14:14
15/03/2011
iva_rs, jā, intervāli un ātruma treniņi dod lielu slodzi, bet organismam vajag atmosties no lēnajiem skrējieniem, ar kuriem krāta bāze. Garos, lēnos, ilgos skrējienus ar daudziem kilometriem aizstāj īsāki intervālu treniņi kopā ar iesildīšanos un atsildīšanos, kopumā slodze sanāk mazāka, bet intensīvāka.
14:26
28/10/2011
Uldzha said
Par "kartupeļiem" - protams, bet jautājums ir, tā teikt, no otras puses - vai 2h rezultātam intervāla treniņi vispār būtu nepieciešami papildus vieglajiem, garajiem un tempo skrējieniem?
Manuprāt pēdējās nedēļās pirms sacensībām tempo ir vissvarīgākie. Intervāli ir interesanti, lai redzētu cik ātri vispār var paskriet, bet ne vairāk. Teorētiski pēdējo nedēļu pirms mača varētu vispār neskriet, jo tas neuzlabojot rezultātu. Un vēl ātruma treniņos var viegli satraumēties, kas būtu ļoti neforši tieši pirms mača.
14:45
28/10/2011
Uldzha said
dot said
Kopumā 2,5 nedēļās līdz mačiem paspēju izskriet 8 dažādus ātruma treniņus.
Tu pie ātruma treniņiem pieskaiti gan tempo, gan intervālu treniņus?
Pie ātruma treniņiem skaitu visus, kuri tiek skrieti anaerobajā zonā. Izņēmums ir pulsa trepes, kur anaerobajā zonā iekāpj uz īsu brīdi - apm. 20 minūtēm, tāpēc uzskatu, ka tas nav "īsts" ātruma treniņš. Tempo parasti skrienu 40 minūtes 15 pulsa sitienus virs anaerobā sliekšņa. Koptreniņi bieži izvēršas par neplānotiem tempo, jo negribas galīgi astē vilkties :)