08:57
22/04/2009
Iespējams pirmā skriešanai veltītas grāmatas recenzija latviešu valodā.
Varbūt kādam mūsējam arī ir? Lapbrāt izlasītu.
Jā, šo es arī labprāt izlasītu, visu laiku nevaru saņemties nopirkt. Bet man ir šī grāmata audio formātā, kaut kad mēģināju pirmās nodaļas sākt klausīties, bet tā kā paralēli darīju citus darbus, tad kaut kā nespēju koncentrēties un tad jau konstatēju, ka vairs nesaprotu, par ko ir runa :) Angļu valodā man labāk padodas uztvert rakstītu tekstu, ne runātu.
10:04
22/04/2009
22:54
01/03/2010
07:54
21/08/2010
Tuksnesa vetra said:
OreMan, es gan, labprāt, ievērtētu tieši audiogrāmatas versiju. Ir iespējas, "kaut kā" tikt pie šādas opcijas?
BORN TO RUN by Christopher McDougall (2009)
Read by . . : Fred Sanders
Publisher . : Books On Tape (2009)
ISBN . . . .: ISBN-10: 1415963983 ISBN-13: 9781415963982
Format . . .: MP3. tracks, MB
Bitrate . . : ~90 kbps (iTunes 9, VBR, mono, 44 kHz)
Source . . .: 9 CDs (11 hours)
Genre . . . : Sports, Non-Fiction
Unabridged .: Unabridged
___
- Type: Audio Books
- Files: 132
- Size: 448.27 MiB (470046152 Bytes)
- Spoken language(s): English
- Novelkams šeit
22:26
06/12/2009
Tuksnesa vetra said:
OreMan, es gan, labprāt, ievērtētu tieši audiogrāmatas versiju. Ir iespējas, "kaut kā" tikt pie šādas opcijas?
Jā, vai nu tā, kā Armands85 saka, vai arī varu savas datnes kaut kur nolikt, ja slinkums torrentu vilkt. Tikai ne tagad - kad darbā būšu, man tikai tur kaut kur bija, vēl jāpameklē.
00:11
24/05/2010
Marathoner died from heart disease
http://sportsillustrated.cnn.com/2012/track_field/wires/05/08/2080.ap.ath.missing.runner.autopsy.4th.ld.writethru.0665/index.html
06:43
28/10/2011
"The report showed that True, 58, had cardiomyopathy, a disease that results in the heart becoming enlarged. While medical examiners couldn't point to the cause of the heart disease, they said True's left ventricle, which pumps oxygenated blood to the rest of the body, had become thick and was dilated."
Rakstā minētā kardiomiopātija (sirds muskuļa slimība) ir pārāk plaša diagnoze. Turpretī palielināta sirds, jeb atlēta sirds sindroms (atlēta bradikardija) ir norma hroniskiem sportistiem un netiek uzskatīta par slimību. Tas, ka ultramaratonistam ir palielināta sirds, neizbrīna un neko neliecina par patieso nāves iemeslu.
07:00
13/11/2009
Simpātisks variants: ikdienas skrējiena laikā, strauta malā. Daudz labāk, nekā pēc gadiem ilgas nīkuļošanas. :/ Pārāk agri gan...
Ar foto - http://t.co/9e1Nb4jN
18:36
26/03/2011
10:03
19/03/2012
Vakar vakarā beidzu lasīt šo grāmatu. Dažas atziņas:
- Biju gadījis kko citu - varbūt zinātniskāku, varbūt nopietnāku... Pāris vārdos raksturojot šo sacerējumu - hipijistiska skriešanas dienasgrāmata :) Vai esmu vīlies - viennozīmīgi neesmu :) Atmetot nost jeņķu patosu (nu ir man klikšķis uz šo nāciju...kā nekā gads ļoti tuvā saskarsmē pavadīts), ļoti labi uzrakstīts, plašs un saistošs materiāls, kurš raisa vēlmi domāt un uzzināt vairāk;
- Jāskrien priekam nevis rezultātam - sasaucās ar sen zināmo "fizkultūra ir veselīga, sports - nē"...
- Nav nekā neiespējama...ir tikai VĒL nesasniegtais :)
- No dabas es esmu nācis, pie dabas man atgriezties - vērtīgākais ieguvums un vēl viens apstiprinājums manam ceļam dabiskās skriešanas virzienā (ha, nez - kāds jau ir pielietojis terminu - "dabiskā skriešana"???)
Lasot citas diskusijas par to, kāpēc tad olimpieši (šobrīd) vai TOP skrējēji (allaž) skrien apavos nevis pa baso; kāpēc vairāki ātrie skrējēji joprojām skrien uz gēla spilveniem no papēža; ja jau dabiskā pārtika ir tik OK, kā tad izdzīvo visi minerāļu ražotāji...utt... Nonācu pie savas domas, ka nav ko salīdzināt nesalīdzināmo - nez vai pirmatnējais mūsu sencis skrēja, lai sasniegtu pasaules rekordu (kādu konkrētu laiku)...viņš skrēja tik ātri un tik tālu, cik vajadzēja konkrētajā brīdī (noķert/nodzīt medījumu; aizmukt/paslēpties no plēsoņas...)...nu un te arī atbilde - mūsdienu tehnoloģijas ļauj sasniegt nebijušus ātrumus un pārspēt rekordus - tāpēc tās tiek izmantotas SACENSĪBĀS!!! Savukārt skrienot savam priekam, to tomēr labāk darīt tā, kā skrējuši senči tos pašus pāris miljonus gadu - gan jau evolūcija par to ir parūpējusies :)
Nepretendēju uz šo kā vienīgo (absolūto) patiesību, kuru nupat ar uguni un zobenu došos ieviest pasaulē, bet - MAN ar šo atziņu/atklāsmi pietiek - esmu SEV to atklājis-sapratis-pieņēmis...cerams, spēšu arī realizēt... Dzīvot (SKRIET) ar prieku!!!
P.S. Ja nu kāds vēlās palienēt "Dzimuši, lai skrietu" latviski, lai izlasītu - dodiet ziņu un - sarunāsim kur un kad varu aizdot :)
10:53
23/12/2011
11:42
27/06/2010
10:28
21/10/2009
Es ar izlasiju.. :) Sākumā domāju , ka grāmata tiešām būs kā dienasgrāmata tikai par to kā tikt klāt tai skrējēju ciltij un uzzināt viņu skriešanas noslēpumus... Bet nebiju līdz pusei nemaz ticis, kad sapratu, ka tā ir daudzveidīgāka nekā domāju... Tajā aprakstīti vairāku Top ultramaratonistu piedziivojumi, kamēr tie tikuši līdz globāliem panākumiem, sīkāk aprakstīts Ledvilas ultramaratons no dažādiem aspektiem,kaut kur skarta arī Bedvotera... arī no zinātniskiem aspektiem aprakstīta skriešana, piemēram vesela nodaļa un vēl šur tur par Oreman mīļāko tēmu- kādēļ baskāju skriešana veselīgāka kā apavos.. arī citas skriešanas tehnikas nianses (tikai man personīgi neredzot tās vizuāli, visu līdz galam uztvert neizdevās)... uz beigām aprakstīta skriešanas ievērojamā nozīme cilvēka evolūcijā paskaidrojot, kādēļ cilvēki tik piemēroti garo distanču skriešanai atšķirībā no citiem zvēriem ;) ... Un prootams cauri vijas doma, ka skriešana vieno cilvēkus, padara veselākus un prieciigaakus :)
10:58
15/03/2011
Labprāt to grāmatu palasītu savā dzimtajā valodā - vai kādam ir pieejams? Druupij - Tu lasīji LV vai ENG versiju?
papucis - nevajag jau tik kritiski izteikties, vai gribi teikt ka es jau 16 gadus pienācīgi neuzņemu olbaltumvielas? Gaļa ir tikai viens no 1000 produktiem ko cilvēks ikdienā var lietot uzturā, bet kāpēc vidējais cilvēks tik ļoti ieciklējies uz šo vienveidīgo pārtiku, jeb turpat vai katrā ēdienreizē gaļa, ka pagatavota vienā no 5 veidiem - es arī nevaru saprast! Uzturam jābūt daudzveidīgam, sabalansētam, viegli uzņemamam, pārstrādājamam nevis zarnās pūstošam, slimības izraisošam, agresīvam. Un vēl tāds morāls jautājums - vai cilvēks ir 20x vērtīgāks par cūku/dzīvnieku? Pēc maniem primitīvajiem aprēķiniem sanāk ka cilvēks sava vidējā dzīves laikā 70 gados, katrā maltītē aprij 100gr gaļas, kas kopumā savācas kā 2.5t gaļas, jeb 20 nevainīgos dzīvnieciņos :)
Vai Tu ēstu gaļu, ja ikreizi kad pasūti savu ikdienišķo gaļas maltīti Tavā acu priekšā oficiants nokautu kādu vistu, cūku, teļu? :)
Atvainojos par šo komentāru, kurš iespraucies drusku nevietā, bet varbūt ir laiks beigt slepkavot! :)
Tas tā viela pārdomām, es protams to visu uztveru kā joku, jo esmu veģetārietis nevis dēļ žēluma pret dzīvnieciņiem vai citas pārliecības dēļ, bet tāpēc ka gaļa ir viens no trim produktiem, kas man negaršo!
Gaļa ir smaga barība, ko organismam grūti sagremot. Organisms patērē daudz Kcal, lai tikai to sagremotu. Ir taču noguruma sajūta apēdot kaut ko "smagāku"?
Toties tagad savā uzturā iekļauju visdažādākos pākšaugus, graudaugus, visu veidu dārzeņus, pilngraudu produktus. No olām, piena produktiem un zivīm arī neesmu atteicies. Kādu gaļas gabalu arī pa retam sanāk iekost, tā kā tas man nav tabu objekts. Protams vēl nāk klāt dažādi UB, kurus jau arī lietoju agrāk: Whey proteīns (pēdējā laikā cenšos aizstāt ar Piena Spēku), minerālu un vitamīnu kompleksi.
Par uztura lietām ir šādas tādas zināšanas, tādēļ ceru, ka kādu konkrētu uzturvielu deficīts man nedraud.