Varbūt, ka tas būs viņš - http://news.runnersworld.com/2012/07/09/hobie-call-would-be-sub-200-marathoner
Man gan nepatīk, ka intervētājam tāds dikti uzbrūkošs tonis, it kā Hobijam būtu kaut kas viņam jāpierāda. Bet tā amizanti - pilnīgi jaunu treniņu piegājienu džeks izgudrojis, būtu interesanti pasekot līdzi, kā viņam veiktos, ja viņš dabūtu tos sponsorus un tiešām uzsāktu šī mērķa īstenošanu.
16:47
22/10/2011
OreMan said
Varbūt, ka tas būs viņš - http://news.runnersworld.com/2012/07/09/hobie-call-would-be-sub-200-marathoner
Man gan nepatīk, ka intervētājam tāds dikti uzbrūkošs tonis, it kā Hobijam būtu kaut kas viņam jāpierāda. Bet tā amizanti - pilnīgi jaunu treniņu piegājienu džeks izgudrojis, būtu interesanti pasekot līdzi, kā viņam veiktos, ja viņš dabūtu tos sponsorus un tiešām uzsāktu šī mērķa īstenošanu.
Pft... man bi viņa problēmas. Man pusmaratonu zem 2 noskriet... :D
Ps jāiet pēc vestes...
08:40
28/10/2011
Ideja palielināt svaru samazinot attālumu ir skaista, bet manuprāt tas diemžēl nenostrādās. Tā vienkāršā iemesla dēļ, ka skrienot visu laiku sacensību (maratona) tempā uztrenēsies tikai ātrās muskuļu šķiedras, bet lēnās muskuļu škiedras paliks netrenētas. Bet tieši lēnās ir atbildīgas par lielāku izturību.
P.S. Vēl jau var gadu trenēties ar tauku "vestīti" un mēnesi pirms gada galvenajām sacensībām to sadedzināt :D
09:42
22/10/2011
dot,
"Now that I have my race pace, all I need to do is strategically and methodically decrease the weight in the vest while I increase the distance that I run until my endurance is adequate to get me through the marathon."
Ne vella nezinu no teorijas (labi, mazliet pārspīlēju, bet tomēr), bet šis izklausās pēc kaut kā līdzīga. Cik sapratu, tad šeit ar "race pace" īsti netiek domāts pierastais "race pace". Kā saprotu, tad pēc šādas metodes trenējoties, tas, ko saprotam tagad ar "race pace" viņam patiesībā būtu augstāks. Tobiš, cik saprotu, viņa piedāvātais variants ir tieši atšķirīgs ar šo.
dot said
Ideja palielināt svaru samazinot attālumu ir skaista, bet manuprāt tas diemžēl nenostrādās. Tā vienkāršā iemesla dēļ, ka skrienot visu laiku sacensību (maratona) tempā uztrenēsies tikai ātrās muskuļu šķiedras, bet lēnās muskuļu škiedras paliks netrenētas. Bet tieši lēnās ir atbildīgas par lielāku izturību.
P.S. Vēl jau var gadu trenēties ar tauku "vestīti" un mēnesi pirms gada galvenajām sacensībām to sadedzināt :D
Jā, tieši par šo pašu - ātro un lēno muskuļu šķiedru jautājumu - runāja arī speciālisti minimālistu forumā, ka šī iemesla dēļ plāns diez vai izdosies. Taču laikam jau šādu lietu neviens vēl nav mēģinājis, tāpēc nespriedīsim pāragri. Varbūt džeks atklās kādu jaunu zinātnei vēl nezināmu lietu.
jupe said
dot,
"Now that I have my race pace, all I need to do is strategically and methodically decrease the weight in the vest while I increase the distance that I run until my endurance is adequate to get me through the marathon."Ne vella nezinu no teorijas (labi, mazliet pārspīlēju, bet tomēr), bet šis izklausās pēc kaut kā līdzīga. Cik sapratu, tad šeit ar "race pace" īsti netiek domāts pierastais "race pace". Kā saprotu, tad pēc šādas metodes trenējoties, tas, ko saprotam tagad ar "race pace" viņam patiesībā būtu augstāks. Tobiš, cik saprotu, viņa piedāvātais variants ir tieši atšķirīgs ar šo.
Nē, ar `race pace` viņš saprot tieši to pašu, ko visi. Viņš visu treniņu laiku plāno skriet pilnīgi vienādā ātrumā - tādā, kāds vajadzīgs 2:00 maratonam. Tikai, palielinot distanci, viņš samazinās savas vestes masu. Jūdzi viņš jau var ar šo mērķa ātrumu noskriet (ar maksimālo vestes masu), tagad tik jāaudzē distance, kamēr tiek līdz maratonam - temps visu laiku nemainīgs.
11:30
22/10/2011
Kā es saprotu piedāvāto treniņprocesu, tad tas ir tēmēts uz to, ka "race pace" ar laiku kļūst par treniņātrumu. Tādu, kā komforta ātrumu, t.i., ar laiku tu sevi pieradini darīt to pašu, ko dari, tikai tas tev prasa arvien mazāk piepūles. T.i., otrādi apgriezts pasākums - sākumā spied no sevis visu sulu laukā. Nez, kā lai to smukāk pasaka - man izklausās, ka viņa treniņi citiem būtu sacensības, bet viņa sacensības - vienkāršs treniņš. "Тяжело в учениях - легко в бою" :D
12:41
28/10/2011
Protams, publikai ir pamatota skepse par to, ka ar spēka treniņiem var audzēt izturību. Bet ir vēl viena lieta - kaut kur lasīju par treniņu apjomiem. Aptuvens citāts: "Ja gribi godalgotas vietas savā vecuma grupā valsts līmenī, ir jātrenējas 600 stundas gadā. Ja gribi kvalificēties pasaules līmeņa čempionātiem, jātrenējas jau 800 stundas gadā. Ja gribi iekļūt pasaules labāko divdesmitniekā, jātrenējas vairāk kā 1000 stundas gadā."
Pieļauju, ka mērķējot uz divu stundu maratonu, būtu jātrenējas vismaz 1200 stundas gadā. Atrēķinot nost atpūtas dienas sanāk trenēties vidēji 5 stundas dienā. Tas būtu apmēram divi maratoni dienā. Iespaidīgi, bet nevarētu teikt, ka nereāli. NRM mazliet paskrēju kopā ar Jermolajevu un uzzināju, ka viņš gatavojoties 1000 jūdzēm arī noskrien divus maratonus katru dienu.
izklausās aizdomīgi, bet pagaidām nevienam nav vairāk taisnības, jo nav jau vēl rezultātu ar ko salīdzināt - kā teikt, čalis izvirzījis hipotēzi. hm, varētu uzvilkt 20 kg vesti un vazāties apkārt, nez kā būtu ar to peldēt (satrenēties triatlonam)?
99% iešanas (pārvietošanās) aizstāšana ikdienā ar skriešanu, izturību un pieradumu panest ātrāku un garāku gabalu skriešanu droši vien krietni palielinās, nemaz nerunājot par lietderību. spriežot pēc biedru pievienoto skrējienu nosaukumiem, šī metode ne pilnā apmērā, bet tiek piekopta.
reiz D.Lina man dienas vidū vieglā solī pacilpoja garām ar mugursomu plecos, lai arī sporta apģērbā (loģiski), neizskatījās pēc spec treniņa vai steigšanās kkur paspēt (kgan arī iespējams), bet pēc skrējējas efektīvas pārvietošanās no punkta A uz punktu B.
14:25
28/10/2011
Skriešana ar papildus svaru nav nekas jauns. Ir dažādu veidu kāju atsvari potītēm, svara jostas un svara vestes. Svara vestes laikam ir vispiemērotākās skriešanai, jo vienmērīgāk sadala papildus svaru pa ķermeni un dažas vestes var izmantot arī kā dzeršanas sistēmas. Parasti gan papildus svars nepārsniedz 10% no ķermeņa svara. Vairāk par skriešanu ar svara vesti var palasīt šeit: http://www.livestrong.com/running-weight-vest/
---------------------------------
Strength vs. Weight
While building leg muscle may seem beneficial, the added bulk may hinder your endurance and speed over long distances. This may also hold for short distances, as noted by professional sprinter Tom Green, who suggests that strength-to-weight ratio is more important than overall strength. With claims of adding full-body resistance, weighted vests may add unnecessary muscle and bulk to areas of the body that are not required for optimal running performance.
Distance
Despite Tom Green's wariness for building muscle, he suggests that focusing on your lower body while maintaining a toned upper body is beneficial for short-distance runners. In addition, while resistance exercise is generally used by bodybuilders to add bulk, much of this weight gain depends on your body type and nutrition. Although such resistance training will add some bulk, the gains in explosive power through training with a weighted vest overshadow the minimal losses in speed for competitive sprinters. With a greater focus on endurance and maintaining a considerable speed over time, long-distance runners may find the bulk added by training with a weighted vest to hinder their speed over the long run.
---------------------------------
Īsāk runājot skriešana ar svara vesti ir līdzvērtīga intervāliem, skriešanai pa kalniņiem vai trepēm. Pamatefekts ir muskuļu masas pieaugums, kas ir svarīgi sprintā, bet tiek zaudēta izturība.
Lūk, kur Kola kungs redzams savā pamatdisciplīnā - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nMD7EzkRcMQ
Lūk, tas gan ir riktīgs Stipro skrējiens - mūsējie varētu dažus `šķēršļus` aizņemties, lai padarītu to pasākumu vēl interesantāku..
11:59
Atļaušos iebilst un palabot - viņš VARBŪT būs pirmais maratonists, kurš noskrējis zem 2:00h, pat ja viņš tiešām noskries maratonu zem 2:00h. Jo vienkārši nav zināms, vai kāds jau ir noskrējis tik ātri maratonu, piemēram, nav pieejami dati, cik ātri noskrēja maratonu pats pirmais maratonists senā Grieķijā - ziņotājs Feidipīds, kurš skrēja, lai paziņotu divdomīgu ziņu par kauju pie Maratonas. Varbūt viņš toreiz noskrēja maratona distanci 1:30h, tas nav zināms, zināms ir tikai tas, ka tolaik cilvēki bija fiziski spēcīgi un grūtībās rūdīti.
12:51
13/11/2009
Iespējams un reizēm pat ticams ir daudz kas... Tomēr šeit runa ir par dokumentētiem rezultātiem precīzās trasēs.
Feidipīds noskrējis (ja leģenda ir puslīdz patiesa) laikam mazāk, ~40 km. Bet pa citu iespējamo ceļu - varbūt pat tikai ~35 km.
http://en.wikipedia.org/wiki/Marathon#Origin
http://en.wikipedia.org/wiki/Pheidippides
09:35
27/03/2017
No manas thinking- Ideja palielināt svaru samazinot attālumu ir skaista, bet manuprāt tas diemžēl nenostrādās. Tā vienkāršā iemesla dēļ, ka skrienot visu laiku sacensību (maratona) tempā uztrenēsies tikai ātrās muskuļu šķiedras, bet lēnās muskuļu škiedras paliks netrenētas.
arī- Man gan nepatīk, ka intervētājam tāds dikti uzbrūkošs tonis, it kā Hobijam būtu kaut kas viņam jāpierāda. Bet tā amizanti - pilnīgi jaunu treniņu piegājienu džeks izgudrojis, būtu interesanti pasekot līdzi, kā viņam veiktos, ja viņš dabūtu tos sponsorus un tiešām uzsāktu šī mērķa īstenošanu.