12:00
01/01/2012
Gribēju pajautāt, vai vēl kādam tā ir, jebšu es vienīgais dīvainīts?
Novēroju, ka pie mīnus grādiem pie tāda paša pulsa un "pieliktajām pūlēm" skrējiens tomēr sanāk caurmērā lēnāks. Runa ir par skriešanu, speciāli nesekojot tempam, skrienot pēc izjūtām, un bez tādiem ziemā ierobežojošiem faktoriem kā traucējošs pamats zem kājām (ledus, šķīdonis). T.i. - skrienot pa notīrītu asfaltu vai pilnībā pieblietētu sniegu, kad vienīgais no citiem gadalaikiem atšķirīgais apstāklis ir aukstais gaiss un apģērba daudzums.
12:13
01/01/2012
ing_a rakstīja:
Laasma, tieshi taa - esmu tikpat diivaina kaa Tu!! Reizeem gan arii skrienot pa sniegu (bet tomeer pieblieteetu, piemeeram, Bikernieku trasiitee) sajuutas, ka tempinsh ir ok, tachu iisteniibaa izraadaas, ka raapoju!
Nu vot, man arī vakar likās, ka labs temps. Un trase taču ideāla, kājas nekur neslīd! Bet nekā!
Man +4° un siltākā laikā ātrums bija labāks, kā karstajā laikā, bet tad kad temperatūra kritās zem -4°, tad sāku elpot tikai caur degunu un ātrums pie tā paša pulsa krītas. Novēroju, ka elpojot caur degunu es retāk ievelku gaisu (skaitot soļus) un ieelpa ir seklāka, rezultātā mazāk uzņemu skābekli un pulss pieaug. Arī tad kad pamēģinu elpot caur muti - esmu tik piesardzīgs, ka arī uzņemu mazāk gaisu kā tas būtu normālās gaisa temperatūrās. Pie ātruma samazināšanās klāt vēl var pieskaitīt ne tik labus skriešanas apstākļus - zemes segumu un tas ka virsū tomēr tiek uzvilkta manāma kārta ar apģērbu, kurš arī kaut nedaudz tomēr ierobežo kustību brīvību un samazina aerodinamiku.
jebkas, kas apgrūtina skriešanu, vai tas ir apģērbs, vai segums, vai sals/lietus/jebkādi_citi_laikapstākļi & citas lietas (piem.slikts miegs) iedarbojas uz pulsu, un visbiežāk tas kāpj augšā (katram individuāli)... tā kā, nav nekāda nepareiza lieta, kad tā notiek ... pārbaudīts uz sevīm :)
15:32
21/10/2009
njaa..ziemā nekādi rekordi nesanāk.. Man līdzīgi kā xorix pie ≥0″ decembrī bez sniega un ledus vēl izdevās kaut cik noturēt pieklājīgu ātrumu, bet ar sniegu un salu kaut kas nav labi.. es jau pagāšziem to novēroju.. bet ja sniegs ir pieblietēts, tad tas netraucē izskriet kāpinājumus treniņu beigās-tikai jaauzmanās, lai aukstais gaiss par daudz kaklā un plaušās netiek ;)
man personīgi temps salīdzinot ar rudeni ir krities vidēji 30-45 sek uz kilometru. cik ir sanācis novērot, tad kāju muskuļi ir krietni vien stīvāki un ne tik labi strādā kā arī elpošana sanāk gandrīz vai kā retināta gaisa apstākļos tas ir skābekļa daudzums katrā ieelpā ir krietni mazāks kā normālā. papildus arī apģērba kārtas, kas nedaudz tomēr traucē brīvāk kustēties un arī tā svars. Tas ka temps ir lēnāks kā ideālos skriešanas apstākļos ir normāli, bet mani interesē kāda ir šī objektīvā robeža. Es gan skrienu bez pulsometra ar rokas hronometru.
Veiksmi Flinstonam cīņā ar olu čaumalām, bet objektīvi ātrumus sāksim vērot/mērīt pavasarī, kad sniedziņš būs nokusis un vējiņš iepūtīs pozitīvāku temperatūru. Līdz tam turpinām skriet, nedomājot par ātrumu. Pēc visām diskusijām rādās, ka ir daudz ietekmējošu faktoru, kuri neļauj uzrādīt labākus rezultātus kā vienam otram gribētos...
Flinstons rakstīja:
Man temps aug ar katru mēnesi, lēni un pamazām bet aug, neatkarīgi no laika apstākļiem lēnāks nekas nav palicis.
Apģērba svars traucē skriet?! Cik reāli sver skriešanas apģērbs? Nu gan jūs te tuftu dzenat :D Olas netraucē skriet nevienam?!
ar laiku nāks pieredze, nāks arī atziņas, ka ne viss ir balts un melns ... būs atziņas par krāsainajiem toņiem ... katram ir savas robežas, jo augstāk uzrāpies, jo grūtāk tikt uz nākamo pakāpienu
23:20
24/04/2009
23:38
28/10/2011
Es arī pagājšnedēļ Biķernieku trasē izskrēju savu ātrāko kilometru. Pa pieblietētu sniegu skrienas viegli. Grūtāk iet pa apledojušam un grubuļainām vietām, kā arī neiemīts sniegs spēcīgi samazina ātrumu.
09:37
15/11/2010
Rīt sola vēl aukstāku laiku, kas nozīmē ka nāksies vilkt papildus vēl vienu kārtu pa vidu ja ne visas divas, bet pat tad diezin vai tur sanāks 5!!! kg. Lai notiek, ņemšu un nosvēršos sākumā pliks, un tad ar visu apģērbu, varu derēt, tur knapi 3kg sanāks. Protams ja neskaita apavus un kādus kamelbakus ar 2l dzērienu, jo šīs lietas jau nemainās, ziema vai vasara!
Pa slidenām vietām gan piekrītu, ka grūtāk skriet, jo nevar kārtīgi atsperties un sanāk spolēt.
Salīdzināšanai, pagājšziem vidējais skriešanas ātrums man bija apm. 6:30, tad šogad tas ir pieaudzis līdz 5:15. Skaidrs ka nākošgad tas nebūs zem 3:00, bet uz kādiem 4:45 gribētos cerēt, ja izdosies daudz maz bez traumām iztikt ;) Tas, protams, nav nekāds ārprātīgais progress, bet kādam ir arī jāstrādā un nevar caurām dienām tikai skriet... kaut gan, būtu labi ja varētu!
10:11
08/03/2011
Monvids rakstīja:
ne tik labi strādā kā arī elpošana sanāk gandrīz vai kā retināta gaisa apstākļos tas ir skābekļa daudzums katrā ieelpā ir krietni mazāks kā normālā. .
Es atkal kaut kur lasīju, ka ziemā skābekļa daudzums gaisā ir lielāks, tāpēc, tīri no skābekļa daudzuma skatoties, skriet vajadzētu būt vieglāk.