16:59
03/03/2010
Palasīju internetā un uzklausīju dažādus viedokļus par skriešanas tehniku.
Daudzi apgalvo un pilns internets ar video ir, ka pareizi ir skriet ar Forefoot vai midfoot tehniku, kas nozīmē - zemei pirmā pieskaras pēdas priekša vai vidus, bet parunājot ar Asics pārstāvi un Maratons veikalā ieguvu pilnīgi pretēju viedokli, ka obligāti ir jāskrien, izmantojot Heel running - skrienot no papēža.
Padalieties pieredzē, kā skrien kluba biedri, it sevišķi interesē mūsu līderu skriešanas tehnika.
Jā, man arī Maratona veikalā teica, ka jāskrien ar papēdi pa priekšu, un tieši tā es arī daru. Bet pēdējā laikā arī padziļināti meklēju informāciju par skriešanas tehniku un daudzās vietās esmu lasījis, ka ar papēdi pa priekšu gluži labi varētu arī nebūt, jo tādā veidā līdz ceļgaliem nonāk vislielākais trieciens. Vēl kaut kur bija teikts, ka `ar papēdi pa priekšu` iedalās divās daļās - ar papēža aizmuguri pa priekšu (tā nevajag) vai ar papēža priekšgalu pa priekšu (tā esot labāk).
Cita tehnikas lieta - pirms pieskarties zemei, kājai būtu jāveic tāds kā atpakaļceļš, lai saskare ar zemi notiktu apmēram zem ķermeņa smaguma centra, bet ne pirms tā (lai saskares brīdī kustība uz priekšu netiktu bremzēta). Vakar mēģināju tā paskriet, bet nez, vai izdevās, šaubos, lai arī grūti pašam sevi novērtēt, vajadzētu nofilmēt un tad pa kadram pētīt.
Vēl cita lieta - saka, ka vajagot veikt 180 soļus minūtē, liekot īsākus soļus. Mēģināju paskaitīt - man tik daudz nesanāk, ja normāli skrienu. Ja skrienu pa īstam īsiem solīšiem, tad izdevās izspiest 180. Bet tas nākot atkal par labu traumu samazināšanas iespējai, kas man šobrīd ir prioritāte. Citā rakstā lasīju, ka tieši vajag likt garākus soļus, jo tur uzsvars bija uz labāku rezultātu, nevis mazākām traumām. Lai solis sanāktu garāks, jāceļ augstāk ceļgals (bet ne augstāk kā līdz augštilbs ir paralēli zemei). Tā arī esmu mēģinājis, ātri piekusu (laikam kādi muskuļi jauni iesaistās darbā), bet likās, ka tiešām skrienu ātrāk (objektīva novērtējuma nav, jo Garmin remontā).
19:31
24/04/2009
Paskat šeit http://www.youtube.com/watch?v=Y7QcY1t4ATI&feature=related un tur radniecīgos, tie 180 jeb precīžāk 90 soļu pāri iznāk tad kad skrien ātri, ja tā kā mēs parasti ar ātrumu ap 5,30 līdz 6 00 tad man soļi ir 81 lī`dz 84 pāriem maratonā vajadzētu no 90, ha bet lai to sasniegtu nopietni `jatrenējās, un otrs parametrs ir soļu garums maratonistiem starp 140cm līdz 160 cm atkarībā no auguma,bet es kad skrēju ar ātrumu 4,30 dabuju soļa gar 132cm ja ātrāk tad arīsolis garāks, tā kā man liekas ka sakarība ir pie 90 cadences pie tie m 140cm tiek vēl tik jāmeģina kādu laiku to noturēt, soļu garums ir staipīšanās un vŗel dažādu vingrinājumu rezultāt, ja ir liela interese par vingrinājumiem var sarunāt trenera konsultāciju Slokas stadionā divreiz nedeļā pa vakariem, pie treneres Mušas Adrijas, viņa no malas tomēr labāk redz kļudas un iesaka vingrinājumus.
p.s. par soļu kadences un garuma mērīšanu ir iespējams ar labākajiem POLAR, tāpēc jau viņi atšķirībā no germin ir domāti nopietnākam darbam.
22:48
29/04/2009
Re kā skrien ātrākie: http://www.youtube.com/watch?v=5r3_sKkHnTU
ne miņas no tā, ka skrietu liekot pirkstgalus pie zemes pirmos. un viņi maratonu skrien kā mēs sprintu :D galvenais nesist papēžus pret asfaltu, kā ļaunus ienaidniekus. vajag mīksti, mīļi :D
Jā, Andulis, labs jautājums, es arī to gribētu zināt :D Mana pirmā doma šajā sakarā ir tāda, ka 90 grādu leņķi, ko veido pēda ar apakšstilbu mēs varam domās sadalīt uz pusēm un tad skatīties - ja piezemēšanās brīdī leņķis starp apakšstilbu un zemi ir mazāks par 45 grādiem, tad tā būtu piezemēšanās uz papēža aizmugurējās daļas, pretējā gadījumā - uz papēža priekšējās daļas. Tas būtu tikai loģiski..
Priekš tādas klases skrējēkiem kā mūsu lielākā daļa par šo tēmu pat īpaši saspringt nevajadzētu.Ko māte daba katram ir dāvājusi to arī jāizmanto.Visi taču zin, ka skriešanas stils atšķiras atkarībā no izvēlētās distances ( maratonu takš uz pirkstgaliem nenoskriesi, tāpat sprintam, vidējām distancēm nederēs maratona soļu tehnika ( kad celis praktiski uz augšu neiet) no skrējēja fiziskajiem dotumiem, pēdas īpatnībām utt..Ir ļoti daudz pat augstas klases sportistu, kuru tehniku speciālisti uzskata par nepareizu, bet ja panākumi ir tad kāda jēga kaut ko mainīt, pie tam uzskata, ja šo tehniku neapgūst bērnībā, pieaugušam cilvēkam panākt būtiskas izmaiņas ir gandrīz vai neiespējami.Skriešanas tehnika no papēža manuprāt var izmantot skrienot lēnā tempā ( tā teikt mierīgi " ripinot"), pretējā gadījumā ar šo kustību tiek bremzēts šīs kustības ātrums.
11:44
28/10/2011
Padomju laika īsfilma par maratona skriešanas tehniku: http://youtu.be/YGedxnmVDtE
Izskatās, ka pēdējos 30 gados nekas jauns nav izgudrots.
20:28
02/04/2011
08:47
15/03/2011
11:10
28/10/2011
Papuci, nejauc cilvekiem galvu!
Citāts: "Постановка - нога ставится мягко, с передней части стопы с последующим перекатом на всю стопу. Такая постановка предохраняет тело от сотрясений и сохраняет поступательное движение бегуна. ... Постановка с пятки приводит к излишним вертикальным колебаниям, нарушению ритма бега и потере времени в отталкивании. В момент отталкивания толчковая нога выпрямлена, бедро маховой ноги активно вносится вперед-вверх, полное разгибание стопы вносит необходимую эффективность."
13:58
24/04/2009
14:02
28/10/2011
Atradu arī īsfilmas pilnu teksta translāciju: http://www.fizkult-ura.ru/video/legkaya-atletika/film/14
13:56
21/05/2013
Runājot par tehniku, Jūrmalas pusmaratonā novēroju, ka onkulīši skrien tādā kā soļošanas solī, bet ātrums ir lielāks, kā lielākai daļai "skrējēju", uz aci rezultāts izskatījās labāks par 1:40 :))
Kas tā par tehniku?
PS. Dikti interesē sakarīgs treneris skriešanas tehnikas uzlabošanai, pēc Jūrmalas secināju, ka tehnika nav īsti pareiza t.i. piepūle pret iegūto ātrumu ir greizā proporcijā :(
16:48
14/05/2013
IMHO lieliska forma: http://www.youtube.com/watch?v=zSIDRHUWlVo&feature=player_detailpage
Vīrs ir viens no zinošajiem: naturalrunningcenter.com