09:48
31/12/2011
radās sekojošs jautājums, uz ko riteņbraucēju forumā neviens jēdzīgi atbildēt nevarēja...
plānoju nodot asinis un, saistībā ar to, iedomājos - vai asins nodošana uzlabo aerobās spējas ilgākā laika posmā, ja es veicu līdzīgu/identisku treniņu apjomu gadījumam, kad es nenododu asinis? tā kā ne vienu vien reizi esmu biji asins donors, tad zinu, ka aerobās spējas krīt, bet pēc laika atjaunojās, tomēr interesē kāda ir šai procedūrai ietekme ilgākā laika posmā, pēc 2-3 mēnešiem.
Teorētiski, kā man šķiet, efektem ir jābūt pozitīvam, jo treniņi kādu laiku notiks sarkano asinsķermenīšu deficīta apstākļos, kas dos impulsu asinsrades orgāniem šo deficītu īpaši pastiprināti kompensēt, dēļ šīm treniņu slodzēm, kas nozīmēs, ka tad, kad organisms būs pilnībā atjaunojis sarkanos asinsķermenīšus, to skaits būs lielāks nekā tad, ja asinis netiktu nodotas, kas arī nozīmēs augstākas aerobās darba spējas.
Vai šādam apgalvojumam ir patiess vai tomēr aplams un aerobās spējas asins nodošana ilgākā laika posmā neietekmēs?
09:54
22/04/2009
Man viens kolēģis riteņbraucējs arī minēja, ka nevar nodot pa ziemu uztrenētās asinis, citādi viss darbs vējā. Manuprāt trenē procesu, sirdi un muskuļus, nevis asinis. Pie tam, asinis tiek nodotas pilnībā un ne tikai sarkanos asinsķermenīšus.
Pats nekad neatsakos nodot asinis, jo man kā angļu karaļiem pēc tam paliek labāk. Sajūtu līmenī noteikti.
10:19
21/10/2009
10:29
15/03/2011
Kaut kur lasīju, ka asins nodošana neietekmējot aerobo slieksni, bet ietekmē anaerobo slieksni, kurš kļūst zemāks, attiecīgi lēnos treniņus tas neietekmē, bet uz ātruma treniņiem tam ir tieša ietekme. Neatminos gan ka būtu kaut ko lasījis, vai pēc tam ir kāds labvēlīgs, vai nelabvēlīgs efekts.
11:22
16/07/2011
Tiešām, interesanti... diemžēl pagaidām nevaru padalīties ar pieredzi, jo asinis nododu gadus divus, bet skrienu tikai 7 mēnešus, no kuriem kārtīgi regulāri ir vien pēdējie 2 mēneši. Vispār pirms dažām nedēļām, kad nodevu asinis, otrā dienā skrienot bija mazliet lielāks nogurums, bet droši jau to nevar pateikt, vai tas no nodošanas vai kādu citu apstākļu ietekmē. Ilgtermiņā skrienot un nododot ik pēc 3 mēnešiem, tad tikai var kaut sākt analizēt. Bet vispār intereses pēc jāpameklē kādi rakstu par šo tēmu.
12:11
21/10/2009
Atradu...
http://dorunning.blogspot.com/2006/06/donating-blood-affects-perrformance.html
Cik es sapratu, tad sakarā ar to, ka hemoglobīna līmenis līdz ar asins nodošanu pazeminās, tad tuvākajās dienās pēc asins nodošanas anaerobais slieksnis iestājas pie 5-10% zemāka pulsa nekā parasti... Tāpēc sanāk, ka papucis teiktais ir patiesība tādā ziņā, ka ja neskrien uz maksimumu,tad asins nodošanai nav ietekmes...
13:06
21/10/2009
sm72 rakstīja:
Ļaunas mēles melš, ka vislabākais variants ir tās asinis, kuras Jūs nododiet, vajadzētu bagātināt ar skābekli un atgriezt organismā. Tad gan būtu efekts:D No 1985. gada šī procedūra gan iegājusi latentā fāzē:)
Nu un cik ilgi tas skābeklis saglabājas asinīs? Viņš netiek īsā laikā izlietots?... Ja kaut kādu bagātināsānu ar skābekli vareetu veikt skriešanas laikā, tad gan varētu būt efekts :D