Pamazām sāku skriet garākus gabalus, sanāk pat pusotru stundu no vietas jau skriet un rodas jautājums par padzeršanos.. nest ūdens pudeli rokā liekas šausmīgi neērti, tā ka skrienu vienu lielu apli nevis vairākus mazus, nav iespēja arī dzeramo kādā krumā iemest.. kā risiniet šo jautājumu? Un lielākiem gabaliem arī ar enerģijas batoniņiem.. tas viss kaut kā, kaut kur jānes sev līdz.. Paldies
Man neliekas TIK šausmīgi neērti rokā nest. Gan jau vajag atrast pareizā izmēra un formas pudelīti. Vēl man ir jostas somiņa - kādreiz ir gadījies tajā iestūķēt apelsīna daivas, ko pa ceļam uzkost atspirdzinājumam (labs variants, ja nav nežēlīgi gara distance, kurā bez ūdens neiztikt). Nupat nopirku arī speciālo jostu ar pudelītēm. Sākumā likās briesmīgi neērta, bet tad paeksperimentēju un sapratu, kā tieši man ir visnormālāk viņu aplikt, lai pārāk netraucē.
16:35
15/03/2011
Ir divi varianti - vai nu josta ar pudeli vai vairākām vai arī soma ar dzeršanas sistēmu. Attiecīgi arī mainās tilpumi, jostām būs ap puslitru - litru ja divas pudeles, somām 1,5l līdz 3l. Vienīgais sliktums šādā vēsā laikā ir ka dzeramais atdziest un aukstu dzerot kakls var sākt protestēt. Enerģijas batoniņi? Nu nez, līdz kādām 4h var mierīgi ar dzeramo iztikt.
Kakls ir mana vājā vieta, tāpēc arī dzeršanai vēsā laikā pievēršu īpašu uzmanību. Pirmkārt ziemas laikā distancēs līdz 10-12k vai pat vairāk dzeramo parasti neņemu vispār. Bet ja ieplānots garāks izskrējiens - paķeru pāris tās pašas jostas pudelītes, kas ir mazas un ērtas. Dzērienu uztaisu ar siltu ūdeni un lieku nevis ārējā kabatā, kur tās ātri dziest, bet kur maksimāli tuvu ķermenim, lai ilgāk saglabā siltumu. Var iebāzt piedurknē, vai ierullēt krekla apkašā un aizbāzt aiz jostas - izdomāt var daudz ko :)
17:16
25/08/2013
Savā pirmajā pusmaratonā nebija nemaz tik grūti panest dzeramā pudelīti rokā.
Otrajā pusmaratonā jau biju sagādājis jostu ar 0.5l pudeli
Vidējos un garākos treniņos (virs 40 min) normālos laika apstākļos svaigā gaisā - dzeramā pudelīti/-es iemetu mugursomā
Kad bija garais treniņš (virs 1.5h) aukstā laikā (ap Ziemassvētkiem) - mugursomā iemetu termosu ar siltu tēju :D Kas var būt labaks par zāļu tēju ar medu :)
Šogad esmu nobriedis iegādāt dzeršanas somu - normāliem un siltiem laika apstākļiem
22:34
15/03/2011
00:23
29/04/2009
Kādas šaizes var rasties no regulāriem dehidratācijas/hidratācijas cikliem? Esmu sevi ielaidis, ka regulāri dehidratējos, pēc kā uzņemu lielu ūdens daudzumu. Praktiski katru dienu, izņemot brīvdienas. Un skrienot arī nejūtu, ka organisms prasītu ūdeni, to sajūtu tikai mājās, arī ja skriets 20+ distances. Vai var būt kādas nelabvēlīgas sekas nierēm u.t.t.?
09:08
15/03/2011
09:19
21/11/2012
Iesākumam var izlasīt šito: http://www.lehigh.edu/~dmd1/kidney.html
Man ir mugursoma ar plaušu, nesen pasūtīju vēl pārīti gadījumam, kad pirmā izbeigsies. Garākos gabalos un tad, kad bija lielie mīnusi, ņēmu mugusomā minerālūdens pudeli. Ar minerālūdeni vai parasto no krāna. Ir piedzīvota arī jau pieminētā speciālās dzerampudeles aizsalšana. Skrūvējamo, ja nu tomēr aizsalst, var atskrūvēt, bet nav salusi. Varbūt tāpēc, ka siltums no muguras, varbūt tāpēc, ka Vytautas zemāka sasalšanas temperatūra.
10:46
15/03/2011
Māris T, tajā linkā jau rakstīts, ka cilvēks lietojis pretsāpju ripas un iedzīvojies nieru mazspējā skrienot ultra garo gabalu
Var jau nosvērties pirms un pēc skriešanas, apskatīties, cik daudz tiek izsvīsts skrējiena laikā. Ja ļoti jāsvīst, tad varbūt vērts apdomāt ģērbties plānāk?
14:03
21/11/2012
papucis said
Māris T, tajā linkā jau rakstīts, ka cilvēks lietojis pretsāpju ripas un iedzīvojies nieru mazspējā skrienot ultra garo gabalu
Var jau nosvērties pirms un pēc skriešanas, apskatīties, cik daudz tiek izsvīsts skrējiena laikā. Ja ļoti jāsvīst, tad varbūt vērts apdomāt ģērbties plānāk?
Tur viss kopā. Ūdens trūkums, sāļu līdzsvara izjaukšana, milzums mikrotraumu, tabletes, kā rezultātā tik nierēm daudz darāmā, ka šamās beigās pasaka "pietiek".