papucis said:
Uldzha, pulsometrs ar GPS tempa regulēšanu tikai daļēji atrisina, jo iesākumā pavisam noteikti temps nebūs vienmērīgs arī ar tehnikas palīdzību to kontrolējot .. skrienot kopā ar kādu pieredzējušāku +/- savā tempā temps būs daudz vienmērīgāks, kopā jautrāk, ātrāk laiks paiet, utt
te jau nav nepieciešams ar GPS, vajadzīgs vienkāršs pulsometrs, lai var redzēt, kādā esi stāvoklī ;) Kopīgi paskriet tas ir labi, bet ja nav ar ko paskriet kopā, tad var izmantot arī pulsometru ...
p.s. papucis, pievienojies mūsu klubiņam! ;)
11:29
17/03/2010
Sveiki!
Es motivāciju skriet smeļos katrā jaunajā iegādātajā skriešanai paredzētajā foršajā lietiņā :). Jāsaka, ka sāku skriet 1,5 gadus atpakaļ, pamudināja kolēģi, kuri man tādi ļoti sportiski gadījušies. Viens no viņiem iedeva vecu Polar pulsometru izprovēt, tā aizrāva, ka skrienu vēl joprojām. Pirmajā reizē ar to pulsometru man pulss uzskrēja līdz 211!!! Pēc tam sāku interesēties un sapratu, ka esmu skrējis krietni ne savā tempā :).
Tagad esmu sapircis gan pulsometru, gan apavus (3 pāri dažādiem laikapstākļiem un segumiem), apģērbu. Tādēļ skriešanu nu jau nepametīšu tīri aiz skopuma - kā nekā ap 700 ls ieguldīts.
Man ļoti palīdz individuāli izstrādātais plāns uz Nordea, pie tā arī pieturos, kā arī mērķis uz sezonu - ar katru pusmaratonu uzlabot savu laiku.
12:03
14/10/2010
Paldies par konsultēšanu!
Iegādāts jau arī tiek parasts pulsometrs, bez GPS. Maršrutā, pa kuru skrienu, esmu noskaidrojis, pie kura staba ir 1 km, pie kura mājas stūra ir 2 km, u.t.t.
Nav problēmu skriet vienam, jo citādi skrējis neesmu un kopīga treniņa priekšrocības nemaz nezinu.
Piekrītu Caporegime teiktajam par skopumu - arī motivācija, un ļoti reāla un praktiska.
12:35
15/03/2011
sm72 said:
Pievienojos tiem, kas skrien aiz skopuma, jo skriešana priekš manis ir vienīgais mani tik ļoti neapgrūtinošais svara mešanas veids priekš ikgadējām derībām:)
eeemmm .... galvenais, ka uz tā rēķina var aizbraukt uz kādu saulainu treniņnometni ziemas laikā :D
20:08
15/03/2011
Ulzdha, šķiet, ka var apsveikt tevi ar pulsometra iegādi? :) Kā ir skriet lēnāk? Redzot pēdējā skrējiena pulsu un iepriekšējo skrējienu tempus izskatās, ka tiešām biji skrējis ātrāk nekā tas būtu vēlams. Turpini līdzīgā tempā un jau pēc pāris mēnešiem vajadzētu būt krietni labākiem rezultātiem :)
00:38
29/03/2011
Sveiki, es labprāt palūgtu kādus ieteikumus treniņu plānam.
Esmu iesācēja, šobrīd skrienu lēni. Tā kā skrienu pamatā priekš svara nomešanas, tad noteikti daudz skriešu lēnos skrējienus, bet gribētos arī izmantot iespēju savas spējas uzlabot.
Skriet gribētu 3-4 reizes nedēļā, jo pārējās dienas ir ieplānoti citi sportojamie pasākumi. Pagaidām doma ir 3 nedēļas skriet "normu", 4.-tajā skriet ~50% no normas un ik pēc 3-4 lēnajiem treniņiem paņemt kādu īsāku distanci areobo. Vai varbūt labāk skriet intervālus?
Man ir iespējas skriet gan pa asfaltu, gan pludmales smiltīm, pagaidām lielākoties skrienu pa smiltīm, bet droši vien ir jēga reizēm paskriet arī asfaltu – uz tā jūtami labāk skrienas pie tā paša pulsa.
Pulsa zonas pagaidām nosaku uz sajūtu, pēc elpošanas. Domāju, ka galīgi šķērsām nevajadzētu būt.
01:04
24/04/2009
Iesācējiem neieteiktu sākt ar kaut kādiem nebūt ūberīgiem treniņu plāniem. Vienkārši skrien. Paskrien prātīgi iesākumā pusgadu, gadu. Nevajag ne pulksteni, ne pulsometru. Skrien ar prieku. Gan pa asfaltu, gan pa pludmali vai mežu, vienalga kur. Vajag pieradināt ķermeni pie slodzēm. Ja interese par skriešanu pēc tam nepazudīs, varēsi sākt trenēties nopietnāk un piedalīties pamazām sacensībās. Tas tā, mans viedoklis, nekas vairāk.
11:30
15/03/2011
Pulsometrs noder gan, lai izvairītos no pārāk ātras skriešanas, pulksteni un noskrietā daudzumu arī ir vēlams zināt, lai varētu pakāpeniski audzēt slodzi ... un sporta pulkstenis ar GPS un pulsometru ir ļoti interesanta spēļmantiņa pieaugušajiem ar ko paspēlēties brīvajā laikā :) kaut gan lai tāpatām dikti lēnām paskraidītu pa pusstundai 3x nedēļā tiešām laikam neko nevajag
12:56
29/03/2011
Par prieku es varu tikai piekrist, tomēr apziņa, ka pieliktās pūles iet lietderīgā virzienā, manuprāt, ir būtiska daļa no prieka vispār kaut ko darīt. Un ja man ir izvēle skriet ar prieku parezi vai skriet ar prieku nepareizi, tad es noteikti izvēlētos pirmo.
Pirms diviem gadiem vasarā jau mēģināju sākt skriet, bet tagad saprotu, ka toreiz mežonīgi pārforsēju. Kādus 7 skrējienus ar palielām pauzēm noskrēju, bet tad to katorgu atmetu.
Tagad cenšos sākt atkal un darīt pavisam savādāk un lēni lēnītiņām, bet nedauz rodas šaubas, vai neiekritīšu atkal otrā galējībā.
17:12
29/04/2009
Skriet gribētu 3-4 reizes nedēļā, jo pārējās dienas ir ieplānoti citi
sportojamie pasākumi. Pagaidām doma ir 3 nedēļas skriet "normu", 4.-tajā
skriet ~50% no normas un ik pēc 3-4 lēnajiem treniņiem paņemt kādu
īsāku distanci areobo. Vai varbūt labāk skriet intervālus?
aerobā skriešana jau tieši būs kaut kas pretējs - garajos treniņos. Noteikti domāji anaerobo ;)
Bet kamēr progress ir jūtams, vari arī skriet visu laiku tikai lēnos treniņus. Kad svars būs nost, tad vari domāt arī vairāk par anaerobajiem treniņiem. Ja jau ir liekais svars, tad tāpat grūti būs paskriet ātri, drīzāk traumas dabūsi, nekā progresēsi. :(*
18:27
03/03/2010
Elli!
Ja es sāktu visu no jauna, tad skrietu tikai lēnos aerobos treniņus vismaz pirmo pusgadu un nedomātu par ātrākiem treniņiem.
Arī tagad (skrienu gan tikai 13 mēnesi) domāju skriet tikai lēnos, aerobos treniņus un 1x nedēļā prātīgi tempo treniņu (bet nesasteidzot), jo vairāk domāju par rezultātiem ilgtermiņā nevis šogad.
19:09
29/03/2011
Ai, karoče, pati saputrojos. Priekš svara mešanas vajadzētu skriet pa fitness zonu (kas zem aerobās) pēc šitās bildes http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/Exercise_zones.png , bet kurā zonā es reāli skrienu, to tik es varu minēt. Un vispār vai tik zemā pulsā kāds maz skrien.
Laikam jākrāj pulsometram…
20:03
11/06/2010
Vispār jau svara samazināšanās notiek ne tikai pateicoties tauku
izmantošanai skrējiena laikā. Ja treniņš ir intensīvāks, tad pastiprināta
kaloriju dedzināšana notiek arī pēc treniņa. Galvenā lēnas skriešanas
priekšrocība ir tā, ka var skriet daudzāk, tātad kopumā patērēt vairāk
kaloriju.
Skrienot, vadoties pēc sajūtām, ātrumam jābūt tādam, kuru var turēt
ilgi, lai skrējiena beigās nekrītas un ir sajūta ka var paātrināt.