11:19
13/11/2009
Piekrītot un paklausot Mošķa ieteikumam, nolēmu - šeit būtu labāk apspriest Valmieras maratona topikā pacēlušos jautājumu. Atgādinu -
Aivars703 said:
Jautājums par uzturu maratona laikā. Zinu ka viedokļi ir dažādi, bet
tomēr gribu dzirdēt atsauksmes par manis iedomāto ēšanas stratēģiju. Tas
ir mans pirmais, tāpēc tādi muļķīgs jautājums.Tātad – ap 16. km – 60g ogļhidrātu želeja, 26.5. km – 60g ogļhidrātu želeja, 37.km – 30g ogļhidrātu želeja.
Esmu parliecinājies, ka kaut kas košļājams man neder. 8 vai 12
stundu pārgajienos parasti ik pēc 3 stundām ieriju 100g želejas (un
papildus graudu batonus – bet tur ir pauzes un pārsvarā iešana). Mans
svars ap 84kg būs maratona dienā. Es nevaru izšķirties vai pie 16.km un
26.km neņemt visus 100g (lielo paku) un vai beigās 60g paku. esmu
dzirdējis ka pēc 30.km sak strikot vēders. Varbūt 37.km vispar neēst.
Varbūt jau 6.km ieēst?
11:47
13/11/2009
Šodien biju iebridis Lucernas maratona lapā, uzdūros barošanas punktu ēdienkartei. Aprakstīts viss ar šveiciešu precizitāti. :)
http://www.lucernemarathon.ch/index.php?article_id=70&clang=1
Attiecībā uz želejām (energy gel), laikam jau esam pareizi domājuši agrāk. Lucernā arī došot aptuveni tādās vietās - pie 25,5 km un 34 km. Izpaliek gan mūsu iedomātā pirmā reize (10-16 km rajonā), taču būs banāni un enerģijas batoniņi.
Pirmajos 10 km tikai dzērieni, tas arī šķiet vērā ņemams princips.
Patīkamākais piedāvājums gan ir finišā. :) Domāju, sm72 man piekritīs; nezinu gan, kā Aivars703. ;)
Ārzemju maratonu mājaslapās palaikam ir sastopami tādi detalizēti barošanas/dzirdināšanas apraksti. Līdz šim nebiju īpaši iedziļinājies.
15:19
19/05/2009
Man te neliek mieru pa Līgo brīvdienām kaut kur aizšaut, kur nedaudz vēsāks. Varbūt šeit: http://www.beachmarathon.com/uk
Es Dānijā neesmu bijis, tāpēc tas varētu būt interesanti ar ģimeni kemperā ielekt un aizlaist.
15:46
24/04/2009
Ja runājam par Jāņiem, tad tajā laikā Tromso pilsētelē Norvēģijā notiek arī tāds Midnight Sun Marathon (http://www.msm.no/midnight-sun-marathon.9866.en.html). Esmu plānojis apsvērt šāda pusmaratona iegādi..
OreMan said:
Ja runājam par Jāņiem, tad tajā laikā Tromso pilsētelē Norvēģijā notiek arī tāds Midnight Sun Marathon (http://www.msm.no/midnight-sun.....66.en.html). Esmu plānojis apsvērt šāda pusmaratona iegādi..
kungi & dāmas .... es veru jaunu sadaļu ... pietiks piesārņot ;)
23:39
06/12/2009
Želejas maratona laikā ir laba lieta bet tikai tad kad to izšķīdina ūdenī savādāk būs pretējs efekts un kunģis metīs visu atpakaļ bez tam arī mute kļūs lipīga.iesaku arī 15 un 30 km iedzert GUARANA ampulu tas dod lielisku enerģiju tūvākām 30 minūtēm,tikai nedzeriet tīrā veidā bet sajauktu ar ūdeni vai sporta dzērienu citādi var kunģis neņemt pretī.
14:51
24/04/2009
Patr dzeršanu maratona laikā un sekām
Ученые нашли причину высокой смертности среди марафонцев
время публикации: 14:32
последнее обновление: 14:32
Марафонцам не рекомендуют пить слишком много жидкости во время соревнований. В исследовании, опубликованном в British Journal of Sports Medicine, отмечено, что атлеты, чьи потери в весе во время забега были больше, чем рекомендовано для идеального выступления, показывали лучшие результаты. Похудение было связано с недостаточным поступление жидкости в организм или быстрым ее выводом.
В последние годы на американских марафонах участились смертельные случаи из-за чрезмерного употребления участниками соревнований жидкости, отмечает RusAthletics. Обильное питье приводило к ненормально низкому уровню натрия в крови - гипонатриемии.
Типичные симптомы в этом случае: головокружение, рвота, головные боли и общее недомогание. По мере углубления гипонатриемии могут возникать путаница в мыслях, оцепенение (ступор) и кома.
Спортсменов обычно предупреждают об опасности обезвоживания, предлагая во время бега пить как можно больше, но новые исследования показали, что это препятствует хорошим результатам в марафоне.
Доказано, что оптимальным является только лишь утоление жажды, а чрезмерное или недостаточное потребление жидкости приводит к снижению работоспособности.
15:16
14/09/2009
Šim tematam ir dzirdēti n-tie varianti.Protams ,ka katrs organisms ir ar savām niansēm - tāpēc arī katram sava pieeja,savi atstrādātie barības un šķidruma uzņēmšanas varianti - kas vienam der,tas otram pilnīgi garām,bet nu organisms ir jānodrošina ar tam nepieciešamo "degvielu",citādi nepatikšanas - lielākas vai mazākas GARANTĒTAS.
22:17
24/04/2009
00:19
04/07/2010
Par šo tēmu man būs tā nopietni jāpadomā un jāsāk eksperimentēt...
Treniņu laikā nedzeru nemaz (vienkārši negribās).
Skrienot pusmaratonus - ļoti maz vai nemaz. Ja nu vienīgi paskalot muti, jo - ja nonāk līdz kuņģim, tad tāda nepatīkama sajūta un izjauc visu ritmu.
Eneģijas dzērienus un želejas nelietoju, jo neko no tām nesaprotu. Paļaujos uz intuīciju un savām sajūtām, bet, ja plānā ir maratons - tad tam visam jāpieiet nopietnāk. Arī par VESELĪGU uzturu kā tādu jāpadomā. Un pēdējais laiks sāk rīkoties! :)
09:51
19/05/2009
Vizbuliite said:
Par šo tēmu man būs tā nopietni jāpadomā un jāsāk eksperimentēt...
Treniņu laikā nedzeru nemaz (vienkārši negribās).
Skrienot pusmaratonus - ļoti maz vai nemaz. Ja nu vienīgi paskalot muti, jo - ja nonāk līdz kuņģim, tad tāda nepatīkama sajūta un izjauc visu ritmu.
Eneģijas dzērienus un želejas nelietoju, jo neko no tām nesaprotu. Paļaujos uz intuīciju un savām sajūtām, bet, ja plānā ir maratons - tad tam visam jāpieiet nopietnāk. Arī par VESELĪGU uzturu kā tādu jāpadomā. Un pēdējais laiks sāk rīkoties! :)
Laipni lūgta ekspermentātāju klubiņā:) Pie tam izmēģinājuma žurciņas mēs esam paši:)
22:56
19/05/2009
Lasot tīmeklī dažādas lietas uzdūros vienai interesantai vietai - Lucozade sport, kas piedāvā aprēķināt nepieciešamo ūdens daudzumu. Saprotu ka tas ir vienkāš kalkulators (katrs no mums ir unikāls), bet varbūt pamatapjoma apzināšanai der - http://www.lucozade.com/sport/sport-science/nutrition-tools/Default.aspx