Please consider registering
guest
dot said
Mošķi, ja rēķina pēc stundam, tad garajā treniņā vajadzētu skriet tikpat ilgi cik skries sacensībās maratonu vai pusmaratonu. Tas par maratonistu 3-3,5h treniņiem attiecas uz tiem, kas noskrien maratonu 3-3,5h laikā. Ja pusmaratonu skrien divās stundās ar tempu 5:40, tad treniņā skrienot ar minūti lēnāku tempu 6:40 divās stundās noskrien 18 km. Maratonam pie tāda paša tempa tās būs attiecīgi četras stundas un 36 km. Ja maratonu skrien piecās stundas, tad treniņu tempā tie 36 km arī prasīs apmēram piecas stundas.
dot, nu nav tā gluži par tiem laikiem, nav jāskrien tik daudz .... Skrējējs jau tikai grib tikt līdz finišam laika kontrolē, nevis uzstādīt rekordu .... lai noskrietu pus(maratonu), nav jādara to ikdienas treniņā .... tad kad esi ticis vienreiz līdz finišam, tad jau var domāt par labāku rezultātu ....
20:12
28/10/2011
Mošķis said
dot, nu nav tā gluži par tiem laikiem, nav jāskrien tik daudz .... Skrējējs jau tikai grib tikt līdz finišam laika kontrolē, nevis uzstādīt rekordu .... lai noskrietu pus(maratonu), nav jādara to ikdienas treniņā .... tad ka esi ticis vienreiz līdz finišam, tad jau var domāt par labāku rezultātu ....
Pirmkārt, tas nav ikdienas, bet svētdienas garais treniņš.
Otrkārt, paskatamies pusmaratona treniņu plānus: http://www.noskrien.lv/treninu-plans/2-liepajas-pusmaratons/3/ un http://www.noskrien.lv/treninu-plans/2-liepajas-pusmaratons/15/
Kas tur rakstīts 8. nedēļas svētdienā? Vieglajam plānam 17km, pusgrūtajam - 19km.
Treškārt, varu saderēt uz speķa pīrādziņu, ka skrējējs, kurš treniņā nevar pieveikt 18km trijās stundās (temps 10:00), nevarēs pusmaratonā iekļauties trīs stundu kontrollaikā (temps 8:30).
20:37
27/06/2010
dot, bet jaunajam (pus)maratonistam treniņā nav obligāti jāskrien tik daudz (laika ziņā vai km daudzumā) cik viņš skries (pus)maratona laikā! Jau psiholoģiski sākotnēji ir grūti noskriet tik lielu distanci un tur nav nekāda sakara ar treniņplāniem ko piedāvā noskrien.lv ! Protams, ja viņš izpildīs kādu no šiem plāniem, tas dos lielāku efektu. Bet te bija jautājums par kilometrāžu un cik liels ir minimums, lai pateiktu - vai tas skrējējs tiks, vai netiks līdz finišam! No nulles sākot lielu apjomu nav iespējams paņemt uzreiz .... parasti skrējējs tiek ievirzīts pamazītēm, lai nebūtu pārslodzes palielinot kilometrāžu. ir tādi indivīdi, kas sākuši kustēties (ātri soļot / skriet) tikai pēdējos gados, vai arī fizioloģiski ātri nespēj paskriet, tad tikt ārā no 3h pusītē var rasties problēmas, bet tas nav rādītājs ... ņemsim vidēji statistisko noskrienieti ....
runājot par speķa pīrādziņiem un labiem (ātriem) rezultātiem, kā arī veselību kopumā, nav tā, ka var ēst visu pēc kārtas. Veselīgs uzturs nav tikai elites sportistu prioritāte, tajā ir dziļāka jēga, kā "man garšo" un "ēšana ir bauda". tīklā ir raksti, kur pieredzē dalās pašmāju un ārzemju sportisti.
22:50
28/10/2011
Mošķis said
... ņemsim vidēji statistisko noskrienieti ....
Statistiski vidējais noskrienietis mēnesī pieveic 68 km, skrien 2.5 reizes nedēļā, sacensībās skrien ne vairāk kā 10 km un klusi sapņo par pusmaratonu, bet trenējas par maz lai to pieveiktu.
Teorētiski pusmaratonu trijās stundās var noskriet vispār netrenējoties, bet mūsu statistiski vidējais noskrienietis to diemžēl vai par laimi nevarēs.
Manuprāt, šis vienkārši ir greizi uzstādīts jautājums. Kāda starpība, cik ir minimālais noskrējums? Vai tad mūsu mērķis ir noskriet pēc iespējas mazāk, bet tikai tā, lai knapi, knapi pietiktu izvilkšanai līdz finišam? Tā nav pareizā attieksme! Varētu būt vēl runa par kaut kādu ieteicamo noskrējienu (bet ne jau ieteicamo minimumu), tādā gadījumā dot ieteikumi, manuprāt, ir kā reiz vietā - pusmaratonam sanāk ap 18 km garais treniņš, maratonam ap 36 km, bet tai pat laikā neaizmirstot arī par kopējo nedēļu/mēnešu kilometrāžu, lai nav tikai tas viens garais treniņš un viss. Nudien nesaprotu, kāpēc vajadzētu rēķināt kaut kādus minimumus..
14:19
09/06/2014
Šodien 42 gadu vecumā pievārēju savu pirmo pusmaratonu mūžā. Iepriekšējos gadus skrēju stipri neregulāri, jaunībā lielākais noskrietais gabals bija 17 km. Šogad atsāku skriet regulārāk. Vasarā bija visādas ķibeles un šķēršļi, bet rudens bija ražīgāks - septembrī 62 km, oktobrī 45 km, novembrī 106 km. Varēju jau brīvi bez piepūles noskriet 12-13 km ar ātrumu ap 9,5 km/h. Tad nolēmis, ka ar skriešanu esmu aizrāvies neatgriezeniski, nolēmu nopirkt GPS pulksteni ar pulsometru. Vakar iegādājos Garmin Forerunner 15 un šodien kā jau brīvdienā degu nepacietībā to notestēt. Ja ir laiks, tad man patīk aizbraukt ar auto paskriet uz nomaļiem laukiem, lai dažādotu skrienamos maršrutus. Aizbraucu uz Bauskas novada ziemeļu puses mežainu apvidu. ,,Latvijas valsts mežu,, taisīts grants ceļš, mīnus viens grāds ārā, sniega vēl tikpat kā nav - kas var būt labāks par šo? Bija doma skriet apmēram 10-15 km, bet tad kādā piektajā kilometrā sapratu - skrienas ļoti viegli, kāpēc nepamēģināt pusmaratonu? Nolēmu tā - ja arī pēc desmit kilometru noskriešanas ies viegli, tad centīšos pievārēt pusmaratonu. Un izdevās tas viegli, tikai pēc 15 km noskriešanas parādījās neliels smagums augšstilbos. Temps tikpat kā nekritās - tas bija 6:15-6:25 robežās. Un galarezultāts bija 2:13:36.