17:16
31/12/2011
Ceru, ka šis jau nav kādā tematā publicēts - ļoti interesants video, kuru vērts noskatīties. Personīgi man šis video lika padomāt par to, no kā es ikdienā pārtieku, un tagad esmu sācis skatīties uz produktu sastāviem.
Galvenie video secinājumi:
kalorijas ir dažādas (labās un "sliktās")
taukvielas galvenokārt nav iemesls liekajam svaram (taukvielām bagātas diētas strādā!)
galvenais iemesls liekajam svaram un veselības problēmām ir fruktoze, lai cik tas pārsteidzoši arī būtu
cits būtiskais cukurs, glikoze (un citi mazāk būtiskie kā laktoze) neveicina lieko svaru un svara izraistītās veselības problēmas
atskaitot alkohola apreibinošo ietekmi, sula (arī svaigi spiestā) = alkohols
fruktoze dabā nekur nav sastopama bez šķiedrvielām, tāpēc augļu lietošana ir veselīga, bet sulu, cukuru un pārstrādāto produktu ar fruktozi lietošana nav veselīga un veicina lieko svaru.
Pats šo video noskatījos reizes 4, kamēr sapratu prezentētās likumsakarības.
18:40
13/11/2009
Kāds cits fruktozes nīdējs (džespers) nesen jau paspēja šo video popularizēt citā sarunā. :) http://www.noskrien.lv/forum/uzturs/inzeniera-energy-drink/
Taču "atkārtošana – zināšanu māte". Varbūt pat noskatīšos, ja šī tēma arī turpmāk tiks pietiekami bieži cilāta. ;)
Viena lieta (formulējums) gan liekas apšaubāma jau tūlīt – kaloriju iedalījums "labajās" un "sliktajās". Kalorijas, tāpat kā kilometri, sekundes, grami, volti u.c., ir tikai mērvienības. Nekur jau organismā pašas par sevi, brīvā veidā tās nekrājas – ne labas, ne sliktas. Krājas glikogēns, tauciņi un citi materiāli, kuri spēj būt gan noderīgi ("labi"), gan dažkārt lieki, nevajadzīgi ("slikti").
Produktu sastāvu, protams, ir vērts izpētīt…
19:08
20/08/2009
Šis ir ļoti labs un pamatots video. Vēl, ja gribas saprast kā strādā lietas mūsu organismā un kā ēst veselīgāk, der ieskatīties bodybuilderu lapās ( nesmejieties), šie džeki ir perfekti izkoduši kā strādā ķermeņa bioķīmija un kā nepiesārņot organismu.
Kad es dažus gadus atpakaļ, vēl pirms skriešanas uzsākšanas biju satraucies par riepas apkārtmēra ikgadējo pieaugumu, vienkārša cukura nepiebēršana dienišķajām 3 tasītēm kafijas man gada laikā ļāva nomest ap 2 kg, vispār neko nedarot, tikai ierobežojot cukuru.
19:16
13/11/2009
idzerve rakstīja:
vienkārša cukura nepiebēršana dienišķajām 3 tasītēm kafijas man gada laikā ļāva nomest ap 2 kg, vispār neko nedarot, tikai ierobežojot cukuru.
Katram savs. Es labāk izvēlētos paskriet 3 km dienā, bet atstāt cukuru.
Patīkamāk dzīvot ar trim atkarībām (kafija, cukurs, skriešana) nekā tikai vienu (kafija). :)
19:45
15/03/2011
19:59
21/10/2011
Andulis rakstīja:
idzerve rakstīja:
vienkārša cukura nepiebēršana dienišķajām 3 tasītēm kafijas man gada laikā ļāva nomest ap 2 kg, vispār neko nedarot, tikai ierobežojot cukuru.
Katram savs. Es labāk izvēlētos paskriet 3 km dienā, bet atstāt cukuru.
Patīkamāk dzīvot ar trim atkarībām (kafija, cukurs, skriešana) nekā tikai vienu (kafija). :)
Pievienojos!
21:45
31/12/2011
papucis rakstīja:
Tad jau sanāk, ka burgeri un kokakola ir ļoti labi un veselīgi? :)
nē un nē. kamēr ar kolu viss ir skaidrs - 0.5 l kolas pudelē ir 60 grami cukura (12 tējkarotes), ar burgeriem ir sarežģītāk. 1. kārt arī burgeros arī ir fruktoze, 2. kārt daudz piesātināto taukvielu, kas izraisa sirds un asinsvadu slimības.
pārtikšana no laša, savukārt, ari ir diezgan taukpilna diēta, bet laša taukvielas ir nepiesātinātās, kuras veselības problēmas neizraisa.
22:58
21/10/2011
iva rs rakstīja:
idzerve rakstīja:
… vienkārša cukura nepiebēršana dienišķajām 3 tasītēm kafijas man gada laikā ļāva nomest ap 2 kg, vispār neko nedarot, tikai ierobežojot cukuru.
bet galvenais - beidzot varēji sajust kafijas aromātu!!! cukurs pie kafijas - noziegums!!!! :)
Esmu sapinies ar kriminālo elementu...
00:28
23/01/2011
Samērā svaigs video krievu valodā, saistībā ar uzturu. Par pārtiku sākas pēc piecpadsmitās minūtes, bet iesaku sākt skatīties no paša sākuma. "Labu apetīti!" gan nenovēlēšu.
22:56
11/02/2012
Par to, cik daudz cukura ir kokakolā, mēģina uztraukties arī BBC , mēģina nomierināt Eiropas Coca-cola's prezidents
http://www.bbc.co.uk/news/health-25132851