Ir doma uz kāda OpenSource BI savākt statistiku par LV skriešanas sacensību rezultātiem.
Šajā kontekstā jautājums Signim - kā Tu tiki pie datiem par Rīgas pusmaratonu priekš "Noskrien Rīgas pusmaratonu vēlreiz"?
1)Ir kāda integrācija ar Sportlat datubāzi? Eksports uz xls/csv? Kaut kas cits?
2)Un kā ar Sportlat datu izmantošanu? - it kā weblapā neatradu nekādus disclaimer par to, ka dati nebūtu izmantojami publiski
16:49
22/04/2009
Signis said
Varbūt vari padalīties ar ideju ko gribi panākt?
Jā, protams.
Kādreiz ar lielu prieku izlasīju šo: http://renchix.blogspot.com/2011/08/videjais-latvijas-pusmaratonists.html
Un tā kā ikdienā maizi pelnu ar datu noliktavām un biznesa inteliģenci, tad pirmā doma bija priekš sevis uz kādas kastes istabas stūrī savākt datus, ielikt kāda sakarīgā rīkā un tad cauriem vakariem grozīt un pētīt. Un tad padomāju... a kāpēc neiedot visiem, kas vēlas?
Tad nu lūk, doma ir sacensību rezultātus sagrūst datu noliktavā ar BI rīku pa virsu un sataisīt dažādus dašboardiņus. Nu piemēram, tie paši vidējo maratonistu aprēķini (kopā, pa sacensībām utt.), skrējēju ātruma izmaiņas laikā (vai kopumā paliekam ātrāki? varbūt top 50% stāv uz vietas bet bottom 50% velk klāt?), sacensībām apļos varētu būt piemēram vidējais/max/min tempa kritums/pieaugums aplī, sevis salīdzināšana ar vidējiem, utt.
Vēlāk jau varētu arī izvirst, un piemēram kabināt klāt laikapstākļu datus (temp., mitrums), trases reljefa info (kopējais kāpums, gradienti, utt.), dzirdināšanas punktu skaiti,...
+ iedot iespēju visiem kas vēlas dinamiski graizīt un skatīties kādos nu griezumos, kas ko vēlas
Tehniski vēl neesmu izdomājis, vai tas būtu stand-alone vai likt visus datus uz kāda Online BI, bet tas jau sekundārs jautāms.
Nu lūk, līdz ar to arī sāku domāt, vai pastāv cita iespēja, kā tikai krāmēt exceļus DB un tad līmēt kopā.
20:27
15/03/2011
papucis said
Skrienlatvija pasākumus pētot nevar gūt objektīvu viedokli par visiem skrējējiem - analīzē būtu prasījies paņemt arī NRM datus, jo tur piedalās daudzi, kuri saņemās pusmaratonu noskriet tikai reizi gadā
Vienmēr jau jo vairāk datu, jo precīzāka analīze. Bet jāsāk ar maziņu, un tad jau to visu var aplipināt. Lai gan no Sigņa sapratu, ka viņam ir visu sacensību dati par pagājušo gadu, un tad jau tik jautājums kur un cik senu vēsturi sakasīt.