Please consider registering
guest


Man šķiet, ka visdabiskākā šādā situācijā būtu atpūta. Ja muskuļiem ļauj 48h atpūsties, tad tie pagūst paši pilnībā atjaunoties un izskaust nogurumu. Pa šo laiku jāēd olbaltumvielām bagāta pārtika, kas vēl vairāk palīdz muskuļiem atjaunoties. Ja turpretī vēlies skriet 2x dienā, tad ar `dabīgām` lietām nepietiks.. ;)
Treniņprogrammas jau mēdz būt dažādas, nebūt ne visās ir katru dienu jāskriet.. Acīmredzot, šādā treniņprogrammā, kur jāskrien katru dienu, nav paredzēts strikti pieturēties tikai pie tādiem atjaunošanās līdzekļiem, kādus Tu uzskati par dabīgiem.. Bet nu arī - ja skrējiens īss un lēns, tad muskuļi, protams, spēj atjaunoties ātrāk, varbūt pat pietiek arī ar 24h kaut kādos gadījumos.
treniņprogramma, kur jāskrien katru dienu, prasa ilgstošu sagatavošanos ik pārdienās. vienā no populārajām skriešanas lapām ir programmas maratonam un pusmaratonam tieši ar nosacījumu, ka pirms tam ir tik un tik mēnešus skriets pa mazam gabalam.
pret muskuļu sāpēm un smagumu kājās palīdz stiepšanās, iesildīšanās un atsildīšanās, speciālie vingrinājumi [un visu nosaukto es uzskatu par daudz maz obligātu treniņa sastāvdaļu] un masāža pēc treniņa, pret ceļgalu sāpēm - jāzina, kādēļ sāp. man, piemēram, ceļgalos uzkrājas šķidrums, un, tīri teorētiski, es no tā varu tikt vaļā, dzerot glukozamīnu vai špricējot zāles pa taisno ceļgalā. nedomāju, ka tas ir kaut kas "nedabisks". ja nezini, kas Tev īsti kaiš, un vēlies noskaidrot, pieraksties vizītē pie kāda no traumatologiem, ka ir ārstējuši sportistus. parastie ķirurgi poliklīnikās nepalīdzēs, vien aizliegs skriet vispār. varbūt Tev gluži vienkārši jānomaina segums, pa kuru skrien, jāvalkā šina, vai jādara vēl kādas maģiskas rituālas darbības :)
11:31
http://www.invigorate360.com/reviews/7-nutrition-supplements-for-marathon-runner/
kā to visu dabūt iekšā dabīgā veidā nekaitējot veselībai nav ne jausmas :) ar dabīgo uzturu ir tā, ka lai uzņemtu visu organismam nepieciešamo ir ļoti jāpiedomā pie ēdienkartes, kas ko satur, jo visi mikroelementi un vitamīni dabīgā veidā parasti ir mazā koncentrācijā, attiecīgi daudz jāapēd, bet daudz ēdot var uzņemt arī daudz "dabīgos" nitrātus, ķīmiju ar ko dabīgie produkti apstrādāti, kā arī mēģinot uzņemt vienu mikroelementu tik cik nepieciešams, kāds cits var tikt pārdozēts :) tādēļ patiesība ir kaut kur pa vidu starp ripām, burkām un selērijām :D
Girts said:
Par sāpēm pagaidām maz satraukuma, bet tās var sekot, ja muskuļi nespēs atjaunoties un ātri attīstīties. Nedēļas vidū pārsvarā jāskrien lēnie 6km gabaliņi, kas priekš manis ir ļoti viegli. Tas ir pēc treniņprogrammas no runnersworld.com. Taču tik un tā - nogurums sakrājas. Un tas var rezultēties visādās mikrotraumās (sastiepumos utml.). Ko darīt - iet pie fizioterapeita, samazināt slodzi, lai pēc katra skrējiena, kas garāks par 6-8km sanāktu 48h atpūta vai lietot kaut kādus "palīglīdzekļus", vēlams, veselībai nekaitīgus?
Par Tevi ir tik maz informācijas, ka nav saprotams, kādā stāvoklī reāli esi ....
kas ir darīts pa ziemas laiku? vai lieto pulsometru? kā ir ar vitamīnu lietošanu ikdienā (nevienam nav noslēpums, ka tā ir problēma pavasarī jebkuram) ?
Būtu jau tomēr labi, ja kaut kur izliktu internetā, šeit, vai kur citur savu treniņprogrammu ... runnersworld programmas arī ir dažādas ... nezinu par kuru Tu pašlaik runā ... iedod linku uz to, ja tāds ir!
pie tādas programmas man pietiktu ar kārtīgu iesildīšanos, vingrinājumiem, tad pašu treniņu, tad vingrinājumi, un varbūt pats [ideālā variantā palūdz kādam citam] paspaidi kāju muskuļus. tādā ļoti amatieriskā līmenī nepareizi neesot iespējams izmasēt, un par to neesot jāsatraucas. cilvēki, kurus es pazīstu un kuri trenējas nopietni, iet pie prof. masiera pēc garajiem treniņiem vai sacensībām, manai māsai, kura trenējas soļošanā, kājas masē treneris. ļoti svarīgi ir izgulēties, par šo faktoru aizmirst visbiežāk.
tas prasa sagatavošanos, jo kā gan citādi dzīvi paliktu tie cilvēki, kas trenējas 2x dienā?
protams, kā jau papucis teica, pārtika ir ļoti svarīga, bet par to lai citi stāsta, man šis jautājums vienmēr ir klibojis.
11:54

19/05/2009

Ir tāds teiciens, ka cilvēks var pierast arī pie dzīves bez galvas. Šajā sakarā no personīgās pieredzes varu teikt, ka skrienot 2 reizes dienā, kāju sagurums un sāpes faktiski vairs neuztrauc, jo kājas saprot, ka jāatjaunojas pēc skriešanas ir pāris stundās. Šajā gadījumā manuprāt ir jāizvēlas komfortabla ātruma zona, jo nogalina nevis distance, bet gan ātrums:) Ja tomēr vēlies sevi paspīdzināt ar ātrumu, tad gan būs jāignorē vārds "dabisks", lai gan ko mēs šodien vispār varam nosaukt par dabisku. Šādos smagu treniņu gadījumos Maruta man ieteica vakarā iedzert 5 pipetes Anti-0x Rekovery (muscule repair formula), ko es atradu Gigantā. Pēc tādas terapijas nākošā dienā kājas ir vieglas kā spalviņas:)
11:58

22/04/2009

sm72 said:
Ir tāds teiciens, ka cilvēks var pierast arī pie dzīves bez galvas. Šajā sakarā no personīgās pieredzes varu teikt, ka skrienot 2 reizes dienā, kāju sagurums un sāpes faktiski vairs neuztrauc, jo kājas saprot, ka jāatjaunojas pēc skriešanas ir pāris stundās. Šajā gadījumā manuprāt ir jāizvēlas komfortabla ātruma zona, jo nogalina nevis distance, bet gan ātrums:) Ja tomēr vēlies sevi paspīdzināt ar ātrumu, tad gan būs jāignorē vārds "dabisks", lai gan ko mēs šodien vispār varam nosaukt par dabisku. Šādos smagu treniņu gadījumos Maruta man ieteica vakarā iedzert 5 pipetes Anti-0x Rekovery (muscule repair formula), ko es atradu Gigantā. Pēc tādas terapijas nākošā dienā kājas ir vieglas kā spalviņas:)
sm72, stop - Tu piemirsi, ka skrieni jau 3šo pilno sezonu un kilometrāža ir pamatīga, bet Girts ... labi ja otro ...
Girts said:
Nu piemēram, šonedēļ ir paredzēts - darba dienās - 6km "easy run", no tām ceturtdienā - 9km tempo run vai speedwork, nedēļas nogalē 21km "long run". Diezgan pasmagi, būs jāsamazina slodze, pārplānojot treniņprogrammu. :)
baigās aizdomas, ka esi izvēlējies kādu visai pasmagu treniņprogrammu, kuru mauc nedomājot, vai tas ir labi, vai slikti ... 21km?! vai gatavojies maratonam???
piekrītu Signim. ja Tu gribēsi trenēties ar mērķi, nevis vienkārši paskriet, kad to darīt ir viegli, Tev sāpēs. vienīgi jāatšķir, vai tas ir nogurums un pārejoši, vai tā jau ir trauma, kad kājas nevar pakustināt. un būs grūti, un sāpēs ļoti. tāpēc tā ir treniņprogramma - katru reizi Tu dari vairāk nekā Tev ir komfortabli, vairāk kā Tu esi darījis līdz šim, jo citādāk jau visi vienkārši ņemtu un noskrietu maratonu.
es to treniņprogrammu pamainītu un vēl arī, piemēram, otrdienā ieliktu ātrumtreniņus, bet nevis 9km, bet mazāk, fartleku varbūt vai vnk intervālus sākumā pat ar iešanas pauzēm.
kam Tu trenējies? pusmaratonam, maratonam, 10km?
+ labāk skriet katru dienu pa 5km, nevis neregulāri 15km
redzi, apskatījos runnersworld programmas, un tur pārsvarā visiem klāt ir rakstīts "This plan is geared for runners who have averaged 35 miles per week or more for at least six months" līdz pat "who have been running consistently for several years and who regularly log an average of 25 to 30 miles per week". šo esi izpildījis? viss ir jādara tik pamazām, cik vien var!
12:15
Nobraucieni pa kalnu ar slēpēm ir pats labākais veids kā iedzīvoties nopietnās ceļu traumās :)
C vitamīnu var ļoti viegli uzņemt dabīgā veidā, speciāli nav nepieciešams dzert, izņemot tad kad saaukstējies var iemest pāris 1000mg bombas vai arī kad ziemā lielāka slodze
Tīri proteīna kokteiļi vajadzīgi kultūristiem, skriešanai ļoti labi noder atjaunošanās dzērieni kur ir gan proteīns, gan vitamīni, gan mikroelementi - pat pēc grūta treniņa nākamajā dienā jūties labi un vari atjaunojošo treniņu izveikt
Girts said:
Tieši tā, šī būs otrā sezona man (garo skrējienu vispār).
Tā ir pasmaga treniņprogramma pusmaratonam, varu pārplānot uz nedaudz vieglāku. Pilnīgi normāli, ka es lēnā garā noskrienu 21km, gatavojoties pusmaratonam, kaut vai 3 reizes, ja gatavojos pusmaratonam, pirms nedēļas šādu distanci arī noskrēju.
Girts, nav jau nekāds brīnums, ja gandrīz neko (vai maz) nedarot pa ziemu, uzskrieni uzreiz 21km un pēc tam žēlojies, ka te sāp, un te sāp, neesi pirmais, un neesi pēdējais, kas šādi dabūn pārslodzi ...
Kā jau kiwwi raksta, pēc ilgiem pārtraukumiem tā lieta jābīda pamazām, iesākot no mazākas kilometrāžas un pamazām pieliekot klāt - parasti to dara +10% ietvaros ar atpūtu katrā 3.nedēļā ...
protams, manis teiktajam drīkst nepievērst uzmanību, bet laikā, kad trenējos, un arī 2x dienā, iztiku bez dzērieniem un visa pārējā, barojos ar griķiem, auzu pārslām, gaļu un dārzeņiem. masāžas vietā peldēšana 1/2km-2km katru dienu, stc, to pašu traumatologu ieteikta kā lieliska terapija sāpošiem ceļgaliem. un dzīva paliku [kājas sabojāju vēl pirms tam, tā ka ne tas pie vainas]. tas vnk ir lētāk [bezmaksas, ja precīzi] nekā masāžas.
ja kājas nevelk visu treniņprogrammu skriešus, varbūt ir vērts slodzi dažādot, pabraukt ar velo un tāpat peldēt. katru dienu neskriet pa asfaltu, pāris reižu nedēļā arī pa mežu.
cik ātri treniņā noskrēji 21km? ja 2h, tad, manuprāt, nav vērts trenēties pēc programmas, kuras mērķis ir 1:30. uz NRM trenējies?
Starp citu, Ģirt, ja jau Tu tik ļoti satraucies par it visu nedabīgo (kas, protams, pati par sevi ir ļoti apsveicama lieta), kā ir ar pašu, pašu nedabīgāko skriešanas lietu - apaviem? Šajā jomā pieļauj nedabīgumu?
14:22
15/03/2011

15:03

29/04/2009

Pievienojos Signim par to, ka pēc skrējieniem ir jāsajūt sāpes vai nogurums. :) Nez kā ir profiem, kas ir lieliskā formā, bet skrien nežēlīgākās distances - viņiem tak arī sāp.(?)
A ja skriešanas laikā uznāk kaut kādas sāpes, tad, pamēģini variēt ar dažādiem soļiem un tempiem. Paskrien kādu laiciņu bišķīt vieglākā solī/tempā, un tad varēsi turpināt. Vai arī suck it un skrien caur visām sāpēm, ātrāk norūdīsi raksturu. :D