12:45
28/10/2011
Cinitajs said
Cik man zināms, tas sporta laboratorijas tests ir slodzes tests, bet ne jau sirds veselības diagnostika...
Slodzes testā sportlab.lv taisa arī EKG (elektrokardiogrammu) un diagnosticē sirds anomālijas. EKG (miera stāvoklī) taisa daudzkur un lēti. To vajadzētu uztaisīt katram pirms sākt nopietni trenēties, piemēram, maratonam.
12:53
08/04/2013
Nu jau kaut kādi cipari parādās, tas labi, tikai, ja iespējams, varētu piedāvāt hipersaites uz tiem pētījumiem?
Nebūtu slikti uzzināt arī hospitalizēto maratonistu skaitu. Un ceru, ka attiecība pret dalībniekiem tiek rēķināta adekvāti (attiecība tieši pret finišējušiem maratona distances dalībniekiem, nevis kopējā pasākumu dalībnieku skaita). Vēl kas būtu interesanti - palasīt intervijas ar pensijas vecuma cilvēkiem, kas savā mūžā noskrējuši vairākus maratonus (gan profesionāliem, gan amatieriem, gan vienkārši hobija skrējējiem, maratona tūristiem), kā viņi savos gados jūtas, vai kājas un mugura nesāp. :)
Beisdžumpings ir tik ekstrēms sporta veids, ka, manuprāt, to var droši saukt par pašnāvnieku sportu.
13:14
15/03/2011
Cinitajs, ko dos tas, ka uzzināsi vai pensionāriem sāp kājas un mugura? Tur grūti būs sameklēt likumsakarības - grūti pateikt kādēļ tās sāpes radušās, vai dēļ nepareizas skriešanas tehnikas, vai no pārslodzēm, varbūt tā bijusi ar skriešanu nesaistīta trauma, slikti ēšanas ieradumi, darbs ar augstu arodslimību risku, u.c. faktori.
Labāk baudīt aliņu uz dīvāna pie TV ekrāna :)
13:24
13/11/2009
Varbūt nav īsti atbilde, bet vari arī palasīt N. Kavtaskinas interviju - http://www.delfi.lv/sports/news/tautassports/news/nadezda-kavtaskina-75-gadi-un-100-noskrieti-maratoni.d?id=39407331. Acīmredzot, pēc 30, 40 vai 50 maratoniem viņa vēl jutās gana labi, lai turpinātu līdz (tagad jau) 102..
13:30
28/10/2011
Cinitajs said
Nu jau kaut kādi cipari parādās, tas labi, tikai, ja iespējams, varētu piedāvāt hipersaites uz tiem pētījumiem?
British Medical Journal raksts atradās, pētījuma metodika aprakstīta - skaitīti tika maratona distances dalībnieki.
Competing risks of mortality with marathons: retrospective analysis http://www.bmj.com/content/335/7633/1275
13:33
28/10/2011
Starp citu, Kavtaskina sāka skriet piecdesmit gadu vecumā, lai atgūtu ķieģeļu rūpnīcā sabojāto veselību.
P.S. Citāts no raksta par maratona nāvju statistiku:
"The typical participant with sudden cardiac death was a middle aged adult man (average age 41 years, 81% men). Five deaths occurred in individuals who had previously completed a marathon. Autopsy results were available for 24, the most common finding being coronary atherosclerosis (n=21). Other contributing factors in scattered cases included electrolyte abnormalities (n=4), coronary anomalies (n=2), and heat stroke (n=1). The most common course location of cardiac death was at or within 1.6 km (1 mile) of the finish line."
Kopsavilkums: 21 gadījums no 24 - ateroskleroze, kuru, starp citu, diagnosticē tikai pēc nāves, un par tās ietekmi uz veselību vēl zinātnieki strīdas. Papildus faktori atsevišķos gadījumos: 4 no 24 - elektrolītu anomalija (hiponatrēmija); 2 no 24 - (sirds) vainagartēriju anomālija; 1 no 24 - karstuma dūriens.
Andulis said
Varbūt nav īsti atbilde, bet vari arī palasīt N. Kavtaskinas interviju - http://www.delfi.lv/sports/news/tautassports/news/nadezda-kavtaskina-75-gadi-un-100-noskrieti-maratoni.d?id=39407331. Acīmredzot, pēc 30, 40 vai 50 maratoniem viņa vēl jutās gana labi, lai turpinātu līdz (tagad jau) 102..
"Līdz finišam tobrīd bija 12 kilometri, bet, kad palika septiņi, tad sajutu, ka sāka pietrūkt elpa un jocīga pašsajūta palika. Nolēmu izstāties, piegāju pie policistiem un teicu, lai izsauc ātro palīdzību, jo man slikti palicis. Drīz vien brigāde bija klāt, iekāpu automašīnā, iedeva padzerties. Nomierinājos un sāku justies labāk"
Ja visi tā darītu nevis tēlotu varoņus, tad tas miršanas procents maratonā būtu ievērojami mazāks
14:32
06/03/2012
Cinitajs said
k3kss said
Cinitajs said
Njā, notikušais Bostonā varētu likt aizdomāties, vai tas gadījumā nebija atkal politiski motivēts terorakts. Kā redzams, realitātē diemžēl sports un politika ir saistīti...
Nevajag tik daudz aizdomāties, vajag skriet.
Priekš kam tad cilvēkam smadzenes domātas? Tikai lai skrietu?
Ko tu ar to gribi teikt? Par ko tieši mums būtu jāaizdomājās? Ka teroraktu organizēja kreisi noskaņotā puertorikāņu agresīvo riteņbraucēju partija, kuru sponsorē filantrops Džordžs Soross, un tagad nevienam vairs nevajadzētu skriet, lai neprovocētu viņus uz vēl līdzīgiem teroraktiem? (Tā izriet no tevis teiktā). Politikai ar sportu šajā gadījumā nav nekāda sakara, terorakts varbūt ir politiski motivēts, bet ar sportu šajā gadījumā sakarības nav. Vienkārši teroristu mērķi parasti ir cilvēkiem bagātas vietas un šorez tas bija masveida sporta pasākums. Ja sprādzieni būtu notikuši koncerta zālē, tad tu mums liktu tagad aizdomāties, ka mūzika un politika ir saistīta?
Smadzenes cilvēkam ir paredzētas, lai domātu, un veselīga dzīvesveida piekopšana sportojot palīdz cilvēkiem to darīt labāk, skaidrāk un priecīgāk. Ja tavs mērķis šeit rakstot ir iestāstīt visiem, ka tu esi pārāk gudrs, lai nodarbotos ar tik veselībai bīstamu un smadzenes maz nodarbinošu sporta veidu kā skriešanu, tad es tevi par pretējo nepārliecināšu :) Tagad tev vismaz būs statistika sirdsmieram, ka katrs miljonais skrējējs mirts no sirds mazspējas.
14:57
15/03/2011
15:12
28/10/2011
k3kss said
Tagad tev vismaz būs statistika sirdsmieram, ka katrs miljonais skrējējs mirts no sirds mazspējas.
Katru gadu viens no miljona mirst vienkārši skrienot, bet skrienot maratonu - astoņreiz biežāk. Pie tam apmēram puse no viņiem to izdara pēdējā jūdzē pirms finiša.
16:29
21/10/2009
Cinitajs said
Jā, izplānot kādā veidā nomirt - tā ir vai nu pašnāvība vai augstākā gaišredzības pilotāža. :) Kāds vēlas nomirt sēžot uz poda un tad aiziet un sēž uz poda, gaida savu nāvi...
Tad jau labi, ka skrējējiem nekas nav jāgaida- var iet un darīt to, kas patīk t.i. skriet :)
09:23
08/04/2013
Jā, bet ar to Bostonu - nu nav jau pirmais spridzināšanas gadījums ASV... Amerikāņus ir piemeklējis lāsts, laikam slikta karma. Laikam tomēr nav labi iebrukt svešās valstīs, izlaupīt tās, piedāvājot pretim bezjēdzīgus konfekšu papīrīšus, ko sauc par "ASV dolāriem" un saukt sevi par "atbrīvotājiem" un "pasaules policistiem". Bet lai nu kas, sportisti tiešām nav vainīgie pie notikumiem politikā. Bet to jau teroristi nesaprot, sākot jau ar to gadījumu, kad terorizēja žīdu olimpiešus Minhenē...