10:06
30/09/2009
http://www.noskrien.lv/forum/trenini/skriesana-minus-grados/
Te viena tēma ;). Protams, skrienam arī ziemā, domāju - lielākā daļa skrējēju. Ir pat skriešanas sacensības ziemā, tā, piemēram, man ziemā bija divas - LSC Jaungada skrējiens un Ozolnieku ziemas skrējiens. Ziema ir īstākais kolimetrāžas krāšanas laiks. Kad ātrumu lielu nevar uzstādīt, bet var skriet lēnu un daudz. Mani, piemēram, ierobežo tikai liels sals vai aizputināti ceļi - man nav arī īstu ziemas skriešanas apavu, tāpēc pa dziļām kupenām neskrienu. Man te laukos mēdz būt ceļi aizputināti tā, ka pat izbrist nevar, kur nu vēl skriet tā, lai ceļgalus nesamocītu. Šajā laikā slēpoju. Šoziem skrēju visu ziemu, arī putenī un salā. Garie skrējieni nez kāpēc visbiežāk pa puteni sanāca. Protams, ar slideniem ceļiem jāuzmanās, taču tas netraucēja skriet arī sprinta treniņus. Galvenais, ziemā nesaģērbties pārāk silti - slapja mugura vējā un salā galīgi nebūs labi.
11:08
19/05/2009
Pie tam ziemā jāskrien bez šalēm, jo ir arī rūdīšanās laiks, lai pavasaros un rudeņos pēc tam nedabūtu kādu angīnu vai tml. slimību. Par apaviem runājot, man ir speciāli radžu apavi Asics artik liekas, ka sauca. Didzis gan par tiem ne visai labi atsaucās, bet man liekas, ka viņš ne pa tēmu ir iekonstruējis pārāk spicas radzes:D Bet vislielākais man prieks, ka Pīteras maratona expo es par draudzīgu cenu nopirku Adidas profesionālu ziemas silto Gore tehnoloģijas slēpotāju tērpiņu, kuru gaidīt gaidu izmēģināt:D Tā kā Noskrien bez ziemas brīvdienām:)
Pērnziem es ar skrēju, bet pa āru diemžēl tikai tik ilgi, kamēr nebija lielo sniegu. Pamēģināju gan arī pa sniegiem dažas reizes, bet sapratu, ka tā kāju cilāšana un mocīšanās nav priekš manis. Taču, ja atrod notīrītus ceļus, tad, domāju, nav nekādu problēmu. Pats aukstums diez vai ir šķērslis treniņiem. Skrēju vienreiz arī -16 grādos, bija ok, uzvilku tik garās bikses, kurām apakšā garās pieguļošās vēl, tāpat ar aukšdaļu, uzvilku cepuri un šalli un aidā. Cimdi arī var noderēt, bet tas individuāli - man tajos karsti rokām paliek, labāk bez, ja nav tiešām ārkārtīgi auksts.
Un jā, sacensības arī ziemā notiek un man tās ļoti pozitīvas sanākušas - gan Ozolnieku ziemas skrējienā 15 km distancē 6. decembrī, gan arī Cīrihes pusmaratonā 1. janvārī sanāca sasniegt savus personīgos rekordus, no kuriem 15 km rekordu neesmu labojis vēl pat līdz šim brīdim :)
12:16
25/03/2010
Skrienu cauru ziemu. Pagājušajā ziemā veloceliņš no Zasulauka depo līdz Babītes stacijai tika regulāri tīrīts, 14 km treniņu vieta ideāla. Jāuzmanās tikai no slīdēšanas, pats arī drusku muguru tādejādi pačakarēju. Temperatūra nav problēma pie pareiza apģērba. Skrēju arī -18 grādos, bērni pēc tam priecājās par apsarmojušajām uzacīm. Ieviesu pats savu ziemas duatlonu. Agrā rītā noskrien 10-15 km, pēc tam to pašu gabalu uzvaras parkā vēl noslēpo.
NĒĒĒĒ! Vēl nevajag par to ziemu :), mums tā bija veselu pusgadu, un tikai 1-2 mēneši ir normāla vasara..., bet ja jau iesākām, tad Biķernieku trases tuvumā dzīvojušajiem ir variants izmantot diezgan labi tīrītas ielas līdz pat Pļavniekiem,caur Mežciemu, Juglu , pa Brīvības ielu (gar Šmerli) līdz Teikai un atkal pa lielvārdes ielu uz priekšu, tur sniegs tiek tīrīts.( tur sanāk ir aptuveni 16-17km garš aplis)....ja
P.S. Lai gan neko sliktu slēpotājiem nevēlu, tomēr ceru, ka nākamā ziema nebūs tik sniegota kā iepriekšējā.
10:54
25/03/2010
Ģirt,
Droši uz priekšu. Tikai bez pārmērībām. Maratons sākas un beidzas galvā. Es sāku skriet tikai pagājušajā augustā un NRM kā pirmo maratonu mūžā noskrēju 3.24. Tas 40 gados, pēdējos 14 gadus vispār neko fiziski aktīvu regulāri nedarot.
Tikai viens ieteikums - paņem kādu ne pārāk komplicētu treniņu programmu kam sekot un uzmanīgi klausies sevī. Ķermenis zina labāk nekā prāts. Gan par slodzēm, gan par pārtiku, ko nu kurā brīdī vairāk vajag. Ķermenim tikai konkrēti jādod uzdevums - Tu tagad trenējies maratonam, 42 kilometri jānoskrien 3,5 stundās, maratons ir pēc 10 mēnešiem.
konkrētam rezultātam uz pirmo maratonu ir visai grūti koncentrēties, it īpaši, ja vēl nezini, kas tā ir par distanci – vieglāk ir, paņemot kādu no programmām un mērķtiecīgi virzīties uz savu pirmo maratonu, ne pārāk pievēršot uzmanību savam nākotnes rezultātam, bet ja interesē arī rezultāts, tad izvēlies tādu programmu, kur vismaz reizi nedēļā ir tempo/intervālu treniņi … + visam, lai nepārtrenētos, seko līdzi savam pulsam … ja ir kādi jautājumi, lasi forumu, trenējies, uzdod jautājumus un atkal trenējies! Papildus visam, piedalies sacensībās, jo nav nekas labāks, kā saņemt adrenalīna devu pieveicot konkurentus, kluba, biedrus un galvenais, pašam sevi distancē, pie viena komunicējot ar tādiem pašiem kā pats …
Lai izdodas pirmais pusmaratons, maratons, un kas zina, varbūt, kas vēl garāks!:)
14:06
25/03/2010
Pilnīga taisnība, Didzi. Tāpēc jau saku, ka galvenais - ieklausīties sevī. Man, sākot skriešanu, no augusta līdz maijam pārsāpēja visas saites, locītavas, muskuļi, kas vispār var sāpēt. Galvenai bija ieklausīties sevī un atšķirt labās sāpes no sliktajām.
Arī garos gabalus audzēju tīri pēc intuīcijas. Tas varētu būt vēl viens no ieteikumiem. Skrien laiku ne kilometrus. Lēnām likt klāt. Līdz pirmajam maratonam pāris reizes būtu pa stundām 3 jānoskrien. Pēdējo - kādu mēnesi pirms maratona.
16:15
19/05/2009
Girts said:
Vēl fizisko aktivitāšu dažādošanai braucu ar riteni (man tas tikai palīdz, jo uzlabo pēdu koordināciju un nostiprina kājas)
Viss atkarīgs no mērķa, kapēc gribi skriet. Ja gribi skriet priekš triatlona, tad velosipēda izmantošana ir pat ļoti noderīga. Ja gribi skriet un skriešanā uzstādīt kādus mērķus, tad riteņbraukšana var nodarīt arī zināmu skādi, jo maina skriešanas tehniskas nianses. Bet tas vairāk tādā prof līmenī. Mums amatieriem skrien, vai brauc- viss viens, ja nu vienīgi riteņbraukšana var apzagt skriešanu laika ziņā:)
Girts said:
Es arī cenšos ieklausīties sevī, lai gan kā zināms, cilvēks ir pēc dabas slinks cilvēks un tad vienmēr ir jāatcerās "pārvarēt sevī slinkumu" un neskatoties uz laikapstākļiem iet un skriet! Es tāpēc prasīju, vai ir iespējams skriet mīnus grādos, pa sniegu un putenī! Saprotams, ka vētrā noteikti nevar skriet, jo tad tam mazākais - nebūs īsti jēgas (aizvējš, pretvējš)...
iespējams skriet ir, varbūt ir pavisam grūti skriet dziļās kupenās un vai man tas ir nepieciešams, bet pa sniegu skriet var un mīnusos esmu skrējis līdz pat -20C ... zemākos grādos kaut kā negribētos, bet iespējams ir arī tad, tik vien kā nepieciešams siltāks apģērbs un jāuzmanās no apsaldēšanās
16:51
30/09/2009
Girts said:
Ko tieši riteņbraukšana nodara skādi skriešanai, ja tā pavisam konkrēti?
Triatlons tik tā iešāvās prātā kā blakus variants, galvenais mērķis manā sportošanā, protams, ir maratons! Es domāju pilno maratona distanci 42.195km, to lūk es vēlos skriet sacensībās un tai arī gatavoties. Tai pat laikā, es to daru veselībai un vispārējās fiziskās attīstības labā, tāpēc neatteikšos ne no riteņbraukšanas, ne peldēšanas, varbūt pat ziemā no slēpošanas, slidošanas un fitnesa. Kāds tur "pro līmenis", nav cerību un izredžu ierindoties kaut vai pirmajā desmitniekā, tur vairāk mērķis uzlabot pašam savus individuālos panākumos, nevis "pelnīt naudu" ar to! Profesionālais sports man neinteresē, jo tur, kur sākas profesionālais sports, beidzas veselība! :)
Mans un sm72 treneris saka, ka paliekot neaktīva pēda no riteņbraukšanas, savukārt es to neuzskatu par pietiekamu argumentu, lai nebrauktu. Par skrējējiem, kam treniņprogrammā ir arī velo treniņi, viņš saka, ka viņi skrietu vēl atrāk, ja riteņbraukšana nebūtu. Taču Šveicē esot meitene, kam iedzimta ģenētiska slimība- trausli kauli, viņa ir skrējēja, rekordiste kalnu skrējienos, bet, lai lieki netraumētos, lielāko daļu treniņu viņa veic ar riteni, skrien tikai sacensībās un ātruma treniņus. Tā ka arī velo var būt laba treniņu sastāvdaļa, ideāli nostiprina ceļgalus, kas man bija īpaša problēma. Esmu izmēģinājusi arī triatlonu trīs reizes un duatlonu, velo braukšana izdodas ne sliktāk ka skriešana.:) Un, ja šobrīd, kad ir trauma, nevarētu braukt ar velo, tad sēdētu četrās sienās bez jebkādiem treniņiem.
17:14
13/11/2009
Tiem, kas grib gan skriet, gan mīties :) , varētu interesēt Daugavpils duatlons un arī iespējamais Rīgas duatlons.