18:32
15/03/2011
18:36
15/03/2011
vagabundo, man tieši tāda pati problēma ar saprašanu, jo testos vienu teica, gudra literatūra ko citu un procentos, bildītēs vēl kas pēc skata līdzīgs bet nedaudz savādāks ... ej nu saproti, tādēļ arī tik aktīvi diskutēju, lai tiktu skaidrībā un priecājos, ka arī citi iesaistās :)
18:45
21/10/2011
papucis rakstīja:
Rainer, liec vidējo pulsu, ātrums taču arī ir vidējais nevis tas, kurš bijis sākumā, beigās vai pa vidu ;) Iesildīšanos un atsildīšanos var izcelt atsevišķi laukā, ja skrien ātros skrējienus
Tad jau pareizi vien daru...jo skatoties,ka daudziem tas ir krietni augstāks sāku šaubīties vai pareizi pierakstu...
20:07
15/03/2011
Rainer, apskatījos tavus skrējienus - normāls pensionāra pulss ;) un vienkārši apskaužams progress sezonas laikā pie tam vēl ar salīdzinoši minimālu ieguldīto darbu - ko pirms tam darīji? Nav brīnums, ka zems pulss, slodze ta nekāda - skrien ātrāk, tad arī būs augstāks pulss :)
"Sporta zonas" nedalās precīzi no un līdz AE un AT rādījumiem. Viss, kas tiek darīts tīri aerobajā zonā (līdz aerobajam slieksnim) principā ir ĻOTI VIEGLA sportošana. Ļoti vieglā režīmā iesildās, bet pats treniņš notiek augstākā intensitātē un ar augstāku pulsu. Sporta literatūrā atrodams apmēram šāds dalījums:
Very Very Hard = From your Maximum down to Halfway between your maximum and your anaerobic threshold
Very Hard = Halfway between your maximum and your anaerobic threshold to your anaerobic threshold
Hard = Upper 1/3 of zone between anaerobic threshold and aerobic threshold
Moderate = middle 1/3 of zone between anaerobic threshold and aerobic threshold
Easy = lower 1/3 of zone between anaerobic threshold and aerobic threshold
Very Easy = below aerobic threshold
Arī sportlab man ieteica "bāzi" skriet moderate režīmā, kas ir starp aerobo un anaerobo slieksni apmēram pa vidu, iesidlīties zem AE sliekšņa.
Iesaku grāmatu Daniel's running formula (Jack Daniels), kurā autors ļoti labi paskaidro, ko dod skriešana katrā no šiem līmeņiem un arī piedāvā gatavus plānus,kā sabalansēt visu to, lai sasniegtu labākos rezultātus dažādās distancēs - no vidējām distancēm līdz pat maratonam. Amazon lapā grāmata maksā zem 15USD.
20:40
21/10/2011
papucis rakstīja:
Rainer, apskatījos tavus skrējienus – normāls pensionāra pulss ;) un vienkārši apskaužams progress sezonas laikā pie tam vēl ar salīdzinoši minimālu ieguldīto darbu – ko pirms tam darīji? Nav brīnums, ka zems pulss, slodze ta nekāda – skrien ātrāk, tad arī būs augstāks pulss :)
Kustējies jau esmu vienmēr(pārsvarā pa mežu),bet skriet regulāri sāku pēc Liepājas…Gan jau ar laiku mēģināšu ātrāk arī treniņos,bet patreiz vieglāk sevi piespiest sacensībās. Pie kaut kāda noteikta tempa arī neesmu piešāvies..Tad nu izvēlos kādu zināmu censoni ar zināmu potenciālu un turu līdz(līdz šim).Ja labi skriesies tad jau atnāks arī savs ritms-ļoti jau gribētu palīst zem 1:30 un ar tādu domu darbojos,varbūt ka sanāk…
21:10
03/03/2010
Nu jūs gan esat teorētiķi :)
Sandijs jau pareizi ir uzrakstījis, bet nav ko piesieties terminiem. Ar aerobo zonu katrs treneris vai grāmatas autors saprot kaut ko citu. Un vai tiešām tas ir tik būtiski?
Skaidrs, ka skriet tuvu pie anaerobā sliekšņa bāzes treniņus ir neprātīgi un aerobā zona katram būs kaut kas individuāls!
00:42
15/03/2011
ssandijss rakstīja:
Sandijs jau pareizi ir uzrakstījis, bet nav ko piesieties terminiem. Ar aerobo zonu katrs treneris vai grāmatas autors saprot kaut ko citu. Un vai tiešām tas ir tik būtiski?
Nu irjau gan būtiski, jo ne visur, kur termins `aerobā zona` ir min'ts, tas ir arī izskaidrots, tā kā ej nu sazin, ko konkrētais autors ar to domājis. Es nesen lasīju vienu grāmatu par treniņu metodiku, kur tieši šis termins tika intensīvi lietots, bet ne reizi netika paskaidrots, tāpēc arī tagad interesējos.. Bet, ja jau katrs ar to saprot ko citu, tad laikam nav cerību man saprast, kas bija domāts tajā grāmatā.. Autoram arī e-pastu nevarēšu aizrakstīt, jo viņš jau teju 7 gadus kā aizsaulē..
22:01
23/10/2009
vagabundo rakstīja:
Cik skrējēju, tik viedokļu, laikam jāiet meklēt kaut kādu gudru literatūru, citādi sāku šaubīties par to vai es vispār pareizi esmu sapratis visas šitās pulsa lietas...
Hehe, jā, man tas pats. Pēc testa man viss bija skaids, bet tagad pēc visiem n-tajiem viedokļiem viss sāk jukt un brukt. :D
Bet tomēr... ja aerobā zona beidzas ar aerobo slieksmi, tad man ar šausmām jāsecina, ka es vnk fiziski neesmu spējīga skriet aerobajā zonā... Negribas ticēt, ka tas tā tiešām ir. :(
22:04
22/04/2009
08:54
24/04/2009
Signis rakstīja:
Klau, varbūt vienkārši jāskrien. Lai zonas un sliekšņi ir teorētiķiem.
Viedi vārdi! Es sen nebiju ar tādu baudu skrējis kā dažās pēdējās nedēļās, Siguldas pusmaratonu ieskaitot, pēc tam, kad mūža miegā aizmiga mans trīsgadīgais Garmin's. Es skrēju bez jebkādām rūpēm par "zonām", "ātrumiem", "pulsiem" un tamlīdzīgām lietām, pilnībā izbaudot skriešanu. Iespējams, ka tā pat rīkošos arī parīt Frankfurtes maratonā.:)
10:05
15/03/2011
11:33
19/05/2009
Signis rakstīja:
Klau, varbūt vienkārši jāskrien. Lai zonas un sliekšņi ir teorētiķiem.
Man diemžēl ir pretēji. Esmu ciparatkarīgais. Kopš sāku skriet ar Garminu, bez viņa skriet man sajūta kā skriet ar aizsietām acīm. Kad savu Garminu lietus laikā atstāju mašīnas jumta (nejauši, nevis kā Papucis izteicās) sākās manas nedienas. Skrējiena laikā mežonīgs stress. Lai uzzinātu savu ātrumu, noskrieto distanci biju spiests skriet pa zināmo Uzvaras parka aplīti (tur es zinu 300,500,1100,1300 metru atzīmes) un galvā rēķināt savu tekošo, vidējo ātrumu. Pirms katriem mačiem izmisīgi meklēt no kā varētu aizņemties Garminu. Paldies kolēģiem - minikin, OreMan, Laumiic, sm72, kas neateica un aizdeva savus Garminus. Bet tagad esmu ticis pie jauna (nu gandrīz) Garmin 310, mana sapņu modeļa. Tiesa, tagad problēma pa kādu naudu paskriet siltumā Ēģiptē, bet tas jau ir cits stāsts.
tad kad veterāns ir atkodis savu pulsu, tad jau pulsa problēmas jau draud maz ... tad paliek vien lielā grāmatvedība - cik esi noskrējis, kur esi skrējis un kāpēc esi skrējis :) savādāk jau jauniešiem pulsa treniņš ir baigi svarīga lieta - tik manā uztverē ir pāris zonas, pie kurām ir jāpieturās - ae/an zonas ... kaut kas pa vidu - manā uztverē ir nekas pārāk nopietns ...
Pats esmu nolēmis beidzot iziet testēšanu, lai tiktu skaidrībā, kur tās zonas man atrodas ... un mazliet paklausīties - ko tad tie speci par manu trenētību saka :)
12:18
15/03/2011
Garmins toč atkarība ir :D gribas zināt taču kur, cik daudz, utt .. bez tam, pēc magnēta vienmēr gribas uzlikt noskrieto uz kartes, izanalizēt kļūdas ... un sacensībās skrienot izmēģināt gribas jaunu taktiku vai pārbaudīt kādu no iepriekšējām un tad mēģināt saprast kura bija labāka, pulsa un ātruma dati tam ļoti labi palīdz un noder
23:44
28/10/2011
Man maksimālais pulss ir 185.
Kaut kur izlasīju, ka iesācējiem jāturas 2. zonā (111-130) un 3. zonā (130-148). Bet, ja rēķina pēc formulas, kur ņem vērā miera stāvokļa pulsu, tad 2. zona ir 135-148 un 3. zona ir 148-160.
Tas ir pēc teorijas, bet dzīvē sanāca tā, ka tikko dabūju nedēļas vidējo pulsu zem 148, tā svars sāka krist ar ātrumu 1 kg/nedēļā. Stundu un ilgāk jūtos labi arī ar pulsu 148-160, virs 160 sāk palikt grūti. Vienīgais veids kā varu dabūt vidējo pulsu zem 135 ir ņemt līdzi sievasmāti-nūjotāju kā atsvaru, bet tad pēdējos 200 metrus ir jāskrien sprints, jo citādi nav kur likt neiztērēto enerģiju.
Ko man tagad darīt, kā tālāk dzīvot?
Kurai formulai lai tic?