Please consider registering
guest


14:29
15/03/2011

Uzdūros interesantam rakstam par maratonu un tā ietekmi uz veselību
Paldies par šo rakstu, bija interesanti palasīt - daži secinājumi ko no šī raksta izlobīju, jeb dažas vispārzināmās lietas:
1) jābūt atbilstošiem/pietiekamiem treniņiem, gan distances garuma, gan skriešanas ātruma ziņā
2) ilgstoša intensīva slodze klāt prasa papildus ūdens, ogļhidrātu (enerģijas) u.c. organisma funkcionēšanai nepieciešamo vielu uzņemšanu
3) pārmērīgi skriet ir kaitīgi, bet jāatcerās arī to ka neviens vēl nav palicis dzīvs - visi kādreiz kaut kur, kaut kā aiziet... :)
19:40

12/07/2011

14:03

28/01/2011

Paldies par šo linku!
Šis kārtējo reizi liek aizdomāties par "saprātīgu" pieeju šai lietai.
Jāmācās balansēt starp slinkumu (akūts jautājums) un maksimālismu (asinis pa degunu stadiju) un tad jau mēreni skrienot un izglītojoties šajā jomā organismu var pakāpeniski sagatavot un nenodarīt sev pāri.
Katrā ziņā kā jau minēja edg, šo vajadzētu likt pirmajā lapā pie "hedlaineriem", daudz labas, noderīgas informācijas, kas viegli uztverama.
15:40

22/04/2009

17:07

20/08/2009

Nepretendēju uz to, ka man varētu būt taisnība, bet liekas, ka maratons varētu būt veselīgs, ja to skrien ap aerobā sliekšņa pulsu ( manā gadījumā tas ir 115 un temps ap 8min/km, tātad diez vai man gribēsies skriet maratonu "veselīgi" piecarpus stundas :) )
Bet šādi ekstrēmi lēni skrējieni laikam ir vienīgais veids kā pacelt aerobo slieksni un nākotnē skriet ātrāk pie zemāka pulsa....
17:27

28/01/2011

idzerve, es Tieši ar šo tagad cīnos. Praktiski esmu atteicies no relatīvi "ātrajiem" skrējieniem, kad vienkārši skrēju tā, kā bija viegli (pulss grozījās ap 160)
Tagad pārgāju uz skriešanu zem 140 pulsa, šo slieksni man noteica LOV. Sākumā tas bija apmēram ātrums 6:20, tagad jau ir "nogāzies" līdz 5:15, liekas, ka esmu noskrējis vien kādus 100-120km šādā pulsā un jau tāds progress. Vienīgais trūkums, liekas, ka vairs nevaru ilgstoši paskriet ar ātrumu 4:30, ko diezgan regulāri darīju pirms tam.
17:44
15/03/2011

idzerve rakstīja:
Tā ir, katrā lietā galvenais ir nepārspīlēt, man liekas, ka pietiek ar vienu aerobo lēno skrējienu nedēļā, pārējiem joprojām jābūt intervāliem un tempučiem, lai uzlabojot vienu, nesačakarētu ko citu.
kaut kur bija lasīts, ka uz ātrumu jābūt ne vairāk par 20% nedēļā no visas kilometrāžas ...
22:43

19/05/2009

idzerve rakstīja:
Tā ir, katrā lietā galvenais ir nepārspīlēt, man liekas, ka pietiek ar vienu aerobo lēno skrējienu nedēļā, pārējiem joprojām jābūt intervāliem un tempučiem, lai uzlabojot vienu, nesačakarētu ko citu.
Viss ir relatīvi, ja nedēļā ir 3 treniņi, tad iespējams, ka pietiek ar vienu aerobo:) Ja nedēļā ir ap 12-14 treniņu, tad gan aerobie treniņi būs faktiski katru dienu.
22:49
Man kā loģiski domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka skriet ar zemāku pulsu (bet ne pārāk zemu) ir taisni veselīgāk, nekā skriet ar augstu pulsu, vismaz ikdienā! Tāpēc drīzāk jau tiem ātrajiem (ar augstu pulsu) treniņiem ir jābūt mazākumā, ar zemu pulsu jābūt vairākumā. Katrā ziņā skrienot ar zemu pulsu, pavisam noteikti ir daudz mazāka varbūtība iegūt kādas sporta traumas. Es izmantoju piegājienu, ka man nekur nav jāsteidzas un tā patiešām ātri (vismaz ilgstoši) skrienu tikai sacensībās. Es labāk panāku lēnu progresu, bet vairoju savu izturību un uzturu sevi kaut kādā nebūt kondīcijā. Man arī šķiet, dīvains tas raksts - tur ir teikts, ka maratons ir nāvējošs, kaut arī tas mirušo procents maratona masu pasākumos (kur tiešām mēdz piedalīties arī lērums pavisam nesagatavotu ļautiņu) ir gaužām neliels es teiktu, ja mēs šos sportu saucam par "ekstrēmu", tad mirušo procents nav nemaz tik "ekstrēms"! Pie tam, visas tās akūtās problēmas, kas tur aprakstītas, pie kādiem ātrumiem un pulsa tas ir viss domāts? Nu diez vai tas ir pie vidējā pulsa 150, skrienot maratonu... Drīzāk pie kāda 175 vidējā pulsa vismaz! Vai tie raksta autora tiešām nevarēja būt objektīvi un izskaidrot arī precīzi, pie kādiem apstākļiem minētās problēmas var rasties? Izskatās pēc tipiskas mūsdienu "anti-propogandas" - "maratonu skriet ir slikti, jo..." , "ēst burgerus ir slikti, jo .... (McDonalds mums atņem klientus)" utt. Tur drīzāk izskatījās pēc mudinājuma fiksi jo fiksi izmantot ārstu konsultācijas!
Lai raksts būtu objektīvs, tajā trūkst vismaz 2 būtiskas nianses:
1) ne tikai negatīvo, bet arī pozitīvo efektu uzskaitījums, ko dod maratona skriešana (nevar būt, ka nav nekā pozitīva)
2) visam negatīvajam un pozitīvajam dot konkrētus piemērus, pie kādiem apstākļiem tie notikuši - vismaz kādi bija laikapstākļi, kāds bija trases reljefs, kāds bija cietušā vai veiksmīgā rekordista pulss, kāds bija viņa vecums, temps utt. ... Citādi tas viss ir vienkārši LIEŠANA! Plašāku aprakstu, konkrētākus datus, tās ārstu mikroskopiskās analīzes neko nedod! Pēc katra treniņa noārdās kaut kādas šūnas un pēc tam atjaunojas, taču tas ir pozitīvi!
23:11

14/09/2009

Pilnībā piekrītu VIESIM.Nu kā gan MARATONS var būt kaitīgs - ja cilvēks ir normāli tam sagatavojies,ieklausās sevī,nepārspīlē,skrien ar "galvu" ? Nu NEVAJAG mums nevienam pārvērtēt savus spēciņus,tad viss būs okey.Kam gan nav vēlēšanās skriet ātrāk ? ATRODAM SAVU TEMPIŅU UN NEKĀDU PROBLĒMU.Man tieši patīk garie skrējieni - no maratona uz augšu,kad mierīgi varu rikšot savā tempiņā.NU NEPIEKRITĪŠU TAM,KA MARATONS IR KAITĪGS.
23:18

19/05/2009

Ja tā iedziļinās, tad tas raksts ir uzrakstīts tādā "papiarošanas" stiliņā. Interesanti raksta autoram būtu pajautāt:
1) Cik maratonus viņš ir noskrējis?
2) Cik maratonistu viņš ir ārstējis vai testējis?
3) Kādas pētniecības metodes viņš ir izmantojis izvēloties, kuras atziņas tulkot no ārvalstu avotu materiāliem?
00:13
27/04/2009

Superskrējējs rakstīja:
Man nopietni interesē, vai ir iespējams noskriet maratonu veselīgi un tā, kas nāktu veselībai par labu?
Tas gan būs tikai mans viedoklis, bet domāju, ka maratons veselībai nenāk par labu. Šodien izdomāju un rīt skrienu... Tas nav prātīgi!
Veselībai par labu nāk gatavošanās process - treniņi. Un, kad būsi pienācīgi sagatavojies, tad maratons Tavai veselībai nekaitēs. Tad maratons būs jau kā balva, kā labi padarīta darba auglis.