17:45
23/01/2011
Nu, Ģirt, par to šoka iespējamību… Var jau būt. Pašlaik ir 4.diena, mans organisms
nekādu šoku neizjūt. :D Kad mans
7-dienu eksperiments būs galā, uzrakstīšu ko vairāk nākampirmdien/otrdien tematā
"Tauku % samazināšana" . Par želeju/dzērienu
pārbaudīšanu, gatavojoties sacensībām, piekrītu. Ko vajag, to vajag.
Arī pikola veiktie eksperimenti ar tādu biški
agresīvāku uzsvaru uz svara regulēšanu rāda pozitīvu piemēru, ka kautko
tomēr var pasākt šajā virzienā. Izšķirošā nozīme varētu būt tam, cik
katrs pats spējam psiholoģiski sevi uz to noskaņot.
Mazliet provokācijas par ogļhidrātu dzērienu tēmu. Citēju tekstu
no šīs lapas http://www.theglobeandmail.com/life/health/fitness/exercise/fitness-research/how-long-can-i-go-before-refuelling-with-carbs/article1878842/
par pētījumu,
kurš veikts Birmingemas universitātē (UK): A typical
150-pound (68.2 kg) male, for example, can store about 2,000
calories of carbohydrate
in his
leg muscles alone; running a half-marathon requires only 1,500 calories.
Kā jau minēju iepriekš, šos saldos dzērienus un
želejas iegādājos, pamatā, priekš velo treniņiem (kad tie izvēršas n-to
stundu garumā) vai arī sacensībām.
Joprojām nesaprotu kamdēļ
parastajos pārtikas veikalos ir iespējams brīvi iegādāties jau gatavos
sporta dzērienus. Sportisti taču savus dzērienus jauc no koncentrātiem.
Ja vienīgi … šie dzērieni ir domāti bērniem, pusaudžiem vai arī,
atvainojiet, resnīšiem, kas tos nopērkot un dzerot "ceļ" savu pašapziņu
… uz savas veselības rēķina. Šie dzērieni ir lietojami tikai un vienīgi slodzes
laikā.
Šodien nodesoju divdesmitpiecīti, iztiekot vien ar
nedaudz vairāk kā 1/4 l tīru akas ūdeni. Neizjutu nekādas diskomforta,
sliktas dūšas, krampju vai ģīboņa pazīmes.
Nu tieši tā, pusmaratonam jau nu vēl nekādas želejas, manuprāt nav vajadzīgas. Ja skrien maratonu, tad droši vien ir (ne man spriest, nav pieredzes). Es vēl nevienās sacensībās līdz šim želejas izmantojis neesmu, un nav bijis nekādas vainas. Lai gan kas zin, ar želejām varbūt rezultāti būtu augstāki.. Un vispār, man šķiet, ka želejas vajadzētu izmantot tiešām tikai sacensībās (virs pusmaratona), bet treniņos var iztikt, vienīgi tik pāris reizes, lai notestētu, kas sacensībās pašam derētu. Man vismaz tā šķiet, ka treniņos nav jāmeklē vieglākie ceļi - jo grūtāk treniņos jo grūtāk sacensībās (Aivars703 gan mēģināja šo izteicienu atspēkot).
20:13
22/04/2009
11:30
13/11/2009
Tur jau tā lieta, ka organisms katram ir mazliet citāds, dzīvesveids atšķirīgs, tādēļ arī nepieciešamība pēc vitamīniem un pārējiem mūsdienās reklamētajiem labumiem dažāda. "Nomērīt", cik vesels vai slims esmu, tik viennozīmīgi nevar. Tāpēc vienu recepti visiem iedot nevarēs, pat pēc visrūpīgākās informācijas analīzes. Tik un tā nāksies pašam skrējējam domāt un eksperimentēt...
Ūdenī šķīstošo vitamīnu (B grupa, C, vēl daži) pārdozēšana daudz nekaitēs - izčurāsim laukā, un viss. :)
Girts rakstīja:
Andulis rakstīja:
Ūdenī šķīstošo vitamīnu (B grupa, C, vēl daži) pārdozēšana daudz nekaitēs - izčurāsim laukā, un viss. :)
Bet nauda par dārgiem vitamīniem taču ir veltīgi iztērēta.
Kurš Tev liek tērēt? Nav jātērē, ja nezini kam tas ir ...
14:27
15/03/2011
15:06
23/01/2011
Jāpiekrīt papucim… tas, kas rakstīts zemāk par to, kas un kā izskatās. Nāk atmiņā vecā, labā padomju laiku anekdote par to, ka puikas tantiņai uz malkas ielas bija uzrakstījuši "..uj ". Tantiņa 5 reizes malkas ielu pārkrāmēja … un tā arī neatrada.
Vairāk funktierējam un analizējam paši, tad arī cirpējiem cērpjamo aitu būs mazāk.
Ja runājam par sporta dzērieniem. Kvalitatīvai mantai vienmēr ir norādītas ieteicamās/maksimālās diennakts devas. Esmu ievērojis attiecībā uz aminoskābēm. Alerģijas brīdinājumi. Antioksidantu sakarā, ja lieto Triovit un paralēli arī kādus multivitamīnus, jāpaskatās vai arī to sastāvā nav selēns un vai kopējais daudzums nepārsniedz diennakts devu. Parasti jau aptiekā farmaceiti paskaidro kas un kā. Bīstamāk un nezinot ir pirkt vitamīnus lielajos supermārketos vienkārši no plaukta, bez kādiem aptiekāra padomiem.
Esmu piesardzīgs attiecībā uz to, kas ir rakstīts uz SIS ogļhidrātu (maltodekstrīns+fruktoze) dzēriena iepakojuma: "Lietot slodzes laikā vai pēc vajadzības". Tieši vārdi "vai pēc vajadzības". Šeit ir viena pagara lekcija fruktozes sakarā. Ir nedaudz pieminēti arī sporta dzērieni, bet nepateikšu kurā tieši minūtē.
16:43
29/04/2009
Lauris ar kaut ko par šo tēmu sarūpējis :)
Padalīšos ar savu pirmo pieredzi ar "enerģijas lādiņu." Devos 32 km skrējienā, un līdzi ņēmu SIS elektrolītu dzērienu, tiesa gan - man jau bija iegādāta tropical fruit (ko daudzi šīs sadaļas komentētāji bija atzinuši par "nebaudāmu" - to tikai izlasīju pēc tam) - nu neko - otru pulvera pudeli jau nepirks :) Pa visu skrējienu sanāca 800 ml izdzert.
Man kā cilvēkam, kurš ikdienā ar saldumiem uz Jūs, garša likās "interesanta". Ikdienas treniņos tādu pavisam noteikti negribētu lietot, bet pie ierastā 10 km skrējiena nekas tāds arī neprasās.
Bonuss no enerģijas gēliem un sporta dzēriena bija tas, ka šoreiz pēc 15 km, neprasījās pēc kolas vai skābētu kāpostu zupas, kā tas ir gadījies citkārt :)
vetrasputns rakstīja:
Padalīšos ar savu pirmo pieredzi ar "enerģijas lādiņu." Devos 32 km skrējienā, un līdzi ņēmu SIS elektrolītu dzērienu
Hmm, bet vai tad tas SIS nav parastais sāļu šķīdums, kas paredzēts tikai sāļu koncentrācijas atjaunošanai? Tad jau tas nekādu `enerģijas lādiņu` laikam nedod.. Vai ko jaucu?
OreMan rakstīja:
vetrasputns rakstīja:
Padalīšos ar savu pirmo pieredzi ar "enerģijas lādiņu." Devos 32 km skrējienā, un līdzi ņēmu SIS elektrolītu dzērienu
Hmm, bet vai tad tas SIS nav parastais sāļu šķīdums, kas paredzēts tikai sāļu koncentrācijas atjaunošanai? Tad jau tas nekādu `enerģijas lādiņu` laikam nedod.. Vai ko jaucu?
OreMan rakstīja:
vetrasputns rakstīja:
Padalīšos ar savu pirmo pieredzi ar "enerģijas lādiņu." Devos 32 km skrējienā, un līdzi ņēmu SIS elektrolītu dzērienu
Hmm, bet vai tad tas SIS nav parastais sāļu šķīdums, kas paredzēts tikai sāļu koncentrācijas atjaunošanai? Tad jau tas nekādu `enerģijas lādiņu` laikam nedod.. Vai ko jaucu?
Ar "enerģijas lādiņu" nedomāju tikai SIS - bet tai skaitā arī HIGH5 enerģijas želejas, kas arī nekad nebija mēģinātas.
20:25
23/01/2011
Runner's World "Coach" izdevumā (40.lpp) ir tāds labs apkopojums par tēmu " kad & ko"
Skrējiens, līdz 1 stundai: mazkaloriju sporta dzēriens.
Skrējiens, 1-2 stundas: sporta dzēriens, ap 60g ogļhidrātu (ap 120-240 kaloriju) un 300-1000 mg nātrija uz 950 ml dzēriena.
Skrējiens, 2 stundas un ilgāk: izturības sporta dzēriens, sastāvā ir papildus elektrolīti, lai kompensētu izsviedrētos sāļus un novērstu krampjus. (šie dzērieni ir ar visspecifiskāko sastāvu)
Manas domas. Nozīme ir kādā slodzē tiek skriets. Treniņos jau parasti neskrienam maksimāli garas distances maksimālajā intensitātē. Ja bliež uz pilnu klapi (pulss virs 80%), kā tas ir sacensībās, organisma iekšējās (glikogēna) rezerves tiek iztērētas ļoti ātri. Arī attiecībā uz pusmaratonu, sacensībās ar iekšējām rezervēm var nepietikt. Šeit atkal jāskatās cik ļoti iepriekšējo dienu laikā ar kompleksajiem ogļhidrātiem ir "uzlādētas baterejas". Vienā filmiņā par triatlonistiem izskanēja, ka pirms mačiem dažs triatlonists praktizē tā, ka pamostas, uzēd makaronus, un dodas gulēt … un tādā veidā atkal un atkal…
20:43
15/03/2011
21:06
23/01/2011
papucis rakstīja:
pēc 4h un ilgākiem pasākumiem pavisam noteikti nākamajā dienā neko citu negribas kā tikai ēst un gulēt :)
Tas gan ir fakts. :)) Man liekas, ka tad pat skuķi ir vienaldzīgi. :D
Bet ir jau dzirdēti visādi, ekstrēmie varianti. Cits džeks (vai dāma) izdomā pēc nakts maiņas aiziet sacensībās uzskriet pusmaratonu vai maratonu.
Tāda mana, neliela pieredze ir gan ne no skriešanas bet velomačiem. Biju piereģistrējies 2.Cēsu velomaratonam, bet tā sanāca, ka biju aizkavējies pa ārzemēm. Reāli ielidoju Latvijā ar vēlo vakara reisu, kamēr vēl 160 km attālumā nakts vidū aizkūlos līdz savām mājām, līdz rīta autobusa reisam saķīlēju ričuku un veicu citus sagatavošanās darbus ... Pēc negulētas nakts uzkāpu uz starta līnijas ne cepts, ne vārīts, ar domu "vai tad tiešām es nevaru tos 50km noripināt?!"... Ap 35-to km sapratu, ka esmu reāli ieberzies... Bija melns gar acīm, bet tomēr nofinišēju un ne pēdējais... Diezvai vēlētos vēl ko tādu atkārtot. Bet kā pieredze, jā, noderīgi.
21:11
15/03/2011
12:52
23/01/2011
baskaajis rakstīja:
Ļoti derīga dzira izturības sportam ir biešu sula, satur daudz minerālvielu...
Ir vēl viena sula. Tas gan laikam vairāk par tēmu "kas lietojams ārpus treniņa laikā" ... VIP sportā raksta, ka ķiršu sula ir vērtīgs produkts, lai organisms labāk atjaunotos.