18:50
13/11/2009
1. Pusmaratonam varētu trešās klases normatīvu drusku vaļīgāk palaist... un noteikti vēl daudzas nesaderības jeb neatbilstības var atrast, uz dažādām distancēm raugoties.
Tas gan ir "ideoloģisks" jautājums. Vispirms būtu jāzina, vai 3. klase nozīmē vidēju/viduvēju/parastu amatieri (kā vīriešu maratona gadījumā), vai tomēr jau nopietnāku amatieri (kā pusmaratonā). Citiem vārdiem, kādi ir kritēriji, nospraužot šīs robežas. Kāpēc tādi un ne citādi?
Garajos šosejas skrējienos, ultrās: vai ar sporta klasēm jāaptver lielākā daļa skrējēju, kuri spēj sacensībās distanci pieveikt... vai tomēr tikai neliela daļa, nosacītā "elite". Vai kādas disciplīnas/distances lielmeistariem valstī jābūt vairākiem? vienam? Varbūt drīkst nebūt - ja rezultātu līmenis, salīdzinot ar pasaules labākajiem, ir pavājš? Tādā gadījumā, lielmeistaru, meistaru normatīvi būtu tikai kā orientieris, nākotnes mērķis.
Būtu jauki, ja kāds zinošāks izteiktos...
2. Cik saprotu, aktuālais dokuments, ar marta beigās pieņemtajiem labojumiem, tagad ir http://lat-athletics.lv/file/download/3286 . Spēkā vismaz līdz nākošajam LVS kongresam, kas varētu notikt 2017. gada martā.
Agrāk šķita, ka dokuments darbosies līdz 31.12.2017. Nu vairs nav tik skaidrs, jo februāra sākumā LVS lapā parādījās ziņa - aicinājums uz diskusiju http://lat-athletics.lv/lv/article/11/diskusija-klasifikacija-2017-2021 . Sanāk, ka no 2017. gada jau sāktu jaunu dzīvi? Jebkurā gadījumā, droši vien derētu tur pakomentēt. (Bija daži komentāri ienākušies vecajā LVS lapas versijā, nu tie pazuduši.)
14:00
21/06/2011
Māris said
Tās sporta klases iegūšana notiek arī kādā formālā ceļā, kad izpildi normatīvu, vai vienkārši pats vari papriecāties par sasniegumu?
Man kaut kā liekas, ka maratonā ir vieglāk 3. klasi sasniegt, nekā pusmaratonā analogo klasi.
Viss paša priekam un sava snieguma kvalitātes apzināšanai. :)