11:57
22/04/2009
Man interesē iespēja to dabūt virtuālajā kartē, kā tas ir iespējams, piemēram, Gramin Connect Courses. Šajā gadījumā tur pašam salikt baigais čakars, jo kustības virzieni un pagrieziena punkti nesakrīt ar trasē paredzēto. Tāpēc būtu interesanti dabūt oriģinālu tam bilžukam, kas mājaslapā - varbūt kaut kur tāds pieejams. Papētīt elevācijas, paplānot tempus, utml.
Pie reizes - ja pareizi saprotu, trasē paredzēti arī TT. Būtu interesanti saprast plānotos tempus, piem., katriem 5km, jo, cik saprotu, konstants temps netiks turēts visas distances garumā. Vismaz tikko Rīgas pusītē sākumā tika turēts augstāks temps, bet vai tas tā bija arī domāts, vai sanāca - nezinu. Tad būtu skaidrs, vai ir vērts sēsties šiem astē, vai tomēr jāplāno grafiks pēc sava funktiera.
13:02
22/12/2011
Ja nekas nav mainījies tad te var apskatīties pagājušā gada :) un izskriet virtuāli ;)
Bet gan jau ka tas arī neder Tev, bet citiem varbūt noder :)
http://www.youtube.com/watch?v=CDRjbyfn3Rk
18:06
13/11/2009
IevaR, paldies, glīts video! Kaut kā nebiju pērn tādu pamanījis. Patīkami atsvaidzināt emocijas.
Viena maza neatbilstība 22.05.2011. veiktajai maratona trasei saskatāma nofilmētajā uzskrējienā un noskrējienā no Dienvidu tilta. Video variantā uzskriešana notiek tur, kur patiesībā jau atgriezāmies, pametot šo tiltu. Un otrādi: video atgriešanās uz Krasta ielas notiek apmēram (varbūt ne pilnīgi precīzi?) pa to trajektoriju, pa kādu reāli devāmies pretējā virzienā - uz tiltu. ...Bet tas, protams, nav būtiski. Vienkārši piesienos. :)
18:34
13/11/2009
Šogad organizatori sola interesantu iespēju. Skat. http://www.nordearigasmaratons.lv/lv/jaunumi/uzmundrini-savu-maratona-skrejeju!/
Seko savam maratonistam 20.maijā
(...) Lattelecom, sekojot inovatīvajiem risinājumiem citos pasaules līmeņa maratonos, šogad radījis iespēju 20.maijā sekot savam maratonistam arī internetā http://www.uzmundrini.lv mājas lapā. Maratona laikā, ievadot skrējēja starta numuru, ikviens līdzjutējs varēs noteikt, kur šajā brīdī trasē atrodas viņa atbalstītais skrējējs. Skrējēja atrašanās vietas noteikšanai identiski tiks izmantots numurā ievietotais čips, kas klasiski paredzēts tikai rezultāta mērīšanai.
Cerēsim, ka visi Lattelecom tehnoloģijās bāzētie risinājumi tiešām strādās, kā plānots. Līdz šim tie nav bijuši īsti nevainojami...
22:57
28/10/2011
Cik atceros, tad uzmundrini.lv bija arī pagājšgad, bet nepaspēju izmēģināt, jo uzzināju tikai pasākuma dienā. Šogad noteikti izmēģināšu. Vēl tikai jānoskaidro kurās vietās būs tie ekrāni ar apsveikuma tekstiem...
23:49
26/03/2011
dot said
Cik atceros, tad uzmundrini.lv bija arī pagājšgad, bet nepaspēju izmēģināt, jo uzzināju tikai pasākuma dienā. Šogad noteikti izmēģināšu. Vēl tikai jānoskaidro kurās vietās būs tie ekrāni ar apsveikuma tekstiem...
pagajušo gadu viens bija pirms vanšu tilta (pēc pagrieziena pa 180 grādiem, kad atgriežas uz centru), bet likās, ka izskrēja tik daudz skrējēju cauri tiem sensoriem, ka visi nemaz sev noveletos uzmundrinājumus neredzēja!
00:04
26/03/2011
Andulis said
Jā, uzmundrini.lv bija jau pērn. Bet šogad no jauna klāt nāk tā sekošanas iespēja. Cik saprotu - mūsu vecāki, vecvecāki, bērni un mazbērni varēs sēdēt pie interneta un ar kafijas krūzi vai alus kausu rokā vērot, kā "tas punktiņš" lēnām kartē virzās uz priekšu. :)
es pagajušo gadu mammai šādu pakalpojumu piedāvāju ar Endomondo! Viņai pietika, lai zinātu vai neesmu kādā pagriezienā plaikusi!
09:04
24/04/2009
laaga said
Pie reizes - ja pareizi saprotu, trasē paredzēti arī TT. Būtu interesanti saprast plānotos tempus, piem., katriem 5km, jo, cik saprotu, konstants temps netiks turēts visas distances garumā. Vismaz tikko Rīgas pusītē sākumā tika turēts augstāks temps, bet vai tas tā bija arī domāts, vai sanāca - nezinu. Tad būtu skaidrs, vai ir vērts sēsties šiem astē, vai tomēr jāplāno grafiks pēc sava funktiera.
Konstants temps visas distances garumā ir tas, uz ko TT būtu jātiecas - tāpēc jau tos sauc par tempa turētājiem (TT) nevis, piemēram, par finiša laika nodrošinātājiem, "zaķiem" vai kā vēl citādi. TT pārējiem sacensību dalībniekiem būtu jābūt par orientieri, skrējējiem un arī skatītājiem nebūtu jālauza galva par to, cik ātri konkrētajos mačos TT ir nolēmuši skriet pirmos vai pēdējos kilometrus. Man, kā TT debitantam, diemžēl Biķerniekos noturēt vienmērīgu tempu sacensību apstākļos vēl neizdevās. Ja pirmajā aplī vēl sanāca "trāpīt" pat uz sekundi, tad otrajā noteikto apļa laiku apsteidzu par 30 sekundēm, bet trešo jau par pusotru minūti. Negribas uz atsevišķu kilometru laikiem pat nemaz skatīties. :( Apsolu, ka pirms Rīgas maratona veikšu rūpīgu mājas darbu, sagatavošu detalizētu "špikeri" un spēšu noturēt daudz vienmērīgāku tempu!:)
09:27
19/05/2009
Es gan īsti negribu piekrist Aivaram par TT sūtību. Es tomēr uzskatu, ka TT ir Finiša laika nodrosīnātāji, tas ir, palīdz izskriet dalībniekam distanci noteiktā laikā ar visoptimālāko (pārrēķinot vidējo skrējēju no iepriekšējā gada skrējējiem kas finišējuši tuvu šim uzstādītam laikam). Ja mēs skrienam Maratonu 4 stundās, tad vidējais skrējējs (apkopojot ap 30 finišētāju un izmetot datus par 'noplīsušiem') pusīti noskrien ap 1:57:30. Pagaidām šie dati ir ļoti aptuveni. Centīšos nākošnedēļ veikt nopietnu analīzi par katriem 10 kilometriem.
Nu nezinu gan - kas vienam optimāls, citam ne tik ļoti. Kāds varbūt grib izskriet negative splits, noskrienot pirmo pusi, piemēram, 2:02, lai finišētu četrās stundās, kāds grib kā Aivars703, kāds cits atkal pilnīgi vienmērīgi. Visiem nespieskaņosies, tāpēc, manuprāt TT būtība būtu skriet vienmērīgi, tad ikviens ar to varētu rēķināties un domāt, vai viņš pirmo pusi var atļauties nedaudz atpalikt, lai tiktu pie negative splits, vai pirmajā pusē noteikti jāiekrāj rezerve pār TT skrējējiem, vai arī visu laiku jāskrien kopā..
10:38
19/05/2009
Es tomēr palieku pie savas pārliecības, kāda man bija pirms Valmieras maratona. Ja distancē ir TT uz 3:30 maratonam un 1:45 pumaratonam, tad nav jēgas šiem TT kopā skriet. Tādā gadījumā TT uz 1:45 nav nekādas jēgas. Labāk tad TT uz 3:30 pirmo pusi skrien pa 1:40 (100 min), kas daudziem pusmaratonistiem ir vēlamais sasniedzamais mērķis, bet otru pusi skrien 1:50. TT parasti jau skrien priekš tiem, kuriem pirmā puse ir ātrāka par otro, nevis tiem, kuri jau ir tādā līmenī, ka spēj ieplānoties "negative splits" robežās.
11:11
19/05/2009
OreMan, es domāju ka TT jāpalīdz pēc iespējas vairākiem cilvēkiem. Un ja paanalizē rezultātus, tad vislielāka daļa no grupas kas finišē ap konkrētu laiku, pirmo pusīti noskrien 5 līdz 6 minūtes ātrāk kā otro, attiecīgi 1:57:30 un 2:02:30. Ātrumā apskatīju Diseldorfas ap 50 skrējēju rezultātus kas finišējuši tuvu 4 stundām. Protams lai izanalizētu datus, jāatlasa izņēmumi - 'noplīsušie', tie kas dikti notaupījušies, u.t.t. Protams, jebkurā gadījumā, visiem palīdzēt TT nevar. Skrējējiem tomēr pašam ar galvu drusku jādomā un savā sirsniņā jāieklausās un pats galvenais - PAŠAM JĀBŪT VĒLMEI NOSKRIET.
Piekrītu, ka pēc statistikas tā arī sanāk, ka pirmā puse pārsvarā ir ātrāka par otro. It īpaši mazāk pieredzējušo skrējēju vidū. Pieļauju, ka vairumā gadījumu tas ir tieši dēļ pārlieku ātrā iesākuma, kad otrajai daļai vairs nepietiek dukas. Un vai šajā gadījumā TT misija nebūtu tieši palīdzēt noturēt šo vienmērīgumu distances garumā, tādejādi atvieglojot grūtāko – noslēdzošo – sacensību daļu? Bet nu šajā jautājumā jau vienīgās patiesābas nav un droši vien arī nebūs – gribētos tikai saprast, pie kuras taktikas tad šajā konkrētajā gadījumā TT plāno pieturēties.