17:08
29/01/2012
Interesē kā Jūs sekojat līdzi tam, lai nepārtrenētos?
Man ir tāda situācija, ka jūtu ka sirds "Lēkā" kad pieceļos kājās (dauzās spēcīgāk nekā parasti), tāpēc šodien nolēmu neskriet.
Tagad, palasot informāciju internetā, atradu dažādus ietekumis, kuros tiek teikts, lai mēra pulsu katru rītu un ja tas ir augstāks nekā parasti, tad tas ir pirmais pārtrenēšanās simptoms.
Paldies :)
17:52
15/03/2011
Uzmetu acis tavam veikumam - ar tādu pulsu visu laiku gāžot nav brīnums, ka sirds izdomā palēkāt :)
Uz 170 bpm skrienot skaitās viegls skrējiens? Kaut gan .... esi skrējis ~5min/km gan ar pulsu 145, gan 170 ... no kurienes tāda milzīga atšķirība? Treniņi jāplāno tā, lai lielais vairums būtu zemas intensitātes treniņi
18:11
29/01/2012
18:27
15/03/2011
Hmm, kaut kādu laiku atpakaļ niekojos ar Stress Check by Azumio un kaut kādu laiku atpakaļ arī te biju ieminējies par to, ka to varētu izmantot lai noskaidrotu, vai esi pārtrenējies vai nē. Tas bija pieņēmums, ņemts no zila gaisa, dibensajūtas, pāris mērījumiem pēc smagākiem treniņiem.
Intereses pēc šovakar uzgooglēju kā noskaidrot, vai esi pārtrenējies vai nē un atradu šādu te maksas appu - iathlete. Viņa ir maksas programma un izmanto HRV (Heart rate variability) lai noteiktu, vai esi pārtrenējies vai nē. Pulsu viņa kontrolē ar speciālu pulsa jostu.
Uzreiz atcerējos par Azumio stresa čekotāju un apskatoties tā aprakstu ieraudzīju, ka arī tas izmanto savu HRV algoritmu, lai noteiktu, vai ir stress vai nē. Atšķirībā no iathlete, tas pulsa noteikšanai izmanto telefona foto objektīvu. Sanāk, ka to tiešām var izmantot lai gana ticami noteiktu vai esi pārtrenējies vai nē.
18:35
29/01/2012
18:38
15/03/2011
13:57
25/08/2009
Lai veiktu savu paškontroli un uzzinātu trenētības līmeni( tas parādīs arī pārtrenēšanās pazīmes) visvienkāršākais ir veikt saīsināto step-testu. bet vēl vienkāršāk ir veikt treniņos noteiktu atkārtojuma darbu( piemēram veikt kilometru plānotā pusmaratona tempā vismaz trīs reizes ar pauzi 5 minūtes). Un izanalizēt rādītājus- ar kādu pulsu tiek sasniegts nepieciešamais ātrums( pie labas trenētības otrā un trešā reize skrienas vieglāk) un kā atjaunojas pulss pa minūtēm pauzes laikā.
15:39
25/08/2009
Princips vienkāršs Kāpšana uz 40cm augsta ķeblīša 4minūtes un pēc tam ik pēc minūtes mērot pulsu. Šodien man nav pa rokai formula, bet es rīt pacentīšos uzrakstīt kā to aprēkina. Pilnais tests sastāv no Spiediena atjaunošanas mērījumiem, bet savai paškontrolei pilnībā der saīsinātais variants ar pulsa mērījumu.
13:40
25/08/2009
es maajaas uzreiz neatradu savus konspektus par step-testu, bet atverot google un rakstot vaardu dtep-test paveras varianti un tur ir viens zem adreses spark people un tur anglju valodaa ir preciizi uzrakstiits tas ko es iisumaa piedaavaaju. tas aiznjem laiku mazaak par 10 minuuteem un ir viegli izpildaams maajas apstaakljos. ja to veic regulaari tad tas dod labu ieskatu savas fiziskaas formas staavoklii9 piedevaam tur ir gradaacija pa vecumiem un dzimumiem). iesaku pameegjinaat. es pats vairaak pieturos pie kontrolskreejieniem, bet man tas ir vajadziigs lai zinaatu kaadu taktiku pielietot sacensiibaas