10:08
16/05/2014
kriss240188 said
Rolands said
Lūk rokoties pa internetu atradu ar ko kājās skrējuši top100 Ņūjorkas maratona 2013 skrējēji:
http://sneakerreport.com/news/first-100-shoes-cross-nyc-marathon-finish-line/
Vispār šāds ir interesants tops, ar ko kājās finišē ātrākie, nevis ko iesaka laipnie pārdevēji :)Der gan arī piezīmēt, ka tie ir sacensību apavi un nav paredzēti izmantot vairāk par ~150km.
Tātad noskrēju max 4 maratonus un metu ārā?
10:57
21/05/2012
17:31
23/10/2009
Izskatās, ka visiem esam pamatīgi apnikuši :D
Tomēr, ja jau saņemam pārmetumus, kuri ir visai neprecīzi, turklāt pretēji mūsu (dažu man zināmo baskāju) viedoklim, gribētu vēlreiz uzsvērt, ka (biedrības) oficiālais, neoficiālais un jebkāds cits viedoklis vienmēr ir bijis tāds, ka skriešana basām ļauj samazināt traumu risku, ne jau garantē, ka to nebūs vispār (pārpūlēties, paklupt un vēl nez ko sastrādāt var vienmēr paspēt). Lūdzu, ņemiet to vērā. Protams, viskaut ko mums var pārmest, un ja ir pamatota kritika, tad laipni lūdzu - par ieteikumiem tikai priecāšos. Tomēr, lūdzu, pirms pārmet, esi drošs/-a, ka tieši to mēs "sludinām".
Arī es, kā daudzi citi cilvēki, ticu tam, ko esmu pārbaudījusi uz savas ādas daudz vairāk kā teorijai. Cik saprotu, ir redzēti skrējēji, kas savainojas tieši minimālajos apavos... Un jau atkal man jāsaka - to jau mēs visu laiku "sludinām", ka nevar vienkārši novilkt polsterētās kedas un uzvilkt minimālās, un tuprināt skriet tāpat, domājot, ka tas kaut ko atrisinās. Vienmēr cenšamies uzsvērt, ka vislabāk sākt palēnām un tieši basām kājām, un tad, kad tehnika ir pamainījusies, pāriet uz minimālajiem apaviem. Tas, ja kāds minimālajos skrien caur papēdi, tiktiešām var radīt arvien jaunas traumas. Tas nav nekāds brīnums... Otra lieta par traumām minimālajos apavos - ja sāk minimālajos, nevis basām, tad ļoti viegli var pārpūlēt pēdas. Arī diezgan loģiski un pašsaprotami, vismaz manuprāt. Ā, un vēl, ja jau precizējam - baskāji "nesludina" skriešanu caur pēdas priekšdaļu. Tas laikam vairāk sprinteru lauciņš.
Par absolūto brīnumlīdzekli un Dievišķo apgaismību runājot... Njā, es saprotu, esmu ar šo tēmu jau apnikusi, tādēļ gribētu jautāt jūsu padomu, kā man vajadzētu/nevajadzētu rīkoties esošajā situācijā. Diemžēl esmu savulaik piedzīvojusi diezgan nepatīkamu pēdas saišu iekaisumu (atvainojos, ka jau atkal to pieminu), tiktiešām - pat 100 m aiziešana līdz pieturai, lai tiktu uz darbu, man sagādāja grūtības. Domāju, ka skriet vairs nevarēšu vispār. Pie ārstiem iztērēju diezgan daudz, kādus 50 Ls par zolītēm, vēl 40-50 Ls konsultācijas, vēl 40-50 Ls procedūras, + pretsāpju zāles, smēres, kas tur vēl. Diemžēl nelīdzēja (lai neteiktu, ka no zolītēm kļuva sliktāk). Tehnikas mainīšana līdzēja. Saprotu - viss ir ļoti individuāli utt. Tomēr no savas puses man ir empīrisks pamats uzskatīt baskāju skriešanu par labu līdzekli, ko ieteikt arī citiem. Tātad jautājums - ja cilvēks forumā stāsta, ka mokās ar traumu un sāpēm un jautā pēc padoma, kā man vajadzētu rīkoties? Ignorēt un neieteikt neko? Ieteikt patērēt naudu un izmēģināt visādas zolītes utt., pretēji savai pieredzei? Man jau liekas, ka sākumā labāk pamēģināt to, kas ir bez maksas un kas ir dabisks. Bet jau atkal - ja to ieteikšu, tad atkal būs "baskāju sludināšana". Tātad - jūsu ieteikums? Kā īsti man jārīkojas?
Un vēl jautājums - kurš/-i bija tas/-ie, kas ar putām uz lūpām, "Born to run" krustu un sātana pirktiem vai ko tur nē sludināja baskājību? Lūdzu, nosauciet (seg)vārdus, gribu iepazīties! :D Pavisam nopietni - kuri tie ir? Citādi man kā biedrības pārstāvei baigi personīgi šie vārdi jāuztver, kaut gan "Born to run" izlasīju krietni vēlāk (pāris gadus) pēc tam, kad sāku skriet basām/Vibramos, neatceros, ka kādam to tā pa īstam būtu ieteikusi. Un arī par to vispārējo sludināšanu - neesmu pamanījusi, ka mēs kādā no saviem pasākumiem veiktu kādus okultus ritālus ar apavu dedzināšanu, basas pēdas totēma pielūgšanu vai vēl ko tamlīdzīgu... Līdz ar to, gribu saprast.
Visbeidzot gribētu piebilst vienīgi to, ka man (un atļaušos piebilst, ka arī visai biedrībai) nav mērķa kādam ar varu novilkt apavus un piespiest skriet basām. Tas, kādēļ vispār kaut ko saku, daru vai rakstu šajā sakarā, ir tādēļ, ka jūtu līdzi ikvienam, kas satraumējas un nevar paskriet (jo esmu bijusi šādā situācijā), kā arī vēlos palīdzēt atgūt veselību un iespēju atkal skriet, cik nu tas ir manos spēkos. Atvainojos, ja esmu darījusi to uzbāzīgā, jums nepieņemamā veidā. Man ir vienalga, ko jūs velkat kājās skrienot, tāpat izjūtu prieku, redzot uz ielas skrējēju un uztveru to kā "savējo".
P.S. Lai kliedētu mītu par agresīvajiem baskājiem, aicinu nākt uz mūsu koptreniņiem un pasākumiem, un pārliecināties, ka neuzsākam tos, turot roku uz "Born to run" un metot kedas ugunskurā.
Minikin, tev jau nu gan šis viss nav personīgi jāuztver, tu vispār esi miermīlības iemiesojums, un ir forši, ka dalies savā pieredzē. Kaut mēs katrs spētu dalīties un ieteikt, nevis sludināt! Nu nesaukšu konkrētus vārdus, jo man nepatīk, ka cilvēks apvainojas. Katrs pats var palasīt savus tekstus, un katrs kādreiz varam pāršaut pār strīpu. Tas ir līdzīgi kā ar veģetārismu, reliģijām, celšanos 5:00 no rīta un jebko citu, kas neatbilst tipiskā cilvēka ieradumiem. Kamēr kāds to dara un stāsta, cik forši tas ir, tikmēr ir ok. Tiklīdz sākas pārējo cilvēku par dumjiem uzskatīšana, tad viss - tur vairs nav nekādas produktivitātes.
20:50
16/03/2011
Šis foruma topiks sākās uz tik gaišas notis ar jauna skrējēja lūguma pēc palīdzības skriešanas apavu izvēlē. Tālāk jau panesās divu nometņu kašķēšanos. Skumīgi ka tā. Es saprotu , ka neko jaunu nepateikšu, bet ceru , ka kādam tomēr palīdzēs.
Es atļaušos apgalvot , ka 95% traumu skrējējam amatierim iesācējam un arī jau nedaudz pieredzējušākam, vispār nav nekāda sakara ar apavu esamību vai neesamību. Profesionālā sportā ir savādāk tur visu laiku ir pastaiga pa naža asmeni.
Pirmais lielākais traumu iemesls ir NEGAUSĪBA uz daudzumu, ātrumu un pēc iespējas īsākā laika sprīdī. Negausība uzreiz nenozīmē, ka jāskrien ultras , citam tie var būt ikpāris dienas pa 5km , citam 3x21km nedēlā nebūs nekas. Mēs katrs esam savādāks gan ar savu fizisko gatavību, iedzimtām īpatnībām un dzīves laikā iegūtām kaitēm dēl sava pasīvā dzīves veida. Mācamies ieklausīties sevī, jo dzīvojam tomēr ilgāk nekā mušas un nākamgad kā arī pēc 50 gadiem būs skriešanas pasākumi/sacensības.
Otrais traumu iemesls ir ,kad jau kādu laiku ir paskriets pirmās iesācēju kļūdas/ traumas pārvarētas iekrītam nākamā grāvī. Ja ķermenis līdz zināmam ātrumam un apjomam nav protestējis, tad sasniedzot zināmu šo lielumu attiecību, sāk viss brukt kā kāršu namiņš, te gūža, te roka , te celis. Lai skrietu daudz un ātri (arī lēni un ilgi skrienot noder) ir tomēr nepieciešama dziļo muskuļu nostiprināšana un daudzmaz visu sakrāto šķībumu, līkumu iztaisnošana.
Un jātceras , ka viss nav tikai balts un melns ir arī citas skaistas krāsas.
Galvenais atcerēties , ka mēs skrienam priekam un sev, nevis lai kādam ko pierādītu, tad arī nevajadzīgu traumu nebūs.
Un jātceras , ka viss nav tikai balts un melns ir arī citas skaistas krāsas. Un no bērnības nāk prātā multenīte par kaķi Leopoldu, kurš kašķīgiem pelēniem vienmēr teica - Ребята давайте жить дружно (Puiši/meitenes dzīvosim draudzīgi)
Noskrien!
21:19
13/11/2009
Rolands said
Lūk rokoties pa internetu atradu ar ko kājās skrējuši top100 Ņūjorkas maratona 2013 skrējēji:
http://sneakerreport.com/news/first-100-shoes-cross-nyc-marathon-finish-line/
Iemetu aci komentāros. Tur ziņo par kaudzi kļūdu šajā rakstā. Dažs novērtējis: "This article was very poorly executed." ;(
22:02
27/10/2010
Ja te varētu vērtēt komentārus, tad _Edgars_ teiktais izpelnītos manu atzinību.
Mana niecīgā skriešanas pieredze liek domāt, ka nav gluži tā, ka ar minimālajiem/bez apaviem var skriet pareizi, netraumatiski, bet ar amortizējošiem apaviem nevar (nevar skriet tādā stilā, kā ar minimālajiem/bez). Gribas domāt, ka, ja ir tā, ka apavs nosaka, kā tiek likta kāja, tad skrējējam ir jādomā nevis par apavu izvēli, kilometrāžas, ātruma palielināšanu, bet gan par muskuļu stiprināšanu. Un minimālā/bez apavu skriešana traumu iegūšanas risku samazina uz tā rēķina, ka agrāk/vairāk liek domāt par šo muskuļu, saišu stiprināšanu. Ja ar tiem viss kārtībā, tad var skriet ar tādiem apaviem, kādi patīk, un iztikt bez traumām.
22:28
26/03/2011
Liekas, ka katrā sporta veidā ir divas nometnes - ir jātnieki, kas uzskata, ka bez sedliem un trenezes nav jāšana un ir tādi, kas uzskata, ka tas invenātrs traumē zirgu. Bet pareiza un pārdomāta inventāra izvēle ir arī drošības jautājums pret jātnieku, ne tikai zirgu.
Tā arī skriešanā - vieni saka, ka bez apaviem nav skriešana, otri uzskata, ka tikai traumē skrējēju un jāskrien bez... bet pārodmāta apavu izvēle samazina traumu risku. Uzsvars uz "samazina".
08:28
21/10/2009
Ir dzirdeets par nelegaalaa alkohola vai cigareshu izniicinaashanu,bet apavu dedzinaashana man ir kas jauns - varbuut kaads zina kuraa pasaules malaa taada ir notikusi? :D
Bet,ja par baskaaju teemu,tad peec savas pieredzes varu teikt,ka manupraat atsleegas vaardi ir "skrieshanas tehnika".
Ja skriesi,galveno triecienu uznjemot papeedim,tad minimaalajos apavos vai basaam vispaar buus diezgan neiespeejami paskriet,bet apavi ar Labaak amortizeetu papeedi radiis sajuutu,ka tev taada tehnika netraucee skriet, bet sajuutas meedz arii pievilt..
Pats leenos,garos skreejienus (sevishkji pa mezhu) skrienu nereti skrienu minimaalajos,bet skrienot uz aatrumu,kad jaaliek plataaks solis u prieksh un taadeelj un noguruma deelj gruutaak nepiezemeeties uz papeezha tad uzvelku kaut ko ar glaabshanas rinkji- papeedi... Arii pq kalnu uz leju man gruuti uz peedas priekshdaljas piezemeeties aatrumaa,jo tad lielaaka iespeeja pasliideet,jo lielaaku stabilitaati tad piezemeejoties peec manaam sajuutaam rada papeedis...
09:43
27/10/2010
Un te nu vērts atcerēties Stereotipa teikto, ka treniņš jābeidz pirms iestājies nogurums. Nogurums, kas neļauj kontrolēt kustību, tādejādi strauji palielinot traumas iespējamību. Es gan turpinu domāt, ka nav tik būtiski, vai šai brīdī skrien amortizējošos apavos, vai triec pret zemi basus papēžu, jo vajag kilometrus CC uzvarai.
Labāk izdarīt mazāk, bet kvalitatīvāk.
Te tiek putrotas 2 dažādas lietas: baspēdošana un "Born to run" varoņi. Tiem taramuriešiem vispār nav nekāda sakara ar baspēdošanu, jo viņi skrien apavos (huaračēs).
in said
Un te nu vērts atcerēties Stereotipa teikto, ka treniņš jābeidz pirms iestājies nogurums. Nogurums, kas neļauj kontrolēt kustību, tādejādi strauji palielinot traumas iespējamību. Es gan turpinu domāt, ka nav tik būtiski, vai šai brīdī skrien amortizējošos apavos, vai triec pret zemi basus papēžu, jo vajag kilometrus CC uzvarai.
Ir gan būtiski, vismaz ja runā par pašu pēdu. Ja skrien basām un pēda ir tā piekususi, ka vairs nespēj izturēt slodzi, tad ir beigas. Variantu vairs nav. Amortizējoši apavi dod iespēju skriet tālāk noguruma brīdī, jo tas mīkstums papēdī ievērojami samazina triecienu uz ceļiem, ja skrien caur papēdi.
kriss240188 said
Rolands said
Lūk rokoties pa internetu atradu ar ko kājās skrējuši top100 Ņūjorkas maratona 2013 skrējēji:
http://sneakerreport.com/news/first-100-shoes-cross-nyc-marathon-finish-line/
Vispār šāds ir interesants tops, ar ko kājās finišē ātrākie, nevis ko iesaka laipnie pārdevēji :)Der gan arī piezīmēt, ka tie ir sacensību apavi un nav paredzēti izmantot vairāk par ~150km.
Nē, lielākākajā daļā no tiem apaviem var paskriet vairāk kā 150 km. Piemēram, zinu, ka citi adizero adios tupelēs pat virs 1000 km skrējuši. Atkarīgs, protams, no pēdas īpatnībām. Ir gan arī tādi sacensību apavi, kuri jau pēc 1 maratona jāmet laukā, bet tajā konkrētajā topā tādu ir pamaz.
Rasels said
Interesanti, kāpēc Abebe Bikila izstājās savā trešo olimpisko spēļu maratonā (Meksikā)?
Tāpēc, ka viņš lauza kauliņu pēdā dažas dienas pirms Meksikas, skrienot ar basām kājām. Pirms tam vēl bija iedzīvojies stresa lūzumā pēdā, no kā gan bija daļēji atguvies. Detalizētāk varēšu atbildēt tad, kad būšu izlasījis viņa biogrāfiju: "Barefoot Runner: The Life of Marathon Champion Abebe Bikila". Šobrīd man rindā stāv kādas 3 citas skriešanas grāmatas, kuras vispirms tiks izlasītas.
OreMan said
Skrienot apavos, traumas ir praktiski neizbēgamas...
Tieši otrādi. Esmu šo lieti diezgan daudz pētījis. Ja trenējas pareizi, tad, skrienot amortizējošos apavos, traumas faktiski ir neiespējami dabūt. Ir ļoti daudz piemēru starp elites skrējējiem, kas skrien bez būtiskām traumām, piemēram, Prokopčuka. Protams, daudz kas atkarīgs, cik daudz skrējējam daba devusi. Citi tik mauc un mauc, maratons, nākamajā dienā 10km, aiznākamajā vēl 2 sacensības utt, un viņiem vienkārši nekādu traumu neveidojās (Latvijā tādu mutantu zinu gan tikai vienu). Citiem tie kauli šķībāki un greizāki, daudz defektu, tāpēc pāris stundas dienā jāvelta visādiem vingrinājumiem.
druupijs said
Bet,ja par baskaaju teemu,tad peec savas pieredzes varu teikt,ka manupraat atsleegas vaardi ir "skrieshanas tehnika".
Piekrītu par 95%, kaut gan ir tādi mutanti, kam daba ļoti daudz devusi, kas ģenētiski un psiholoģiski ir krietni pārāki par citiem, un, kas, skrienot pilnīgi nepareizā tehnikā un ar amortizējosiem apaviem, traumas nedabū pat pēc megaslodzēm. Viens no piemēriem ir Spartatlona karalis un visu laiku izcilākais ultramaratonists Yiannis Kouros http://en.wikipedia.org/wiki/Yiannis_Kouros
12:12
27/10/2010
ansiso said
Ir gan būtiski, vismaz ja runā par pašu pēdu. Ja skrien basām un pēda ir tā piekususi, ka vairs nespēj izturēt slodzi, tad ir beigas. Variantu vairs nav. Amortizējoši apavi dod iespēju skriet tālāk noguruma brīdī, jo tas mīkstums papēdī ievērojami samazina triecienu uz ceļiem, ja skrien caur papēdi.
Un ja konkrētāk - kam un kad beigas? Vai skrienot basām, nav tā posma, kad nogurums jau parādījies, bet vēl tomēr var kaut kā paskriet? (Atceries, ka var būt kāda, citiem varbūt neizprotama, motivācija turpināt "čerez ņemogu".)
Droši vien ir atšķirība, kāda tieši trauma tiek provocēta, cik drīz tā izpaudīsies, bet iespējamība pie tās tikt, palielinās, neatkarīgi no apavu izvēles. Tāpat savu lomu nospēlēs arī tas, vai noguris skries regulāri un daudz, vai tas būs kāds izņēmuma gadījums vienreiz 10 gados.
15:04
28/10/2011
minikin said
Izskatās, ka visiem esam pamatīgi apnikuši :D
Apnikuši nē, tikai kaitinoši. Mani visvairāk kaitina kļūdaini apgalvojumi - "Skrienot apavos, traumas ir praktiski neizbēgamas, bet skrienot bez apaviem, no tām ir iespējams izvairīties." Ceru, ka citāta autoru atpazīsti?
Ir miljoniem cilvēku, kuri skrien bez traumām un esmu pārliecināts, ka lielāka daļa no viņiem skrien "sliktajos" apavos. Skriešanas apavu priekšrocības un trūkumi salīdzinot ar baskājību nav zinātniski pierādīti. Varbūt izpētot atklāsies, ka baskājība irplacebo vai tieši otrādi - zāles. Pagaidām tas ir ticības un gaumes jautājums.
OreMan said
Paskaiti labāk, cik ieteikumi uz traumu foruma ierakstiem kopumā ir izvēlēties [citus/labākus/vispār] apavus un cik - skriet basām kājām.. Ka tik nesanāk ~9:1. Kurš te ir lielāks evaņģēlists? Daži laikam visu pārējo laiž gar ausīm, tikai vārds `basām` tos atmodina, kā vērsi sarkana lupata..
Traumu foruma ierakstus neesmu skaitījis, bet manuprāt tur pārsvarā iesaka ārstēt traumas un vingrot muskuļu un saišu stiprināšanai. Ērtāki apavi varētu būt nākošie populārākie aiz baskāju propagandas. Toties saskaitīju komentārus šai diskusijai, kuras autors konkrēti norādīja - "Un pats galvenais – lai būtu pēc iespējas labāka amortizācija.". Kopsavilkums: autors - 4; apautie - 54; basie - 14, attiecība ~4:1.
Andulis said
Rolands said
Lūk rokoties pa internetu atradu ar ko kājās skrējuši top100 Ņūjorkas maratona 2013 skrējēji:
http://sneakerreport.com/news/first-100-shoes-cross-nyc-marathon-finish-line/Iemetu aci komentāros. Tur ziņo par kaudzi kļūdu šajā rakstā. Dažs novērtējis: "This article was very poorly executed." ;(
Komentāros tiešām daudz kļūdu labojumu. Vēl jāpiebilst, ka bildēs redzamās kājiņas pieder daiļajām skrējējām, nevis skrējējiem.
18:17
22/04/2009
in said
Un ja konkrētāk - kam un kad beigas? Vai skrienot basām, nav tā posma, kad nogurums jau parādījies, bet vēl tomēr var kaut kā paskriet? (Atceries, ka var būt kāda, citiem varbūt neizprotama, motivācija turpināt "čerez ņemogu".)
Droši vien ir atšķirība, kāda tieši trauma tiek provocēta, cik drīz tā izpaudīsies, bet iespējamība pie tās tikt, palielinās, neatkarīgi no apavu izvēles. Tāpat savu lomu nospēlēs arī tas, vai noguris skries regulāri un daudz, vai tas būs kāds izņēmuma gadījums vienreiz 10 gados.
Pēc ļoti smagiem ātruma treniņiem ir man bijis dažas reizes patiešām tā, ka vienkārši fiziski nevar vairs paskriet, tikai paiet, jo pēda un visas saites ap pēdu vienkārši nav vairs uz to spējīgas. Varu droši apgalvot, ka, ja uzvilktu apavus ar amortizāciju, tad varētu tās kājas vēl pacilāt tādās situācijās. Tik, kam tas būtu vajadzīgs?
dot said
Skriešanas apavu priekšrocības un trūkumi salīdzinot ar baskājību nav zinātniski pierādīti. Varbūt izpētot atklāsies, ka baskājība irplacebo vai tieši otrādi - zāles. Pagaidām tas ir ticības un gaumes jautājums.
Protams, nekas nav zinātniski pierādīts. Varu tikai sausu statistiku piedāvāt.
http://www.iaaf.org/records/toplists/road-running/marathon/outdoor/men/senior
Prakse rāda, ka no 274 visu laiku ātrākajiem maratona skrējējiem 149 nāk no Kenijas, 62 no Etiopijas, tad vēl arī daži naturalizēti Āfrikas skrējēji. Tātad kopā 77 %. Varu droši apgalvot, ka lielākajai daļai basā kilometrāža ir lielāka nekā, piemēram, OreMan, un neviens kā treniņapavus neizmanto ortopēdiskās pēdiņas vai Gel Kayano. Protams, tā ir elite, kuriem slodze uz pēdu ir nesalīdzināmi lielāka nekā parastiem amatieriem. Mums, amatieriem, ir daudz vieglāk skriet ar basām, jo nav tādas slodzes jāiztur. Tad kāpēc mums, baskājiem, te kaut ko būtu japierāda? Tad varbūt labāk tomēr tādi Asics lai pierāda savu taisnību par visām pēdam korekcijām un stabilizēšanām?
19:55
28/10/2011
ansiso said
Tad kāpēc mums, baskājiem, te kaut ko būtu japierāda? Tad varbūt labāk tomēr tādi Asics lai pierāda savu taisnību par visām pēdam korekcijām un stabilizēšanām?
Apavu ražotāju propaganda nav ne ar ko labāka par jūsējo, varbūt tikai krāsaināka un biežāk sastopama. Nekas jums nav jāpierāda, lai ar to nodarbojas zinātnieki.
20:54
26/03/2011
ansiso said
Protams, nekas nav zinātniski pierādīts. Varu tikai sausu statistiku piedāvāt.
http://www.iaaf.org/records/toplists/road-running/marathon/outdoor/men/senior
Prakse rāda, ka no 274 visu laiku ātrākajiem maratona skrējējiem 149 nāk no Kenijas, 62 no Etiopijas, tad vēl arī daži naturalizēti Āfrikas skrējēji. Tātad kopā 77 %. Varu droši apgalvot, ka lielākajai daļai basā kilometrāža ir lielāka nekā, piemēram, OreMan, un neviens kā treniņapavus neizmanto ortopēdiskās pēdiņas vai Gel Kayano. Protams, tā ir elite, kuriem slodze uz pēdu ir nesalīdzināmi lielāka nekā parastiem amatieriem. Mums, amatieriem, ir daudz vieglāk skriet ar basām, jo nav tādas slodzes jāiztur. Tad kāpēc mums, baskājiem, te kaut ko būtu japierāda? Tad varbūt labāk tomēr tādi Asics lai pierāda savu taisnību par visām pēdam korekcijām un stabilizēšanām?
Ja nemaldos Kenijieši tajā ātrumā pa asfaltu vico caur papēdi! Bāze noteikti savākta ar basām, bet ātrums gan jau tiek iegūts jau apavos. Esmu redzējusi treniņu video - apavos!
16:29
13/09/2014
Sveiki, atkal!
Apavi beidzot ir saņemti un izskriets arī pirmai krosiņš (Asics GT-2000). Ar apaviem esmu ļoti apmierināts, ar fizisko formu gan ne pārāk. Bet esmu vēl jauns, gan visu izlabošu. Man gan būtu pieticis ar 4 atbildēm uz manu jautājumu nevis četrām lapām, bet tik un tā paldies visiem, kas kaut ko ieteica.
Labprāt pajautātu ar kādu apģērbu būtu labāk skriet pa ziemu. Bet negribas, lai izplūst uz vēl 4 lapām strīdos par to vai apģērbs vispār ir vajadzīgs, vai nav. :)
p.s. Ja būtu blakus pludmale, tad regulāri skrietu ar basām kājām.