Es arī atceros dažas epizodes no tām, ko Tu, Kuk, aprakstīji. Arī dzirdēju uz Vanšu tilta to, ko Tu sauc par `maffijas provokāciju` ;) Arī Raselu pēdējā līkumā pamanīju, kurš sauca, ka es esot pagaidām 2. vietā baskāju konkurencē (lai arī šoreiz nebiju baskājis) :)
Apsveicu ar pirmo! Atcerējos savu pirmo, tās bija lieliskas sajūtas. Arī Tavus `palagus` 18 nedēļu garumā bija interesanti lasīt. Veiksmīgu turpinājumu!
15:40
21/03/2012
OreMan said
Arī Raselu pēdējā līkumā pamanīju, kurš sauca, ka es esot pagaidām 2. vietā baskāju konkurencē (lai arī šoreiz nebiju baskājis) :)
OreMan, maratons ir pietiekami garš, ilgs un padevīgs, lai no jebkādu apavu dievinoša puritāņa būtu iespēja kļūt par baskāji. :D
Kukam sveicieni!
Vēl būs daudzi pozitīvi aplauzieni ar maratoniem, tas piederās pie lietas, pusītes skrienās salīdzinoši vieglāk - cits stāsts, treniņi, un "to MakDžeka kalkulatoru" izmet no galvas. ;)
07:42
28/10/2011
McMillana kalkulatoram ir viena problēma - neatkarīgi no trasē pavadītā laika min/km pieaug ļoti lēni līdz 50km distancei, pēc tam strauji. Tas izskaidrojams ar to, ka kalkulators veidots uz sportistu datiem, kas maratonu skrien 2,5 stundās un 50km 3 stundās. Lēnajam galam tas kalkulators uz garajām distancēm melo, jo skrienot precīzi uz anaerobā sliekšņa glikogēns beidzas pēc apmēram 2,0..2,5 stundām. Lai glikogēna rezerves izstieptu līdz 4 stundām, jāskrien tuvu aerobajam slieksnim.
10:45
19/03/2012
Noslēguma tehniskais kopsavilkums par 18 nedēļām.
Jāsāk ar nelielu atgādinājumu – kāds bija uzstādījums janvāra vidū:
Kuks said
Nu ko - pagājušo nedēļu nobumbulēju, bet no šodienas sākās gatavošanās NRM'13 maratona plāna realizācija.
Īsumā - 18 nedēļās jāpieveic 1009 kilometri; iesākumā nedaudz pāri 40km nedēļā, skarbākajās nedēļās - pāri 80km nedēļā; vēl redzēšu, kā izdosies plānu sakombinēt ar citiem skrejampasākumiem.
Ja mazliet detalizētāk - 6 sporta dienas nedēļā:
- pirmdiena - vingrošana;
- otrdiena - īsais;
- trešdiena - pusgarais;
- ceturtdiena - īsais;
- piektdiena - brīvdiena;
- sestdiena - īsais/pusgarais (lielākoties maču tempa treniņš);
- svētdiena - garais.
Orientieris ir paņemts; pirmais izaicinājums būs nepadoties atslābumam un iekrāt kilometrāžu arī salā un sniegā :)
Tālākais pēc jau atstrādātā formāta - kopsavilkums un daži skaitļi:
Pielietotais treniņu plāns: http://www.halhigdon.com/training/51140/Marathon-Intermediate-2-Training-Program; 18 nedēļās kopsummā jāpieveic 1009km; šo plānu izvēlējos, jo veselais saprāts pateica priekšā, ka ziemā ātrumdarbus veikt (tempus, intervālus, kalnus) nebūtu visai prātīgi (kā arī personīgā apņemšanās no rudens – pastrādāt pie bāzes nevis ātrumiem, lai atkal traumu nenoķertu). Mērķa laiks – uzstādīts jau pirms gada 3:30:00... :)
Paveiktais skrējienu apjoms: kopš 15.janvāra pieveikti 1155km (salīdzinot ar plānoto +146km). Plus/mīnus plānam atbilstoši veikti 74 skrējieni (no 87); pārējie – vairāk vai mazāk personīgā improvizācija par tēmu (arī atbilstošie uzskatāmi par palielu improvizāciju, bet vismaz apjomā atbilst). Galvenais neizpildītais parametrs – sestdienas skrējieni maratona tempā; līdz pat aprīlim praktiski neveicu, bet pēc tam sākās sacensības, kur skrēju kādas 20sek/km ātrāk. Otrs neizpildītais (pārpildītais) – pirmsmaratona nedēļa, kurā 15km vietā savācu 41km...pēdējos padsmit sestdienā pirms NRM (šo noteikti ņemšu vērā un vairs nemēģināšu atkārtot). Treniņu procesā pieveikti 3 pusmaratoni sacensību režīmā, paceļot PR no 1:39:40 līdz 1:34:56 (gadu vecais plāns par 1:30:00 paliek prātā). Noskrieti 5 skrējieni 30+km robežās (ieskaitot testa treniņmaratonu 4:01) – plānā prasījās tikai 3 šādi skrējieni, bet nekas :)
Personīgais uzstādījums – turēt pulsu treniņos cik iespējams pie 140sm vai zemāk, ziemā rezultējās ar tempu 6:30min/km; tuvāk pavasarim jau ar 6min/km; aprīlī/maijā ar 5:40min/km. Šķiet, ka ir kkāda sakarība starp sniegu/salu un pulsu :)
Sasniegtais: NRM maratona čipa laiks 3:53:30 – mērķis nav sasniegts (iemesli – dažādākie: pārāk optimistisks mērķis pirmajam maratonam; ātruma treniņu trūkums?; noguruma fons/neatbilstoša pirmsmaratona nedēļa; gan jau arī laika apstākļi skrējiena laikā; paša psiholoģiskā negatavība uzstādītajam rezultātam). Šībrīža dzīvsvars – 91kg. Bet labākā ziņa – nekādu traumu/noberzumu/sāpju vai hroniska bezspēka pēc maratona :)
Secinājumi:
- maratons nav joks, vari/vajag gatavoties, bet ļoti daudz kas var ietekmēt rezultātu tieši skrējiena laikā;
- salīdzinoši veiksmīgas pusītes negarantē tikpat veiksmīgu maratonu – izturība!!!;
- jāstrādā pie morālās noturības un „lēnāk sāksi/veiklāk beigsi”;
- man patīk skriet!!!
Nu ko – Valmiera rudenī...3:20:00??? ;) /kuš, kuš, kuš/
12:24
01/01/2012
Kuks - apsveicu ar Pirmo!
Mazliet apbrīnoju Tavu neatlaidību pieturēties pie treniņmetodikas, man kaut kā nesanāk (vēlamo kārtību čakarē visādi citādi sportiski pasākumi :) ).
Arī štukoju par Valmieru. Pašlaik gan šķiet, ka otrajam maratonam būtu grūtāk saņemties, nekā pirmajam (vispār daudzi tā saka).
Apsveicu ar pirmo maratonu!!!Iespaidigi!Es NRM noskreju savu pirmo pusmaratonu un biju loti gandarits un jutos ka septitajas debesis,bet kad noskrieshu savu pirmo maratonu,tad laikam ilgi nespeshu "atgriezties uz Zemes":)!Bet lidz tam vel loti daudzi km prieksha!Noteikti njemsu vera Tavu dienasgramatu!Ka ari apsveicu visus Noskrienieshus,kuriem bija pirmie pusmaratoni un maratoni!Noskrien!:)