Virsrakst nav īsti atbilstoš bet nevarēju citādāk izdomāt :) Situācija tād ka īpaši nekādiem lielajiem skrējieniem tagad negatavojos. Vienkārši skrienu, trenējos, lai atgūtu un uzlabotu fizisko, kas zaudēta sakarā ar ši gada darbu. Vairāk akcentu lieku uz svaru zāli un tā, bet skriet arī sanāk diezgan. Jo skrienu uz darbu, no darba un vēlāk jau atkal uz sporta zāli un no sporta zāles. Uz/no darba ir 6km, uz/no zāles ir 3.8km pa šo mēnesi esmu jau savācis vairāk km nekā iepriekšējās vasaras gatavojoties pusmaratoniem. Kā saprotat dienā( ne katru dienu) sanāk līdz pat 20km noskriet. Bet šie 20km nav vienā skrējienā, bet ar pauzēm, tas ir 6km uz darbu,darba diena paiet un 6km mājās, tā pat ar zāli. Vai šāda skriešana arī iet labumā garajām distancēm, vai nē? Vai ir obligāti vajadzīgi tie nepārtrauktie garie?
04:20
21/06/2011
Protams, ka iet labumā, bet līdz zināmai robežai. Ja Tu tagad gribētu noskriet pusmaratonu - noskrietu. Bet tas cik ātri to spētu būtu atkarīgs no dažādiem apstākļiem, piemēram, vai treniņi ir bijuši dažādi (intervāli, atjaunojošie, normālie...), vai arī visi skrieti uz maksimālo, ko tajā brīdī esi spējīgs. Pieņemot, ka nav galīgi nekādu iespēju skriet garākus gabalus, mēģinot aizsniegt kādu konkrētu rezultātu, intervālu darbs būtu jātaisa intensīvāks, nekā gadījumā, ja garie gabali "veikalā ir nopērkami". Bet trakojot palielināsies iespēja iekulties vienās vai otrās veselības likstās un galu galā tāpat nebūs skaidrība, kā organisms jutīsies pusmaratona beigu kilometros ar konkrēto atdevi.
Ar dažādību ir tā ka, skrējieni uz darbu protams ir lēnāki, jo tas ir agrs rīts, un skrienu tīri tā lai justos labi, lai nebūtu pēc tam darbā taka nodzīts suns. Mājās jau iet mazliet ātrāk, bet ar vēl tā, ne jau maximāli. Vot uz sporta zāli tie nepilnie 4km cenšos jau skriet uz rezultātu,atpakaļ tiesa tas galīgi nevar izdoties, jo bija taču sporta zāle arī ar visiem kardio lēkāšanu utt. Un nedēļas beigas arī protams nesanāk nekādi rekorda skrējieni. Tomēr organisms grib atpūsties. Nedēļas sākumā jūtos ideāli un enerģijas pilns, tad vēl nedaudz cenšos pielikt lai sanāk labāk. Nu tā man kkā, skrienu vairāk vai mazāk uz izjūtu,galīgi protams neatlaižot grožus, kad kļūst mazliet grūti, vai liekas, ka enerģijas nav, pēc 5min lēnāka skrējiena enerģija parādās :)
16:23
18/08/2009
es shobriid taapat - lai dabuutu kilometraazhu skrienu uz/no darba. Shobriid juutu progresu(labaak skrienas) un skreejieni naak par labu.
Sajuutas ir taadas pashas kaa tev(no riitiem sliktaak - vakaraa forshaak), tikai es veel papildus 1 vai 2 reizes nedeeljaa no vai uz darbu skrienot izskrienu kaadu skreejienu virs stundas (izmetu liikumu) un veel vienu dienu - briivdienaas censhos izskriet kaut ko garaaku tuvu vai paari 2h.
Shobriid gan jau saaku izjust kopeejo nogurumu un saak liist aaraa shvakaakaas lietas(ciislas,saites,atsevishkjas muskulju shkjiedras kuras juutas samociitas), bet tas ir normaali (man taa jau ir bijis), strauji palielinot kilometraazhu.
In general gan es domaaaju - ja man ljautu izveeleeties es skrietu garaakus un retaakus skreejienus.
Nu skaidrs,tad būs labs pamats pavasarim, kad atsāksies pusītes. Pagaidām ar garajiem gabaliem negribu aizrauties, jo pie šādas slodzes un treniņa režīma sāk degt kopā muskuļi, jaunajai regbija sezonai tas nav vajadzīgs :) Gribēju tik zināt vai tik
šitā skrienot nezaudēšu izturību galīgi uz garākiem gabaliem. Bet nav ko satraukties.
18:05
Domāju ka šādi skrējieni tev ļaus bez stresa noskriet pusmaratonu, bet ne garākas distances, tad tomēr ir vajadzīgi treniņi virs 20km.
Kad sen senos laikos trennējos vieglatlētikā, trenere teica ka izturība uzlabojoties tikai skrienot ilgāk par stundu no vietas. Principā tam var piekrist, vislabāk izturību uzlabot var skrienot lēni, bet ilgi.
Pats to esmu izbaudījis uz savas ādas - nodarbojoties ar dažādiem sportiem (orientēšanās, futbols, florbols) apmēram 3x nedēļā pa 1-2h pusmaratonus skrēju bez problēmām. Pirmajā maratonā biju ļoti labā fiziskā formā, bet ar garākiem treniņiem biju haltūrējis un rezultātā pirmo pusi noskrēju 1:30, otro 2:10. Otrajā reizē paskrēju nedaudz vairāk garo treniņu un bija daudz vieglāk (attiecīgi arī nenolūzu tik traki 1:40 un 1:50). Tā kā lai uztrennētu izturību vajag vienkārši vairākas stundas no vietas skriet (droši vien derēs arī cita vienmērīga slodze piemēram slēpošana, riteņbraukšana, bet vislabāk tomēr paskriet).
07:24
28/10/2011
KeyO said
Garajiem skrējieniem tagad vnk nav laika. Ja nu kādu 6dienu sanāks.
Ikdienas garajos skrējienos var ekonomēt laiku sākuma daļā izskrienot tempo vai intervālus. Izturība aug no skriešanas pēc tam, kad iztērētas glikogēna rezerves. Piemēram, 15 min. iesildīšanās + 5*(2min. intervāls + 2 min. atpūta) + 55 min. lēnais, kopā 1 st. 30 min. - aizvieto parasto 2 st. 30 min. lēno. Pie reizes arī mazliet ātrums uztrenējas.
dot said
KeyO said
Garajiem skrējieniem tagad vnk nav laika. Ja nu kādu 6dienu sanāks.
Ikdienas garajos skrējienos var ekonomēt laiku sākuma daļā izskrienot tempo vai intervālus. Izturība aug no skriešanas pēc tam, kad iztērētas glikogēna rezerves. Piemēram, 15 min. iesildīšanās + 5*(2min. intervāls + 2 min. atpūta) + 55 min. lēnais, kopā 1 st. 30 min. - aizvieto parasto 2 st. 30 min. lēno. Pie reizes arī mazliet ātrums uztrenējas.
Vai arī vienkārši kādu laiku pirms skrējiena neuzņemt ogļhidrātus - tā vēl pāri palikušās glikogēna rezerves iztērēsies krietni ātrāk un garais treniņš nebūs jātaisa tik garš.
Atcerieties tikai par to, ka bez skriešanas man ir diezgan spēka un izturības treniņi svaru zālē :) Un uzņemot mazāk oglhidrātus jau nedēļas vidū nav enerģijas strādāt ar svariem, muskuļi ir noguruši. Zinu jo pēc kuģošanas pirmās 2 nedēļas kad sāku šo režīmu lietoju mazāk ogļhidrātus lai pie slodzes degtu kopā liekais, bet diemžēl ir tā ka spēks zūd. Tagad svars ir tāds kādu vajag un jāveido ir muskuļu masa, pie mazākas ogļhidrātu devas skrienot daudz pastāv risks sadedzināt jau muskuļus. Tapēc man tā jāatrod zelta vidusceļš un jāskatās kāda diena un kāda veida treniņi paredzēti :) Bet paldies par padomiem,kā jau teicu pavasarim noderēs.
22:55
18/08/2009
ja skrieshana neskaitaas treninjsh, bet taada papildnodarbe, tad ar svaru zaali var apvienot leenos garos(1h+), bet nevar iisos aatros.
vaardsakot gribeeju teikt ka daudz labaak justos svaru zaalee, 2-3 reizes nedeeljaa izskrienot mieriigu, nesaraustiitu un relakseejoshu stundas skreejienu.
Pat daudz labaak nekaa ar papildus ogljhidraatu devu.