17:14
22/03/2020
Sāku skriet 2016. gada rudenī, vidējais noskrietais apjoms mēnesī 140-150km, vidēji 10km vienā reizē. 2019. gada oktobrī pabeidzu skriešanas sezonu un biju paņēmis mēnesi pauzi. Atsākot skriet, sākumā nebija problēmas ar ceļiem, bet pēc kāda mēneša sāka īdēt abi ceļi. Noskrienot aptuveni 2 km. sāka sāpēt kriesais celis. Pārtraucu skriet un griezos pie Orto, apskatīja ceļus un nekādu pataloģiju neatrada, izveidoja vingrojumu kompleksu. Vingroju 3 mēnešus, bet labāk nepalika. Kopš ziemas braucu ar velo, braucot ceļi nesāp. Nesen aizgāju uz ARS, uztaisīja MR, neko neatrada. ARS izrakstīja Artryl un Piascledine 3 mēnešu kursu un 3 Hyalgan injekcijas kreisajā celī. Turpinu vingrot, braukt ar velo un skrienu/eju īsas distances, kad celis sāk par sevi manīt, uzreiz pārtraucu skrējienu. Ir pagājuši 5 mēneši kopš celis sāka sāpēt, vērā ņemamu uzlabojumu nav, nu, varbūt minimāli ir.
07:40
22/03/2020
GeT_RiGhT said
Kā izpaužas ceļu sāpēšana? Ko saka fizioterapeits? Ir mēģināts teipot? Pirms skriešanas iesildies, pēc atsildies? Vai sāp tikai skrienot? Ikdienā, pēc skriešanas nesāp?
Sāpes parādās kreisajā celī, ārējā daļā starp augšējo un apakšējo kaulu. Parasti tas notiek noskrienot distanci 2 - 4 km. Ja nepātraukti skrien tad sāpes parādās ātrāk, bet ja pamīšus iet tad var noskriet garāku gabalu. Skrienot kreisā kāja vienmēr man ir nogurusi pirmā. Principā, ir tāda sajūta, ka skrienot celī/kājā kaut kas "nospriegojas" vai tā sakot saspringst kamēr sāk sāpēt.
Ja celi nesamoca un pārtrauc skriet tiklīdz tas sāk traucēt, tad pēc skriešanas nekādu sāpju nav. Ja neforsē ar skriešanu, tad ikdienā pēc skriešanas nesāp.
Orto fizioterapeits toreiz teica, ka ir slikti attīstīta dziļā un kāju muskulatūra un tāpēc celis netur slodzi. Tagad, pēc 3 mēnešu vingrošanas dziļā muskulatūra un kāju muskuļi ir daudz labākā stāvoklī, bet kaite nepāriet. ARS ortopēds teica, citēju "tu gribi skriet kā jaunais bet ķermenis vairs nav jauns (man ir 43)".
Magnētiskās rezonanses slēdzienā ir rakstīts: Art. genu sin, art. tibiofibularis proximalis sin inicialālas deģeneratīva tipa pārmaiņas artrozes veidā. Mērens ceļa locītavas sinovīts. Mediālā patellas retinākuļa entesīta aina. Ileotibālā trakta sindroma pazīmes.
Es neiesildos, sāku ar ļoti zemas intensitātes skrējienu. Atsildos vienmēr.
Teipošana nepalīdz.
23:04
21/12/2018
@Jokdaris
Ceļu problēmām cēlonis nav viss ceļi, bet apkārtējā biomehānika uz augšu un leju, tsk. stāja, mugura.
Ja vingrošanas frontē viss ok, tad ir vērts notestēt vai kaut kur sistēmā nav parādījies sasprindzinājums.
Vakarā pēc trenniņa ar rulli izrullē kvadus, hamstringus, ikrus, relaksē/pastiep muguru, strādājot ar rulli un bumbiņu uzreiz var just kur sasprindzinājums un kam jāvelta vairāk laiks. Visu ieskaitot staipīšanās, rullēšanās aizņems kā minimums 20min. Ja tev izdodas ātrāk, tātad darī to nepilnīgi, nepietiekami. Katram muskulim ar bumbiņu/rulli vismaz 2min.
Pēc šim aktivitātēm efekts parādās pēc aptuveni 5 dienām.