20:04
03/03/2010
20:57
24/04/2009
Pirmos pāris pusmaratonus sacensībās noskrēju ne tikai bez pulsometra, bet pat bez pulksteņa. Pirms tam gadus trīs tā arī skraidīju savam priekam. Biju tikai šad un tad paņēmis līdzi soļu skaitītāju, lai kaut aptuveni noteiktu attālumu.
Kaut kādi mērinstrumenti kļūst nepieciešami līdz ar konkrētu sportisku mērķu izvirzīšanu. Līdz tam, pat sacensībās, nekādas liekas uzpariktes nav nepieciešamas.
21:08
15/03/2011
mērinstrumenti ļoti noder lai objektīvi spētu piekoriģēt tempu atbilstoši savām spējām, jo bars var pavilkt ātrāk nekā spēj paskriet, vai arī priekšā skrienošie var sabremzēt un pēc izjūtām jau grūti pateikt, vai ir 15 sekundes ātrāks temps uz kilometru vai lēnāks ... it sevišķi startā jūties svaigs, visi bizo, es ar un tad pēc kilometra jau atjēdzies pārdedzis un nezini vai spēsi līdz galam noskriet vai nē :D
22:29
29/03/2011
papucis rakstīja:
it sevišķi startā jūties svaigs, visi bizo, es ar un tad pēc kilometra jau atjēdzies pārdedzis un nezini vai spēsi līdz galam noskriet vai nē :D
Ir gadījies arī otrādāk. Skaists vakars, pludmale, pēc plāna noskriešanas aizskrēju uz otru pusi, tik labi skrienas tāds kaifs, varētu skriet bezgalīgi, lieku tik klāt un klāt un negribas nemaz beigt skriet. Vienbrīd tik sāka rokas tirpt un tirpst arvien vairāk, čuju ka kaut kas nav labi un metu mieru. Un tad tik sākās... Es vispār nesaprotu, kā es līdz mājām aizsteberēju, zeme griežas, gībiens nāk. Visu vakaru sirds nenormāli dauzījās, paniska sajūta, aizmigt nevarēju. Un visu nākamo dienu nogulēju.
23:15
15/03/2011
09:27
29/04/2009
baskaajis rakstīja:
Ja pērk pulsametru, tad uzreiz arī der ieplānot arī sporta
laboratorijas apmeklējumu, jo ne visiem tās rekomendētās pulsa zonas
atbilstīstenībai.
+- pāris procenti jau iesācējiem neko netraucēs. :) Labāk labu pulsometru, nekā lētu pulsometru + sporta laboratoriju. Kāda uz to sporta laboratoriju ir rinda? Jo, cik saprotu, valstī tāda ir vienīgā, tā ka vajadzētu būt deficītam.
11:18
24/04/2009
Kaspars rakstīja:
baskaajis rakstīja:
Ja pērk pulsametru, tad uzreiz arī der ieplānot arī sporta
laboratorijas apmeklējumu, jo ne visiem tās rekomendētās pulsa zonas
atbilstīstenībai.+- pāris procenti jau iesācējiem neko netraucēs. :) Labāk labu pulsometru, nekā lētu pulsometru + sporta laboratoriju. Kāda uz to sporta laboratoriju ir rinda? Jo, cik saprotu, valstī tāda ir vienīgā, tā ka vajadzētu būt deficītam.
Kaspar - iesākumam tomēr pieteiks ar lētu un vienkāršu pulsometru. Atkarībā no tā cik daudz/nopietni skries/trenēsies. Tad arī sapratīs ko vēl grib no tā pulsometra izspiest. Iesākumā pilnīgi pietiek, lai rāda pulsa zonu un laiku.\
p.s. Vietas, kur veic slodzes testus LV arī ir vairākas... Un gan jau visās nav rindas.
12:23
29/04/2009
Nu tad lētu un labu. Kas kuram lēts, protams. Biju domājis, ka nevajaga ietaupīt tikai dēļ sporta laboratorijas, jo ar to pulsometra siksniņu ap krūtīm tomēr būs arī jāvar paskriet. :) Un ir vēl tāda lieta, ka lētā gala pulsometri var arī nerādīt pareizi laika gaitā, man bija saskaršanās ar vienu tādu.
16:03
15/03/2011
06:31
24/04/2009
Visticamāk, ka km trūkums kmbinēts ar atpūtu, es pēc pagājušā gada un ziemas slinkošanas arī nevaru tā īsti dabūt vieglumu kājās, tagad tik tiko sāk uzlaboties pēc 600km, bet vēl kāds 500km būš vajadzīgs, jums jau varbūt vajag tos km krietni mazāk, jo laikam esat arī jaunāks. Bet nu jāskrien un virs 10 km arī.
08:17
29/03/2011
Es ar tām savām smagajām kājām joprojām... :(
Vispār skriet sāku ar aprīli (iesācējs), sākumā ar kājām viss bija OK, vairāk cīnījos ar aizelšanos utt. Un tad uz Lieldienām, kad jau izturībā bija parādījies kaut kāds progress, sākās tās smagās kājas. Turklāt vēl joprojām turpinās. Baidos drīz pazaudēt visu prieku par skriešanu, jo grūti skriet un nevaru daudz noskriet tieši to kāju dēļ. Sāpēt nekur nekas nesāp, bet nu tāda sajūta, ka knapi viņas velku.
Kas interesanti - lēnajam skrējienam pa vidu uzskrienot īsu sprintu, pēc tam kājas uzreiz paliek daudz vieglākas vismaz uz kādu laiku, bet imho tas vienalga nav normāli. Kas tas varētu būt? Nepareiza tehnika? Pašā sākumā aprīlī, tikko sāku skriet, nekā tāda nebija...
10:34
24/03/2011
Smagas kājas, tas ir normāli. Parasti to skaidro ne tikai ar nogurumu, bet arī ar pārvērtībām muskuļos treniņu laikā. Te noteikti ir lielāki eksperti par mani, es varu tikai mēģināt atcerēties kādreiz kaut kur lasīto. Muskuļos tiekot uzkrātas gan barības vielas, gan ūdens, un tas radot smagu kāju sajūtu, sevišķi pēc 2-3 dienām bez treniņa. Turpretim īsa sprinta laikā notiek dažādas brīnišķīgas lietas, cita starpā, izdalās dabiskais testosterons, kas gan stimulē, gan palīdz atjaunoties. Daži pat iesaka skriet 5*50m sprintu pilnā ātrumā tūlīt pēc treniņa. To es vēl neesmu mēģinājis ;)
Skatoties uz Tavu treniņa grafiku, gribas ieteikt mēģināt izskriet vismaz kādas 3 reizes nedēļā. Tikai ar regulāriem treniņiem var pieradināt muskuļus un locītavas pie slodzes. Klasiski katru ceturto nedēļu velta atslodzei. Atslodzes nedēļā skrējienu skaits tiek saglabāts, bet distanci samazina pa kādiem 30% un izvairās no tempa. Ja kājās ilgāku laiku jūt smagumu, arī var mēģināt uz kādu laiku samazināt slodzi (bet turpināt skriet). Tas palīdz vienmēr. Vēl var pievērst uzmanību trases segumam. Pludmales smiltis ir daudz viltīgāks un bīstamāks segums par asfaltu :)
Svarīgākais ir no skrējiena gūt baudījumu. Tas nozīmē - pie joda ar visiem plāniem un uzdevumiem, vienkārši izskriet lēnā tempā un baudīt notiekošo.
11:03
24/03/2011
Skraidot cilvēks par sevi uzzina daudz jauna un pārsteidzoša un savā veidā saprot dažādus organisma ciklus, pat ja nespēj tos izskaidrot. Smaguma sajūtai var būt dažādi iemesli, un nezinošam cilvēkam no malas nav nekādu iespēju ielīst kādā citā. Var būt iedomājams šads scenārijs.
1. fāze: Tu skrien 4 dienas pēc kārtas. Sakrājas nogurums un kājas kļūst smagas.
2. fāze: Tu ieturi pauzi, Tavi muskuļi atjaunojas un sāk uzkrāt rezerves. Kājas kļūst smagas.
3. fāze: Tu turpini skriet ar lielām pauzēm, zaudē formu, iestājas karstums, Tu orientējies pēc tās pašas distances un ātruma, kādu skrēji pavasara vēsumā un Tavas kājas kļūst smagas.
Kas palīdz pret smagām kājām?
1) pēc gara treniņa – nākamajā dienā, spītējot nogurumam, smaguma sajūtai, pat sāpēm, izskriet ļoti lēnu un ļoti īsu gabaliņu.
2) pēc grūta treniņu posma – vienkārši nedēļu skriet lēnām, līdz atgriežas svaiguma sajūta. To jūt uzreiz!
3) skrējiena laikā - uzsprinto! :)
11:15
29/03/2011
Ā, vēl viens mometns - sākot fiziskās formas uzlabošanu, esmu iesākusi arī spēka treniņus "sieviešu" versijā - bez svariem, tikai ar ķermeņa svaru - tai skaitā priekš kājām pietupieni, izklupieni, lecieni utt., bet vienalga tomēr tā ir slodze muskuļiem.
Vai var būt, ka spēka treniņi ar skriešanu vispār nav savienojami?