Biedriem

Ciemos pie Isostar Latvija

isostar

Isostar ir viens no mūsu kluba Lojalitātes kartes partneriem (kartes īpašniekiem, pērkot Isostar produktus internetā, ir 20% atlaide), par kuru iepazīšanās raksts bija līdz šim izpalicis. Lai gan ko tur brīnīties? Isostar ir sporta uztura pamatlicējs ar nu jau 36 gadu pieredzi – kurš gan viņus nezina? Zināt zina daudzi, bet ne visi no tiem pazīst, tādēļ ar tādu mērķi arī devos pie Isostar. Devos iepazīties.

Izrādās, ka nelielajās telpās Brīvības ielā 224 aiz vārda “Isostar Latvija” atrodas vien  daži, uz rokas pirkstiem saskaitāmi atraktīvi darbinieki, kas paši regulāri piedalās dažādās sacensībās un ir aktīvā sporta mīļotāji. Pirms sarunas ātri galvā pārcilāju zināmākos vārdus, ar ko man sporta pasaulē saistās Isostar – Nordea Rīgas maratons, pasaules čempions orientēšanās sportā Edgars Bertuks, Ultra-Trail du Mont-Blanc uzvarētājs francūzis Xavier Thevenard un Eiropas čempions maratonā Viktor Rothlin, kā arī Dace Lina, Anita Kažemāka, Jānis Višķers, MySport MTB komanda un citi – tas man šķiet pietiekami labs starta komplekts, lai uzsāktu sarunu, bet namatēvs ātri liek saprast, ka nav tik svarīgi, KAS lieto šo sporta uzturu, bet svarīgāk ir izglītot cilvēkus par to, KĀPĒC ir sporta uzturs un KĀPĒC to lieto. Un saruna aizvirzās savās sliedēs…

Sporta uzturs. Kas tas ir un ko tas ēd? Un kāpēc tas būtu jāēd man?

 Mēs kā cilvēki esam ļoti dažādi, un arī ēšanas paradumi mums katram ir ļoti individuāli. Ne vienmēr ēdam to, kas organismam būtu nepieciešams, un, būsim godīgi, atļaujamies ēst arī to, kas organismam ir vairāk kaitīgs, nekā derīgs. Rezultātā laiku pa laikam nākas risināt dažādas organisma sarīkotās protesta akcijas veselības problēmu veidā. Ja vēl regulāri pakļaujam sevi fiziskām slodzēm un aktīvi sportojam, strauji tērējot organisma minerālvielu, vitamīnu un enerģijas rezerves, bet to atgūšanai pabarojam organismu ar nevērtīgiem produktiem, tad viennozīmīgi sportiskās karjeras ceļš tiek bruģēts uz nekurieni.

Veselīgs uzturs ir ieteicams jebkuram, bet dažādu līmeņu sportistiem tā ir nepieciešamība. Ne vienmēr pietiek ar ikdienas ēdienkarti, lai organisms saņemtu visu, kas tam nepieciešams. Diemžēl nevaram arī tā vienkārši pajautāt organismam, cik izsmeltas tam ir, piemēram, B12 vitamīna vai magnija rezerves, un savlaicīgi tās papildināt. Arī treniņu intensitāte sportistam ir mainīga – gatavošanās sacensībām, atpūtas fāze, atjaunošanās periods, intensīvi ātruma, spēka vai mierīgi izturības treniņi – katrā situācijā organisma nepieciešamības ir citādākas. Nepalīdzot organismam ar vajadzīgajiem vitamīniem un minerālvielām, riskējam spert soli atpakaļ sportiskās formas ziņā. Lai savos rezultātos tiektos uz augšu, organismam jāsaņem nepieciešamais, tāpēc ir sporta uzturs.

Sporta uzturs nebūt nav nekas svešs mūsu ķermenim, jo šie produkti sastāv no dabīgām un organismam pazīstamām izejvielām (kvieši, piens, dārzeņi). Pēc rūpīgas pārstrādāšanas no izejvielām tiek iegūts pats vērtīgākais (ogļhidrāti, olbaltumvielas, neaizvietojamās aminoskābes, vitamīni, minerāli) un noteiktās proporcijās tiek iekļauts sporta uztura produktu sastāvā. Vērā ņemama ir piebilde, ka garšas kārpiņas katram no mums ir savas un, gluži kā ar parastiem pārtikas produktiem, arī no sporta uztura produktiem ne vienmēr visiem viss garšos un patiks. Tāpēc atliek vien pašiem pamēģināt.

Produkti

Runājot tieši par Francijā ražotajiem Isostar produktiem, to klāsts ir visai bagātīgs – sporta dzērieni gan gatavā, gan pulvera veidā, daudzu iecienītie batoniņi un želejas, proteīna pulveri muskulatūrai utt. Isostar mājas lapa piedāvā sportistiem atrast sev piemērotākos sporta uztura produktus, izvēloties gan pēc sporta veida, gan pēc lietošanas mērķa (svara regulēšana, krampju novēršana, tūlītējas enerģijas saņemšana utt.), gan arī pēc lietošanas laika (sagatavošanās, slodze, atjaunošanās). Ievēroju, ka ne mazāk svarīga informācija mājas lapā pieejama arī kvalitātes garantijas sadaļā, kur sporta uztura ražotājs publiski apņēmies produktos nelietot mākslīgās krāsvielas un ražošanā izmantot tikai tādas izejvielas, kas atļautas pārtikas ražošanā. Īpaši iepriecina, ka produkcijas iepakojums ir ražots no otrreiz pārstrādājamā materiāla. Nospriežu, ka mājas lapa ir iedziļināšanās vērta un kādam noteikti atvieglotu prātu no dažādiem ar sporta uzturu saistītiem jautājumiem.

Skrējēji testē Isostar.

Isostar jau no laika gala sadarbojas ar uztura speciālistiem, zinātniekiem, treneriem un, protams, pašiem sportistiem, lai uzlabotu esošos un izstrādātu jaunus, kvalitatīvus sporta uztura produktus. 2013.gada jaunums Latvijā ir Isostar brokastu enerģijas muslis ar žāvētiem āboliem un dzērveņu gabaliņiem, kas nodrošina sportistiem iespēju veselīgā veidā uzsākt dienu. Pārskrienot ar acīm pāri sastāvam, skatiens nedaudz iestrēgst pie uzturvielu saraksta, jo tik garu vitamīnu un minerālvielu rindu neesmu redzējusi nevienam citam parastajos pārtikas veikalos redzētajam muslim vai brokastu pārslām. Diezgan saprotami, jo šis nav parasts muslis.

Lai spriestu par sporta pārtiku, ir jāzina, kā tā garšo un kādu efektu un sajūtas dod, tāpēc Isostar ļoti labprāt atsaucās manam piedāvājumam piešķirt musli trim VSK Noskrien kluba biedriem, kuri to izmēģināja ikdienā un uzrakstīja par to savu neatkarīgā eksperta vērtējumu. Tālāk lasiet par viņu pieredzi.

Muslis

 Raitis Gržibovskis (Raitis)

Manā īpašumā nonāca Isostar muslis ar dzērvenēm un āboliem. Pirmajā vakarā tika uzreiz izlasīts sastāvs (visai aptuveni, jo ātri aptrūkās pacietība, kā arī uz beigām parasti ir salikti visādi “ķīmiskie brīnumi”). Sastāvā daudz un dažādi graudaugi dažādos to izpildījumos. Priecēja, ka sastāvā parādījās arī āboli un dzērvenes – tātad nosaukumā nav melots un ir cerība dabūt ko vairāk par ķīmisku aromatizētāju. Lietošanas pamācībā izlasu, ka var ēst ar 1,5% tauku saturošu pienu (veikalā nopirkts 2,5 procentīgais – neveiksme!), kā arī musli var ēst sausu. Ideāli! Taisām paku vaļā un skatāmies, kas “lācītim vēderā”. Pirmais prieks – ir tiešām redzami kaltēti ābolu gabaliņi. Otrais prieks – muslis nesastāv no ļoti “smalkām detaļām”, tātad to var ēst, piemēram, skatoties filmu. Tā arī tiek darīts. It kā garšīgi, bet sausā veidā tomēr nav tas.

Pirmais nopietnais tests: sešos no rīta paredzēts koptreniņš jeb ~12km-14km skrējiens. Tiek ņemts muslis un iejaukts jogurtā. Pusstundu pirms skrējiena tas tiek notiesāts. Pirmā lieta, ko var pamanīt – muslis “samirkst” lēni, pat beigās vēl ir diezgan kraukšķīgs. Kādam var patikt, kādam nē. Agrā treniņa laikā sajūtas labas – vēders klusē, smaguma arī nav, spēka pietiek. Pēc skrējiena kārtīgas brokastis. Šajā reizē muslis ar pienu. Sataisīta liela porcija (~200g) – tāda, it kā taisītos ēst vienkārši kukurūzas pārslas vai kaut ko tādu. Tā nevajag darīt. Muslis ir ļoti sātīgs un jau pēc aptuveni puses apēšanas liekas, ka pietiks. Mantu nevar laist zudumā, tāpēc tiek pieveikts pārējais. Pēc tāda “varoņdarba” pusdienas vajadzēja tikai simboliskas – vēl joprojām jutos labi paēdis.

Nākamajā dienā brokastis – šoreiz porcija sagatavota normālā lielumā. Pēc tās apēšanas nav sajūtas, ka kaut kas trūktu – viss ir labi. Vēders arī nesāk jau pēc pāris stundām bļaut, ka gribētos ēst.

Plusi:

+ ir ābolu/dzērveņu gabaliņi – tātad kaut cik dabīgs, nevis tikai ķīmiski aromatizētāji;

+ it kā ar saldinātāju, bet nav pārsaldināts;

+ sātīgs – nav jāēd daudz, lai paēstu, un ēstgriba neatgriežas jau pēc pāris stundām;

+ kopumā garšīgs, bet nav ar tādu ļoti izteiktu/spēcīgu garšu.

Mīnusiņi:

– ilgi jāgaida, kamēr kārtīgi izmirkst. Arī vēl beigās ir sajūta, ka prasītos kaut ko mazliet mīkstāku – daļu no sastāva prasītos uzvārīt biezputrā;

– dažas lielas žāvētās ogas, kas ķērās zobos, bija grūti sagremojamas.

Kopumā: Ļoti labs, garšīgs muslis.

Baiba Niparte (BaibaN)

Kraukšķīgs. Pēc garšas ļoti maigs. Garšo labi gan ar pienu, gan ar jogurtu. Tā kā neesmu kukurūzas pārslu cienītāja, tad to garša, kad muslis ir vairāk izmircis, ir pārāk nomācoša. Toties žāvētie augļi piešķir nedaudz pat debesmannas garšu. Augļiem jābūt izmirkušiem, citādāk rodas sajūta, ka tiek košļāta gumija. Kopumā – gards muslis, bet es gribētu pievienot kādu garšas toni, kas nedaudz izceļas maigās buķetes fonā. Indijas vai ciedru riekstus, piemēram.

Uldis Kļaviņš (druupijs)

Par Musli. Tā vairs nav. Ķēros tam nopietni klāt un pa dienu apēdu, pārsniedzot ražotāja ieteikto dienas devu. Laikam jau nebija negaršīgs. Bet skaidrībai – ikdienā mušļus bieži nelietoju, bet man vienkārši garšo gandrīz visi saldumi.

Pēc skata kā jau muslis, par dabīgumu liecina ar aci atpazīstami žāvētu ābolu, dzērveņu un auzu pārslu gabali. Ar pienu (manā gadījumā sojas) labi iet iekšā. Ja ēstu sausā veidā, tad varbūt tik ātri visu nenoēstu.

Par ietekmi uz sportošanu: par enerģijas trūkumu testēšanas dienā sūdzēties nevaru. Vakarā arī paskrēju, bet ne attālums, ne ātrums šoreiz nebija objektīvi vērtējams, jo bija apledojis un lietains laiks, kas traucēja, tomēr pieklājīgs ātrumtreniņš ar visu to sanāca.

No tā visa mans secinājums: pats piederu pie tiem, kam ogļhidrāti ir nepieciešami sportošanā. Nezinu, kādas testēšanas ar sportistiem veikuši Isostar, radot savu ogļhidrātu musli, bet tiem, kam sporta pārtika liekas alternatīvs risinājums parastajai, arī šis muslis visdrīzāk patiks.

——————–

Jūtu, ka pirmajā iepazīšanās reizē iegūtā informācija par mūsu kluba partneri ir tikpat sātīga kā viņu muslis un turpmākais jāatstāj pašu skrējēju ziņā. Isostar Latvijā darbojas no 2010. gada, un ik gadu ir audzis un kļuvis populārāks. 2013.gadā Latvijā atbalstīti ap 70 dažādi ar sportu saistīti pasākumi vai sacensības, tajā skaitā skriešanas, riteņbraukšanas, orientēšanās, triatlona un piedzīvojumu sacensības. Lai gan paši Isostar vēl nav ķērušies pie sacensību organizēšanas darba, bez jautāšanas saprotu, ka plāni šiem entuziastiem ir lieli. Nu, ko – atliek vien novēlēt veiksmi un panākumus turpmāk!

*Isostar produkti nopērkami veikalos Gandrs, Fans, MySport, Virsotne, Sky, Rimi, Maxima, Elkor, Prisma, Motofavorīts, kā arī City Fitness. 

17 komentāri rakstam Ciemos pie Isostar Latvija

  • ansiso Ansis Ozoliņš

    Pasaule ir viens liels bizness. Nu nevajag uz šo reklāmrakstu uzķerties, kurā ir padaudz aplamības! Pirmkārt, B12 vitamīna vai magnija daudzumu organismā var pavisam vienkārši noteikt, aizejot uz analīzēm (ja nemaldos, 5 Ls par B12 vitamīna noteikšanu). Nevajag ēst visādus draņķus, jāiepērkās ekoloģiskajos veikalos, vajag spiest ķirbju un burkānu sulas, dzert spirulīnas, un tad nebūs jāsatraucās: “Nav taču iespējams sportojot uzņemt visas nepieciešamās vielas, obligāti jālieto sporta uzturs”.
    Un vispār no cukuriem būtu labāk izvairīties pavisam, jo ir pietiekoši daudz pētījumu par dažādām slimībām, kas rodas cukuru dēļ

  • Imants A. Imants A.

    Ansi, jā, tomēr, nē :)
    Kā Tu ieteiksi sevi nodrošināt ar organismam nepieciešamo garajās distancēs? It sevišķi sacensību režīmā. Es nerunāju par pusmaratonu vai maratonu.
    Drusku off-topic; ko darīt tiem, piemēram, kalnos kāpējiem, kuriem kalnu upes ūdens jau sen kā līdz brošai, un putojošā sporta dzēriena tabletīte ir glābiņš, kā ūdeni padarīt dzeramu? Tā pat arī uzturs pats par sevi – svarīgi ir mazi un viegli iepakojumi, un tad šādi muslīši un pulverīši reāli izglābj dienu.
    Neesi nu tik kritisks!

  • Ivars Ivars

    Jā, tieši kalnos pa īstam var novērtēt šo pārtiku. Ikdienā es arī neaizraujos ar pulverīšiem, bet kad viss jāstiepj uz muguras, ir ļoti svarīgi dabūt pareizās vielas koncentrētā veidā.

  • Agy Agy

    Ansi, Magnijs tik vienkarsi Tev analizes neatklasies! Ir vinam tada ipatniba. Analzies var paradit vienu, bet reali var but savadak! Man ka fiziski smaga darba daritajam tie cukurotie dzerieni uz lauka ir vienigais veids un glabins, ka notureties vel uz kajam!

  • Sacensībās mēs veselību bendējam, lai sasniegtu pēc iespējas labāku rezultātu, tāpēc droši vien tiesa Imantam, ka sacensībās šīs lietas var noderēt.

    Treniņos un skrienot savam priekam principā nav pamata iespringt un veselības bendēšanu, tāpēc tiesa Ansim, ka ikdienā no tā vajadzētu atteikties.

  • P.S. Bet, ja cukurotie dzērieni ir vienīgais veids, kā noturēties uz kājām ikdienā, tad tās jau ir ļoti nopietnas veselības problēmas, kuras nedrīkst atstāt novārtā, ar steigu nemeklējot cēloņus un risinājumus..

  • ansiso Ansis Ozoliņš

    Ne jau nu kalnos skrējēji ir isostars mērķauditorija, jo
    1. kalnu ultramaratonos skrējēji pārāk bieži nepiedalās;
    2. tādu kalnu ultramaratonistu vispār ir ļoti maz.

    Galvenā mērķauditorija, uz kā vispār isostar pelna, ir parastie skrējēji, kas tiek apstrādāti ar masīvām reklāmas kampaņām un skaistiem uzrakstiem uz produkcijas, kam nav zinātniska pamata.

    Lai uzņemtu, piemēram, magniju, nebūt nav nepieciešami cukuroti enerģijas batoniņi

  • LasmaO LasmaO

    Es arī atbalstu zelta vidusceļu – lietot speciālo sporta uzturu tikai sacensībās.
    Protams, vitamīni, mikroelementi tiek lietoti reizi pa reizei – nav jau visiem tas ikdienas uzturs tik veselīgs.

  • Ainars Ainars

    Piekrītu OreMan. No biznesa viedokļa veidojas šķēres – starp mums amatieriem, profesionāla sporta paika ikdienā varbūt ir nepieciešama 1%, bizness tur nesanāk. Tātad tirgus – maksimāli liela daļa amatieru jāpārliecina, ka tāds vienkārši ir pareizs piegājiens, tas piederās pie mūsu hobija un jārada tam atbilstoši produkti. Un kā zināms, bērniem un hobijiem cilvēki naudu nežēlo.
    Mačos un nopietnākajos treniņu periodos – varbūt, katram pašam saprotot, kas tieši nepieciešams. Pārējā laikā – sezonai atbilstoši dabīgi produkti. Musli turpināšu jaukt pats, pieberot īstas dzērvenes un piegriežot īstus ābolus:)

  • Rainers Rainers

    par tiem pētījumiem-gan jau,ka kāds sapētīs,ka arī spirulīnas ēdot kādu kaiti var dabūt…

  • Rasels Rasels

    Jauks aprakstiņš, tikai …
    Lasam internetā pieejamo aprakstu. Sākumā – Isostar Energy Musli brokastu pārslas ir produkts, kas nodrošina sportistiem un aktīviem cilvēkiem nepieciešamo enerģiju visas dienas garumā. Beigās – GUARANA sēklu sastāvā ir augsta kofeīna koncentrācija, kura iedarbība ir tikai ļoti īsu laiku.
    Vai kāds māk izskaidrot, kāpēc Isostar Energy musli brokastu pārslās tiek iekļauta guarana (guarana ekstrakts 0,05%)?

  • DoDo

    Personīgi man Isostar produkcija patīk, palīdz, garšo. Tikai pirkt to vajag Prizma lielveikalā tieši par 50% nekā pie dīlera :)

  • Andulis

    Rasel – varbūt tāpēc, lai varētu rīta kafiju nedzert pie šīm pārslām :)

    Īstenībā nezinu, bet gan jau uzņemtā kofeīna deva nav milzīga, vienu normālu porciju noēdot. Varētu nepatikt, ja ikdienā pilnīgi izvairāmies no stimulatoriem. Bet TIK veselīgi dzīvojošie laikam ir mazākumā..

  • dot dot

    Kofeīna koncentrācija būtu obligati jānorāda uzturvielu sarakstā kā daudzums miligramos uz 100g produkta, lai nesanāk nejauši pārdozēt. Līdzīgi kā tas ir ar vitamīniem un minerālvielām. Kofeīnu nav ieteicams lietot vairāk kā 200mg vienā stundā un 500mg diennaktī. Tas ir apmēram trīs un septiņas tasītes kafijas attiecīgi.

  • Andulis

    Paldies, dot, par konkretizēšanu! Jāteic gan, ka “tasīte kafijas” varētu nebūt precīza kofeīna daudzuma mērvienība (kāda nu kuram tā kafija..)
    Puslitrā Coca Cola jābūt 160 ~50 miligramiem. Sanāk kas līdzīgs: stundā drīkstētu izdzert vienu mazo pudeli.

  • dot dot

    Biju pieņēmis, ka arabica kafijas 190 ml tasītē ir vidēji 75 mg kofeīna, tikpat cik 260 ml stipras melnās tējas krūzē. Bet tagad pat nevaru vairs atrast to lapu, kur šo infu izlasīju. Laikam tiešām jāizvēlas kāds cits kofeīna etalons.

    Vienā litrā klasiskās Coca-Colas ir 96 mg kofeīna, Diet-Cola – 128 mg, Pepsi – 100 mg, Pepsi Max – 184 mg, pat Red Bull 250 ml skārdene satur tikai 80 mg kofeīna. Varam pieņemt kā etalonu, ka litrā “parastās” kolas ir apmēram 100 mg kofeīna. SKM laikā iepildot dzeršanas sistēmā piecus litrus kolas un tos arī desmit stundu laikā izdzerot, kofeīna dienakts deva netikts pārsniegta. Tikai jāizdomā kā papildus uzņemt elektrolītus.

    Nejauši atradu divus ekstrēmus “kolas diētas” gadījumus:
    http://jezebel.com/5903814/woman-drinks-two-gallons-of-coca+cola-a-day-dies
    http://www.popsci.com/science/article/2013-06/woman-drinks-coke-instead-water-16-years
    Ja abos rakstos minētās personas papildus uzņemtu kāliju, magniju un vitamīnus, turpinātu dzīvot ilgi un laimīgi. :)

  • Andulis

    Jo tālāk, jo interesantāk. Tā nu laimīgi “aizbraucām” no Isostar produkcijas :D

    + Atvainojos par savu iepriekšējo komentāru. Tajā laikam esmu pārspīlējis kofeīna saturu “parastajā” kolā. Vecums nenāk viens :/
    Sajaucu Red Bull (32 mg kofeīna 100 ml) un Coca Cola (~10 mg kofeīna 100 ml – kā tagad sapratu no dot un Vikipēdijas; nav gan neviena kolas trauka pie rokas, lai pārbaudītu uzrakstus:).

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.