Please consider registering
guest
09:32
22/04/2009
10:14
24/04/2009
11:10
14/09/2009
Katram sava taisnība .Protams,ka ar lielāku svaru labākus rezultātus sasniegt grūtāk.Domāju,ka tiem ,kas maratonu skrien zem 3 stundām svarīgs ir katrs kilograms,bet tādiem kā mēs te lielākā daļa - galvenais,LAI PATS JUSTOS LABI.Rezultāts nav mazsvarīgs,bet galvenais,lai pats saņemtu jaukas emocijas no skrējiena.Zinu,ka Kamparu šie kilogrami uztrauc,bet īsti nesaprotu viņa rezultātu - tādu kā iestrēgšanu.Kilogrami -plus,mīnus turpat grozās.Varbūt tas augstākais līmenis sasniegts,vai kautkas jāmaina treniņu procesā.
Didzi, protams, ja esi laimīgs ar saviem kg un vari normāli dzīvot un vēl paskriet, te nav nekādu problēmu. Bet tagad iedomājies, ka Tev ir papildus 2 hantelītes, katra pa 2,5kg ... rodas savas izmaiņas visa ķermeņa kustībā - skrējējs vai nu nespēj pacelt kāju tādā lenķī, lai tā kustība būtu ātrumu veicinoša, bet, ja spēj to kustību veikt, tad tas prasa papildus enerģiju un līdz ar ko ir visas no tā izrietošās sekas ... tas viss ir salīdzinoši un ne vienmēr kilogrami izšķir rezultātu, bet tas, ka katra indivīda "ideālais svars, bez uzcenojuma" ir konkurentspējīgāks ... nav šaubu ...
Esmu pret pārmērībām arī svara ziņā ... kad paskatās uz dāmām, kuras Liepājas vēji pūš iekš grāvja ... bet redziet kilogrami vienalga "par daudz" - pie 175 auguma cm, grib nodzīt no 55 uz 50kg ... bet tā jau lirika ...
Man tā domāt, ka Kamparam rezultātu kritums nav saistīts ar svara "problēmām" ...
15:08
19/05/2009
Girts said:
Manuprāt, vislabāk var noskriet, ja trenējas regulāri un pareizi un ja svars ir ideāls vai ļoti tuvu ideālam (+/-3kg).
Attiecībā uz lieko svaru, es ieteiktu darīt sekojoši:
1) izrēķināt vai tev nav liekais svars - http://www.nhlbisupport.com/bm...../bmi-m.htm - ja BMI indekss ir lielāks par 25, tad ir liekais svars (un pilno maratonu distanci varbūt vēl nevajadzētu skriet).2) ja ir liekais svars, sastādīt treniņprogrammu, lai paralēli skriešanas treniņiem tiek nodzīts liekais svars (te būs ļoti svarīgs arī uzturs un dienas režīms).
3) es nezinu, kā ir, ja ir pārāk mazs svars, es ar anoreksiju neslimoju un uzskatu, ka tas ir vēl sliktāk sportistam, nekā, ja ir liekais svars.
Piekrītu par ideālo svaru sportistiem - diemžēl sirds jauda un saišu izturība nemainās no cilvēka svara - tāpēc starp top 100 maraton skrējējiem nekad nebūs vīri virs 80kg - anaoloģiski srintā diez vai kenijieši ar savu 45kg svaru tiks pasaules topā.
BET tas nenozīmē ka es nevaru noskriet Maratonu, kaut mans indeks ir 27.5. Es domāju Didzis to ir pierādījis (indeks nu noteikti virs 28, rezultāts garajā distancē tuvu 3:30). Es saprotu, ka ne es, ne Didzis nekad nekļūsim par Maratona Top skrējējiem - toties mēs būsim tie kas var noskriet Maratonu, pacelt stieni divu kenijiešu smagumā un pietupienus taisīt ar visiem trim un izskatīties pēc normāliem latviešiem kas vējā nelokās un ja vajag var sievu pār peļķi pārnest.
09:59
20/08/2009
Man liekas, bilde iederas šajā diskusijā :)
http://johnbarban.com/weight-loss-sprint-or-marathon/
tas arī ir iemesls, kāpēs es paralēli skriešanai eju cilāt smagumus un daru citus garo distanču skriešanai "kaitīgus" treniņus. Negribas nonākt līdz kreisajā pusē redzamajai komplekcijai :)
10:02
13/11/2009
Būdams padomjlaikos audzis un izglītojies, kaut kā diezgan vienaldzīgi izturos pret modē nākušajiem BMI rēķiniem...
No auguma garuma (cm) atņemot 110, varam iegūt gana labu tuvinājumu vēlamajam svaram. Vismaz - puslīdz parasta garuma vīriešiem. Piemēram, man: 180-110 =70. Reāli laikam ir kādi 72-73 kg, arī nekāda vaina. :)
Girts said:
No auguma atņemot 110, diezvai tu iegūsi pieaugušam vīrietim vēlamu svaru! Drīzāk tāda badā mērdēta kumeļa svaru tu tā iegūsi! Pilnīgi pietiek ar svaru, kas ir, ja no auguma garuma atņemot 100 vai 105, ar nosacījumu, ja ir sportiskas vai normālas miesasbūves.
+1
Diez vai katram ideālo svaru var noteikt ar kādām formulām. Mana masa kopš vidusskolas beigšanas ir svārstījusies desmit kilogramu intervālā, un tikai es pati zinu, kad es vislabāk jutos.
Re ku vēl viens kalkulators ar ko paspēlēties: ideālais svars sportisitem.
18:08
13/11/2009
Jā, Girts - pilnīgi pietiek, par to nav šaubu. :)
Atņemot 110, esam tuvāk idzerve norādītajai "kreisajā pusē redzamajai komplekcijai", lai gan pilnībā to vēl nesasniedzam.
Atņemot 100, esam muskuļotāki, atlētiskāki... tuvāk "labās puses komplekcijai".
Sportiskas ir abas. ;) Maratonu iespējams noskriet kā ar vienu, tā otru.
Varbūt precīzāk tā: augums - 110 = vēlamais skrējēja-gargabalnieka svars ? To gan izdomāju pats, taču liekas, tālu no patiesības nebūs.
"Badā mērdētam" vajadzētu atņemt no auguma ... nu nezinu, 125 vismaz, ja ne vēl vairāk...!
P.S. Labs ir, izrēķināju savam augumam tās BMI vērtības. Ja atņem 110, sanāk indekss 21,6 (= normāls svars). Ja atņem 100, sanāk indekss 24,7 (= vēl normāls, bet pie augšējās robežas...). Tā ka īsti nesaprotu Tavu viedokli...??