Andulis said
Agy said
Tatad plikis vegetariesiem!Varētu piekrist... lai gan drusku citā nozīmē... ;)
"Parastiem veģetāriešiem" tādu kā mazu, maigu (stimulējošu) pliķīti ar saviem piedzīvojumiem ir devis vegāns-ultramaratonists Skots Jureks. :)http://scottjurek.com/eatandrun/
Varbūt kāds jau bija šeit ieteicis arī viņa grāmatu, bet "dubults neplīst". :)
Taisnība par Džureka kungu. Un vēl jau mums ir arī vēl ekstrēmāki ultramaratonisti, piemēram, Michael Arnstein jeb The Fruitarian..
Man, lasot par visām šāda veida ēšanām un šo diētu apvienošanām ar skriešanas sportu, ir radies visai pārliecinošs viedoklis, ka tas noteikti ir saderīgi. Pareizāk veidojot savu ēdienkarti (lai arī kā šeit netiktu definēts pareizāk), var skriet un var skriet daudz un ilgi. Iespējams, skriet var vairāk, ilgāk, ātrāk kā ar standarta diētām. Cita lieta - vai pats uz ko tādu parakstītos.. Laikam diezgan lielu piespiešanos vajag, lai pieturētos pie šāda strikta ēšanas režīma. Varbūt, kad ieietas, ir vieglāk, varbūt kaut kam tādam nobriedīšu, bet pagaidām ne :)
P.S. Tomēr pavisam noteikti nesaprotu tos, kas šādas diētas noliedz, kaut paši nav mēģinājuši.. Ir taču veiksmīgi piemēri.. Kā var noliegt?
21:44
11/06/2010
Šī gada Western States 100 tika veikts pētījums par dalībnieku ēšanas paradumiem. Intervija ar vienu no pētniekiem Steve Phinney: http://www.meandmydiabetes.com/2012/08/11/western-states-100-low-carber-wins-ultramarathon-steve-phinney-and-jeff-volek-study/
23:58
11/02/2012
... pētījums par dalībnieku ēšanas paradumiem.
Ļoti interesanti. Tas saskan ar to, ko reiz man stāstīja viena ņipra skrējēja un orientieriste - savlaicīgi pirms mača vajag uzturā lietot daudz taukus saturošus ēdienus, lai pieradinātu savu organismu pie to pārstrādes. Un tad sacensībās "pārtiek" no personīgā zemādas tauku slāņa. Viņa tā pieveica 24 stundu rogainingu, vispār neēdot.
p.s. Bet gan jau ka tā ēšana ir diezgan individuālia īpašība, un atkarīga no daudziem faktoriem :)
00:43
21/10/2009
Paskatoties realitātes šovu ''Survivorman'', kur dzheks cenšas izdzīvot 7 dienas brīvdabas apstākļos, kas pietuvināti vairaakas tūkstošgades atpakalj bijušiem cilvēku izdzīvošanas apstākļiem bez muusdienu iespeejaam un darbarīkiem, rodas jautājums, cik tad vecs ir veģetārieša dzīvesveidz??? jo jau pēc 3 dienu pārtikšanas no saknēm un lapām, tas dzeks sūkstas, ka viņan sāk trūkt enerģija lai pārvietotos, tapē jācenšas atrast kaut vai kāda slieka, varde vai čūska, ko apēst, lai uzņemtu olbaltumvielas... Protams mūsdienās tās var iegūt arī citos veidos bez gaļas, bet lasot šeit diskusijā par veģetāriešiem , kas labprāt atgrieztos akmens laikmetā, man rodas domas, vai tūkstošgades atpakalj vispār cilvēkam bija iespēja būt veģetārietim, ja jāpārtiek tikai no tā, ko apkārt mežā var atrast... Nebija gadijumaa variants''vai nu ēd to ,kas ir pie rokas, lai būtu enerģija (ieskaitot galju) vai mirsti?
08:06
13/11/2009
OreMan said
Un vēl jau mums ir arī vēl ekstrēmāki ultramaratonisti, piemēram, Michael Arnstein jeb The Fruitarian..
Iemetu aci mazliet... hm, vispār fantastika! Arnsteina kunga diēta īsti nesader ar vispārpieņemto (arī manis pieņemto) uzskatu, ka blakus ogļhidrātiem ir jāēd arī tauki un olbaltumvielas, pietiekamos = vērā ņemamos daudzumos. Sportiskie sasniegumi viņam iespaidīgi. Viela pārdomām un iemesls papētīt vēl.
08:35
13/11/2009
druupijs said
... man rodas domas, vai tūkstošgades atpakalj vispār cilvēkam bija iespēja būt veģetārietim, ja jāpārtiek tikai no tā, ko apkārt mežā var atrast... Nebija gadijumaa variants''vai nu ēd to ,kas ir pie rokas, lai būtu enerģija (ieskaitot galju) vai mirsti?
Varbūt ikdiena bija diezgan veģetāra, bet gaļu dabūja tikai palaikam, kad nu izdevās ko nomedīt. Diez vai ēda to 3x dienā, 7 dienas nedēļā?
Neesmu aizdomājies, kā tur īsti bija. Priekšstats jau parasti tāds ir, ka toreiz dzīvojuši no viena nomedītā mamuta/antilopes līdz nākošajam, ar augu valsts barību daudz nav ķēpājušies. Cik tas ir pareizs...?
Bet jā, mūsdienās ir lielākas iespējas būt veģetārietim. Vajag tās izmantot. Lai kāds arī būtu bijis akmens laikmets, taču interneta laikmetu varam veidot pēc sava prāta. :) Vajadzētu varēt...
09:43
28/10/2011
baskaaji, paldies par linku - labs raksts!
Komentāros pie raksta ir arī paša čempiona teksts:
"Hey all,
I do stick to a low arb diet which I believe helps tremendously. I took out grains over a year ago. I still have some carbs like sweet potatoes, but I try to eat them before a big run or race. Basicli I eat lots of vegetables, fruits, nuts and meat. I start each day with some hazelnut butter, then I go for a run and one back and make a green smoothly with fruit and kale. Lunch and dinner normally consist of vegetables and chicken or venison. I’m also not entirely strict on my diet, somedays I’ll have sushi with rice or some tacos with corn tortillas. Overall I try to eat a balanced diet and keep the carbs as low as possible.
On race day, I use Vespa which is an amino acid supplement about every 2hrs and a 100cal gel pack ( I like Cliffs vanilla gels) about every hour. Being on a low carb diet helps me to efficiently burn fat as my fuel. The few cal an hour I use allow me to run as fast as I can.
I hope this answers some questions.
Feel free to follow my blog where I talk about my nutrition pretty openly. I plan on writing a nutrition article soon.
Cheers,
Timothy"
P.S. Timam ir arī savs blogs: http://timothyallenolson.wordpress.com/
17:11
11/06/2010
Andulis said
Varbūt ikdiena bija diezgan veģetāra, bet gaļu dabūja tikai palaikam, kad nu izdevās ko nomedīt. Diez vai ēda to 3x dienā, 7 dienas nedēļā?
Neesmu aizdomājies, kā tur īsti bija. Priekšstats jau parasti tāds ir, ka toreiz dzīvojuši no viena nomedītā mamuta/antilopes līdz nākošajam, ar augu valsts barību daudz nav ķēpājušies. Cik tas ir pareizs...?Bet jā, mūsdienās ir lielākas iespējas būt veģetārietim. Vajag tās izmantot. Lai kāds arī būtu bijis akmens laikmets, taču interneta laikmetu varam veidot pēc sava prāta. :) Vajadzētu varēt...
Jo tālāk uz ziemeļiem cilvēki pārvietojās, jo lielāks kļuva gaļas īpatsvars uzturā un augu lietošana sezonālāka. Piemēram Amerikas ziemeļos dzīvojošie inuīti pārtiek lielākoties no treknas gaļas un zivīm. Nemaz tik viegli pieejams augu uzturs nebija, daudzi mūsdienās kultivētie augļi un dārzeņi krietni atšķiras no to dabiskajām versijām. Izpratne par gaļu arī bija krietni plašāka (rāpuļi, kukaiņi, tārpi u.c. delikateses). Pētījumi liecina, ka pirms ieroču izgudrošanas netika smādēta arī maita.
Protams nekāda regulāra ēdienreižu režīma nebija un bada periodi bija ierasta parādība. Tāpēc jau cilvēki spēj uzkrāt taukus.
Mūsdienās jau daudz ko var atļauties, bez izdzīvošanas riska, bet ne vienmēr tas ir optimālākais dzīves kvalitātei. Mūsu gēni nav daudz mainījušies pēdējo 10000 gadu laikā un daudzas slimības mūsdienās ir gēnu reakcija uz nepiemērotiem apstākļiem.
22:19
21/10/2009
Tas, ka tālāk uz ziemeļiem dzīvojošie lieto treknāku pārtiku, izklausās logjiski, jo vinjiem tauki siltuma un energjijas uzkraashanai aukstumaa vajadziigi- turklaat nav dzirdeets arii ka ledus lāči vai ronji ipaši izceltos ar aptaukoshanaas izraisiitaam slimiibaam savu tauku slaanju deelj :D
21:47
26/03/2011
Esmu šij grāmatai jau pāri pusei un mani pārsteidz, tas ko tur izlasu! Sapratu, ka krāt naudu dārgiem AISIC apaviem nav vērts... supinatori... nav vērts... līdz ar to pie kājas pēdas velves testus vēl vairāk... Nesaku, ka tagad vilkšu apavus nost pa visam un aida! Tur bija pieminēts fakts, ka lētākos skriešanas apavos traumu ir mazāk, pat it kā tādos apavos, kas pēc ražotāju domām jāmet jau ārā, ir labāki par jauniem ar super duper truper tehnoloģijam. Tad viss ko varu secināt mazāk tādu šitu kā gēls, supinators, jo labāk! OreMan domu gājienu neesmu noliegusi... es to vienkārši neesmu sapratusi! Saku pamazam saprast to domu!
Vecajiem Nike bija gaisa spilvens, ko rupigi izmantoju, jo ražotajs to tur bija ielicis, lai es turpinu skriet nepareizi! Rezultats smuka zila ortoze uz ceļa! Tapec priecajos, ka pirku Nike Lunar Swift ar domu, ka tas putas nav nekads amortizators un jamacas vien skriet (lai gan sad tad jutu, ka tas putas ir tiri ok - mikstas, bet censos ar papedi asfalta bedres netaisit)!
Ceru, ka jaunajai sezonai izdosies nopirkt Nike Free vai kādu apavu ar planu zoliti (negribu Five Finger, jo man nepatiks, ka visi uz manim ta jocigi skatas) un turpināšu mācīties skriet!
Bet es par to cilti brinos! Uzdzivo lidz baltajam pelitem un nakosaja diena stajas uz starta 100 km gonkam! Cik tam alum ir gradi? Vai arī tai ciltij maz vajag!
Mazliet nost no tēmas, bet pirms pāris dienām parādījās ziņas, ka sāks filmēt šai lieliskai grāmatai arī filmu un tajā spēlēs Matthew McConaughey - http://time.com/3686685/matthew-mcconaughey-born-to-run/