18:28
05/01/2015
Labdien,
Situācija ir sekojoša gribu nopirkt tupeles ar ko skriet SKM, stirnu buku, varbūt piedalīties x-race un var purvus mežus brist bēdu nezinot.
Budžets- 100- 130 eur
Pirms pieciem gadiem dabūju naglenes ar kurām skriet. Divus gadus atpakaļ viņas mani tā nokaitināja, ka izmetu. Iemesls bija tāds, ka pēc 25km vairs nevarēju paskriet, jo uz katra soļa jutu, kā pirkstgali sāp no naglām. (Līdz 24 kilometram viss bija ideāli)
Tādēļ gribās labus skriešanas apavus ar labu protektoru drošībai un stabilitātei, bet ne naglenes.
Bez maratons veikala ir arī citi veikali, kur var notestēt uz trenažiera kādus apavus labāk izvēlēties?
Šobrīd ar Asic GT-2000 apaviem deldēju vietējo stadionu un asfaltu.
Kādu modeli/ firmu foruma biedri iesaka?
09:33
27/02/2015
09:55
28/10/2011
Ūdeni aiztur Gore-Tex un citas līdzīgas membrānas, bet aiztur abos virzienos. Vasarā labāk apavi bez membrānām, jo vienreiz piesmelti vai kārtīgi piesvīduši apavi ar membrānu būs slapji no iekšpuses visu laiku. Es velku Gore-Tex apavus tikai ziemā, jo membrāna aiztur ne tikai ūdeni, bet arī siltumu un pie kārtīgiem mīnusiem negribas vilkt divus silto zeķu pārus. Un nav jau arī tai apavā bezgalīgi daudz vietas.
SKM un orientēšanās ir viena kategorija, kur nepieciešams dziļš protektors, piemēram, Inov-8 Roclite, Inov-8 X-talon vai New Balance MT-110 (sievietēm WT-110). CET, Stirnubukos un X-race kalniņu un bezceļu ir tik maz, ka protektora dziļums ir mazāk svarīgs kā amortizācija, jo garie grantenes posmi ātri vien pēdas atdauza. Tur noder Adidas Supernova Riot, New Balance MT-1210 (sievietēm WT-1210) un Tecnica Supreme Max. Protams, manis minētie ir tikai piemēri, vari atrast sev piemērotākus modeļus.
Pēdējā gada SKM bija tik daudz grantenes, ka arī to skrēju ar New Balance MT-1210, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad izvēlējos maksimāli dziļu protektoru. Konkrētais izvēlētais modelis vienmēr ir kompromiss: maksimāli dziļš protektors nekad nav kopā ar maksimālu amortizāciju. Ja budžeta dēļ būtu jāizvēlas tikai viens pāris, ņemtu maksimāli amortizējošus ar vidēji dziļu protektoru. Vēl liels pluss ir zoļu gumija, kas neslīd uz slapjiem akmeņiem. Stendu, kur pārbaudīt kā zole slīd uz slapjas un slīpas akmens virsmas, esmu redzējis tikai divos veikalos un arī ne Latvijā. Protams, ka pret slidīgiem dubļiem un lapām gumija nepalīdz.