Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
Reitings 2016
24/05/2016
12:58
Ønske
Ønske
Kuldīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 63
Member Since:
03/05/2014
Offline

Es arī līdzīgi domāju kā Garmins un tām takām fiksi jāizdomā kāda cita punktu tabula nevis pēc reitingu komisijas noskaņojuma.

24/05/2016
14:47
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3559
Member Since:
13/11/2009
Offline

Paldies, dot, par apkopojumu!
Jā, šis jautājums nav galīgi un precīzi atrisināts. Rokas par īsām.
Laikam jāsamierinās, ka distancēm "piešķirtie Gaiziņi" un tajās iegūstamie punkti dažkārt mainīsies vēl pēc sacensībām. Nav pārāk labi, taču citu iespēju neredzu, ja izmanto augstummetros balstītu punktu sistēmu.

No malas vērojot un visus kādreiz manītos info krikumus atceroties - sliecos vairāk piekrist Tavam pirmajam variantam ("Noskrien Ziemu punktii ir saprotami, bet Stirnubukos lūšiem derētu par 100 vairāk kā stirnubukiem").
Tas gan šobrīd ir privāts uzskats, nevis komisijas kopējs viedoklis :)

Ja tiks vēl "celti galdā" pašu skrējēju mērījumi, tad lūgums ievērot:
1. Endomondo redzamie augstummetri neskaitās, tie mēdz būt krietni samazināti (dažkārt arī otrādi).
2. Izmantotajai GPS ierīcei vajadzētu būt apgādātai ar barometrisko altimetru.
Tādi principi izkristalizējās 2015. gada sezonas laikā; Imants A. varētu komentēt precīzāk.

Ønske, tur jau tas joks, ka arī dažādi Garmini domā visai atšķirīgi ;)
Pavisam cita punktu tabula vairs netiks domāta. Tiks precizēta esošā (plus/mīnus viens Gaiziņš jeb 100 punkti). Ceru, komisija tādam apgalvojumam piekritīs.

24/05/2016
15:33
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

Man galīgi nav laika un priekšniecība klusē! Parastā 10 000niece nav problēma, bet man tiešām nav laika! Un to var jebkurš izdarīt!

24/05/2016
15:49
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3559
Member Since:
13/11/2009
Offline

Agy said

Man galīgi nav laika un priekšniecība klusē! Parastā 10 000niece nav problēma, bet man tiešām nav laika! Un to var jebkurš izdarīt!

Iespējams, ka tas ir daļējs risinājums... Jau notikušajām taku sacensībām + tām, kur trases publicētas un būtiski nemainīsies.

Taču pagaidām oficiāli nezināmās nākošo 5 Stirnubuka kārtu desmit distances, kā arī SKM trīs distances un xTrail Ādaži tautas distanci nomērīt PAŠLAIK neizdosies arī 10 000niecēs. Pat neatkarīgi no laika esamības.

24/05/2016
17:06
Ønske
Ønske
Kuldīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 63
Member Since:
03/05/2014
Offline

Ir jau labi. Aizraušanās ar reitingiem ( pārmērīga ) ir kaitīga un nevajadzīga.

24/05/2016
23:33
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3559
Member Since:
13/11/2009
Offline

Ønske said

Ir jau labi. Aizraušanās ar reitingiem ( pārmērīga ) ir kaitīga un nevajadzīga.

Protams.
Tikai jāvienojas - kas ir "pārmērīga"? ;)

25/05/2016
17:09
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Ar rokas GPS mērīti augstummetri ir gaužām neprecīzi, jo pat pie labas uztveramības GPS koordinātu kļūda +/-3..10m attiecas ne tikai uz plakni, bet arī uz augstumu un procentuāli kļūda ir daudzreiz lielāka. Ar barometrisko altimetru sanāk precīzāk, bet mērījumus ietekmē atmosfēras spiediena izmaiņas. Pat divi viena modeļa pulksteņi uz vienas rokas saskaita atšķirīgus augstummetrus. Diemžēl man nav pulksteņa ar barometrisko altimetru, lai notestētu par cik uzlabojas precizitāte. Diezgan ticamu rezultātu iegūst GPX failu ielādējot runmap.net lapā, kur augstumu ņem tikai no kartes. Salīdzināšanai ielādēju GPX (exported) un FIT (orginal) failus mygpsfiles.com/app/ lapā, kur augstummetrus skaita bez korekcijām.
Manu šī gada taku skrējienu augstummetri:
1) runmap.net - NZ1 360, NZ2 350, NZ3 340, SB1L 130, SB2L 410;
2) Endomondo - NZ1 355, NZ2 392, NZ3 438, SB1L 274, SB2L 479;
3) Garmin.Connect - NZ1 543, NZ2 542, NZ3 438, SB1L 322, SB2L 642;
4) Garmin original - NZ1 348, NZ 381, NZ3 430, SB1L 264, SB2L 465;
5) Garmin exported - NZ1 581, NZ2 573, NZ3 430, SB1L 375, SB2L 703.

Visdāsnākie ir Garmin.Connect lapa un no šis lapas eksportētie GPX/TCX faili. Visskopākā ir runmap.net lapa, iespējams, tur skaita kartē šķērsotās augstumlīnijas (arī ITRA tā dara). Izbrīna, ka Endomondo un pulksteņa oriģinālie FIT faili ir vistuvāk kartei. Protams, arī Endomondo var padarīt ļoti dāsnu uz augstummetriem, barojot to ar GPX failiem eksportētiem no Garmin.Connect.

P.S. Par GNP Strinubuku un Gaiziņiem vēl varētu padiskutēt, bet lai kā es skaitītu, man NZ3 nesanāk 300-punktīgs.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
25/05/2016
17:41
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3559
Member Since:
13/11/2009
Offline

Paldies par datu blāķi un apskatu, dot!

Nav laika rakstīt, tomēr... gribēju bilst, ka NZ3 noteikti jābūt mazliet niknākam par pirmajiem diviem.
To kādreiz organizators (turiburu) privātā sarakstē apliecināja, kā arī tautai lika to saprast Facebook'ā, ja nemaldos. Arī kāda skrējēja GPS pulkstenis ir to pašu liecinājis.
Ja runmap.net domā, ka NZ3 pat mazāk a-metru, nekā pirmajiās reizēs - tas šo lapu padara šaubīgu...

Vai sanāk/nesanāk 300-punktīgs, tas atkal cits jautājums. Ticot organizatoru +579 m NZ1 un NZ2 - vajadzētu sanākt.

25/05/2016
20:55
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Bet Stirnubuka orgu augstummetriem, kas iegūti tajā pašā runmap.net, mēs taču ticam, vai ne?
NZ3 bija par vienu stigu garāks, viens kāpiens bija uztaisīts stāvāks, daži noskrējieni - lēzenāki, bet kopējie augstummetri palika identiski iepriekšējiem posmiem.

Lai rastos priekšstats par GPS precizitāti, paskatījos Endomondo atrodamos NZ3 skrējienu augstummetrus un tiem, kam redzu GPS, iekavās dati no runmap.net:
Andris Ronimoiss - 322 (350);
Kristaps Ozols - 361;
Gunta Amoliņa - 376 (350);
Baiba Močāne - 401 (350);
Arturs Kāpiņš - 438 (340);
Līga Vībure - 496;
Vineta Pētersone - 552 (350);
Agris Noviks - 602;
Kaspars Adijāns - 642 (350);
Ainārs Kumpiņš - 650;
Māris Sardiko - 650 (350);
Reinis Skorovs - 659;
Dace Veipa - 697 (350);
Aigars Beks - 715;
Evita Baltiņa - 731;
Miķelis Zumbergs - 797 (330);
Ritvars Gedrovičs - 849 (350);
Lauris Lizbovskis - 902 (350);
Didzis Glušņevs - 916;
Agnese Kalniņa - 1022 (340);
Jānis Vītiņš - 1039 (350);
Mārīte Kokina - 1065;
Inga Kāpiņa - 1351 (350).

Te varētu pieminēt pulksteni, kas divreiz diennaktī rāda pareizu laiku.
Ticēt mūsdienās nevar nevienam, reizēm pat sev pašam. Man - var! -> https://youtu.be/-hu0-lQORcs

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
26/05/2016
10:58
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3559
Member Since:
13/11/2009
Offline

Jā, šādā griezumā paskatoties - runmap.net izskatās patīkami stabils. Tas ir plusiņš :)
Piezīmēsim gan, ka stabilitāte, atkārtojamība vēl automātiski negarantē pareizību.

"Bet Stirnubuka orgu augstummetriem, kas iegūti tajā pašā runmap.net, mēs taču ticam, vai ne?"

Atklāti sakot, līdz šim īsti neticēju. Tagad nezinu, ko domāt.

Vismaz, GNP Lūsim taču vajadzētu būt drusku vairāk par runmap.net piedāvātajiem 390 m? Ja Bukam ir 350 m (kam esmu ar mieru ticēt).
Neliekas loģiski, ka 8,4 km garākai distancei būtu tikai +40 m papildus kāpuma metri.
Tiesa, reitinga punkti no tā "drusku vairāk" nemainītos, tas gan.

26/05/2016
11:09
mtiger
mtiger
Zinātājs
Members
Forum Posts: 153
Member Since:
29/10/2012
Offline

Andulis said

Vismaz, GNP Lūsim taču vajadzētu būt drusku vairāk par runmap.net piedāvātajiem 390 m? Ja Bukam ir 350 m (kam esmu ar mieru ticēt).
Neliekas loģiski, ka 8,4 km garākai distancei būtu tikai +40 m papildus kāpuma metri.
Tiesa, reitinga punkti no tā "drusku vairāk" nemainītos, tas gan.

Vispār GNP Lūša beigu posms pēc atdalīšanās no Buka bija diezgan plakans.

26/05/2016
12:03
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

Nevajag paļauties uz karti, par kuru nav zināms, kur viņa ir taisīta, kas viņu taisīja un kas ir izmantots pamatā. Tāpēc es neatzīstu google Map. Adreses bieži tur vispār ir katastrofa. Man darbā ļoti daudz palīdz balticmaps.eu. Par to es zinu, ka to ir taisījuši mūsu pašu latvieši un vajadzības gadījumā apsekojuši, lai gan arī atrodu kļūdas, bet tas ir samērā reti. Google Maps, visticamāk indieši ir izstrādājuši un daudzās vietās uz it kā sīkumiem nav iespringuši, bet tie sīkumi mani ir aizveduši neceļos. Par reljefu tas pats. Nevajag 100% paļauties uz reljefu, ja nezini no kādiem datiem tie iegūti. Bieži ārzemju (īpaši Google Maps) ir ātrie satelīta dati, lai lielos vilcienos parādītu apvidu, kam precizitāte ir so so. Turklāt vēl kāda ir atskaites sistēma. Tāpēc reljefa datus uzticēt LĢIA kartēm, tur ir atrakstīts, kas ir reljefam izmantots. Ja ir pieminēti lāzerskenēšanas dati, tad vispār nav problēmu, zini, ka dati ir kārtībā. Ir veikta ģeneralizācija, bet reljefs ir ticams. Padomju laika kartēs varētu būt problēma mežainos apgabalos, jo ir dzirdēti stāsti, ka reljefs ir pēc koku galotnēm uztaisījies.

26/05/2016
15:06
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Agy, vai tu mums uzmērīsi kādu trasi (piemēram, Priekuļu Trail) pēc pareizajām kartēm? Citadi nesanāk nekas vairāk par "viss ir slikti un censties nav vērts".

Visas globalās kartes šobrīd augstuma noteikšanai izmanto NASA 2000.gadā skenētos un 2012.gadā publiskotos SRTM datus. Patreiz pieejamajā SRTM versijā augstumpunktu režģis ir ar 90m soli, meža biezoknī augstums ir koku galotņu līmenī, retā mežā - kaut kur pa vidu, atkarīgs no lapotnes blīvuma. Sola, ka drīzumā publiskos režģi ar 30m soli un varbūt pēc dažiem gadiem ieskenēs ar tādu radaru, kas iet cauri koku lapotnēm.

Latvijas topogrāfiskās kartes internetā:
1) http://kartes.lgia.gov.lv/karte/ - saturs aktuāls, 1:10000 izolīniju nav, 1:25000 izolīniju solis 10m;
2) http://kartes.gisnet.lv/ - saturs PSRS laiku, 1:10000 izolīniju solis 2m, 1:25000 izolīniju solis 5m.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
26/05/2016
16:11
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

dot said

Agy, vai tu mums uzmērīsi kādu trasi (piemēram, Priekuļu Trail) pēc pareizajām kartēm? Citadi nesanāk nekas vairāk par "viss ir slikti un censties nav vērts".

Visas globalās kartes šobrīd augstuma noteikšanai izmanto NASA 2000.gadā skenētos un 2012.gadā publiskotos SRTM datus. Patreiz pieejamajā SRTM versijā augstumpunktu režģis ir ar 90m soli, meža biezoknī augstums ir koku galotņu līmenī, retā mežā - kaut kur pa vidu, atkarīgs no lapotnes blīvuma. Sola, ka drīzumā publiskos režģi ar 30m soli un varbūt pēc dažiem gadiem ieskenēs ar tādu radaru, kas iet cauri koku lapotnēm.

Latvijas topogrāfiskās kartes internetā:
1) http://kartes.lgia.gov.lv/karte/ - saturs aktuāls, 1:10000 izolīniju nav, 1:25000 izolīniju solis 10m;
2) http://kartes.gisnet.lv/ - saturs PSRS laiku, 1:10000 izolīniju solis 2m, 1:25000 izolīniju solis 5m.

Priekuļiem šobrīd ir savienota topogrāfiskā karte ar gpx failu (savienot divas atšķirīgas koordinātu sistēmas lika biki pasvīst), tur atliek tik iziet cauri un sapildīt excel tabuliņu. Varu ar datiem padalīties, bet tad būs vajadzīgs MicroStation. Tas liekas viens pīpis, bet patiesībā, tur var aiziet vesela diena. Tāpēc es saku, ka man nav laika. Jāņa Roze var nopirkt 10 K karti ar izolīnijām. Ieskanēts fragments man ir.

Un Gisnet papēti slāņus. Tur ir tikai PSRS kartes.

Zinu, ka procesu pulka paātrina ArcMaps un WMS serveris, bet man šādu iespēju kopš studiju kadiem nav. Bakalauram tāda kombinācija bija ikdiena. Iztieku ar to, kas man ir. QGis nav man favorīts un liekas neerta programma.

es nesaku, ka viss ir slikti un censties nav vērts, vienkārši jāpieiet ir kritiskāk nevis aizstāvēt Garmin, Sunnto vai Polar mērījumus.

Ideāli būtu, ja tiktu pie LiDAR, bet priekšnieks piemirsa dot atbildi.

26/05/2016
17:58
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Agy said

es nesaku, ka viss ir slikti un censties nav vērts, vienkārši jāpieiet ir kritiskāk nevis aizstāvēt Garmin, Sunnto vai Polar mērījumus.

Es vien' dien' pasēdēju un exportēju savus skrējienus no Polar lapas un importēju GPX failus iekš endo. Uz augstummetriem neskatījos, bet pamanīju, ka garumi dažiem sakrita, vairumam atšķīrās. Paskatījos tajos failos un radās iespaids, ka no svara ir satelītu skaits. Skrējienam, kur bijuši 6 satelīti, iekš endo distance ir īsāka. Kur bijuši 8, tur sakrīt. Kur bijuši 9, tur iekš endo garāka distance.
Pieļauju, ka ar augstumu varētu būt līdzīgi.

26/05/2016
18:13
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Agy, lūdzu atsūti ieskenēto kartes fragmentu uz dot(pie)dot.lv, uzlikšu uz tā GPX failu un saskaitīšu līnijas.

Salīdzināju LV topogrāfiskās kartes ar runmap.net (SRTM) Siguldā un Priekuļos - klajās vietās augstumi atbilst gandrīz ideāli, bet mežā atšķiras ~10m. Tas nozīmē, ka mērot pēc kartēm būs +15..25% augstummetru.

In, "saķerto" satelītu skaits visu laiku mainās. Īsāka distance Endomondo varētu būt gadījumā, ja kādu brīdi satelīti pazuda pavisam un pulkstenis attālumu skaitīja pēc akselerometra. Iespējams, ka Polar tāpat kā Garmin "nogludina" trasi, lai mazinātu GPS koordinātu kļūdu. Ielādējot GPX failu nekāda noapaļošana vairs nenotiek, garums tiek rēķināts pa nogriežņiem. Ja Endomondo ielādē TCX vai FIT failu, tad saglabājas Garmin pulkstenī saskaitītais attālums, augstummetri, kalorijas, u.t.t. Pieļauju, ka Polar un Suunto ir līdzīgi.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
26/05/2016
19:03
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Hmm, neesmu nekur manījusi, ka manam pulkstenim būtu iekšā akselerometrs. Bet toties ir altimetrisks barometrs ir, tā ka augstumam it kā varētu ticēt. Ja vien nebūtu redzējusi, ka starts un finišs, kas vispār ir viens un tas pats, mēdz atšķirties par kādiem 5m...

26/05/2016
19:18
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Barometriskais altimetrs ir precīzs kamēr nemainās atmosfēras spiediens. Spiedienam mainoties par 0,1% relatīvais augstums mainās par 8,4m, vienam mmHg atbilst ~10m. Bet barometriskajam altimetram, atšķirībā no GPS, kļūdas nesummejas, tāpēc tas ir daudzreiz precīzāks.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
26/05/2016
22:51
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

dot said

Agy, lūdzu atsūti ieskenēto kartes fragmentu uz dot(pie)dot.lv, uzlikšu uz tā GPX failu un saskaitīšu līnijas.

Salīdzināju LV topogrāfiskās kartes ar runmap.net (SRTM) Siguldā un Priekuļos - klajās vietās augstumi atbilst gandrīz ideāli, bet mežā atšķiras ~10m. Tas nozīmē, ka mērot pēc kartēm būs +15..25% augstummetru.

In, "saķerto" satelītu skaits visu laiku mainās. Īsāka distance Endomondo varētu būt gadījumā, ja kādu brīdi satelīti pazuda pavisam un pulkstenis attālumu skaitīja pēc akselerometra. Iespējams, ka Polar tāpat kā Garmin "nogludina" trasi, lai mazinātu GPS koordinātu kļūdu. Ielādējot GPX failu nekāda noapaļošana vairs nenotiek, garums tiek rēķināts pa nogriežņiem. Ja Endomondo ielādē TCX vai FIT failu, tad saglabājas Garmin pulkstenī saskaitītais attālums, augstummetri, kalorijas, u.t.t. Pieļauju, ka Polar un Suunto ir līdzīgi.

kā veicas?

27/05/2016
09:14
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Karte ir ļoti laba, tikai trase mazliet iziet pāri kreisajai malai. Ja redzamo lauku nobīdītu par puskvadrantu pa kreisi, trase būtu tieši vidū.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.