Sveiciens visiem! Esmu nolēmis pievērsties skriešanai, jo vēlos stirpināt savu sirdi. Nevēlos būt nekāds maratonists, vienkārši skriet, lai attīstītu izturību un stabilizētu savu lēkājošo un augsto pulsu. Tā kā šajā skriešanas ziņā esmu pilnīgi uz Jūs, tad vēlētos zināt, kā pareizi uzsākt skriet.
Īsumā lieta tāda, ka man ir laikam tā veģetatīva distonija, pulss ir ļoti augsts pie slodzēm, sprota skolotājs arī ieteica, ka vajag trenēt izturību, lai tas pulss tā nelektu pie slodzēm. Es jau vienā sadaļā rakstīju, ka kaut lēni skrienot sirds dauzās ātri, lai gan ar partneri varēju sarunāties bez problēmām.
Par cik es vēl eju uz sporta zāli 3x nedeļā, papildus tam vēlos ņemt skriešanu 2x nedēļā vismaz. Kad labāk skriet pēc zāles treniņiem vai labāk atsevišķā dienā? Un ilgums lēnā solī 30min būtu ok sākumam, vai vajadzētu daudz mazāk? Un kā ar to pulsu, nepievērst tam uzmanību un vienkārši skriet lēnā solī un ar laiku tas samazināsies? Slikti jau it kā nejūtos, ja vienīgi elpot pagrūtāk. Par cik man tas pulss pie slodzes ļoti augsts, izgāju arī sirds ehokardogrāfiju tur nekādu noviržu nebija, cik ārsts teica. Tagad vēl ir doma aiziet uz sporta laboratoriju uz slodzes testu.
Vai vispār vajdzētu skriet bez pulsometra, vai labāk to nopirkt un tad tik sākt skriet, pagaidām ar finansēm ir kā ir.
Paldies, gaidīšu viedokļus!
13:18
29/01/2010
Zinātāji droši vien smalkāk izstāstīs, bet, manuprāt, ja ir grūti sākt skriet tā, ka sirds lec pa muti laukā, tad no sākuma ķermenis jāpieradina pie skriešanas ar raitu pastaigu. Jāklausās, ko saka ķermenis, ja sirdij grūti, tad jādara mazāk/lēnāk. Pastaigas garums šķiet varētu būt 30 min. Kad tas šķitīs OK, tad sāc ar pastaigu (10min) tad 10min skrien, beigās atkal 10min pastaiga. Domāju, ka pēc pāris nedēļām varēsi pilnībā pāriet uz skriešanu. Galvenais nepārforsē!
Lai veicas! :)
13:19
01/01/2012
Sveicam skrējēju pulkā!
Pulss ir diezgan individuāla lieta, bet VD "upuriem" tas laikam ir augstāks kā tāds. Es gan ieteiktu sākumā iziet slodzes testu, lai noteiktu savus pulsa līmeņus, kā arī lai pilnībā pārliecinātos par sirds veselību (eho uzrāda daudz, bet ne visu).
Vienkāršs pulsometrs, bez miljons papildus fīčām, nemaksā dārgi (Sigma - ap 30 Ls). Taču spēja brīvi sarunāties skriešanas laikā ir diezgan optimāls rādītājs, ka Tu skrien aerobajā (izturības trenēšanas) zonā.
Par dienām - vismaz sākumā laikam labāk būtu skriet no zāles nodarbībām brīvajās dienās, lai slodze nav par lielu. Ja nekad nav skriets, 30 min. pašā sākumā varbūt būs par daudz, ja kaut kas izturibas labā jau ir darīts, var mēģināt. Te jāvadās no pašsajūtas.
Tev tas paaugstinātais pulss tikai pie slodzēm izpaužas? Pie VD jau pulss var sastrādāt jociņus jebkurā brīdī... Citā laikā nav nekādu problēmu? Jautāju, jo pašai arī ir šī "modes slimība", kuru vairāk vai mazāk sekmīgi cenšos savienot ar skriešanu.
Esmu spēlējis florbolu, nedaudz trenējos, tur fiziskie bija diezgan nopietni, tagad arī tapat draugu lokā paspēlēju, sanāk baigi noskrieties. Nu jā, par to skriešanas laiku laikam jau katram individuāli tas vairāk. Man pulss lec pie stresiem un slodzēm augša, kad guļu, skatos tv 56-60, varbūt līdz 70 max. Agŗāk bija trakāk ar šito visu VD, bet es sāku sportot sporta zālē un nepatīkamās sajūtas mazinājās.
Gincha, paldies par padomu :)
14:00
25/08/2009
Šajā gadijumā saglabājot kā primāro sporta nodarbības zālē ( sporta spēles) , kas pats par sevi ir saraustīts ritma darbs, būtu pat ļoti apsveicami ja dienās starp treniņiem veiktu lēnus vienmērīgus skrējienus. Tie nostiprina vispārējo sirds muskulatūru un pēc tam labāk var veikt arī speciālo darbu( kas šajā gadijumā ir sporta spēles). Bet te arī nevajadzētu uz to skriešanu oblig;ati ieciklēties ka tas ir jādara par katru cenu un kaut kāds konkrēts gabals uz noteiktu pulsu, bet tam ir jābūt relaksējošam skrējienam. Labāk to veikt pa stingriem meža ceļiem samazinot skriešnu pa asfaltu , daļu var pat neskriet, bet iet izbaudot dabu. Var arī izmantot piedalīšnos orientēšanās sacensībās.
14:15
15/03/2011
modris_aa, orientēšanās sacensības pavisam noteikti nav pats labākais veids, kā veikt lēnus un vienmērīgus skrējienus baudot dabu, ja fiziskā forma ir nekāda, jo orientējoties temps pavisam noteikti būs saraustīts dēļ reljefa, dēļ orientēšanās prasmju trūkuma, dēļ tā, ka gribas ātrāk nokļūt finišā. Bez tam, pa mīkstām sūnām skriet nepavisam nav viegli.
Es trenejos sporta zālē (svarus cilāju) Es vienkārši par to skriešanu dēļ pulsa kaut kā straucos, lasīju, ka vajag skriet ar 130 siteniem minutē, bet manā gadijumā, tas liekas pavisam neiespējami, es jau lēni skrienot varu uzraut uz 180 bez problēmām. Nezinu kāpēc tā notiek, pie tiem ārstiem pašam jau apnicis iet, noteikti viņiem es arī esmu noriebies. Visi saka, ka viss kartībā, esot ar nervu sistēmu jāstrāda, bet es tak skrienot nesatraucos it kā :D Kā jau teicu, sporta skolotājs teica, ka tas viss tāpēc, ka arī neesmu trenējies uz izturību, vajagot iet skriet, peldēt, braukt ar riteni utt. uz garajiem gabaliem. Esmu jūtīgs, neko padarīt tur, arī skolā tagad māca par pulsiem un spiediniem, pat pašiem jāmēra, šodien mērot priekš laboratorijas darba atkal stress sakāpj nežēlīgi pulss 162 vien no stresa, pēc ~1minūtes tas ir atpakal normas stāvoklī.
14:26
25/10/2009
Sveiks, bēdu brāl! Lai gan pēc gadiem droši vien "Sveiks, dēls!" :)
Slodzes tests, ārsta konsultācija un pulsometra iegāde (kaut visvienkāršākās Sigmas) - 3 lietas, ar ko tev jāsāk.
Es arī baigi mocījos ar augstu pulsu. Daktere ieteica sākt trenēt pulsu ar 6-10 minūtēm lēni tipinot pie pulsa 110. Bet 110 man bija no rīta mostoties un lēni aizvelkoties uz virtuvi uzlikt tēju.
Bet kaut kā pamazām + mikro deva beta blokatoru (1/2 tablete Bisoprolola no rīta - reimatologs brīnās, ka man tik niecīga deva palīdz) rudenī vienu pusmaratonu notipināju.
Starp citu - tev netīšām nav anēmija? Moš jēga pārbaudīt hemoglobīnu un ferritīna līmeni asinīs (uzprasies ārstam), jo man šitas pirmsākumos laikam bija pie vainas, ka pulss aizgāja pa gaisu.
Ak jā, daktere Maruta Noveičuka mani "atkačāja".
14:31
15/03/2011
Rozamunde, asins analīzes man bija ideālas, nesen taisīju, nezinu vai tur redz par to anēmiju visu, bet nu, es nezinu. Man arī ārsts grib, lai dzeru beta-blokatorus, bet man tak pulss miera stāvoklī ir normāls, man nevajag, lai man dēļ tām zālēm pulss uz 40 nokrīt. Sporta laboratorijā nekādus max pulsus negribu zināt, vienkārši vai viss ir kārtība un kā labāk trenēties pie kāda pulsa.
Laikam tā arī darīšu vispirms aiziešu uz slodzes testu, tad mēģināšu iepirkt pulsometru, lai var trenēties vieglāk, nevis uz dullo.
Js79, paldies, mēģināšu kaut ko sadomāt.
Papuci, paldies, tagad laiks kļuvis arī labāks, sniegs nav, sākšu ar velo braukāties.
15:09
15/03/2011
15:37
15/03/2011
20:17
15/03/2011
Čau! :) Šodien tikai sāku var teikt skriet, līdz šim braucu ar velo. Bet, manuprāt, skriešanu un velo nevar salīdzināt. Sāku ļoti lenā tempā, cik vien varēju, noskrēju 3km. Skrējiena laikā jutos labi, jāiemācās tikai elpot pareizāk, savādāk "draugs" dūrējs ik pa laikam atgādina. Par apvamiem, kaut kādas nike, tīri mīksti bija skriet, tikai dēļ lēnā tempa kājas smagākas. Par pulsu nemacēšu teikt, nemēriju, vienkārši skrēju, uzliekot roku uz sirds tāpat škita, ka tas ir augsts, bet elpot varēju normāli, nebija grūti, arī beidzot skriešanu, nebija nekādi aizelsieni. Tā nu noskrēju savus pirmos 3km. Pulss arī pēc skriešanas ilgu laiku ir paaugstināts, bet lasīju, ka tas varot būt dēļ vajās fiziskās sagatavotības.
KRK said
Tā nu noskrēju savus pirmos 3km. Pulss arī pēc skriešanas ilgu laiku ir paaugstināts, bet lasīju, ka tas varot būt dēļ vajās fiziskās sagatavotības.
Iesaku sākumam panākt 4km uz 30minūtēm, pusstundu. Staigāt, skriet pārmaiņus, nav nozīmēs. Bet iekļauties ar 4km pusstundā. Ja sanāk, tad tādu slodzi uzturēt kādu laiku,ti, vairākas dienas vai nedēļu, līdz pamazām varēs pāriet tikai uz skriešanu. Reāla skriešana arī ir, ja bez pārtraukuma to darām ne mazāk kā pusstundu. Ja pašsajūta laba, nekas nestreiko, tad var palielināt laiku vai tempu - pēc vēlēšanās. Un tā uz priekšu. Regularitāte izdarīs visu pārējo.