12:39
19/05/2009
Esmu izgājis pāris Rogainus (6 lidz 24 stundu pārvietošanās pa mežu, purviem, kalniem). Arvien vairāk dalībnieki lieto nūjas. To priekšrocība:
1. ilgstoši soļojot - samazināta slodze uz kājām (ceļiem, gūžām, potītēm, ikriem) - līdz ar to palielinās ātrums un iespējas ilgāk to noturēt augstu;
2. Kāpjot slīpumā (ieskaitot pamatīgus stāvumus) - iespēja izmantot ne tikai kāju spēku, bet atspiežoties uz nūjām izmantot arī rokas. (no pieredzes - cilvēks ar nūjām kalnā, kas līdzīgs pēc stāvuma Siguldas slēpošanas trasei, aizgāja man garām kā stāvošam, jo es biju spiests dažās vietās iet rāpus)
3. Iespēja vieglāk pārvarēt šķēršļus, izmantojot papildus atbalsta punktus, ka strauts, liela peļķe, akacis, visvisādas slīkšņas...
4. Atgaiņāties no plēsīgiem zvēriem (Siguldas variantā no konkurentiem) (joks)
Vienu brīdi rogaina dalībnieku vidū parādījās doma ka nūjotājus jāliek atsevišķā klasē jo viņiem ir palīglīdzekļi (kā ir izdarīts ar riteņotājiem.
Nūju trūkums - skrienot tās nepalīdz, tikai drusku traucē (svars un izmērs)
Esmu redzējis Teleskopiskās nūjas - kad nevajag tās sabīda līdz 60-70 cm garumam un mierīgi var piestiprināt pie mugursomas.
Morāle - ja pārsvarā skrien - nevajag. Es nūjas lietotu (ja man būtu), jizvēlētos 33km vai gārāku gabalu.
Tās ir tikai manas pārdomas un sajūtas - nepretendēju uz eksperta viedokli (nekad pats sacensībās nūjas neesmu lietojis)
15:21
19/05/2009
15:25
19/05/2009
16:16
19/05/2009
sm72 said:
Vēl viena shēma: Pie kalna lejā stāv Tavs līdzjutējs. Iedod Tev nūjas. Tu tās atstāj kalna augšā. Līdzjutējs aiziet tām pakaļ un atkal nones nūjas lejā, lai sagaidītu Tevi nākošajā aplī. Vienīgā nepilnība: Jābūt uzticīgam un sportiskam līdzjutējam:)
Es, kā īsts latvietis, uzreiz noprotestētu un pieprasītu DSQ šādam dalībniekam (neatļauta palīdzība no malas). (joks).
Bet, ja godīgi, var arī DSQ vai soda minūtes dabūt. Piemērs, Eiropas čempis Rogainā 2009.gadā Somijā. Viens kontrolpunkts bij pastāvā kalnā un distance iznāca tā ka pa vienu taku jākāpj augšā un pa to pašu atpakaļ. Daudzas komandas takas malā atstāja mugursomas (iekšā drēbes, dzeramais ūdens, ēdamais - kā nekā 24 stundas iešana) takas malā un atpakaļnākot atkal paņēma (ieguvums 800 metri bes smaguma). Izrādās krūmos takas malā dežūrēja tiesnesis(tāpat kā pie mums ceļu policisti) un izlases kārtā daudzas komandas dabūja soda punktus (par ko uzzināja tikai nākošajā dienā finišējot)
19:23
19/05/2009
sm72 said:
Vai nolikumā Siguldas maratonam ir kāda norma par palīdzību no malas? Ja ir tad kā tā ir izteikta?
Kas zin, šo nolikuma punktu var iztulkot dažādi: 5.1. Dalībnieki pārvietojas pa marķēto
distanci saviem spēkiem. Atrašanās ārpus marķētās distances tiek uzskatīta par izstāšanos.
Kaut es domāju ka visi ultragarie skrējieni, piedzīvojumu mači un citādi 'smagie, garie' mači ir diezgan demokrātiski, kur bieži darbojas nekur nerakstīts ētikas kodekss nevis likuma panti.
22:54
19/05/2009
Aivars703 said:
sm72 said:
Vai nolikumā Siguldas maratonam ir kāda norma par palīdzību no malas? Ja ir tad kā tā ir izteikta?
Kas zin, šo nolikuma punktu var iztulkot dažādi: 5.1. Dalībnieki pārvietojas pa marķēto
distanci saviem spēkiem. Atrašanās ārpus marķētās distances tiek uzskatīta par izstāšanos.Kaut es domāju ka visi ultragarie skrējieni, piedzīvojumu mači un citādi 'smagie, garie' mači ir diezgan demokrātiski, kur bieži darbojas nekur nerakstīts ētikas kodekss nevis likuma panti.
Ja tik plaši interpretējam šo normu, tad arī šipotās kedas jāliek malā un jācilpo pa Oremana modei:)