Un par garajiem protams – tā ir arī mana bēda, un tāpēc man ir 2 pulsametri – 310 xt garajiem, 620 visiem, kas ir zem 10h.
    Sagļukojušies skrējieni man ir bijuši tieši 2x – vienreiz skrējiena laikā pulkstenis pats restartējās, otrreiz bača beidzās, un bija redzams attālums, laiks , bet nebija nekādu citu detaļu, un attiecīgi nelādējās lapā iekšā.
    Bluetooth gan strādā.
    Ja nav noslēpums – ko nopirki vietā?

  • Dziņa Dziņa

    Ak šausmas, pēc visām šīm diskusijām un komentāriem par tām modernajām pulsa jostām man pat bail pirkt jaunu pulsometru, bez maz vai jāpērk tāds pats vecais lētais. Es iedomājos kā es bankrotētu, ja man tā ik pēc laika būtu jābraukā uz Rīgu mainīt tās jostas un, ja vēl tās iestādes strādā tikai darba dienās, tad vispār ārprāts.

  • Inga_K Inga_K

    Dziņa, vienmēr ir alternatīva – cietā Garmin josta, kas negļuko. Tā patiesībā bija labāka, nekā jaunā premium, tikai diemžēl tajā nav papildus ekstru, kas ir šajā jaunajā.
    Bet ja ir tik ļotoi bail no visa, tad jau vispār pulsametru nevar pirkt, ja nu kaut kas notiek?

  • Dziņa Dziņa

    Kas par ekstrām tās ir, kas cietajai jostai iet secen? Nu tā ar tām jaunajām lietām ir, jo vairāk labumu, jo lielāka iespēja kaut kam notikt.

  • Dziņa Dziņa

    Un vai, tad tās cietās ir izmantojamas arī jaunākajiem modeļiem?

  • Šobrīd jau dažus mēnešus lietoju Suunto izstrādājumu un nekādas nopietnas problēmas līdz šim vēl nav bijušas. Varbūt tas vēl ir pārāk īss laika periods, lai daudz maz objektīvi varētu izteikt vērtējumu, bet pagaidām viss liekas OK.

  • Regulus kāds Sunto tev ir, ja nav noslēpums?

  • Kamēr cīnījos ar tirgotāju par savām tiesībām :D nācās downgrade uz aparātu bez GPS – konkreeti Suunto M2, bet tā kā tagad vasaras sezona tuvojas ar joni, tad izskatās, ka drīz bez satelītiem iztikt vairs nevarēs :) Katrā ziņā arī pēc draugu un paziņu aptaujāšanas, kuriem lietošanā šobrīd ir sarežģītāki Suunto izstrādājumi, neviens par tādām kļūmēm, ar kādām man bija nācies saskarties iepriekš, nesūdzējās.

  • Dr.Eds Dr.Eds

    Sunto arī nav brīnumnūjiņa (jostiņa:)). Jau pirmajā treniņā pilnīgo kosmosu iemeta, lai arī viss jauns un nekas nav nolietots. Mēnesi paskrēju, jau kaut kādu algoritmu atkodu kad treniņa laikā iestāsies čakars, bet nu kad arī to vairs nevarēja kontrolēt, atdevu uz servisu, šobrīd atkal klunkuroju ar veco labo gārminu:D. Ja būs iekāriens uztaisīšu salīdzinājumu šiem abiem ar vsiem + un -.
    p.s. manī izraisa smaidu, kad kāds “eksperts” mierina, ka varbūt tiešām pulss “uzleca” uz 170:))
    Tajā brīdī es parasti esmu tipinājis uz 115+/-5. To var izmērīt arī bez krutajiem gadžetiem: pieliek pirkstu uz artērijas, 10” skaita pulsa sitienus, tad reizina ar 6.:)
    Lai visiem veicās, skrienam ne tikai ar kājām, draudzējamies arī ar galvu, pulss IR svarīgs, bet nav obligāti jābaro tirgoņi ar vairākiem eiro simtiem.

  • Inga_K Inga_K

    Dr.Eds – man laikam ir veicies nesatikt tādus “ekspertus”, kas mēģina glupības iestāstīt :)
    Bet par pulsa skaitīšnau uz artērijas – skrienot pagrūti, un ja vēl gribās paskriet treniņus ar dažādu pulsa intensitāti, bet tomēr ierobežojot sevi – ar pulsa skaitīšanu uz artērijas neies kraastā :)
    Par jostiņām – laikam māku saudzīgi lietot, jo sagāja sviestā tikai 1x.
    Dziņa – raksta pašā sākumā ir minētas ekstras jaunajam pulkstenim, lai to visu samērītu, pulsa jostiņā ir ielikts aselerometrs. Un jā, cieto jostiņu var sapārot ar visiem Garmin, un iespējams, arī ar citiem pulksteņiem, arī ar telefonu var, ja telefonā ir Ant+ uztvērējs.

  • Rasels Rasels

    Tieši dēļ nebeidzamajiem stāstiem par Garmin jostu maiņām izvēlējos konkurentu izstrādājumu. Firmas pārstāvji taču neko nav komentējuši, cik ilgi ražos mantu, kas saiet sviestā?

  • Andulis

    Jau vairākus gadus uzpeld doma: “Šogad varētu beidzot saņemties – izvēlēties un nopirkt vienu normālu GPS pulsometru!”. (Īpaši janvārī, kad jauna dzīve jāsāk.)

    Tad izlasu kārtējos bēdu stāstus par jostām, baterijām, nenotveramiem satelītiem vai citām ķibelēm – un sāku domāt: “Labi, ka man par to visu nav galva jālauza…”

    ;)

  • Inga_K Inga_K

    Anduli, nu man personīgi ļoti reti ir kaut kas gļukojis, ņemot vērā, ka lietoju praktiski katru dienu. 3-4x nedaudz vairāk nekā gada laikā tādai ierīcei, domāju, ka nav daudz. Neticu, ka konkurentu gadžeti gļukotu retāk. Pilnībā atsver ieguvumus.

  • Andulis

    Tas jauki.
    Ticu: ja sākšu lietot kādu gadžetu, domāšu tāpat. [Gadžeta] esamība nosaka apziņu… :D

  • Raibacainais Ezītis Ezīc miglā

    Trāpoties acīs 620. pārdošanas sludinājumam,- radās doma par tāda iegādi.
    Bet…
    Taču labāk tēmēšu uz Fenix 3 – universālāks tomēr…

  • […] ir palicis nemainīgs jau no iepriekšējiem modeļiem, kā, piemēram, var izlasīt aprakstā par FR620. Pieminēšanas vērts gan ir uzlabotais intervālu treniņu logs, kurā jau uzreiz var redzēt […]

  • […] funkcijas principā tādas pašas kā jau iepriekš apskatītajam FR620 (http://www.noskrien.lv/garmin-forerunner-620-hrm/), ar dažiem papildus jauninājumiem un FR620 neieliktajām iespējām, kas ir bijušas […]

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.