Please consider registering
guest
23:52
26/05/2014
Sveiki, nesen notika skrējiensoļojums R - V, kurā piedalījās ap 60 noskrieniešu. Interesanti būtu zināt, kādu stratēģiju sportisti piekopj, lai uz starta līnijas būtu daudzmaz svaigi? Es pēc 3 mēnešiem piedalīšos tādās sacensībās ar startu pusnaktī. Vai pāris dienas pirms starta gulēt pa dienu un tusēt pa nakti? Vai labāk ir nemainīt miega režīmu arī starta dienā un tādējādi justies labāk nekā tad, kad miega režīms ir ticis izjaukts pirms pāris dienām?
07:13
15/03/2011
07:42
28/10/2011
Gadās neizgulēties ne tikai pirms nakts sacensībām, bet arī, ja starts ir no rīta. Zinātniekii ir izpētījuši, ka viena negulēta nakts rezultātu būtiski neietekmē, tikai maina pašnovērtējumu. Liekas, ka nevarēs paskriet, viss būs slikti, u.t.t. Divas negulētas naktis jau ir slikti, tāpēc svarīgi ir kārtīgi izgulēties iepriekšējā naktī, var gulēt arī diendusu. Par miega režīmu neko nezinu - guļu jebkurā diennakts laikā.
10:08
26/05/2014
M257 said
Cik ilgas sacensības? Par miega nākšanu kamēr kusties kaut kā nav dzirdēts un manīts. Kad beidzās lielā eiforija tad var mēģināt aizmigt bet arī tad tas nav triviāli
Tas ir kalnu ultramaratons, man tas aizņems aptuveni 15 h. Ja es neizguļos, dzeru kafiju, pastāv bailes par sliktu dūšu, kad veģetatīvā nervu sistēma var sākt streikot.
Es parasti īpaši dienas režīmu nemainu. Pāris dienas pirms starta varbūt īsti nesteidzos ar gulēšanu un eju gulēt kādu stundu vēlāk gulēt, bet kopumā režīms paliek iepriekšējais. Svarīgākais manuprāt ir diena pirms starta. Šajā dienā cenšos pagulēt no rīta ilgāk un cenšos arī diendusu nolauzt. Miegs vēl skrienot nav nācis.
10:44
27/08/2010
M257 said
Cik ilgas sacensības? Par miega nākšanu kamēr kusties kaut kā nav dzirdēts un manīts. Kad beidzās lielā eiforija tad var mēģināt aizmigt bet arī tad tas nav triviāli
Un kā vēl nāk. Piedzīvots vairākkārt, gan rogainingos, gan kalnu ultrā. Tiesa, abos variantos pēc apmēram jau 20h kustēšanās finiša virzienā. Pagājušā gada 24h rogainingā pat ņēmu pauzi, lai 10 min pasnaustu pie koka un neapmaldītos pirms paša finiša.
Jā, bet nevienā no gadījumiem neesmu pārkārtojusi dienas režīmu, jo pa 3 dienām neko tā pat nepārkārtosi, tikai sačakarēsi visu. Pirms mačiem jācenšas gulēt cik vien var. 15 stundu ultrā risks, ka nāks miegs ir mazāks nekā 24 un vairāk stundās.
10:55
01/01/2012
Miegs - tas ir katram individuāli. Ir cilvēki, kuriem tiešām kustoties nav nekādas problēmas ar miegu. Savukārt skaidri zinu, ka ap 4iem-5iem no rīta man noteikti nāks miegs. Pirms diviem gadiem TransGranCanria man visgrūtākais bija tieši ar miegu. Migu ciet ap 4iem rītā, tad ap kādiem 10iem, kad jau diena sāka iesilt. Pat mēģināju piesēst uz koku čupas un drusku pagulēt, bet kāda gan gulēšana, ja katrs, kas iet garām, pamodina un paprasa, vai viss kārtībā :) Un kad iestājās otrā tumsa, tad vienkārši gaitā gulēju. Tā, ka skatos sapnīšus, bet pamostoties marķējums nekur nav redzams. Mēģināju mazliet pagulēt, bet kustības pārtraukšana uzreiz miegu aizbiedēja. Miegu ļoti uzdzen vienmuļa distance, ja stresā jātiek lejā no kalna pa birstošiem akmeņiem, tad uzreiz var labi pamosties. No pieredzes varu teikt, ka ja izdodas 10-15min pagulēt, tas ļoti būtiski uzlabo pārvietošanās ātrumu. Ja tiešām nāk miegs, tad labāk drusku pagulēt, jo iztērēto laiku ar uzviju varēs pēc tam ietaupīt.
Ieteikumi - izgulēties iepriekšējās naktis, pagulēt diendusu, ja vien tas iespējams. Nezinu, vai tāda veida sacensībās vajadzētu dzert daudz kafijas, bet ir arī dažādi līdzekļi pret miegu. Ir ķīmiski, ir arī tepat Latvijā FitoBalt ražotais Don't sleep, kura pamatā dažādi augu ekstrakti. Par pēdējo varu teikt, ka man viņš reizēm palīdz un reizēm nepalīdz, bet viņš ir garšīgs un patīkama pārmaiņa pēc dažādiem batoniņiem un želejām, kas sacensībās tiek lietoti.
15h gan nav tāda distance, kur miega badam vajadzētu ļoti izpausties
10:55
13/11/2009
Inga_K said
Jā, bet nevienā no gadījumiem neesmu pārkārtojusi dienas režīmu, jo pa 3 dienām neko tā pat nepārkārtosi, tikai sačakarēsi visu. Pirms mačiem jācenšas gulēt cik vien var.
+1
No saviem piedzīvojumiem varu minēt pērno un aizpērno Rīga-Valmiera skrējiensoļojumu (starts pusnaktī, finišs pēc ~16 h abas reizes). Naktī, kamēr kustējos, miegs nenāca. Pērn pat nebiju diez kā izgulējies, miega trūkums tika pieļauts iepriekšējās nedēļās... Šķiet, īpaši "pārkārtoties" nav jēgas. Tiesa, kafiju drusku dzēru gan šo pasākumu laikā.
21:56
28/10/2011
Organisms ātri pierod pie kofeīna un regulāri lietojot efekts zūd. Ja mačos, lai neaizmigtu, plānots dzert kofeīnu (kolu, kafiju, melno tēju), tad nedēļu pirms mačiem jāminimizē kofeīna patēriņš.