12:41
01/01/2012
Ceru, ka pa visiem pametīsiet man kādu labu ideju. Es gan jūsu pulciņam esmu pievienojusies nesen, bet palasot diskusijas liekas, ka te visi tādi draudzīgi un atsaucīgi :)
Esmu "meža dīvainītis" ar pieredzi -30 gadi. Bet visu šo gadu laikā man tā arī nav bijis nopietns treneris un nopietni treniņu plāni. Esmu vairāk darbojusies pēc izjūtas. Pēdējos 6 gados pārsvarā mans mērķis ir rogainings - īpaši garās orientēšanās distances, kad nemitīgā kustībā tiek pavadītas 24h. Pagājušajā gadā man sanāca tādi 4 24h mači, no kuriem skrienamākajā tika pieveikti 122km. Protams, to visu noskriet nevar, kaut vai tādēļ, ka apstākļi ir ļoti dažādi un vietām vienkārši nav iespējams skriet. Bet vēlams tomēr ir uztrenēties tā, lai tur, kur ir iespējams paskriet, tiešām to varētu izmantot. Iepriekš trenējos vienkārši skrienot, startējot orientēšanās sacensībās, kādos īsākos rogainingos.
Šogad paredzēti divi galvenie mači - maija sākumā un augusta beigās. Un gribas tiešām sagatavoties tā, lai varētu nostartēt pēc pilnas programmas. Sapratu, ka īsti nezinu, kāds būtu efektīvākais gatavošanās veids. Vienkārši krāt kilometrus? Paskatījos treniņgrafikus maratonam un sapratu, ka tas laikam nav gluži īstais. Arī palasot vecās diskusijas un šeit pieejamos rkastus īstu atbildi neatradu.
Kādas idejas? Ieteikumi?
13:13
19/05/2009
IlzeL, Tu jau esi Rogaina un gargabalu Guru. Ko ta mēs, parastie mirstīgie, varam ieteikt. Pats arī esmu sācis iepazīt 24 stundu klejojumus. Cik nu esmu sapratis no sevis - tad dažas atziņas. Maratona treniņgrafiks nav tas piemērotākais sagatavošanās veids 24 stundām. Ja man būtu iespēja sagatavoties tieši 24 stundām - tad noteikti 2-3 reizes nedēļā skrietu garos gabalus 20- 40 km lēnā tempā un kādus 2-3 reizes īsos 5 - 12 km. Esmu dzirdējis ka diennakts skrējēji ik pa laikam (reizi mēnesī) uztaisa 2 dienu tūri - 2 dienas pēc kārtas skrien garuci virs 35 km. Galvenais visus skrējienus skriet ļoti mierīgā tempā - jo jātrenē izturība nevis ātrums (atšķirībā no Maratona treniņplāna, kur 1x nedēļā ir ātrumtreniņš un pārējie arī tendēti uz pakāpenisku ātrumu palielināšanu) . Tiesa, pats šādam plānam būtu gatavs tikai pēc pāris gadiem. Un galvenais negribas zaudēt ātrumīpašības (vēl pagaidām). Tās ir manas pārdomas un idejas (kautkas noklausīts no gargabalniekiem) un nebalstās uz zinātni.
Tiekamies mežā.
13:38
01/01/2012
Es jau prasu tādēļ, ka jūs te visi tā nopietni trenējaties, bet es līdz šim esmu darbojusies pēc principa - drusku paskraidu un tad jau manīs, kas sanāks :) Bet šogad gribas, lai tiešām SANĀK.
Tā doma par 2x35km ir laba. Pēc Tērvetes nākamajā dienā gan man tā grūti skrējās un 35km noteikti nebūtu gribējies, bet tur laikam galvenais secinājums, ka ar tādu treniņplānu ar veģetāro zupiņu pa vidu nepietiek. Bet uztura plāns man vēl top.
Izlasīju vienu rakstu par Brūsu Fordiasu, kas 9 reizes uzvarējis 90km garā ultramaratonā. Tur gan bija minēti arī ātruma treniņi. Reizi nedēļā 4x800m intervālus, vai arī skrējienus pret kalnu.
13:42
15/03/2011
Droši vien jāskatās ultra garo distanču treniņu programmas? Kaut kas līdzīgs šim te? Cik noprotu, tad noskrieto stundu krāšana ir svarīgāka par noskrietajiem kilometriem
http://www.runnersworld.com/article/0,7120,s6-238-244--7556-F,00.html
Maratonam gatavojoties jau arī vispirms tiek trenēta izturība, lai var vispār nonākt līdz finišam un pēc tam tikai ātruma izturība.
Garajos pasākumos manuprāt svarīgi ir ne tikai varēt skriet, bet arī mācēt uzņemt enerģiju, atjaunoties, kā arī neiztērēt nelietderīgi enerģiju, attiecīgi sanāk, ka visu laiku jākustas zem aerobā sliekšņa. Nu un to ekonomiju ķermenim iemāca tajās ilgajās stundās skrienot
13:54
19/05/2009
Ilze, es biju domājis 2 garos normālā tempā (pulss ir tikai drusku pāatrināts - noteikti nepārsniedz aerobo slieksni). 90 kilometros un pat 100 kilometros musdienās labākiem ātrums ir lielāks kā pirms 60 gadiem maratonistiem. Tāpēc viņiem vajadzīgi arī ātrumtreniņi. Man liekas ka 24 stundās skriet ātrāk par 5:45 kilometrā nu nav vajadzība. Protams, Finiša spurts - svēta lieta. Gavenais, kā rakstīja Papucis uztrenēt izturību - spēja skriet ilgi ar mazu pulsu.
14:14
25/03/2010
Iz pieredzes gatavojoties 100km. Pa darba dienām 2,3,4dien desmitnieki vai mazi padsmitnieki normālā tempā. Te var arī dažādot, iekļaujot kādu tempo vai intervālus. 1,5 dienas atpūta. Brīvdienās sapāroti garie. Vari apskatīties manu saskrieto pagājušajā gadā martā, aprīlī, maijā.
Gatavajās ultra treniņprogrammās daudz kur pie sapārotajiem garajiem redzēsi 4+4 stundas, 5+5 stundas utml. Tik daudz skriet man bija slinkums, tiku līdz 50 km.
14:22
15/03/2011
Bez ātruma treniņiem arī īsti laikam nevar, ātruma darbs palīdz noturēt lejā pulsu ja palielinās slodze, bet ja pulss nekāpj strauji, tad var ātrāk un ekonomiskāk pārvietoties.
Līdzīgi kā ar auto, brauc mazmotors un lielmotors pa līdzenumu, abi patērē ~līdzīgu daudzumu degvielas, jo paveiktais darbs ir līdzīgs (ja auto masas un aerodinamikas īpašības ir vienādas), braucot stāvā kalnā mazmotoram būs jāgriež redlainā, kamēr lielajam apgriezieni uzkāps daudz mazāk, vai arī mazmotoram strauji jāsamazina ātrums lai saglabātu ekonomiskumu :) līdzīgi ir arī ar varēšanu paskriet ātrāk
14:37
25/03/2010
Ilze,
Šogad ir doma par 24h asfaltu jeb 200+ kilometriem vienā paņēmienā. Vakarā skrienu tikai tās Sigņa dullās pasaules apskriešanas dēļ, jo no rīta man laiks iznāk tikai 10 km:) Brīvdienās garajos varam kooperēties. Rīt, parīt kamēr vēl nav baigi aizsnidzis varētu paskraidīt līdz Priedainei vai Līvu akvaparkam. Sākt domāju ap 8:30 vai 9:00. Uzzvani 29116559