Skatos, ka Kaspars savu problēmu ir atrisinājis, man šobrīd ir līdzīga problēma (to jau savlaik mēģināju risināt citā tēmā) - ziemas sezonu neskrienu, jo nav atbilstoša apģērba un, protams, apavu, bet patiesi gaidu pavasari, lai varētu iekustēties. Neesmu gan atrisinājis jautājumu par apaviem un te ir tik daudz labu lietu par minimālajiem sarakstītas... Gribu skriet pareizi! Respektīvi, pēc visa iepriekš rakstītā sapratu, ka izmest naudu par parastiem skrienamajiem apaviem it kā nav vērts, bet iestartēt uzreiz ar minimālajiem varētu būt smags pasākums, jo manas kājas diez vai tik ātri sapratīs, ko es no viņām gribu un ko viņas grib no manis un agrā pavasarī baskājām varētu būt par aukstu, kas, pēc iepriekš lasītā, ir pareizāks pārejas process.
Iespējams, ka tagad esmu tā apjucis, ka vairs nevaru izlobīt pareizo domu no daudzajiem viedokļiem un rakstiem, bet kā būtu optimāli rīkoties? Ja minimalizēšos, tad velk uz VFF pusi, jo tos var paskatīt un pielaikot tepat uz vietas - Rīgā.
23:15
15/03/2011
Piekritīšu, ka nav tāda pareizā risinājuma. Arī es esmu pa vidu starp 3 siena kaudzēm (baskāji, minimālisti un amortizējošie apavi), reizēm iekožos no katras. Katrā no tām ir sava patiesība. Aukstā ziemā vai slapjā vēsā laikā no manis baskājis nekādi nesanāks, minimālisms tikai ja ir sauss segums un vēlams pozitīva gaisa temperatūra, pārējā laikā jāpieturas pie "amortizatoru" lietošanas tīri dēļ komforta šādos laika apstākļos. Pieļauju domu, ka labāk ekipējies ziemai varētu skriet arī minimālismā, bet esmu par slinku, lai to izdarītu šajā sezonā!
Vasarā ar basām skriet diezko daudz neizdodas, jo līdz skaistajām mežā takām ir jānokļūst pa ne tik patīkamiem apstākļiem + piepilsētā tās meža takas ir kā suņu kakas. Skrienot pa baso tiek masētas pēdas un aktivizēti nozīmīgi organisma centri, kas uz veselību noteikti atstāj vispozitīvāko iespaidu un apavi, tai skaitā minimālie - to visu noslāpē!
Minimālismu (siltajos laika apstākļos) vismaz 1-2x nedēļā atbalstīju ar skriešanu VFF, jāsaka ka sajūtas ir patīkamas, ne reizi neko neesmu uzberzis tajos vai satraumējis. Ar VFF esmu skrējis gan lēnos, gan ātros treniņus un varu atzīt, ka pēdas stiprināšanai tas patiešām ir lielisks līdzeklis, tā ir un būs neatņemama manu treniņu sastāvdaļa! Šajā sezonā centīšos proporcionāli palielināt noskrietos kilometrus ar minimālajiem apaviem un pa baso, bet pilnībā no "amortizatoriem" atteikties vēl neesmu plānojis - arī dažādība vairāk motivē skriet! :)
11:20
15/03/2011
12:49
15/03/2011
13:14
21/10/2009
15:01
28/10/2011
kykc said
Minimālie apavi nekad nebūs tik populāri kā parastie. Lielakais piķis tiek darīts uz tiem kas vēlas nomest lieko svaru. Uz šīs shēmas turās visas megabrendu kompānijas. Minimālie apavi- tas ir pareizi, bet cilvēks kuram ir ĶMI lielāks par ~ 30 nekad pat gribēdams uz pirkstgaliem neskries. Tādeļ plauktos redzēsim parastos skriešanas apavus.
Tas nekas, ka viens džeks ar ĶMI 37 sāka skriet no nulles uzreiz 6km katru dienu ar šādiem?
http://counterkicks.com/wp-content/uploads/2010/10/onitsuka-tiger-mexico-66-white-raven-4.jpg
Pirms tam tie bija ikdienas apavi, pirkti 100% sportā. Skrējējs ar pieredzi viņam veselu mēnesi borēja, ka skriešanai notiekti vajag amortizāciju, citādi 100% trauma! Neko darīt, džeks aizgāja uz veikalu un nopirka http://www.foroatletismo.com/imagenes/2011/05/adidas-supernova-riot-3-gtx.jpg Bet tas nelīdzēja, jo otrs skrējējs turpināja borēt, ka šie ir mežam domāti un ar pārāk mazu amortizāciju :D
P.S. Starp citu, tam džekam šobrīd ĶMI ir ~30 un viņš pats domā, ka skrien uz pēdas priekšdaļas.
Tas ir viens no tipiskajiem mītiem, ka skrējēji ar palielinātu svaru nu gan nevar skriet minimālajos apavos vai basām kājām, ka tiem nu gan vajag amortizāciju. Īstenībā taču, jo lielāks svars (šeit tiešām būtisks ir svars, masai nav nozīmes), jo lielāku triecienu katrā solī jāuzņem ķermenim, kurš daudz pret asfaltu papēžus, kā to paredz darīt amortizējošie apavi.. Smagākam skrējējām tieši vēl lielākā mērā varētu izpausties dabiskais triecienus slāpējošais faktors, skrienot basām kājām. Un nav jau jāskrien uz pirkstgaliem, kā to minēja kykc, tas ir tikpat nepareizi kā skriet uz papēžiem. Jāskrien normāli uz pēdas vidusdaļas.
kykc said
Es nebūtu pārsteigts ja 80% skrējēju domātu ka skrien uz pēdas priekšdaļas))
Pat man brīžiem liekas ka es skrienu ar pēdas priekšdaļu)) (sapņos)
Taisnība, ārkārtīgi daudzi tā teikuši, ko esmu dzirdējis. Bet, paskatoties fotogrāfijas no sacensībām, jau redzam, kāda ir patiesā aina..
Nekad neesmu īsti domājis un iedziļinājies tēmā par palielināto svaru, bet, tā loģiski padomājot, ja cilvēkam palielināts svars, tad neiznāks lielāka slodze pēdai?
Man tā grūti iztēloties, kā varētu izskatīties, ja cilvēks ar pieņemsim masu 200kg skrietu, piezemējoties vispirms uz pēdas priekšējās daļas
15:47
28/10/2011
OreMan said
Jāskrien normāli uz pēdas vidusdaļas.
Uz pēdas vidusdaļas grūti paskriet, ja tā nepieskaras virsmai :D
Skatos praktiskāk - kura zoles daļa vairāk nodilst, uz tās daļas tad arī tiek vairāk skriets. Pirmajiem skriešanas apaviem papēža ārmala un pēdas iekšmala ir vairāk padilušas, jaunākiem - vairāk nodilis pēdas vidus un zole pavisam minimāli.
kykc said
Es nebūtu pārsteigts ja 80% skrējēju domātu ka skrien uz pēdas priekšdaļas))
Pat man brīžiem liekas ka es skrienu ar pēdas priekšdaļu)) (sapņos)
Varētu būt līdzīgi kā ar autovadītājiem:
20% brauc nepārkāpjot CSN;
80% uzskata, ka ietilpst tajos 20%.
15:50
15/03/2011
Kāda daļa no pēdas vidusdaļas jau zemei pieskaras vienalga (ārmala) ;) Bet nav būtiski, cik liela daļa pieskaras zemei, galvenais jau ir tehnika - varam tad varbūt labāk domāt par to, kādā leņķī notiek pēdas piezemēšanās.
16:08
28/10/2011
Ansis Ozoliņš said
Man tā grūti iztēloties, kā varētu izskatīties, ja cilvēks ar pieņemsim masu 200kg skrietu, piezemējoties vispirms uz pēdas priekšējās daļas
Nu bet ar lecamauklu lēkājošu 120 kg bokseri tak vari iedomāties? Vajadzīgās iemaņas un noslogotie muskuļi tie paši.