UZTURS GARO DISTANČU SKRĒJĒJIEM
Garo distanču skriešana ir viens no grūtākajiem izturības sporta veidiem. Slodzes laikā ir liels enerģijas patēriņš, kas prasa savlaicīgu sagatavošanos un rezervju uzkrāšanu. Īpaša uzmanība ir jāpievērš šķidruma uzņemšanai, kā arī glikogēna (enerģijas avots) rezervju veidošanai muskuļos. Sagatavošanās periodā šķidrums ir jāuzņem regulāri, īpaši pirmsstarta dienās pat tad, ja negribas dzert. Trīs dienas pirms sacensībām un sacensību rītā skrējēji liek akcentu uz uzturu ar augstu ogļhidrātu līmeni, tai skaitā salikto ogļhidrātu uzņemšanu.
Produkti, ko paredzēts lietot sacensībās, būtu jāizmēģina treniņu laikā, lai saprastu organisma reakciju un atrastu piemērotāko risinājumu individuāli sportista organismam.
Lattelecom Rīgas maratona sporta uztura partneris ir Isostar un tāpēc esam sagatavojuši speciālus skrējēja komplektus ar 30% atlaidi, kurus varat iegādāties mājas lapā www.isostar.lv.
ISOSTAR SPORTA UZTURA RAKSTUROJUMS
Isostar sporta uztura klāstā ir produkti, kas piemēroti dažādu sporta veidu un sportistu vajadzībām. Katra produkta izstrādāšana un testēšana notiek zinātniskās laboratorijās, sadarbojoties ar vadošajiem nozares profesionāļiem un ārstiem. Pasaulē Isostar sporta uzturu, tai skaitā dzērienus, lieto gandrīz visu sporta veidu pārstāvji. Bez sporta uztura un izotoniskajiem dzērieniem mūsdienu sporta pasaule nav iedomājama.
Dzērienu pamatā ir izotoniska formula, kas nodrošina ātru uzsūkšanos un satur nepieciešamos ogļhidrātus, minerālvielas un vitamīnus. Šie ir obligātie (nepieciešamie) elementi, kuri slodzes laikā nodrošina pilnvērtīgas organisma funkcionēšanas spējas un ļauj izvairīties no veselības problēmām sacensību laikā un pēc tām. Tieši šo vielu trūkums mēdz novest pie organisma atūdeņošanās jeb dehidratācijas, muskuļu bojājumiem, darbaspēju un atsevišķos gadījumos pat pie samaņas zuduma.
PUSMARATONA UN MARATONA SKRĒJĒJA LĪKNE/UZTURS*
*Produktu līknei ir informatīvs raksturs. Katram sportistam uztura plāns var atšķirties un tikt pielāgots, ņemot vērā individuālās vajadzības.
TRĪS DIENAS PIRMS SACENSĪBĀM
“Malto Carbo Loading” dzēriens. Produkts satur bagātīgu ogļhidrātu daudzumu (sastāvā – 95% ogļhidrātu) ar augstu glikēmisko indeksu – maltodekstrīns, kas ātri uzsūksies. To uzņemšana nodrošinās organismu ar nepieciešamajām enerģijas rezervēm sacensību dienā. Pie tam, šādi uzņemot enerģiju pirms sacensībām, netiks noslogots organisms, pārstrādājot barību, piemēram, makaronus. Produkts ir bez garšas un to var jaukt ūdenī vai kādā citā sev iemīļotā dzērienā.
SACENSĪBU RĪTĀ
2 -3 STUNDAS PIRMS STARTA:
“High Energy” batoniņš (šokolādes, dzērveņu vai banānu garša). Produkts satur bagātīgu vienkāršo un salikto ogļhidrātu daudzumu, kas nepieciešami enerģijas radīšanai slodzes laikā. C un E vitamīni- antioksidanti, kas pasargā šūnas no brīvo radikāļu iedarbības slodzes laikā. B grupas vitamīni nodrošina pilnvērtīgu vielmaiņu šūnās. Batoniņš ir veidots tā, lai tas ātri pārstrādātos un, lietojot to īsi pirms starta, neradītu ēdiena sajūtu vēderā. Iesakām pirmo batoniņu apēst 1h 30min pirms starta un otru – 45min pirms starta.
Kopā ar batoniņu iesakām dzert “Fast Hydration” gatavo dzērienu. Puslitrs būs tieši tas daudzums, kas nepieciešams skrējiena sākumam. Ja nav karsts laiks, varēsiet izlaist pirmo dzirdināšanu. Dzēriena izotoniskais sastāvs ļaus tam ātri uzsūkties un tas palīdzēs izvairīties no hipoglikēmijas, kas saistīta ar stresu.
Skrējēji, kas skrien uz rezultātu un plāno skriet tuvu anaerobajam slieksnim, pirmsstarta dzērienam pievieno “Bicarbonates” pulveri. Šis pulveris palīdz neitralizēt pienskābi, kas slodzes laikā rada “smagas kājas” un var izraisīt krampju lēkmes. Tā sastāvā ir bagātīga deva ar nātrija bikarbonātu un magniju. Lietojams arī dienu pirms sacensībām, sacensību un pēcsacensību laikā.
5-15 MINŪTES PIRMS STARTA:
Pirms paša starta organisms ir gatavs šīs dienas lielajai slodzei. Jau stāvot starta koridorā, no uztraukuma pulss ir augstāks un tiek tērēta enerģija. Mēs iesakām tieši šajā brīdī uzņemt nedaudz enerģijas, kas nodrošinās rezerves pirmajām 15-20min. Tiem, kas skrien īsāku distanci, iesakām “Gel Energy”. Tiem, kas skrien uz rezultātu, iesakām vienu 20g tūbiņu “Long Distance Energy B.C.A.A”. Šis enerģijas lādiņš ir viegli lietojams, satur ātri uzsūcošos ogļhidrātus, C vitamīnu, kas kalpo kā antioksidants, kā arī nedaudz guaranas un žeņšeņa sēklas možumam un veiksmīgam sacensību sākumam.
SACENSĪBU LAIKĀ
IK PĒC 20 MINŪTĒM
Slodzes laikā organismam ir nepieciešama regulāra šķidruma un enerģijas uzņemšana. Malkojiet izotonisko dzērienu pastāvīgi. Pateicoties augstam ogļhidrātu saturam, dzēriens nodrošina nepieciešamo enerģijas daudzumu. Sastāvā esošie sāļi (nātrijs, magnijs, kalcijs, kālijs) nodrošina pilnvērtīgu šūnu darbību, kā arī palīdz izvairīties no krampjiem. Ir labi, ja šķidrumu var uzņemt kopā ar enerģiju (ogļhidrātiem). “Long Energy” būs vairāk piemērots garākām distancēm, bet “Hydrate & Perform” būs piemērotāks pusmaratona un īsākām distancēm.
10 KM – 15 KM
Ilgstošas slodzes laikā organismam ir nepieciešama papildu enerģija. Skrējējiem, kam patīk vienmērīgāks enerģijas pieplūdums, iesakām tieši ar saliktiem ogļhidrātiem bagāto un lēnākas iedarbības želeju “Actifood”. Daļu iesakām apēst pēc pirmajiem 8-10 kilometriem jeb 50min. Pēc tam ēdiet vienu porciju katras 45min. Želeja nodrošina nepieciešamo ogļhidrātu daudzumu. Tās sastāvā ir B1 vitamīns, kas palīdz šūnām pārvērst uzturvielas enerģijā. C un E vitamīns kalpo kā antioksidanti, kas palīdz aizsargāt šūnas no brīvajiem radikāļiem.
Ātrākas enerģijas jeb ar lielu ātro ogļhidrātu koncentrāciju želeja ir “GelEnergy”. Šīs vienas devas lieluma želejas iesakām ēst katras 45min, lai nodrošinātu vienmērīgu enerģiju visas distances laikā. Šīs želejas būs pieejamas arī distancē maratona (42.2km) skrējējiem.
Skrējējiem, kas mērķē uz rezultātu, papildu dzērienam būtu ieteicams uzņemt arī vienu 20g tūbiņu “Long Distance Energy B.C.A.A” katras 20min. Stundā tas veidos apmēram 60g ogļhidrātu, kas ir optimāls daudzums, ko cilvēka organisms spēj pārvērst enerģijā.
Pēdējos 5 pusmaratona kilometros skrējējiem ir laiks uzņemt kofeīna produktus (tiem, kas tos ir iepazinuši). “Energy Shot”, kura sastāvā ir 99mg kofeīna, būtiski novērsīs nogurumu un akumulēs esošo enerģiju pēdējām 30-45min. Tā sastāvā ir ātri uzsūcošies ogļhidrāti, C vitamīns, kas kalpo kā antioksidants, un B1 vitamīns, kas palīdz pārvērst organismam nepieciešamās barības vielas enerģijā. Lietojot kofeīnu, atcerieties uzņemt arī papildu šķidrumu.
21 KM – 25 KM
Tiem, kam skriešanas intensitāte nav liela un ir iespēja ēst, iesakām pusi enerģijas batoniņa “Long Energy” pēc 21. kilometra. Otru pusi apēdiet pēc 25 kilometru pieveikšanas. Batoniņš satur nepieciešamo lēno ogļhidrātu daudzumu, kas nekavējoties tiek pārstrādāti enerģijā. Tā sastāvā esošie B grupas vitamīni un šķiedrvielas veicinās vielmaiņu – barības vielu pārvēršanu enerģijā. C un E vitamīni kalpo kā antioksidanti, kas palīdz aizsargāt šūnas no brīvajiem radikāļiem.
30 KM – 35 KM
Kad tuvojas tā saucamā siena – “The Wall” jeb tautā saukta arī par “ogļhidrātu bedri”, ir būtiski turpināt regulāri uzņemt enerģiju. Želejas ir ļoti piemērotas ātrai un koncentrētai enerģijas uzņemšanai. Turpiniet uzņemt pietiekamā daudzumā šķidrumu un enerģiju, izmantojot želejas vai batoniņus, ja esat lēnāks skrējējs un ir iespēja uzņemt arī cietu barību.
Ap 35.km jeb 30-40min pirms finiša maratona skrējējiem būtu jādomā par papildu stimulatoriem. Noguruma noņemšanai un enerģijas papildināšanai iesakām “Energy Shot”, kura sastāvā ir 99mg kofeīna. Izdzerot ērti lietojamo “Energy Shot”, skrējējam būtiski samazināsies nogurums, un ženšeņa ekstrakts un guarana akumulēs esošo enerģiju finiša taisnei. Produkta sastāvā ir ātri uzsūcošies ogļhidrāti, C vitamīns, kas kalpo kā antioksidants, B1 vitamīns, kas palīdzēs pārvērst organismam nepieciešamās barības vielas enerģijā. Lietojot kofeīnu, atcerieties uzņemt arī papildu šķidrumu.
PĒC SACENSĪBĀM
Lai arī skrienot uzņēmāt šķidrumu, ir ļoti svarīgi to turpināt uzņemt arī pēc finiša. Organismam pēc skrējiena ir svarīgi atgūt šķidrumu, minerālvielas un olbaltumvielas. Šo uzturvielu trūkums var izraisīt muskuļu sāpes un stīvumu. Sportistam pēc finiša būtu nepieciešams dzert “Reload After Sport” proteīna un ogļhidrātu dzērienu – olbaltumvielas atjaunos zaudēto muskuļu daudzumu, un tajā esošās aminoskābes veicinās muskuļu šūnu atjaunošanos un mikrotraumu dzīšanu, ogļhidrātu rezerves nodrošinās to, ka skrējēja ķermenim ir pietiekami daudz enerģijas, lai varētu veikt atjaunošanās procesus pēc iespējas ātrāk. Produktā esošie vitamīni B2, B6, C un PP, kā arī magnijs samazinās nogurumu. Produktā esošais kalcijs nodrošinās kaulu audu atjaunošanos.
Jāņem vērā, ka pēc skrējiena ir jāuzņem vismaz 20g olbaltumvielu, tāpēc, kombinējot “Reload After Sport” dzērienu ar garšīgo “Reload After Sport” batoniņu, tiks nodrošināts minimālais nepieciešamais olbaltumvielu, minerālvielu un vitamīnu komplekss, lai īsā laikā atjaunotos un labi justos jau nākamajā dienā. Lasiet vairāk: www.isostar.lv
ISOSTAR SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS
Isostar kā Lattelecom Rīgas maratona partneris piedāvā iegādāties jau gatavus komplektus skrējējiem ar dažādiem mērķiem – gan sportistiem, kas pusmaratonu vai maratonu skrien uz laiku, gan arī skriešanas baudītājiem, kas skrējienu vēlas finišēt ar labu sajūtu. Komplektiem ir speciālās cenas un tos var iegādāties www.isostar.lv mājas lapā. Komplektiem ir bezmaksas piegāde ar pasta stacijas palīdzību.
MARATONA KOMPLEKTS SKRĒJĒJIEM UZ REZULTĀTU
Standarta cena 66,35 EUR – Maratona dalībniekiem 30% atlaide – 42,29 EUR – http://ej.uz/42km_uz_rezultatu
- Malto Carbo Loading pulveris
- Bicarbonates
- Fast Hydration dzēriens
- High Energy batoniņš 2gab
- Long Energy pulveris
- Long Energy BCAA želejas
- Reload After Sport pulveris
- Reload After Sport batoniņš 2gab
Tiem, kas vēlas papildu enerģijas devu finiša taisnei, iesakām augsta kofeīna satura dzērienu “Energy Shot”
POPULĀRAIS MARATONA KOMPLEKTS
Standarta cena 46,00 EUR – Maratona dalībniekiem 30% atlaide – 32,26 EUR – http://ej.uz/42km_popularais
- Malto Carbo Loading pulveris
- Fast Hydration dzēriens
- Energy batoniņš 2gab
- Hydrate & Perform pulveris
- Gel Energy želejas 4gab vai Actifood želejas 4gab
- Relaod After Sport pulveris
- Reload After Sport batoniņš 2gab
Tiem, kas vēlas papildu enerģijas devu finiša taisnei, iesakām augsta kofeīna satura želeju “Gel Energy” ar banānu un zemeņu garšu.
PUSMARATONA KOMPLEKTS SKRĒJĒJIEM UZ REZULTĀTU
Standarta cena 51,10 EUR – Maratona dalībniekiem 30% atlaide – 35,82 EUR – http://ej.uz/21km_uz_rezultatu
- Malto Carbo Loading pulveris
- Bicarbonates
- Fast Hydration dzēriens
- Energy batoniņš
- Hydrate & Perform pulveris
- Gel Energy želeja 2gab
- Energy Shot
- Reload After Sport pulveris
- Reload After Sport batoniņš
POPULĀRAIS PUSMARATONA KOMPLEKTS
Standarta cena 27,60 EUR – Maratona dalībniekiem 30% atlaide – 19,38 EUR – http://ej.uz/21km_popularais
- Fast Hydration dzēriens 2gab
- Gel Energy želeja 4gab
- High Energy batoniņš 2gab
- Energy Shot
- Malto Carbo Loading pulveris
- Reload After Sport batoniņš 2gab
Izskatās, ka profesionālam skrējējam, jāskrien ar maisiņu.
“Puslitrs būs tieši tas daudzums, kas nepieciešams skrējiena sākumam.” … Kaut kā ieķērās atmiņā :D
Kādām vēl profesionālam? Tas domats tiem kas sub6 skrien… Matisons teika ka skrien bez želejam, DS93 viena vai divas, neatceros…
Pagāšgad LRM gadijās nokavēt startu par kādām 20 min, daļa lēnāko pusmaratonistu skrēja ar maisiņiem jostu izpildijumā :D
Nespēju iztēloties kā to visu kvantumu var paspēt apēst un fiziski sastūķēt vēderā. Tiešām kāds tā dara? Ja man tas viss būtu jāapēd maratona laikā es laikam skrietu pusi dienas.
Tad jau patiešām nevis profesionāļiem, bet tiem, kas maratonu skrien 5 stundās un lēnāk. 5-6 stundas – tā jau gandrīz saīsināta darbadiena, tur pat pie datora strādājot, sagribēsies ēst, kur nu vēl skriešanas laikā. Savādāk… par pusmaratonu vispār klusēju, 2-2,5 stundas var paskriet mierīgi bez “uzpildes”, ja nu galīgi gribas, viena želeja tuvāk beigām. Maratonā varbūt divas.
Tiem, kas skrien ultras, tur jā.
Dziņa, tur jau tā lieta, ka šis kvantums labi “iet iekšā” un – izsakoties, kā te minēts – “nerada ēdiena sajūtu vēderā” :) Vismaz ar želejām un dzērieniem tā ir. Ar batoniņiem man mazāk pieredzes, taču ticu :) Nav jau viņi tik milzīgi.
Cita lieta – vai kvantums vienmēr ir vajadzīgs. Te var būt varianti.
Cik nu ir ultras skrietas, ar tiem batoniem parasti ir tā, ka pirmo žļembāju kādas 5 minūtes un pārējos nesu līdz finišam, jo nespēju saņemties tai procedūrai vēlreiz :D Tas, protams, tiek darīts staigājot, jo skrienot tad laikam vieglāk būtu rosolu ēst :D
Viena želeja vienreiz maratonā tika izmantota, pārējās ledusskapī kā suvenīri stāv, iespējams daļai jau termiņš beidzies. Savāktas no sacensībām kur tās dala par brīvu.
Ultrās labi baro punktos, tur parasti saēdos pusslīdz normālu paiku un bizoju tālāk.
Kā amatieris no šiem produktiem jēgu neredzu, ja vajag enerģiju tad virtuvē kko labu var pagatavot un lai organismā uzkrājas.
Jā, želejas ir īpašs produkts, kas jātura cieņā un godā. Vai jūs tā darāt, tas ir, atceraties precīzus apstākļus, kādos katru želeju savā mūžā esat notiesājuši? Es atceros..
Tā bija varen sniegota diena – 2011. gada 13. marts. Paprāvs bariņš kluba `VSK Noskrien` biedru bija savākušies Vestienā uz garo koptreniņu. Biju apāvis savus pašus pirmos VFF apavus un nezināju, kā nu būs pa tādu sniegu. Biju stingi apņēmies noskriet savā mūžā garāko distanci – visus paredzētos 4 apļus jeb apaļus 30 km, jo līdz tam nezināju, vai dzīve pēc pusmaratona maz vispār eksistē. Aivars703 mani uz to iedrošināja, un galu galā visu distanci arī kopā noskrējām. Mans Garmins neslēdzās iekšā, bet par to daudz nebēdāju, jo kilometriem līdzi sekoja Aivars. Trešā apļa beigās, ieejot 4. aplī, kādu gabaliņu paskrējām kopā ar Didzi, kurš man piedāvāja vienu no savām želejām, tīri tā – izmēģināšanai, kā tas ir. Tā kā biju domājis, ka varbūt jau šī gada beigās skriešu savu pirmo maratonu, tad nolēmu, ka tiešām būtu vērts izmēģināt, jo drīz taču man maratona treniņos būs jāsāk tās lietot regulāri. Apēdu, bet nekādas jūtamas izmaiņas it kā nepiedzīvoju. Pēdējos divos treniņa kilometros Aivars ierosināja nedaudz uzkāpināt tempu, lai mēs nodzītu šodienas vidējo tempu zem 6:00 min/km, ko arī veiksmīgi izdarījām. Kas to zina, vai tempa uzkāpināšana būtu padevusies tik labi arī bez želejām.. Tāda man pieredze ar želeju lietošanu.
Ak, šīs želejas.. Un atmiņas, ko tās uzjundī..
Laba atmiņa, OreMan… Lūdzu, vai vari pastāstīt arī par savu PĒDĒJO želeju? ;) Es tā saprotu, ka nu jau vairs tās nelieto?
Mēs visi mirsim. Pat želejas neglābs.
Hm, nav slikta ideja – Nemirstības želeja… Jāiesaka Isostar’am.
Labākie maratona laiki(zem 3h) izskrieti, kad pieturējos aptuvenai želeju lietošanas formulai: 1-2x15min pirms starta, 1.x pēc 30min un pārējās ik pēc apm.20min. Otrā distances pusē želejas ar kofeīnu :)Bet arī piefiksēts, ka siltos laika apstākļos tās tik labi iekšā neiet(uzsilušas) un rezultāts arī parasti nekāds…
Anduli, savā nepieklājīgi garajā tekstā biju uzskaitījis visas savā dzīvē lietotās želejas epizodes..
Ā, nu tad skaidrs. Pie n=1 nav tik grūti atcerēties visas epizodes :)
……..
Tātad šajā “vienreiz nogaršotāju” klubiņā jau pieteikušies Logins un OreMan. Vai ir vēl kāds? (ar sacensībās sekmīgi noskrietu 42+ km distanci)
Pašam laikam n>50, taču varētu nepārsniegt 100.
Manas izlietotās želejas kopumā ne vairāk par 10 un visas lietotas treniņos tikai, tāpēc, ka glabāšana rezultējusies ar derīguma termiņa beigām. Nevienu no reizēm neesmu jutusi manāmu enerģijas pieplūdumu no tām, tā pat kā no izotoniskajiem dzērieniem. Jēgu jūtu no koolas (laikam pateicoties kofeīnam) un apelsīniem (atspirdzinošs skābumiņš).
Maratonā beigu daļā padzeros pa kādam izotoniskajam, tāpēc, ka tā vajag (elektrolītiem) nevis kārotos, labākais maratons dzerot tikai ūdeni
.
JA reiz pacēlām veco tēmu… Īsi pirms pašām sacensībām (nav svarīgi, kura distance) kaut ko no sporta uztura lietojat arī? Vai lohotrons vien ir un kā tik 2-3 h pirms starta (maratonā – arī dienu pirms) kvalitatīvi apēst kaut ko ogļhidrātiem bagātu?
Tajā laikā kad kaloriju pamatavots bija ogļhidrāti tad 2-4 dienas pirms sacensībām visādi gardumi tika ēsti padaudz, ja iepriekšēja dienā ēdu tad uz sacensībām bija grūti skriet, laikam insulīns asinīs par daudz vai kas tml.
Labākie rezultāti bijuši no it kā smagākiem ogļhidrātu avotiem – zirņiem, rupmaizes, griķiem, pupām. Bet tāpat iepriekšējā dienā vēderam jādod atslodze.
Tgad no taukiem izdzīvoju, neko sevišķu pirms sacensībām neēdu, un uz rezultātu daudz neiespringstu.
Re kā izskatās maisiņš ar nopietnām želejām, ko nopietna komanda sagatavojusi nopietnām (24h) piedzīvojumu sacensībām
http://www.noskrien.lv/?p=31933
Nu nez,man ir noderējušas,vai es domāju,ka ir,bet kā ir bez(bez brokastīm,bez nekā),es atceros ļoti labi.Liepājas Stirnubukā-sajūta,ka varētu likties trases malā un gulēt :)
Esmu savulaik noskrējusi savu tobrīd labāko maratonu (3:19:19), izmantojot tikai trases malā pieejamo ūdeni. Nebija komfortabli, jo pēdējā nedēļa pirms maratona bija baigi aizņemta, tā, ka pēdējo nedēļu nesanāca pat regulāri un normāli paēst. Kur nu vēl carbo-load taisīt. Neiesaku skriet bez ēšanas.
Želejas sacīkstēs lietoju pēc grafika: 40 min un tad pa pusei iepakojuma ik pēc 20 min. Elektrolītu dzērienus lietoju karstā laika sacīkstēs, kad intensīvi svīst ķermenis, tādā veidā zaudējot sāļus un minerālvielas.
Dziņa – izotoniskie dzērieni, šķiet, bija paredzēti organisma atjaunošanās procesam nevis enerģijas pieplūdumam.
Kola tiešām dod enerģiju, jo tajā ir diezgan daudz parastā cukura (monosaharīds), kurš ātri izdala enerģiju un ātri izbeidzas (+-15min).
Apelsīnus vienmēr izmantoju pusmaratonos un maratonos, kā arī citās garajās sacīkstēs, ja ir pieejami. Viņi saturēja kaut kādu vielu, kas palīdz organismam ātrāk uzsūkties šķidrumam (ūdens) organismā.
Brīvdienās sanāca parunāt ar vienu no želejistiem. 2017.gada augusta vidū šie bija lietojuši želeju stundā un kaut kādu proteīna želeju ik pēc divām stundām. Ūdeni arī maisījuši ar attiecīgo sastāvu. Līdzi bija paņemta vēl garšīga desa :)
Ar to pietika, lai pasaules čempī rāptos uz goda pjedestāla. http://wrc2017.rogaining.lv/results/splits/614.html
Viktoriinii 7 želejas maratonā?
{offtopic}
Stingri ņemot, kolā esošais parastais cukurs (saharoze) gan ir nevis mono- bet disaharīds ;) Proti, divu monosaharīdu (glikozes un fruktozes) molekulas savienotas kopā.
Taču tas tik tā, piekasīšanās pēc :) Ātrās enerģijas ziņā, būtiskas atšķirības nav. Nu, glikoze kā monosaharīds būtu vēl drusciņ “ātrāka”… Saharozei vispirms jāhidrolizējas, lai varētu abas tās “sastāvdaļas” izmantot.
und, nope. Pagājušajā gadā iztiku ar trijām.
Žēl, neatceros, cik apēdu iekš RV 2016. gadā.
Rasel, saki skaidri – kas nodrošināja PČ pjedestālu? Želejas vai desa? :D
Ar želeju iesmērēta desa
Isostar (vai konkurenti?) varētu sākt ražot sinepes un kečupu.
Labi suplementi, bet iesaku paskatīties anabolicshop.eu
Viņiem daudz labākas cenas!