16:12
14/10/2016
Logins said
Ja skriešanā mērķis ir maratoni un ultramaratoni, tad cik garus garos skrējienus plānot, kas ir reizi nedēļā, un ja skrien pēc pulsa, vai ir jēga turpināt skriet ja pie noteikta pulsa sāk samazināties temps. Piem pie 145-150 no 07:00 min/km samazinās līdz 07:30 min/km pēc kādiem 20 km.
Neesmu jau tas gudrākais, taču lasīju pētījumus, ka vislabāk mitohondrijus audzē 2-2,5 h garie skrējieni + redzu, kā gatavojas citi. Ilgāk nav jēgas, neko citu kā vien pārpūli tie tev nedos. Tieši tik es arī cenšos skriet garajos skrējienos pats. Tagad, ziemā veselības un privātu iemeslu dēļ skrēju maz, tagad temps ir krities, bet manā gadījumā tie ir 24-30 km. Es maratonam negatavojos, bet cik paskatos kā skrien citi, t.sk. stiprie noskrienieši, kas gatavojas un maratonus skrien zem 3 stundām, reti kurš arī skrien garajos treniņos ilgāk par 2,5 stundām, nu, varbūt kādas 2,40 h maksimums. Kāpēc pulss pieaug pēc kādiem 20 km, ir daudz faktoru, nedomāju, ka tā ir zīme, ka treniņš jābeidz, īpaši, ja pašsajūta laba. Kā gatavoties ultramaratoniem... Par to, tāpat kā par politiku un reliģiju, labāk nestrīdēties - cik cilvēku, tik viedokļu. :) Daži, kam laba atjaunošanās, skrien garos biežāk nekā reizi nedēļā. Citi labāk divreiz dienā desmitnieku noskries...
Jebkurā gadījumā, nepārmoki savu organismu, ieklausies tajā. Garajās distancēs, kā jau daudzās dzīves jomās, more is not always better. Better is better.
20:32
26/05/2014
tas tiesa, ka vislabāk pie pareizās atbildes nonākt eksperimentu ceļā. katram sava pareizā atbilde. man piemēram pēc 2,5 h arī krītās enerģija un paliek grūti un ilgāk par 3 h tiešām nav jēgas nosist laiku, kad nav dukas, tad nav, labāk pietaupīt spēku, lai arī rītdien var trenēties. bet ar gadiem viss var mainīties, tas atkarīgs no fiziskās sagatavotības.