Please consider registering
guest
15:39
21/10/2011
16:47
15/03/2011
18:00
15/03/2011
21:24
28/10/2011
Oreman, runā, ka neandetāliešiem tomēr bijušas nedaudz lielākas smadzenes, bet konkurences cīņā viņiem sanāca zaudēt citu iemeslu dēļ. Varbūt neandertālieši gaļu ēda par daudz? :D
Runājot par gaļu un omegām. Medījuma gaļā, kas barojies tikai ar zāli, pārsvarā ir omega3. Mājlopa gaļā, kas intensīvi uzbarots ar graudiem, pārsvarā ir omega6. Un ir pamatotas aizdomas, ka zivjaudzētavas laša gaļā, kas arī uzbarots ar graudiem, ir mazāk omega3, salīdzinot ar brīvi peldējušo lasi, kas barojies ar vēžveidigajiem atlantijas okeānā.
Sveiki, lai dedzinātu taukus un izmantotu kā enerģiju jāveido Low carb high fat, high Protein diet. Tas būtu ja kāds nesaprot Zemu Ogļhidrātu,augstu tauku,augstu Olbaltumvielu diētu. Tas cik daudz kas ir jārēķina cilvēkam pašam, ņemot vērā aktivitātes cik daudz un bieži skrien. Un svarīgi ir arī laiks kad uzņemt attiecīgās vielas. Piemērs neaktīvam cilvēkam kas sver 80kg, augums 1.73m. Tīrai ķermeņa massai jāsver būtu ap 75kg. Tad ari pēc tā rēķinam. 0,5-1g tauku uz ķermeņa kg, 2,5gr olbaltumvielu uz ķermeņa kg. Tauku daudzums atkarīgs no cilvēka vielmaiņas, tapēc jātestē un jāmaina tas daudzums ja kkas ne tā. Tātad ja uzņem 70gr fat, 187protein kcal tas būs 1378kcal. Atliek 622kcal tās izmantojam OGH tas būs šajā gadījumā 155g ar astīti.
Tātad dienā šim iedomātajam neaktīvajam cilvēkam jāuzņem:
2000kcal
Tauki: 70g
OBV: 187
OGH: 155
Ja jūtās labi un enerģijas pietiek,tad reizi 2 nedēļā vajag taisīt OGH refeed dienu, tas būtu attiecīgajā dienā var mazliet panašķoties un uzņemt vairāk OGH. OBV daudzumu atstājot tādu pašu, taukus samazinot par ~15g, bet OGH uzņemt jau ap 300-400. Sanāk kaloriju proficīts, tas ir pāri 2000kcal, bet organisms saņem OGH bumbu iedarbinot no jauna vielmaiņu un dedzina taukus. Ja enerģija zūd jau pēc nedēļas šādu refeed taisam 1x nedēļā.
Attiecīgi visi esam sportisti un pie lielas skriešanas noteikti nedērēs iekļauties 2000kcal, vismaz ne ilgu laiku. Taka parasti pieņemts, ka fiziski aktīvākiem cilvēkiem jāuzņem vismaz 2500kcal tad arī attiecīgi ņemot vērā savus rādītājus no tā rēķinam cik, kas, ko. Un protams atceramies uzņemt to visu veselīgā veidā no labiem produktiem :) Nezinu vai pa tēmu vispār, bet pirmos postus palasot tā sapratu, ka kādam var noderēt.
07:54
28/10/2011
09:31
15/03/2011
dot said
Oreman, runā, ka neandetāliešiem tomēr bijušas nedaudz lielākas smadzenes, bet konkurences cīņā viņiem sanāca zaudēt citu iemeslu dēļ. Varbūt neandertālieši gaļu ēda par daudz? :D
Neandertālieši no evolūcijas viedokļa bija pārāki par Homo Sapiens [teju] it visās jomās - tie bija gudrāki, spēcīgāki, lielāki augumā, tā kā tiem būtībā vajadzēja mierīgi spēt izkonkurēt HS un kļūt par valdošo sugu uz mūsu planētas, ja vien.. Jā, ja vien HS nebūtu pavērusies krietni lielāka iespēja tikt pie gaļas, ko nevarēja izmantot neandertālieši, kā rezultātā notika tāda kā sprādzienveida attīstība HS smadzenēs, un tās salīdzinoši īsā laika posmā izauga trīs reizes lielākas. Tālāko jau visi zinām - ieroču izgudrošana, citas labas lietas, un HS sāk dominēt.
10:40
28/10/2011
Citāts no "Neanderthal Brain Size at Birth Sheds Light on Human Evolution"
http://newswatch.nationalgeographic.com/2008/09/09/neanderthal/
After birth, Neanderthal brains grew faster than those of modern humans, but they had to reach larger adult brain sizes. Faster growth did not imply earlier completion of growth, the scientists said.
Growing large brains at a fast pace is an energy-intensive process, which can only be sustained by large, late-maturing mothers.”Compared to modern humans, it thus appears that Neanderthals had somewhat slower life histories,” the researchers said. This meant they reached sexual maturity later and may have lived longer.
The slow life history of the Neanderthals might be a feature shared with Ice Age populations of Homo sapiens. These early modern humans had larger adult brain sizes than people today.
“Brain size reduction in modern humans over the past 40,000 years is well-documented,” the researchers said in their notes. “We hypothesize that growing smaller but similarly efficient brains might have represented an energetic advantage, which paid off in faster reproductive rates in modern [humans] compared to Pleistocene people. Reducing brain size thus might represent an evolutionary advantage.”
----------------------------------------------------------
Neandertālieši dzima ar lielākām smadzenēm, tās auga ātrāk un sasniedzot briedumu bija lielākas kā Homo Sapiens. Pie tam Homo Sapiens smadzenes pēdējo 40 tūkstošu gadu laikā ir vēl arī samazinājušās. Homo Sapiens priekšrocība bija agrāks dzimumbriedums un attiecīgi iespēja ātrāk vairoties. Pretēji rakstā apgalvotajam, ka smadzenes pēkšņi kļuva efektīvākas, daudz ticāmāks izskaidrojums ir, ka parādoties darbarīkiem, cilvēkam vairs nevajadzēja būt tik gudram un atjautīgam, lai izdzīvotu. Varam pat pieņemt, ka mūsdienu cilvēks ir mazliet stulbāks par saviem senčiem. Oreman, vēl viens baskāju mīts izgaist...
P.S. Par to, kurp mūs ved evolūcija, ir šajā filmā: http://www.imdb.com/title/tt0387808/ :D
dot, tas varētu būt loģiski, ka pēdējo 40000 gadu laikā Homo Sapiens smadzenes ir sarukušas, jo pirms 40000 gadiem neandertālieši jau bija praktiski, ja ne pilnībā, izmiruši, bet HS jau bija kļuvusi par valdošo sugu, to smadzenēm sasniedzot maksimālos apmērus.
P.S. Tikai tāpēc vien, ka senatnē cilvēki staigāja un skrēja basām kājām, nevajag visas teorijas, kas saistītas ar to laiku, saukt par baskāju mītiem, tad vnk nebija cita veida, kā dzīvot ;)
12:02
28/10/2011
Es jau neko, tikai par šo:
OreMan said
Jā, ja vien HS nebūtu pavērusies krietni lielāka iespēja tikt pie gaļas, ko nevarēja izmantot neandertālieši, kā rezultātā notika tāda kā sprādzienveida attīstība HS smadzenēs, un tās salīdzinoši īsā laika posmā izauga trīs reizes lielākas.
Nav faktu, kas apstiprinātu doktora Libermana hipotēzi par to, ka garo distanču skriešana deva priekšrocības gaļas sagādē. Nekas neliecina par to, ka Homo Sapiens ēda vairāk gaļas, viņu smadzenes bija lielākas vai tās auga ātrāk kā neandertāliešiem, tieši otrādi. Vienīgā pagaidām zināmā priekšrocība bija ātrāka vairošanās. Spēja pievarēt lielus attālumus un ātra vairošanās kombinācijā dod priekšrocības lielu teritoriju kolonizācijā nevis konkurencē ar spēcīgākajiem un gudrākajiem neandertāliešiem. Starp citu, DNS analīzes rāda, ka neandertālieši netika izkonkurēti, bet gan integrēti mūsu sugā kā minoritāte.
dot said
Nav faktu, kas apstiprinātu doktora Libermana hipotēzi par to, ka garo distanču skriešana deva priekšrocības gaļas sagādē. Nekas neliecina par to, ka Homo Sapiens ēda vairāk gaļas, viņu smadzenes bija lielākas vai tās auga ātrāk kā neandertāliešiem, tieši otrādi. Vienīgā pagaidām zināmā priekšrocība bija ātrāka vairošanās. Spēja pievarēt lielus attālumus un ātra vairošanās kombinācijā dod priekšrocības lielu teritoriju kolonizācijā nevis konkurencē ar spēcīgākajiem un gudrākajiem neandertāliešiem. Starp citu, DNS analīzes rāda, ka neandertālieši netika izkonkurēti, bet gan integrēti mūsu sugā kā minoritāte.
Nu jā, neapgāžamus faktus šajā sfērā ļoti grūti atrast, visu var apstrīdēt, tāpēc jau tā ir tikai teorija. Bet laikam viens no retajiem tiešām neapstrīdamiem faktiem ir tas, ka neandertālieši kā suga ir izmirusi? Kāpēc? Konkurences rezultātā. Integrēšanos citā sugā, kas noved pie savas sugas izmiršanas, nevar nosaukt par `netika izkonkurēti`, jo šo integrācijas virzienu (to, ka HM neintegrējās neandertāliešu sugā) noteica tieši savstarpējā konkurence un tas, ka HS suga kaut kādā ziņā bija izrādījusies pārāka.
Brīnums, kā HS smadzenes, tiekot pie gaļas un vēlāk verdzinot mājlopus, neuzsprāga pa visam no tik intensīvas gaļas rīšanas. Varbūt šo vēstures lappusi sarakstījusi kāda slepena steiku cienītāju organizācija, steiku masoni?! :D Un kā ar to viduslaiku ieslodzīto gaļas diētu līdz nāve mūs šķirs, neviens nepalika gudrāks no smadzeņu pēkšņa pieauguma un neizlauzās, bet varbūt nolika gaļas bļodiņu tieši no smadzeņu sprādziena. Varbūt tā izmira neandertālieši, saēdās olbaltuma šahidkas un smadzenes kā popkorns krāsnī "pop pop pop" un HS kliedza "Ejam skatīties kino!". Varbūt varbūt. Es neieteiktu spekulēt ar vērsturi, kas noticis pat 100 gadus atpakaļ, kur nu vēl 1000 un vēl senākos laikos. Ir sportisti, ir dažādas diētas (lasīt. dzīvesveids, gūglēt, kas ir "diēta" vai "dzīvesveids"), ir uzvarētāji. Un, ja uzvarētāji visiem stāsta pilnīgi visu patiesību, un neko neatļaujās paņemt līdzi kapā, tad ... varbūt. Vēsture tāpēc ir vēsture, miglā tīta.
Saēdoties gaļu, vienīgā doma, kas gan plēsējiem, gan cilvēkiem ir, iet likties slīpi un palīdzēt kuņģim ar to visu ātrāk tikt galā. Vai tomēr iet uzskriet ultru? Kādu sporta-uztura teoriju apstiprinu es ar savu vegāno ēšanu? Ko man bij darīt SKM 50-niekā ;) ar švaku trenēšanos bez desas un speķa (un ēkleriem)? Tikšana TOP20 ir vēstures falsifikācija vai dopings?
P.S.
Neiedziļinoties dzīvnieku vs cilvēku vielmaiņā blablabla, kurš ir ātrākais dzīvnieks-gargabalnieks uz planētas Zeme? ;)
Humora ēdienreize:
http://youtu.be/M27Rq_Q7nWA
Stereotips said
Brīnums, kā HS smadzenes, tiekot pie gaļas un vēlāk verdzinot mājlopus, neuzsprāga pa visam no tik intensīvas gaļas rīšanas.
...
Varbūt tā izmira neandertālieši, saēdās olbaltuma šahidkas un smadzenes kā popkorns krāsnī "pop pop pop" un HS kliedza "Ejam skatīties kino!".
... un diena var sākties ar smaidu :) īkšķi augšā, Stereotips!